Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498007

inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15060 : 19 April 2012, 09:44:00
Malo nazaj je bilo mimogrede omenjeno, da so avstralci pri nas zdaj v modi. Meni se pa to sploh ne zdi, mogoče so v Italiji, pa še kaki drugi evropski državi, ampak ne pri nas.
Prvi znak tega bi bil tudi njihovo pojavljanje v naših zavetiščih. Tam se lepo vidi trenutna "moda" pasem, kjer že nekaj časa prevladujejo stafordi in podobne zadeve, pa tudi marsikak border, žal.

Po svoje sem vesela, da niso v modi, mislim pa, da ima tale forum kar precej zaslug pri tem ;).



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15061 : 19 April 2012, 10:52:16
A tako? hmmmm - imam  drugačne izkušnje. Sploh veste, kolko jih je v SLO !!

Mislim, da je tema o problemih  zapuščenih psov v tujih azilih malo zašla v tole temo o avstralcih.
Raje o zdravju in dobri vzreji.


No pojdimo delat  :)
 časi, ko se je človek preživljal z nabiranjem gozdnih sadežev, so že pred tisočletji minili. Za  vse  ;)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15062 : 19 April 2012, 11:37:05
12.
Zdaj pa hitro posvojit vsaj enega in nakazat nekaj dinarčkov.  :)

Za nadaljna vprašanja pa v za to primerni temi  :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #15063 : 19 April 2012, 11:39:40
Sploh veste, kolko jih je v SLO !!

Hmmmm,... in od kod je vecina le teh? ::)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15064 : 19 April 2012, 15:25:55
Zoe, slikce sem opazila, pa mi je zgleda ime ušlo iz glave. Pa kje si jo to slikala?


Slikano je blizu kampa Šobec, kamor smo šli skupaj na sprehod.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15065 : 20 April 2012, 11:15:06
Če koga zanima sem se pozanimala za cene testiranj pri prej omenjenem podjetju. Cena za PRA, CEA in MDR1 je 49€, če se hkrati odda več kot 5 vzorcev nudijo 5% popust.

Za nevronsko ceroidno lipofuscinozo pa je test trenutno na voljo samo za borderje, za ostale pasme (tudi avstralskega ovčarja) ga še razvijajo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #15066 : 24 April 2012, 17:47:25
Tika in Boji na treningu iskanja v rusevini:



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15067 : 24 April 2012, 18:30:01
Pridne! :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #15068 : 01 Maj 2012, 17:16:15
Pri nas je pa tako lepa narava zdaj, smo v nebesih ;)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15069 : 01 Maj 2012, 18:17:03
Nebesa imate  z dvema "angelčkoma" :)
Pa kje so te narcise, sem mislila, da so samo na Golici in obeh Rovtih nedaleč od nas

Še dva.. : ;D

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #15070 : 01 Maj 2012, 21:39:15
Še več narcis ;D Tolko jih pa na gorenjskem zihr nimate :P



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15071 : 02 Maj 2012, 16:00:42
Uauuu, Scarlett, to pa je nebeški travnik  ;D...



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15072 : 02 Maj 2012, 16:11:39
A tako? hmmmm - imam  drugačne izkušnje. Sploh veste, kolko jih je v SLO !!

No pojdimo delat  :)
 časi, ko se je človek preživljal z nabiranjem gozdnih sadežev, so že pred tisočletji minili. Za  vse  ;)
Martina, mislim, da nam je vsem tukaj jasno, da ti zagotovo najbolje veš, koliko jih je v Sloveniji :) ... .

