Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498323

Trdonja

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #15270 : 06 Julij 2012, 22:56:39
Z našim mačakom se ne razume lih dobro..oz bolj on z njim ne :D
Drugače pa je lajal na majhne otroke, ampak smo ga že uspeli nekoliko zdresirati, da se to ne ponavlja..
in ja..na sprehod grem večinoma z vrvico, ker se bojim da ga bo nagon prevzel in se zapodil za prvo srno ali zajca..enako je na cesti..najbolj ga "vznemiri" motorji, smo pa poleg ceste, kjer se sprehaja veliko lastnikov s psmi..tako da jih je spoznala že kar nekaj..vse z laježem :D

Tole kometiram predvsem kot inštruktor, pa tudi kot lastnica avstralke. Prosim prav čim preje si poišči dobro pasjo šolo in se pridruži tečaju. Kajti kot pišeš, ti že sedaj laja na nepoznane, na motorje in na pse. Vse to se zna zeloooo razpasti in ne potem res ni nič več smešno. Če smem bi vprašala kakšne pasme pse ste imeli v preteklosti?

LP



Will Smith

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #15271 : 07 Julij 2012, 22:45:00
Nemški prepeličar in hanoveranski barvar. Zdaj ko smo ga peljali na sprehode, je očitno spoznal te tuje stvari in ne laja več na njih, so mu pa zanimivi to pa res :) Zjutraj ob 5. ko vmes vstanem pa ga grem pogledat z balkona lepo spi in ima pasje sanje(brunda in z okončinami opleta) ;D
Zanima me še nekaj...glede kopanja in uporabe šamponov...kako pogosto in kako je z uporabo šampona?
Hvala



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #15272 : 07 Julij 2012, 22:48:55
Avstralci imajo vecinoma fantasticno samocistilno dlako, iz katere umazanija odpade, ko se posusi, oz. jo lahko izceses. Jaz mojega kopam s samponom samo, ko je res ultra blaten ali ko smrdi.

battito animale


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #15273 : 07 Julij 2012, 22:59:56
Našega kopamo s šamponom zelo zelo redko. Mogoče kakšne 2-3x na leto, če smrdi od česa. Ostalo je samo spiranje "podvozja" da ne nosi umazanije v stanovanje, pa občasno ga tuširam samo z vodo. Dlaka je res super, ne smrdi niti ko je mokra. No vsaj meni ne. :-)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15274 : 10 Julij 2012, 09:58:18
Zanima me postopek odvzema in pošiljanje vzorcev za dna test za dedno katarakto. Mi lahko kdo opiše postopek (lahko tudi na ZS ali mail ).


Se mi je zdelo, na tole ne bo odziva , kar seveda kaže na to, koliko je to pri nas pomembno - pa bi moralo biti - cel kup testa potrebnih psov je. Seveda ti bom z veseljem razložila vse o tem - mi testiramo, so pa neke spremebmbe pri naročanju kita v zadnjem letu.

Kar se tiče mešancev,  bolj ali manj podobnih avstralcem, nimam nič proti za dajanje nasvetov, tako ali tako jih je tu gor že cel kup, mešancev namreč, - morda bi le veljalo zamenjati naslov teme ali odpreti drugo temo. V bistvu ti psi ne  dalajo škode pasmi, razen, če se deklarirajo kot avstralci - ker to namreč niso. Več škode naredi slaba vzreja rodovniških avstralcev, ki smo ji priča in tudi uvoz (pod)povprečnih psov iz tujine. In s produkcijo mešancev - bi bila zelo vesela, če bi se tukaj oglasili tudi tisti, ki to producirajo ( to vzreditelji pač niso) in pojasnili, čemu ta produkcija služi in kaj je cilj le-te. ???

In odveč je "skrb" nekaterih tukaj pišočih, ki se kar naprej vtikajo v  mojo vzrejo in število legel: moje paritvene kombinacije so skrbno načrtovane, starši so zdravstveno pregledani, imajo tudi po prednikih dokazane delovne sposobnosti, mladiči odlično oskrbovani in lastniki skrbno izbrani - cilj vzreje je popolnoma jasen. In vsa populacija je zdrava ( tudi nobenih težav z imunskim sistemom  :)), tipična, dokazano delovna.  Večini lastnikom v veselje.
Nismo imeli 20 legel v 5 letih ampak kot nekateri, :o ampak5 v 7 letih ( in vsi podatki so javni na web, nimamo kaj skrivati) in naše psičke imajo po eno leglo, največ dve. Če se razume, kaj hočem povedati - ker COI zadnjih dveh generacij   če bi ju parili med sabo - bi bil izjemno nizek. Toliko o sorodstvu  mojih - o čemer kar naprej piše dotična in dokazuje popolno neznanje. :(

Hladen dan želim - če ne, pa pod mrzel tuš.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15275 : 10 Julij 2012, 16:47:17
V ZDA in tudi drugod po svetu poteka "boj" proti predlogom za spremembo pravil vzreje živali. Več si lahko preberite na strani ASCA, kjer prosijo za pomoč vseh nas: http://asca.org/ascaaphis
Evropejce stvar zadeva predvsem pri uvozu psov, ki bi po spremenjenih pravil bil praktično onemogočen.

