Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498189

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #14670 : 29 Oktober 2011, 12:25:16

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #14671 : 29 Oktober 2011, 19:39:55
Uhh, skrajni čas je bil že :-\. Meni je čudno, da ASCA nima uradne baze rodovnikov, kjer bi bili vnešeni vsi registrirani psi. Tu so samo tisti, ki jih prijavijo lastniki sami in jih ni prav veliko :(. A niso že obljubljali, da bodo to po novem tudi bolje uredili?



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #14672 : 29 Oktober 2011, 21:16:34
Mi imamo pa zdaj krasne barve na Krasu 8)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #14673 : 30 Oktober 2011, 15:36:59
hej

Danes je so bili pa kar trije avstralci na RO tekmi v Lj..  :o Cestitke obema lastnicama za super delo..  ;)

inka tebe je bilo pa lepo spoznati (ceprav dokler nisi omenila, da imas avstralca, nisem vedela, da si to ti  :-[) ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #14674 : 31 Oktober 2011, 08:49:47
Ovcka, kateri aussiji so pa tekmovali?



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #14675 : 31 Oktober 2011, 10:37:51
hej

Danes je so bili pa kar trije avstralci na RO tekmi v Lj..  :o Cestitke obema lastnicama za super delo..  ;)

inka tebe je bilo pa lepo spoznati (ceprav dokler nisi omenila, da imas avstralca, nisem vedela, da si to ti  :-[) ;)
Hehe, Ovčka, saj se mi je zdelo, da si bila to ti ;). Tvoj kuža je ful simpatičen prinašalec  :-*.
Scarlett, bili sva (na žalost) samo Elizabeta z obema psičkama in moja malenkost - oba s Tarasom se šele privajava na RO tekme. Bilo je pa zelo koristno, ker sva se letos udeležila dveh z največjo pasjo "gužvo" - včeraj nas je bilo res veeliko.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #14676 : 31 Oktober 2011, 11:55:28
Hehe, Ovčka, saj se mi je zdelo, da si bila to ti ;). Tvoj kuža je ful simpatičen prinašalec  :-*.

Hehe, hvala..  ;) Drugace pa zna ocarat ljudi, ja..  :P
Tarasa sem pa nazalost samo na dalec videla, ko sta tekmovala.. Upam, da se prihodnje leto veckrat vidimo na tekmah (no, ce nama bo uspelo spet bolj redno tekmovat :-[).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #14677 : 31 Oktober 2011, 12:48:44
Vsekakor moramo drugo leto več tekmovat. Tekme so bolj zanimive, če greš tja tudi zato, da spodbujaš še prijatelje. Jaz bi prav z veseljem navijala za Kozmota 8).



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #14678 : 31 Oktober 2011, 14:23:00
O rally tekma, lepo...

Kaj pa rezultati?
Ali se ne ve, kateri dve psički /avstralki sta tekmovali???

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #14679 : 31 Oktober 2011, 14:24:47
Saj je napisala Ovcka, da je bila Elizabeta ;) Predvidevam, da z Elsi in Wind ;)



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #14680 : 31 Oktober 2011, 15:15:45
Te dni sem končno uspela prebrat rezultate ASHGI zdravstvene študije - objavljena je tudi v zadnji številki Aussie Times - in rezultati so res zanimivi, pa tudi malo zaskrbljujoči - sploh glede dednih bolezni (MDR1 recimo, pa displazije in alergij).
Zanimiv je opis in slike dilute barv.
Najbolj pa mi je hecen opis oblike in nošnje repa, ki ga doslej ni bilo še nikjer zaslediti - nič čudno, glede na brezrepost v ZDA ;). Menda so glede tega posebej obravnavali podatke 27 % nekupiranih psov, iz Evrope je bilo takih 80 % psov.
Hecno mi je pa zato, ker jaz mojega psa z gotovostjo ne bi mogla uvrstiti v niti eno skupino, tako glede oblike kot glede nošenja repa - ima ga včasih popolnoma ravnega (predvsem, akdar ga ima čisto dol), včasih pa čisto zavitega na hrbet (kadar je zelo napet ali v neki hudi aktivnosti), nosi pa ga prav v vseh višinah :D :). Tako da tole mi sploh ni jasno :-\. Po moje tudi američanom ni glede tega nič jasno, saj so zapisali, da veliko vzrediteljev niti za NBT ne beleži, preden jih kupirajo (kar je po moje velika škoda).
http://www.ashgi.org/articles/health_survey_2010.htm