Mi pa res ni jasno, kaj si mislila s tem o delu in o nabiranju gozdnih sadežev ???. Vse več ljudi se v Sloveniji preživlja s tem, kar ti trdiš, da je že pred tisočletji minilo. In še z vsem mogočim in nemogočim zraven, samo da preživijo. Ker PRAVEGA dela namreč ni, ali pa ga je vse manj. Je pa vse več takih, ki živijo na račun sedanjega in preteklega dela drugih, sami pa ne delajo prav nič! In ne vem, zakaj tukaj, v tej temi, žališ ljudi, ki delajo, pa karkoli že ... Kot da ti edina veš, kaj je to DELO.
Pa vse najboljše za praznik dela lastnikom in psom delovne pasme avstralski ovčar, da bi vsi lahko čimveč in resnično delali tu v naši super delovni deželici ::).



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15073 : 02 Maj 2012, 20:42:41
Kdor bi še rad naročil majčko pa je še ni, ima čas še do konca tedna :)


"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15074 : 07 Maj 2012, 14:53:56
Če koga zanima sem se pozanimala za cene testiranj pri prej omenjenem podjetju. Cena za PRA, CEA in MDR1 je 49€, če se hkrati odda več kot 5 vzorcev nudijo 5% popust.

Ni -10%?
http://www.eurovetgene.com/index.php/si/home/rejci-lastniki/psi/19-rejci/179-cenik-genetskih-testov

Vsekakor sem zainteresirana, priskrbim 2 vzorčka  ::)!



Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #15075 : 07 Maj 2012, 15:03:25
Da malo pohvalim avstralske riti oziroma bolje rečeno smrčke :D

Nadja & Ginny ter Dejan & Skway sta uspešno opravila izpit iz ruševine R1. Midve s Tiko pa izpit iz ruševine R2.

Pridne zverine  :o :o :o


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15076 : 07 Maj 2012, 15:17:50
Zelo zelo pridne!  :D :D :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15077 : 08 Maj 2012, 17:02:05
Ni -10%?
http://www.eurovetgene.com/index.php/si/home/rejci-lastniki/psi/19-rejci/179-cenik-genetskih-testov

Vsekakor sem zainteresirana, priskrbim 2 vzorčka  ::)!


Karmen, očitno je res 10% :) Malo sem se pozanimala in izoblikovala mnenje, da bom (če bom kdaj testirala kakšnega psa) testirala le pri laboratorijih, ki imajo licenco za testiranje. Za HSF4 sta to AHT v Veliki Britaniji in njegova podružnica na Finskem, za CEA in PRA pa Antagene v Franciji in VHL na Nizozemskem, ki vzorce potem pošljeta Optigenu.


Da malo pohvalim avstralske riti oziroma bolje rečeno smrčke :D

Nadja & Ginny ter Dejan & Skway sta uspešno opravila izpit iz ruševine R1. Midve s Tiko pa izpit iz ruševine R2.

Pridne zverine  :o :o :o

Ja, ja pridni smrčke imamo :D ;D Z Ginny bova zdaj pridno nadaljevali s treningi in se, ko bo čas, preiskusili še na R2 :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #15078 : 08 Maj 2012, 19:07:31
Pridne, pridne vse stiri punce!  :-* ;D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15079 : 08 Maj 2012, 19:18:14
Pa 2 fanta! :D ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #15080 : 08 Maj 2012, 21:30:12
Ojoj, sam res, kako sem lahko pozabila, spregledala. Ja, seveda, pa pridna tudi dva fanta  :o




martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15081 : 09 Maj 2012, 11:26:49
AHT ( Animal Health Trust ) in Optigen sta lastnika testov,  sta jih sama razvila. Ne gre za licenco.
In za nekatere teste ni treba licence /patenta kupiti, odvisno pač.