Pa še en video naših pestrih dni odkar je na čuvanju Lera :) http://www.youtube.com/watch?v=eGHUw2WBK9s

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #15276 : 10 Julij 2012, 22:06:50
Ker Zoe ravno omenja ASCA - samo vprašanje; ali je priznavanje ASCA registritanih psov s strani AKC sedaj "formalnost" , ki se jo lahko uredi, ali so ob tem kakšne birokratske ovire? Ali v ZDA obstaja možnost dvojne registracije (ASCA in AKC)? Kako gleda AKC na ASCA registrirane pse, ki niso ameriškega porekla (torej niso skoteni v ZDA?) ?

Zakaj sprašujem? Pred časom je bila "siva cona" pri border collijih (ISDS vs UK KC). Vedno več psov je bilo tudi izven UK registrirano v (samo) ISDS register. Mislim, da par let nazaj je bil sprejet dogovor, da se lahko izven UK registrirajo v FCI register samo tisti ISDS psi, ki so skoteni in registrirani v UK ISDS registru, ob ustrezni nostrifikacije pri Uk KC, vse ostale (samo ISDS) registracije pa niso bile več priznane za vpis v FCI register.

In pa - samo spet za mojo razumevanje - kot kaj (pasma) vodijo ne-FCI regestrirane avstralčke kadar npr. opravljate BBH ali podobno na KD v Sloveniji?

hvala za update / informacije.


Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15277 : 10 Julij 2012, 22:45:00
Dvojna registracija (ASCA in AKC) je možna, ne vem pa kako je z naknadnim vpisom ASCA registriranih psov v AKC.

Pri nas se psi brez vpisa v slovensko rodovno knjigo na izpitih zapišejo kot mešanci. Mislim, da je tako, da bi moral uvoženega psa s FCI rodovnikom pred opravljanjem izpitov vpisati v KZS, samo ASCA registriranega psa pač ne moreš.

Kot zanimivost, v Avstriji lahko ASCA registrirane pse vpišejo v OKV, s tem da se morajo udeležiti razstave in od sodnika dobiti pozitivno oceno.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #15278 : 10 Julij 2012, 23:06:57
Včeraj sem nekje na forumu brala, da se je izgubila ena aussika, black tri.. nikakor ne najdem te teme- sem totalno slepa al kaj?? Ve kdo kaj o tem? :( -če se je našla? Pozna kdo to psičko?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15279 : 10 Julij 2012, 23:13:47
Najdena :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15280 : 11 Julij 2012, 08:33:21
Kolibri
dvojne čisto ločene registracije so mogoče po pogojih, ki jih vsaka  organizacija določa - sledljivost v rodovni knjigi,  itd.
Tudi v Nemčiji se ne da vpisati ASCA reg. v FCI/VDH, pač ločeno poteka registracija, enako Skandinavija.
V Avstriji, ko je govor o razstvah itd ;). - gre za fenotipizacijo , saj ti to veš,ne  za direktno vzrejo. In včasih so veliki odstopi od standarda, pa potem ne gre.  Kot povsod.(.zato standard je). Telesna ocena ( kot pri nas - z razstave ali na vzrejnem - ljudje tega ne vejo, če se s tem ne ukvarjajo) pač mora biti kot je določeno, najmanj prav dobro ponavadi, ko gre za vzrejo. Ja za vzrejo je oa že potrebno tipične predstavnike izbirat, vsak ni dober. Torej gre za vpis, potem je pa še vzrejno potrebno - ločeno.
Je pa še ena registracija, bom poiskala - kr neki, je tudi pri nas en pes se mi zdi- imajo celo svoja svetovna prvenstva.
Če pes ne more biti vpisan v rodovno knjigo neke organizacije v državi, potem za tekmovanja, izpite itd. v okviru te organizacije velja za mešanca. Pri nas se organizirajo izpiti itd. v okviru FCI pravil.
Treba je biti pazljiv pri teh registracijah

Včeraj sem nekje na forumu brala, da se je izgubila ena aussika, black tri.. nikakor ne najdem te teme- sem totalno slepa al kaj?? Ve kdo kaj o tem? :( -če se je našla? Pozna kdo to psičko?

Izbrisano je -  zelo skrivnostno.  ;) Ahhh

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #15281 : 11 Julij 2012, 08:36:38
Tema je v arhivu, ker je bila psicka najdena  8)

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=12367.0

battito animale


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #15282 : 11 Julij 2012, 17:04:03
O, super :) Na arhiv se pa nisem spomnila :-[ Sam da je vse ok :)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15283 : 12 Julij 2012, 07:13:57
KARMEN - o testiranju za HSF4 ( dedna katarakta, da se bo vsaj to vedelo) sem ti napisala .
Čudno res, da to nikogar ne zanima. :(

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15284 : 12 Julij 2012, 07:51:55
Hvala, to bomo čimprej uredili  ::).