Dominika

  • Gost
Odgovori #14681 : 11 November 2011, 11:33:32


Če bi kdo želel koledar:
cena: 10 eur
naročila: [email protected]



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #14682 : 11 November 2011, 13:08:58
Dominika, pohvaljena. Po drugi strani pa bi lahko dodala še kakšen opis tega in se seveda sprašujem, komu je namenjen. Tukaj sodelujoči imamo skoraj vsi svoje avstralske ovčarje! In kakor mi je poznano, koledar za avstralce že vrsto let prav vsako leto pripravlja Nadja, k čemur so povabljeni vsi.
Morda bo pa najbolje, da v duhu vseprisotnega neoliberalizma vsi naredimo kar vsak svojega in ga nato na tem forumu, pa še kje (FB, T...) prodajamo - očitno je ta forum namenjen samo še promociji posameznikov, ne pa vsem lastnikom avstralcev.

Vsekakor tale tema foruma zadnje leto umira (kljub temu, da je bila včeraj spet polna luna >:D) ... . Najbolje, da se vsi preselimo drugam, npr. na FB ... kot posamezniki seveda - nikar še tam ne poskušati ustvariti kake skupine za to pasmo, ker bo samo nova katastrofa na vidiku! Škoda energije

Pa lepo se imejte, vsak zase :P!





Dominika

  • Gost
Odgovori #14683 : 11 November 2011, 13:49:02
Inka od vseh opisov, debat in pripom sem se že zdavnaj oddaljila. Ker nima smisla.
Koledar je mogoče namenjen tudi komu, ki mu je avstralec všeč, pa ni lastnik. Ker verjamem, da tudi taki berejo te strani.
Če koga moti, se pa lahko tudi zbriše, ni problema.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #14684 : 11 November 2011, 14:57:43

Zakaj bi se zbrisalo?
Moj post je bil namenjen predvsem tej "privatizaciji" na avstralski sceni in ne koledarju kot takemu. Umik s foruma velja za večino članov te teme na forumu, najbrž nisi opazila ;) - mogoče je to potrebno, ker se res ne znamo pogovarjati kot ljudje, ki nas povezuje tako zanimiva in raznolika pasma psov :-\.
Ne vem, kakšen smisel imaš v mislih ... smisel sodelovanja v forumu je ta, da deliš znanje, mnenja, izkušnje, dogodke ... in pa prodajaš tudi svoj osebni koledar, če hočeš. Le zakaj ne?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #14685 : 11 November 2011, 15:05:23
Ojej again
koledar je lepo oblikovan, fotografije so kvalitetne, psi lepi..vsak  ima na steni kar želi, saj je baje v tej državi demokracija
Nas je veliko - pa res ne bi hoteli zasesti vsega "vašega"koledarja - tudi težko pridemo čez selekcijo  ;)

Klasika - saj ste se izmislili tudi dve bazi - mimogrede sem bazo avstralcev urejala 5 let -  pa morata biti dve  očitno - kdo je že iniciator druge baze ? Imejte jo..magari, če je zavajajoča

lepo se imejte vsi skupaj  :P

inka - pri privatnem dopisovanju pa čisto drugače razmišljaš


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #14686 : 11 November 2011, 15:40:55
Smo imel včeraj debato kako "za vsako bolezen rožca raste" pa se pojavi vprašanje ktera rožca pomaga pri polni luni.. Hja, tavžent roža ane  :P

ajde, šcccc na en deci  :)



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #14687 : 11 November 2011, 15:46:44
Ne se kregat babe ;)

Mislim, da ni nihče napisal, na koledarju so psi Alpine River (za tiste, ki ne poznajo internih debat ;))  Nekaj lastnikov nas je lani izrazilo to željo in smo veseli, da bomo imeli letos na steni vsak mesec aussija, ki ga tudi osebno poznamo :) Zahvalit se moramo Davidu, ki se je potrudil za nas ;) Moje mnenje je, da s tem ni nič narobe, danes si tako ali tako lahko vsak naredi svoj koledar če želi ;) Pa dobi ga lahko tudi vsak, ki mu je koledar všeč, če je lastnik ali pa ne ;) Lahko se na to gleda kot na promocijo, lahko ne, tako kot tudi na veliko postov, ki jih uporabniki tega foruma objavljamo (slikce, rezultate iz tekem,...) Pa kaj je s tem narobe?
Se je pa v Slo število aussijev močno povečalo, jaz jih ogromno ne poznam, tudi ne obstoja noben Slo Aussie klub ali kaj podobnega, ki bi združeval vse lastnike in bi posledično lahko izdajal nek koledar slo aussijev. In tudi mislim, da ni prav, da se jemlje ta forum kot neko "uradno" mesto za lastnike in ljubitelje aussijev. Upam pa, da se bo pojavil kdo, ki bo imel veliko volje in zagnal "projekt" o kakem Slo-aussie klubu :)

