Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498203

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #14700 : 14 November 2011, 10:24:52
Koledar 2012 za vse ljubitelje pasme avstralski ovčar - s kvalitetnimi fotografijami tipičnih predstavnikov, estetsko oblikovan , tiskan na dobrem papirju.
Cena 10.-€ naročila/plačila do 30.11. na [email protected]

Oktober - ostali meseci sledijo; tudi na FB

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #14701 : 14 November 2011, 10:41:49
Koledar 2012 za vse ljubitelje pasme avstralski ovčar - s kvalitetnimi fotografijami tipičnih predstavnikov, estetsko oblikovan , tiskan na dobrem papirju.
Cena 10.-€ naročila/plačila do 30.11. na [email protected]

Oktober - ostali meseci sledijo; tudi na FB

Tudi tale januar sodi v ta koledar - če ni bilo jasno.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #14702 : 15 November 2011, 12:08:12
December -  (osnutek)
Naročila [email protected] do 30.11. cana 10.-€

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #14703 : 15 November 2011, 12:32:20
dejte se marec, pa maj, pa julij, pa... ::) :D :D :D




Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #14704 : 15 November 2011, 15:14:40
Počasi Blumina, bojo, ne skrbi :D :D :D



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #14705 : 15 November 2011, 21:38:12
V katerem mesecu bo Grin? Zame eden najlepših AR samcev.  :)



s5iztok

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #14706 : 15 November 2011, 22:21:29
Jean for your eyes only ;)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #14707 : 16 November 2011, 08:10:58
 :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #14708 : 16 November 2011, 08:48:39
V katerem mesecu bo Grin? Zame eden najlepših AR samcev.  :)

Imamo 16 samcev - niso samo lepi  :) jtežko se je odločiti - če ne poznaš vseh. :-\ :)

Za ostalo bomo pohiteli  :)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #14709 : 16 November 2011, 09:18:01
Iztok, hvala!  :o Super slika. Predvidevam, da drugi je ne morete videti? Ker je for my eyes only.  :D

Tudi Grin ni samo lep. Je odličen športni pes (BBH, agility, frizbi), aktivno dela tudi kot terapevtski pes. Pa tudi pri ovcah je bil. Torej eden najlepših in tudi najbolj aktivnih, na različnih področjih. Res vsestranski aussie, fajn predstavnik pasme.

Koliko AR psov jih je vse skupaj zdaj? Na koledarju je prostor vsaj za 48 (vsaj 4 za vsak mesec x 12, na podlagi slik, ki so bile objavlene do zdaj). Predvidevam, da imajo vsi vsaj po eno sliko, nekateri pa več slik?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #14710 : 16 November 2011, 09:53:34
Takle bo pa "drugi" koledar :)






Naročite ga lahko do konca novembra na [email protected], predvidena cena je 10€. Za vsak slučaj zraven pripišite še svoj poštni naslov, razen če smo prejšnja leta uspeli koledarje izmenjati osebno ;)

Hvala vsem, ki ste prispevali fotke!

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #14711 : 16 November 2011, 10:04:24
Odločitev za vzrejanje -  po izmenjavi izkušenj s kolegico v USA, ki jo zelo zelo cenim in mi je marsikdaj pomagala, tudi dala voljo

poleg vsega drugega dela s svojimi psi - pomeni ure in leta študija rodovnikov, kontaktov z dobrimi vzreditelji pasme in sploh z dobrimi vzreditelji - potovanja, testiranja za zdravje, izpiti, tekmovanja.. in potem delo z mladiči, ki zahteva ogromno energije, znanja, ljubezni in časa in s tem povezana izbira dobrih domov zanje, kar vzame vsaj toliko časa. Pa nikoli ne veš zagotovo.
In potem sledenje mladičem, spremljanje njihovega razvoja, kontakti z lastniki, organizacija srečanj in pogosto seminarjev ter predavanj - to vsekakor ni enostavno. Ampak zadovoljni lastniki povrnejo (skoraj) ves trud.
Ves denar je namenjen vlaganju za naprej - v dobro pasme.

To ve samo tisti, ki to dela. In brez vzreditelljev - ljudje ne bi imeli svojih psov. :)

Zato je  omalovaževanje kogarkoli, ki to dela in dela dobro , ne samo neokusno ampak ni vredno lastnika psa.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #14712 : 16 November 2011, 10:26:55
Vljudno prosim za odgovor na moja vprašanja:

- Koliko AR psov je?
- V katerem mesecu bo Grin?