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15285 : 12 Julij 2012, 08:03:14
Lahko bi prilepila link, pa bo večini bolj razumljivo ( ker mi je zelo veliko do tega, da se ohrani zdravje avstralcev), če razložim:
Dedna katarakta, posledica HSF4 mutacije je dominantna pri tej pasmi. Vzreditelj( odgovoren), ki s odloči za to testiranje DNA !! -   delo je seveda opravljeno, če sta testirana oba starša ( normal, clear), s tem je zagotovljen clear status mladičev.
Toliko v izogib, da se ta dedna bolezen razširi po visokem % populacije ( kar k sreči še ni) ampak bi znalo biti zaradi nevestne vzreje.
V tujini  odgovorni vzreditelji testirajo , ne glede na to, kaj se uradno  zahteva in bodoči lastniki so tudi pozorni na teste.
Bi si želela, da je tako tudi pri nas. Vsi ostali razni portali,  pa zbiranje nepreverjenih podatkov.. itd. je izguba časa in zavajanje.

Super, KARMEN. :)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15286 : 12 Julij 2012, 08:18:11
Lahko bi prilepila link, pa bo večini bolj razumljivo ( ker mi je zelo veliko do tega, da se ohrani zdravje avstralcev), če razložim:
Dedna katarakta, posledica HSF4 mutacije je dominantna pri tej pasmi. Vzreditelj( odgovoren), ki s odloči za to testiranje DNA !! -   delo je seveda opravljeno, če sta testirana oba starša ( normal, clear), s tem je zagotovljen clear status mladičev.
Toliko v izogib, da se ta dedna bolezen NE razširi  po visokem % populacije ( kar k sreči še ni) ampak bi znalo biti zaradi nevestne vzreje.
V tujini  odgovorni vzreditelji testirajo , ne glede na to, kaj se uradno  zahteva in bodoči lastniki so tudi pozorni na teste.
Bi si želela, da je tako tudi pri nas. Vsi ostali razni portali,  pa zbiranje nepreverjenih podatkov.. itd. je izguba časa in zavajanje.

Super, KARMEN. :)

Napakica !! se je prikradla - glej debelo tiskano je pravilno

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #15287 : 12 Julij 2012, 15:27:25
Hvala za info!  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15288 : 13 Julij 2012, 14:03:11
Oba starša v tem čudovitem aussie - ju
Dobrodošel !!

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


lou

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #15289 : 13 Julij 2012, 14:47:05
Mi je ena ptičica rekla, da je čas da grem malce na pesjanarja.
 
Sem mislila cel roman napisat, pa vem da nima smisla.  Ni vse tako belo in črno.
Martina, prosim poišči od Willija potomca, ki je HSF4 carrier. Pa mislim, da si vsaj 10x vse preverila njega in njegove potomce. Jaz bom pa od Timber-ja poiskala potomce ( imela bom veliko lažje delo, kot ti). Pa prosim ne napisat, da takrat še ni bilo testa (sama si napisala od srede 2008). Šlo bi sicer na tesno, imela pa bi njegov izvid. V M leglu je siguren kakšen, ki ima kopijo.  Če znaš iskat napake pri drugih, jih daj še pri sebi. Tudi tvoje zadnje leglo ni tako popolno, kljub tvojimi dolgoletnimi izkušnjami.
 
Will Smith jaz nisem NOBENEGA prisilila v nakup nerodovniškega psa!!!  In nimam tako nemogočih pogojev. Vprašaj na forumu kje imajo svoje avstralčke. Sem pač mnenja,da avstralski ovčar ne paše v pesjak in garažo ampak v hišo. Garažo pač ne smatram kot bivalni prostor za ljudi.
 
In ne, nimam namena brati vaših komentarjev.
 
lep pozdrav

Lou


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15290 : 13 Julij 2012, 15:05:46
Ali se kdo tukaj počuti osebno prizadet  :'(?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15291 : 13 Julij 2012, 15:14:46
KARMEN - ne vem no.
Nekateri sicer nimajo kaj povedat pa že ene 3 leta skačejo v druge in kr neki  panično vidijo konkurenco v vsem in vsakomur. Pa jih niti ne poznam, kaj šele, da  bi me sicer kaj zanimalo.
Totalno nepomembno. ::)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15292 : 13 Julij 2012, 17:40:16
Danes je na obisk prišel Žak in skupaj smo se odpravili na dolg sprehod z dodatkom plavanja :D

Samo še red merle je manjkal pa bi imeli komplet paleto ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15293 : 13 Julij 2012, 17:44:01
Še 4 :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #15294 : 13 Julij 2012, 17:56:08
Ful lušno je blo  :) ta prava aussie žurka  8)



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #15295 : 14 Julij 2012, 22:49:27
Vse najboljse dragi Blumincki!

 :o :o :o :o :o :o :o :o :o



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15296 : 15 Julij 2012, 01:35:56
 

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #15297 : 15 Julij 2012, 08:25:35
 

lp ž & l & h


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #15298 : 15 Julij 2012, 09:22:19
 


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15299 : 15 Julij 2012, 20:43:07
Tudi z Ginko želiva vsem soslavljencem vse naj naj :-*

Tortica je bila baje dobra ;D





"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"