Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498037

all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #15300 : 16 Julij 2012, 00:03:36
Še 4 :)

Kok je dobra fotka tista kjer se samo 2 glavi iz vode vidita.  ;D



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #15301 : 16 Julij 2012, 09:49:08
Vse naj naj Bluminčki!  :o

zoe, kam ste šli plavat? Se vam pridružimo naseldnjič!  ;D

Še naše novice--frizbi zvezdica Oli je spet zmagala ta vikend, tokrat v Brnu. Lyrina avstralska tačka je bila tudi zelo pridna, se je odlično odrezala, še posebej v prvi rundi freestylea. Slike, videa, poročilo sledijo.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15302 : 16 Julij 2012, 10:00:00
Bravo!  :o :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #15303 : 16 Julij 2012, 10:14:15
Bravo Jean, cist razturavata! :o :o :o



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15304 : 16 Julij 2012, 10:18:06
Vse naj naj Bluminčkom in bravo Jean in Oli  :o.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15305 : 16 Julij 2012, 10:31:14
Že dolgo nisem objavila nobene slikice mojih backotov  ::).
Zraven je Indi, ki se je itak nikoli ne vidi, razen na snegu  :D.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15306 : 16 Julij 2012, 10:56:04
Kam si pa Kano skrila?  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15307 : 16 Julij 2012, 11:06:10
Kana je bila tisti dan na "počitnicah"  ;D.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15308 : 16 Julij 2012, 11:19:48
Malo zamujam, ampak hvala vsem za voščilo, vse najboljše želi tudi Taras vsem sestricam in bratcem  :-* :-* :-*.

In čestitke spet, Jean in Oli :).
Ja, res, Zoe, kje pa ste to plavali?



Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #15309 : 16 Julij 2012, 11:34:36
Moj najboljši posebni ptiček :)


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15310 : 16 Julij 2012, 12:41:22
Pred nekaj dnevi je Kolibri spraševala glede ASCA in AKC registracije avstralcev v povezavi s FCI - meni te zadeve sploh niso logične. O.K. pri borderjih še razumem, da je v Angliji to specifika in so omejili ISDS registracijo samo na njihovo vzrejo, kar so tudi uradno pošlihtali. Ampak pri avstralcih je pa tale regitracija čisto po nepotrebnem tako neurejena s strani FCI in vemo zakaj je tako.  V ZDA veliko tudi starih psarn nima AKC registracije, ampak samo ASCA, kar pa je izključno stvar formalne ureditve, ker se ljudem pač ne ljubi dvojno plačevat takse, če jim zadošča ena organizacija, da lahko s svojimi psi normalno funkcionirajo. Torej tu ne gre za neko nujo. Enako bi lahko rekli za evropski WEWASC, ki ignorira FCI (in ima za to tudi razloge), ker so se pač dobro organizirali in FCI za svoje delovanje ne potrebujejo. Ampak to je ugodno za samo nekaj EU držav (Nemčija, Nizozemska, Skandinavske države). Za nas in tudi za večino evropskih držav je pa to zelo neprijetno, če je naš pes na tekmovanju FCI v kategoriji za mešance, ker pač nobenih ASCA tekmovanj ni 1000 km naokrog, čeprav tudi FCI ne organizira praktično nobenih tekmovanj in izpitov npr. v paši, sploh nikjer pod 1000 km bliže Sloveniji ...
Poleg tega  imam vtis, da ima ASCA vzrejo bolje urejeno kot pa FCI in AKC skupaj! Vemo, da morajo vsi psi po ASCA za vzrejo s 1.1.2011 biti DNA profilirani, poleg tega obstaja ASCA etični kodeks in jasna pravila vzreje, kar poudarja tudi WEWASC: http://www.wewasc.com/english/waktiv-index.html

Če pa po drugi strani pogledamo določeno vzrejo v Evropi, te pa kar nekam prime, npr. tole:
http://www.aussies.cz/nasipsi.html
Da je psica v ene desetih Vzhodno Evropskih državah razstavni šampion, ima pa rodovnik pol AKC pol pa ASCA? Ali pa še hujše, da ima druga psica FCI/Ruski izvozni rodovnik, v katerem po mami v rodovniku ni nobenih podatkov? In te psice so za vzrejo, seveda. A je to FCI vzreja??