Mi testiramo pri Optigenu in AHT ( s katerim tudi sodelujemo z vzorci, ki jih potrebujejo; ena naša psička ima številko testa  za HSF4 859, kar je zelo nizko, glede na njeno starost). :)

inka če smem prekiniti tvoj prvomajski diskurz o delu in žaljenje mene -
 mogoče se boš spomnila, da sem jaz organizirala testiranje pri AHT s 30% popustom katerega so nekateri iz Slovenije izkoristili , je bilo res ugodno , ( so mogoče pozabili na to) pa testiranje za MDR1, kjer se jih je priključilo še več in se mogoče spomnijo, po kakšni ceni, a ne? če niso pozabili

Toliko o tem, kaj kdo naredi za pasmo in njene lastnike  8)

Škoda besed.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15082 : 09 Maj 2012, 12:52:45
Zelo ste bili pridni, bravo ;D.

martina.o, med ljudmi je žal tako, da se dobre stvari hitreje pozabijo kot slabe. In da se popravi eno slabo dejanje, je potrebno kar devet dobrih ;).
S psi je na srečo glede tega lažje ;)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15083 : 09 Maj 2012, 13:14:30
inkaMe pravzaprav niti ne zanima v tem kontekstu, si bila pa tudi sama pri tem testiranju zraven. Kar je popolnoma drugačna skrb za pasmo, kot pa postavljanje FB-jev, spletnih strani in ne vem kaj še vse - v smislu lastne promocije ali bog ve česa.

Jaz tukaj pišem izključno z namenom, da se to pasmo prepozna v pravi luči, da se maksimalno zdravo in odgovorno vzreja.  O vsem tem so seznanjeni, dokumentirano tudi vsi lastniki mojih mladičev.

Ampak bojim se, iz videnega, da marsikomu omenjena skrb za zdravje  itd. ni ravno po godu. :o
Važno, da se delimo na  naše in vaše. Sem sicer edina, ki to javno povem

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


orescek

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #15084 : 09 Maj 2012, 13:27:28
Hvala za čestitke. Tudi sam  čestitam obema.
Sedaj tudi veva kako naprej in pa da ni fino če si preveč živčen na izpitu :P



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #15085 : 09 Maj 2012, 13:50:48
Orescek, a ne, kako nas lahko bremza trema. Ful lusne sestavke pises, je simpaticno prebrat, ko tako slikovito opisujes custva tvojega pesjankota.

In res lepo je videti toliko skrbnih skrbnikov avstralckov ob delu. Lusno vas je spremljat pri delu.




orescek

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #15086 : 10 Maj 2012, 08:13:36
Ja trema je kar problem ja. Se trudimo kej finega napisat, vendar brez drštvenih slavistov nebi šlo :)




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15087 : 10 Maj 2012, 13:52:42
AHT ( Animal Health Trust ) in Optigen sta lastnika testov,  sta jih sama razvila. Ne gre za licenco.
In za nekatere teste ni treba licence /patenta kupiti, odvisno pač.


AHT je res sam razvil teste, Optigen pa ima (edini) licenco za teste PRA in CEA. Teste za ti dve bolezni si lasti univerza Cornell, ki jih je tudi razvila.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15088 : 14 Maj 2012, 13:45:56
Ti testi še vedno niso ravno poceni (+ poštni stroški).
Ko je AHT dal določen popust za potrebe svoje raziskave v primeru večjega števila poslanih vzorcev skupaj - martina.o, v tem primeru si bila tudi ti na boljšem, ko smo se pridružili "tvojemu" testiranju :P. In kot sem se takrat lahko prepričala, nas je za izkoristit take ugodnejše priložnosti izgleda še vedno premalo, saj se nas je komaj nabralo dovolj veliko število za popust.

Najlepše bi bilo, če bi bila seveda oba starša za vse trenutno možno stestirana in ne bi bilo treba preverjat še pri mladičih. Ampak ali imamo odgovor, če je v tem primeru strokovno upravičeno napisat mladičem v rodovnik status "clear/normal by parentage"?



Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #15089 : 14 Maj 2012, 14:40:55
Bolj vprašanje kot moje mnenje je, da dolgoročno gledano verjetno ne bi bilo dobro, da bi bili vsi mladiči in njihovi mladiči itd. clear/normal by parentage in ne bi bili testirani??? Mutacije se namreč dogajajo ...