Aja, še nekaj bom napisala, lahko da se je nekaj ljudi distanciralo od tega foruma (oz. aussie teme), ko je pa tu gor kakšen kregaraj se število bralcev in piscev močno poveča :D :D :D Če ne drugega, je tema zabavna ;)



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #14688 : 11 November 2011, 16:12:44

Nekaj lastnikov nas je lani izrazilo to željo in smo veseli, da bomo imeli letos na steni vsak mesec aussija, ki ga tudi osebno poznamo :)

Scarlett, saj se noben ne krega (a je kšna baba tle?). Jaz tukaj samo izražam svoje mnenje (in razočaranje) na temle svobodnem forumu.
Moram priznati, da se zelo zanimivo izražaš - vsako leto ste imeli vsi priložnost sodelovati s svojimi fotografijami na koledarju, ki ga je pripravila Nadja. In na teh izdelkih nisi osebno poznala prav nobenega psa?  ???:-X

Zadnjič si me recimo kar za Elizabeto razglasila, res zanimiva in zgovorna pomota.
Pa se opravičujem za motenje AR idile ...babe >:D.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #14689 : 11 November 2011, 16:20:55
inka če bi mi vsi sodelovali kot rečeno, zasedemo Nadjin koledar - nas je res veliko - potem pa za vas ne bi prostor ostal
Me veseli, da je tema zanimiva -  samo za dobrim konjem se dviga prah  :P

Kje je zdaj tolikokrat omenjena fovšija  ;) ;) na kateri strani.

PS - v golf klub se lahko trenutno vpiše s popustom  :D  priporočam

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #14690 : 11 November 2011, 16:26:19
Martina, glede privatnega dopisovanja se zelo motiš ... ali pa ne razumeš, kaj sem ti pisala (sem bila morda premalo direktna). Privatne debate res ne sodijo v forum.
Nič hudega, če ne marate biti del nekega vseslovenskega koledarja in tudi ne nove slo-baze. Tako se bolje ve, kdo je kdo. Ko prideš na tekmo in te vprašajo, čigavega avstralca imaš, odgovriš samo, da je Martinin ali pa to ni - simpl ko pasulj, in vsi že to poznajo :D. Ampak ni lepo, da omenjaš selekcijo - delaš jo samo ti.

Martina, pa da ne pozabim, daneš imaš god in bom upoštevala Nikin nasvet ter spila en deci rdečega na tvoje zdravje ;).



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #14691 : 11 November 2011, 16:29:08
Pogruntala sem recept za oživitev naše teme na forumu :o :D.
Ampak še vedno so eni pametnejši od mene, blagor jim, ker mene noče pa noče pamet srečat :-[.

Scarlett, glede kluba Slo-aussie pa nikar ne upaj in ne verjemi - priložnost zamujena ne vrne se nobena. Mi smo jih pa že kar nekaj zamudili. Ga ni več norca ... vključno z mano :D.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #14692 : 11 November 2011, 16:41:28
Ah inka - nimam god danes - imam ga 30. januarja - ti pošljem za dva deci

Res priporočam vpis v golf klub (s popustom ) - bo morda manj stresno, pa druga (čna) klientela  ;D ;D
tudi manj foušije -  imajo vsi enake palice

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #14693 : 11 November 2011, 17:20:16
Saj je napisala Ovcka, da je bila Elizabeta ;) Predvidevam, da z Elsi in Wind ;)

tole je moj post ;) Nevem kako si iz tega posta razbrala, da sem te razglasila za Elizabeto ??? Če se ne motim, nisi ti lastnica Elsi in Wind ;) Res sem se zmotila, ampak samo v tem, kdo je podal informacijo. Se opravičujem.

Ne se kregat babe ;)
spet se opravičujem, ker sem ženske, ki ste pisale prejšnje poste razglasila za "babe" ;) Pri nas je to v navadi in se velikokrat uporablja v hecu. Očitno je bilo narobe razumljeno.

Kje sem pa napisala, da nisem poznala nobenega psa na koledarjih prejšnjih let ??? Veliko sem jih poznala, na lanskem pa precej ne. Pa tudi nisem nikjer napisala, da me je to motilo ::) Bom pa vesela, da bom imela letos koledar, na katerem bodo fotke aussijev, ki jih osebno poznam.