Jaz vsekakor upam, da se bo sodelovanje med AKC in FCI enkrat uredilo, čeprav zadnje čase izgleda, ko da se zapiramo eden pred drugim, EU in ZDA namreč.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #15311 : 16 Julij 2012, 12:57:38
Kolikor vem, trenutno vpis iz ASCA v AKC ni mozen, vsaj ce sem prav razumela.

Ali pa še hujše, da ima druga psica FCI/Ruski izvozni rodovnik, v katerem po mami v rodovniku ni nobenih podatkov?

Zanimivo je, da ima mama te psice poln FCI rodovnik....

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15312 : 16 Julij 2012, 12:58:03
Bravo Oli :o :o

Kopali smo se v Savi, čisto malo naprej od sotočja Kamniške Bistrice, Ljubljanice in Save :) Do tja je od naše hiše 4 km in razen prvih nekaj 100 metrov je makedamska pot, tako da je luštno za se sprehajat.

Inka, WEWASC je partnerski klub od ASCA zato nimajo veze z FCI, kar pa ne pomeni, da člani WEWASC-a ne bi smeli vzrejati tudi pod FCI.
Tule je seznam vseh klubov: http://www.asca.org/ascainformation/affiliateclubs

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15313 : 16 Julij 2012, 14:01:35
Zoe, seveda WEWASC je ASCA in lani so se deklarirali proti sodelovanju s FCI čisto uradno na spletni strani, čeprav zdaj te izjave ne najdem več... mogoče pa so si že premislili glede tega. Vem da npr. Muddy fields nima FCI, imaj pa Dazzling Spirit obe registraciji ... vse je ena velika zmešnjava. Sicer pa tudi v ZDA ni dosti drugače.

Ja, Lilit, in zdaj povej, če ti razumeš, zakaj tak rodovnik na spletni strani pod vzrejo ... in koliko lahko zaupaš takemu vzreditelju? Kje si pa ti dobila informacijo, da iz ASCA ni možen vpis v AKC?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #15314 : 16 Julij 2012, 14:14:22
Sem nekje brala, pa tudi sem prebrskala na AKC spletni strani, in ASCA ni na seznamu "Acceptable domestic registries". Mislim, da je pred casom bilo mozno, oz. AKC vsako toliko odpre registracijo, ampak ni pa to ves cas.
Tukaj ima nekaj zraven tudi USASA, ceprav ne vem cisto natancno, kaksen je postopek.

Kaj pa obratno, iz AKC v ASCA, gre?

Dvojne registracije so pa mozne, ce so starsi seveda dvojno registrirani.



battito animale


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #15315 : 16 Julij 2012, 14:22:20
O.K. pri borderjih še razumem, da je v Angliji to specifika in so omejili ISDS registracijo samo na njihovo vzrejo, kar so tudi uradno pošlihtali.

V bistvu pri borderjih to ni specifika, ker je ISDS register v osnovi register delovnih psov (ne samo izključno borderjev). Vanj so se psi vpisovali samo iz razloga delovnih sposobnosti, pridobitev ISDS rodovnika mladičev dveh ISDS staršev gre po normalni poti. Se pa ti psi niso vpisovali v FCI register preprosto iz razloga, ker za tem ni bilo nobene potrebe. Za delo na kmetiji vpisa v FCI ne rabijo, za triale, ki pa tako ali tako potekajo v okviru ISDS pa še manj.

Trenutno pa poteka v okviru UK KC pilotni projekt - krepitev genske raznolikosti http://www.thekennelclub.org.uk/item/3672/23/5/3  Pogoji za vpis so tako DNA profil, zdravstveni testi zahtevani za pasmo ter ocena dveh sodnikov, ki se morata strinjati, da pes predstavlja določeno pasmo.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15316 : 16 Julij 2012, 14:49:23
Lilit, bom videla, če mi bo uspelo glede tega kaj več izvedet od ene američanke, aktivne pri obeh organizacijah ... .

alenkab, popolnoma isti razlog za registracijo samo v ASCA imajo tudi lastniki avstralcev, ki želijo imet psa samo za delo na kmetiji in ASCA triale, Nemci in Nizozemci imajo pa celo ASCA tekme v agility-u, rally-ju ...
Je pa pohvalen ta projekt UK KC - le zakaj nekaj takega ne spodbuja FCI? Ali pa kar naša KZS ;)



s5iztok

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #15317 : 16 Julij 2012, 16:06:24