Pa še to me zanima, Martina--psi tvoje reje so aktivni in uspešni v reševanju, agilityju, frizbiju, RO, terapevtskem delu, pa verjetno še kaj--zakaj ni nobene slike o psu v akciji? Avstralec je vendar delovna pasma, ne samo za čohanje in poziranje. Ravno zaradi teh lastnosti in sposobnosti, pasma ima veliko občudovalcev. Kot poznavalka in fan pasme, jaz osebno bi bila bolj zainteresirana za nakup koledarjev, če bi bili modeli prikazani tudi pri delu.

Pač samo predlog za drugo leto.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #14713 : 16 November 2011, 10:38:39
jean - vljudno odgovarjam:
jaz imam vse podatke o naših psih na spletni strani - tako kot vsi vzreditelji, ki jim je kaj mar. Podatki so v veliki meri vezani na to, kar lastniki sporočajo, ( imamo dogovor). Vse to pa sicer sega na področje pododbe izključno za obe vpleteni strani, nikogar drugega.

V vsebino koledarja se pa jaz ne vtikam - prepuščeno je oblikovalcu,na njem je to in psi, ki so fotografije poslali.


PS - kljub dvema koledarjema - še vedno manjka približno 50 avstralcev, ki živijo v Sloveniji - v vednost. Mogoče za tretji koledar :P

Odločitev za vzrejanje -  po izmenjavi izkušenj s kolegico v USA, ki jo zelo zelo cenim in mi je marsikdaj pomagala, tudi dala voljo

poleg vsega drugega dela s svojimi psi - pomeni ure in leta študija rodovnikov, kontaktov z dobrimi vzreditelji pasme in sploh z dobrimi vzreditelji - potovanja, testiranja za zdravje, izpiti, tekmovanja.. in potem delo z mladiči, ki zahteva ogromno energije, znanja, ljubezni in časa in s tem povezana izbira dobrih domov zanje, kar vzame vsaj toliko časa. Pa nikoli ne veš zagotovo.
In potem sledenje mladičem, spremljanje njihovega razvoja, kontakti z lastniki, organizacija srečanj in pogosto seminarjev ter predavanj - to vsekakor ni enostavno. Ampak zadovoljni lastniki povrnejo (skoraj) ves trud.
Ves denar je namenjen vlaganju za naprej - v dobro pasme.

To ve samo tisti, ki to dela. In brez vzreditelljev - ljudje ne bi imeli svojih psov. :)

Zato je  omalovaževanje kogarkoli, ki to dela in dela dobro , ne samo neokusno ampak ni vredno lastnika psa.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #14714 : 16 November 2011, 10:56:37
Nadja, bravo!  :o

Lep in ranolik kot vedno!  :D :D :D :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #14715 : 16 November 2011, 11:09:59
Jaz bi močno preferirala koledar, ki predstavi tudi delovne sposobnosti pasme. Isto pri konjih--če kupujem koledar z motivom recimo American Quarter Horse, pa hočem videti dinamične slike o konjih, ki delajo cutting, reining, working cow horse, barrel racing, trail, itn., ne samo poziranje na pašnikih. Če pa koledar o lovskih psih, pač o psu na lovu, če o prinašalcih, pač da prinašajo, če o borderjih, pa poleg raznih športov in dejavnosti (agi, frizbi, flyball, RO, poslušnost, freestyle, reševanje, terapija, itn itn), obvezno na paši (velja tudi za avstralce, hrvate...), če o belgijskih ovčarjih, poleg naštetega pa tudi IPO.  Moje mnenje, če me slučajno kakšen oblikovalec koledarja vidi kot potencialni kupec.

Zato mi je drugi koledar bolj všeč, čeprav še vedno je zame preveč poziranja in premalo akcije (ampak če ljudje ne pošljejo takih slik, pač oblikovalec nima kaj), mi je tudi bolj praktično oblikovan, ker bolj vidiš dneve meseca. Drugače letos nimam namena kupiti nobenega koledarja, ne avstralski, ne frizbi, ne agility, ne "najlepšji psi", ker ga nimam kam dati in od prejšnje izkušnje vem, da samo prah nabira. Mogoče drugo leto, če bom hišo do takrat uredila. Pa mogoče tudi sama prispevam kakšno sliko, letos nisem utegnila.




Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #14716 : 16 November 2011, 11:17:16
jean - vljudno odgovarjam:

Nisi odgovorila. Koliko AR psov je? Ti zagotovo veš, ali ne moreš povedati, ali naj tisti, ki jih zanima ta podatek, gre na tvojo spletno jih vse prešteti? Bodo vsi v koledarju? In v tem primeru, v katerem mesecu bo Grin?



s5iztok

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #14717 : 16 November 2011, 12:19:00
Jean, še par avstralcev v akciji





Sem si šel ogledat oba avstralska koledarje, lepa - edino eno pomankljivost sem opazil, mislim, da je od prve desetirce vpisanih v rodovno knjigo je, če sem dobro gledal prisoten samo eden ;)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #14718 : 16 November 2011, 12:30:54
To je pa res Iztok - prvo SLO leglo - pa saj jih še ostalih 50 manjka, itak pa niso vsi vpisani, me preseneča, kako malo je vpisanih - sem videla, ko sem dobila številke za aktualno leglo.
No saj se ASCA registrirani niti ne morejo vpisat v slo rodovno knjigo FCI

Pa naš koledar ima tukaj objavljene  komaj tri strani -  kaj še je/bo na njem se bo še videlo, jaz ne vem še. Imam jaz tudi nekaj delovnih fotk s parvih tekem, pa ne vem, če so dovolj kvalitetne.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #14719 : 16 November 2011, 12:57:40
Jean, še par avstralcev v akciji

Sem si šel ogledat oba avstralska koledarje, lepa - edino eno pomankljivost sem opazil, mislim, da je od prve desetirce vpisanih v rodovno knjigo je, če sem dobro gledal prisoten samo eden ;)

Hvala!  ;)

Na prvem koledarju določeni psi so že vnaprej izključeni, za drugi koledar je izbor odvisen od lastnikov, ki odzivajo na odprto vabilo. Kje je Blue?  :)



s5iztok

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #14720 : 16 November 2011, 13:09:19
Citiraj
Na prvem koledarju določeni psi so že vnaprej izključeni, za drugi koledar je izbor odvisen od lastnikov, ki odzivajo na odprto vabilo. Kje je Blue?

Blue tam kamor spada v Najlepšem pasjem koledarju 2012 http://myspace.agility-slo.net/2011/11/najlepsi-pasji-koledar-2012/  ;D



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #14721 : 16 November 2011, 13:15:48
Nekateri avstralci so na več koledarjih. :) Nekateri pa niso na nobenem.  :-[ Life goes on. ;)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #14722 : 16 November 2011, 13:52:10
Kaj čmo.. tudi nekatere ženske so že vnaprej izključene s koledarja , kjer so vse v tangicah... ali bikinkah :( :-[

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #14723 : 16 November 2011, 14:19:32
Kaj čmo.. tudi nekatere ženske so že vnaprej izključene s koledarja , kjer so vse v tangicah... ali bikinkah :( :-[

Čudno. Jaz sem mislila, da je glavni kriterij za AR koledar pač to, da so psi iz določene reje. Kar je povsem razumljivo, saj gre za "družinski" koledar.  Nisem nobenega videla do zdaj tam v tangici, če pa je zgolj lepota kriterij, lahko bi marsikaterega psa dali zraven. Če pa poleg lepote je tudi uporabnost pogoj za ožji izbor, pač najbrž kakšen lepotec bi mogel ven. Ampak družina je družina, član/ica si ali ne, ne glede na tvoj videz. Čeprav kot kaže, v tej družini imajo nekateri nesrečni posamezniki status črnih ovc, zato jih je mati kar izbrisala,in se dela, kot da ne obstajajo več. Niso vabljeni ne k sodelovanju pri oblikovanju koledarja, ne na družinska srečanja, se jih tudi ne pozdravi, če jih slučajno srečaš v javnosti.

Bedno.