Scarlett, glede kluba Slo-aussie pa nikar ne upaj in ne verjemi - priložnost zamujena ne vrne se nobena. Mi smo jih pa že kar nekaj zamudili. Ga ni več norca ... vključno z mano :D.
upanje umira zadnje ;D Pa na tem svetu je polno norcev, tako da 8)



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #14694 : 11 November 2011, 17:20:56
A potem imajo danes god samo Martini, Martine pa ne? Ker imam doma dober teran s Krasa, se bo našel kak drug razlog.

Golf pa meni ne leži, pa tudi Taras bi se dolgočasil zraven. Grem raje na trening paše, sledenja ali karkoli drugega, kar je obema zabavno ;).

Ja, Scarlett, obe sva se zmotili :-[.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #14695 : 11 November 2011, 17:41:18
Jaz poznam dve vrsti koledarjev - tiste, na katerih pse poznaš in tiste, na katerih poznaš samo nekatere pse. In ti zadnji so mi veliko bolj zanimivi, še posebej, ker je število avstralcev zadnji dve leti precej naraslo, pa ne samo AR - teh je v Sloveniji že itak preveč :P. In seveda bi doma imela tistega, na katerem je tudi moj pes.

Ko se nekdo trudi vzpostaviti stike s temi novimi in narediti koledar in novo bazo vseh aussiejev v Sloveniji, pa nekdo drug noče v tem sodelovat - je to njegova pravica. Ampak napadat ta trud in prikazovat ga v najbolj negativni luči ... posledice so nam poznane, nekateri v tem zelo uživajo in mislijo, da se imajo fajn ... dokler ne bodo iz lastno ustvarjenih nebes padli na realna tla. Povsod so meje.



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #14696 : 11 November 2011, 19:04:52
Prejšnji vikend sem bila v Veroni na Fieracavalli, kjer je bilo ogrooomno avstralskih ovčarjev. So očitno zelo trendy v Italiji, predvsem med ljubitelji ameriških - western pasem konj (Quarter, Appaloosa, Paint). Pa kar nekaj oglasov za mladiče je bilo polepljenih naokoli.

Prodajali in pordali so celo 2 mladiča BC, po 800 €.

Je že kdo uvažal avstralca iz ZDA?



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #14697 : 11 November 2011, 19:35:12
Na sejmu v Veroni je vsako leto veliko aussijev. Predlani so jih kar tam prodajali (kvazi avstralce) po 300 eur ::) Kar tako, kot krompir ::)



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #14698 : 11 November 2011, 20:50:17
Ja, poznamo tovrstno sceno v Italiji. Čeprav imajo tudi nekateri Italijani uvožene iz ZDA, je to precej zaradi image-a, ne glede na to, ali so bolj delovne vzreje ali čisto razstavne. Nekateri ustvarjajo celo kombinacije iz takih različnih linij, kar se mi pa ne zdi najbolj uspešno, po rezultatih sodeč, ker potem ne veš, kaj bo iz mladiča pravzaprav postalo.
Sicer je precej uvoženih iz ZDA v Nemčiji in na S. Evrope - Skandinavci, Nizozemci, Danci in Finci obožujejo avstralce kot delovne in vsestranske pse. Ampak je uvoz mladiča precej zahteven zaradi stroge zakonodaje, ker ZDA niso evropska država in veljajo za uvoz enaki pogoji kot če bi uvažali recimo iz Kitajske.
Se mi zdi, da je problem neke izenačene vzerjne linije pri tej pasmi ravno v tem, ker je tako raznolika, veliko ljudi ima avstralca tudi zato, ker "je lep in ima karakter", z njim pa ne počne nič pametnega. Vsekakor je to za to pasmo slabo.
Če kdo kupuje mladiča avstralca, bi mu jaz priporočila predvsem, da se dobro pozanima o starših (karakter, zdravje, aktivnosti), prav zato, ker so si tako različni :-\, dednost pa je res pomemben dejavnik.
Kupit mladiča avstralca na konjskem sejmu ... ja, saj so luštkani ti papiji, a ne, marsikdo se tako pusti zapeljat.



maryy

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #14699 : 12 November 2011, 21:25:33
no, pa da popestrim talo temo z eno fotko moje babuške, ki je že precej velika in nagajiva  ;D

pozornost usmerjena na lastnico :))

Lera <3