Še moj srečni avstralec, pa malo manj srečna malina :D



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15318 : 16 Julij 2012, 22:43:45
Mokra kot cucka :P

Kje je pa to slikano? Zgleda krasno!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #15319 : 17 Julij 2012, 09:16:15
Iztokova fotka, kot vedno, krasna  :o



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15320 : 17 Julij 2012, 10:12:15
Glede registracij v ZDA - definitivno tam ni problem ASCA registriranega psa registrirat kadarkoli naknadno še v AKC, kar je zgolj formalnost, papirna in finančna. In to sploh ni pogojeno z registracijo prednikov. Pri obratnem postopku, torej prvotni registraciji v AKC, nato pa še v ASCA, pa je po moje edini pogoj DNA profil!

Sem se pa začudila, koliko je v Evropi že ASCA affiliate clubs - kar 6 poleg WEWASC! Ampak dvomim, da ga bo kdaj tudi Susanne ustanavljala, da bi tako imeli tudi kakega bliže nam! O nas pa itak škoda,  majhni, pa še skregani ...

Voda na zadnji sliki je pa res čudovita, spominja na Sočo.



s5iztok

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #15321 : 17 Julij 2012, 12:04:09
Citiraj
Kje je pa to slikano? Zgleda krasno!

Za devetimi gorami in devetimi vodami ;)

v soteski potoka Belca tam kjer se gre na Kepo je ta jez, kar dobro skrit...




inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15322 : 17 Julij 2012, 12:09:01
Huuudo :).



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15323 : 17 Julij 2012, 12:16:52
Hvala!  :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15324 : 18 Julij 2012, 09:23:11
V zvezi s pozivom ASCA za pomoč, katerega link je nekaj postov nazaj objavila Zoe - http://asca.org/ascaaphis, sem prilepila tule mnenje Linde Bell. Sliši se res slabo :(.

"IF that legislation comes to pass, it will have HUGE impacts on whether or not you can buy a dog from the US.  You won't be able to buy a dog from a small breeder like me because I won't be allowed to sell puppies unless I have more than 4 intact bitches unless I am licensed etc... from the way I understand things.  What they are trying to do is shut down hobby breeders I think and only allow large scale breeders.  They want no one to be able to ship puppies so everyone would have to come directly to where they buy a pup to actually see them and the place they are located etc...  I really don't understand all of the legislation because I have no intention of owning that many intact bitches!! nor do I breed that often or produce that many litters!  But, I would never allow a govt. inspector into my home to inspect it either!  It is crazy and it is animal rights driven to stop us producing puppies etc... from what I can tell.  It is insane!!  So, ASCA is asking for everyone, especially people outside the US, to send comments to that web site saying NO to that legislation and why!  YOu couldn't buy a pup from a good breeder, you would have to buy from a huge, impersonal puppy mill sort of thing.  It would be awful!  That is how I understand it.  It would kill you guys in Europe as it would really make the gene pool very small!!  Hope that helps!?  Terry Martin understands things much better than I do as she is following it much more than I."

Če ima katera od vas stike s Terry Martin, bi bilo dobro še njo povprašat, kaj misli in če lahko res Evropejci kaj pomagamo s posredovanjem svojih stališč ASCA, da gremo v akcijo >:D.



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #15325 : 18 Julij 2012, 13:59:14
Hvala za razlage okrog ASCA / AKC .

Kar se tiče DNA profiliranja - nekatere evropske države so to uvedle kot obvezno za vse pasme in brez tega psi ne morejo več v vzrejo (oziroma, mladiči ne morejo dobiti rodovnikov) - samo kot informacija. Verjetno se bo počasi to uvedlo tudi pri nas.

Samo za moje razumevanje - v čem je potem point vzrejati pod ASCA / WEWASC v Evropi, če je pes v principu "mešanec" z vidika uradne (FCI) kinologije (kjer v principu poteka največ organiziranih aktivnostih s psi)?