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #14724 : 16 November 2011, 14:22:11
Jaz tudi rada vidim fotke, kjer so psi v akciji. Je pa te fotke težko naredit, rabiš precej dober fotič, pa malce moraš obvladat... Kolikor vidim po raznih slikah, so take akcijske fotke narejene na kakšnih tekmah,...v glavnem, kjer je kakšen že malo profi fotograf ;) Jaz imam večino fotk, kjer se moji psi samo premikajo motnih ::)



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #14725 : 16 November 2011, 14:43:35
Če se ne motim, je na sredinski septembrski fotki "drugega" koledarja tale pes? http://slo-aussie.com/sl/ostali/19-lona In če se spet ne motim, je tole mešanec? Čez čas bo pa spet kdo prilepil tule gor kakšen oglas iz bolhe, kjer bo kdo prodajal točno take mladiče in se boste vsi zgražali. Jao :-X



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #14726 : 16 November 2011, 14:54:23
Ja, za dobre akcijske fotografije se bo treba bolj potrudit v bodoče. Tudi meni bi bil koledar poln avstralske akcije še bolj všeč, ampak to res ni enostavno. Razen tega bi se tudi mi lahko kaj več udeleževali tekem, pa bi bilo tudi takega gradiva več. Zase lahko rečem, da se bom drugo leto glede tega bolj potrudila, le fotograf bo najbrž manjkal :(, vsaj tak, ki res zna fotografirat ;).

Z ozirom na diskusijo pa še dolgo ne bomo zares vedeli, koliko je v Sloveniji avstralcev in koliko "avstralcev" (brez vpisa v SLR ali ASCA rodovnika) :P. Mene to še najmanj moti, ko gre za koledar.

Jean, glede lepote po avstralsko imava pa podoben okus ;).



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #14727 : 16 November 2011, 15:22:18
Iztok - zelo lep koledar s tvojimi fotkami, kot vedno. In ti veš, kaj vse je potrebno in kakšen izbor z veliko resolucijo fotke - da je tisk nečemu podoben. Smo tudi mi morali gledati na to, če hočeš, da stvar malo izgleda. Vsaka fotka ni za tisk, posebno še akcijska.
Al pa kr neki, zato, da je.
Ampak, to je pač stvar okusa in druga tema. :)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #14728 : 16 November 2011, 16:26:06
Kako znano...  :D :D :D

Kar se tice druzinskih koledarjev, pac, lepo, da ga imate. Ce ga kdo zeli in, ce zelite, da ima nekdo na steni le pse ene vzreje tudi vse OK.

Meni je veliko bolj  vsec pogled na raznoliko avstralsko sceno in prav nic ni potrebno zanicevat ne dela Nadje glede koledarja avstralckov z vseh vetrov, predvsem pa ne dela in vzreje drugih vzrediteljev. Saj se oni tudi trudijo, a ne, kot si napisala sama zase MartinaO...
Glede psicke brez rodovnika, jp, tu bi se pa morda celo strinjala za vami...
vse ostalo pa... ce zelite biti sami, pac bodite sami, zaljenj ostalih vzrej pa... pa zalostno je, da nekomu, ki je dolgoletni vzreditelj ni jasno kaj je ASCA. Mah, brez veze spet pogrevat, saj nekateri nikoli ne bodo oz. ne bodo hoteli razumeti.








martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #14729 : 16 November 2011, 16:43:25
Tretjič danes
kar imam povedati o vzreji, vzrediteljih.. in o svoji vzreji in ne nazadnje delu z mojimi psi
( bog daj jim, da razumejo ta tekst) - sicer bom pa smatrala za omalovaževanje, si ne morem misliti, da nekdo,  tega teksta ne bi zakapiral !! je čisto preprosto napisano

Odločitev za vzrejanje -  po izmenjavi izkušenj s kolegico v USA, ki jo zelo zelo cenim in mi je marsikdaj pomagala, tudi dala voljo

poleg vsega drugega dela s svojimi psi - pomeni ure in leta študija rodovnikov, kontaktov z dobrimi vzreditelji pasme in sploh z dobrimi vzreditelji - potovanja, testiranja za zdravje, izpiti, tekmovanja.. in potem delo z mladiči, ki zahteva ogromno energije, znanja, ljubezni in časa in s tem povezana izbira dobrih domov zanje, kar vzame vsaj toliko časa. Pa nikoli ne veš zagotovo.
In potem sledenje mladičem, spremljanje njihovega razvoja, kontakti z lastniki, organizacija srečanj in pogosto seminarjev ter predavanj - to vsekakor ni enostavno. Ampak zadovoljni lastniki povrnejo (skoraj) ves trud.
Ves denar je namenjen vlaganju za naprej - v dobro pasme.

To ve samo tisti, ki to dela. In brez vzreditelljev - ljudje ne bi imeli svojih psov. Smiley

Zato je  omalovaževanje kogarkoli, ki to dela in dela dobro , ne samo neokusno ampak ni vredno lastnika psa.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.