Martina - sem delala fenotipizacijo ta vikend ...  :'(

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #15326 : 18 Julij 2012, 14:28:45
Kolibri, to je podobno vprasanje kot zakaj nekaterim borderasem toliko pomeni ISDS rodovnik.
Sama sem pac mnenja, da je ASCA pac vredna, da so moji psi del tega. Tudi za npr. Blum sem naredila vse, da sem jo preko genotipizacije in vseh moznih dokazil in papirologije lahko vpisala kljub njenemu FCI rodovniku v ASCA... pac osebne preference. Moje mnenje je, da je ASCA pac maticni klub, brez katerega ne bi bilo pasme in ze zato je vredno, da skrbimo tudi za to. Se pred parimi leti si lahko normalno vpisal v slovensko pogojno rodovno knjigo (FCI) ASCA psa. Aj so FCI veljaki to spremenili. Zame se en zelo ozkogledi zakon, ki ne razume, da se tako oza genetski bazen. In prav zato, ker ne prenesem taksne okorelosti in ozkega nestrokovnega pogleda, se cedalje bolj pozvizgam na FCI rodovnike. Ko bo KZS (FCI) postala zopet v mojih oceh zopet zaupanja vredna organizacija, potem bom pa zopet zagotovo poskrbela za dvojni vpis v obe organizaciji.
Da ne bo zopet ognja v strehi, to je moje osebno mnenje in moja osebna odlocitev, ki ne posega v nikogar drugega...




martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15327 : 18 Julij 2012, 14:48:45


Kar se tiče DNA profiliranja - nekatere evropske države so to uvedle kot obvezno za vse pasme in brez tega psi ne morejo več v vzrejo (oziroma, mladiči ne morejo dobiti rodovnikov) - samo kot informacija. Verjetno se bo počasi to uvedlo tudi pri nas.

  :'(
Sem se ravno o tem pogovarjala pri rodovnikih mojega zadnjega legla. Menda  kar relativno kmalu. Meni je super.


Samo za moje razumevanje - v čem je potem point vzrejati pod ASCA / WEWASC v Evropi, če je pes v principu "mešanec" z vidika uradne (FCI) kinologije (kjer v principu poteka največ organiziranih aktivnostih s psi)?

Saj v tem je point, da ni pointa ampak nekateri , zlasti v Nemčiji, imajo pse/psice registrirane ASCA ( poležene  tam) in nikakor ne morejo registrirati FCI, poleg tega je  ASCA vzreja  ( ni vzrejnih etc.)v EU precej cenejša kot FCI .  Je pa precej ASCA trialov v Namčiji, Nizozemski, kar je za marsikoga predaleč, saj imamo tu dosti opraviti, če kolikor toliko tekmuješ. Lahko pa vsak FCI registriran  aussie nastopi na  ASCA trialu, na vseh tekmah , razen razstav - in če hoče zadržati rezultat, rabi pri malenkonstnem plačilu samo tracking number. Kar bom ravno zdaj naredila  za en pašni trial.
Tudi se da, precej stane, je kar podvig,  registrirati FCI psa v ASCA.


Martina - sem delala fenotipizacijo ta vikend ...  :'(

Sem vedla, da jo boš. :)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #15328 : 18 Julij 2012, 15:36:33
blumina - če odštejeva "osebni nivo" - se pravi, da, po tvoje sodniki v okviru KZS ne dosegajo standarda poznavanja pasme - ali drugače, ob predpostavki, da bi jo - kaj je benefit registracije v ASCA in ne v FCI / KZS za ljudi, ki živijo v Sloveniji. To bi bilo moje vprašanje.

ISDS ni čisto primerljiv z ASCA ker ISDS nikoli ni določal fenotipski izgled psa, temveč se je fokusiral na delovne sposobnosti, in, tako je dokazljivo, da so bili v ISDS register vpisani tudi psi, ki so se kasneje fenotipsko uvrstili / začeli imenovati bearded collie. ASCA pa ima tudi fenotipski standard (ki je dokaj podoben AKC in FCI standardu).

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #15329 : 19 Julij 2012, 08:56:36
Kolibri, zdi se mi, da sem odgovorila cisto dovolj jasno.
In sodnikov nisem omenjala, zato ne vem po cem sodis... Pac sodniki so eni dobri, drugi slabi, tretji pa nekje vmes. Kot povsod v zivljenju, se mi zdi  ::)
Ampak to je druga tema...