Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498344

inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15330 : 19 Julij 2012, 11:17:17
No, tudi na AKC so dali v podpisovanje peticijo za zaščito malih vzrediteljev, tako kot ASCA:
http://www.gopetition.com/petitions/join-with-the-akc-to-protect-responsible-small-breeders.html

Kolibri, še moje mnenje. Prava katastrofa je FCI (in KZS, ampak o.k., Slovenija je res majhna) na področju paše, pa tudi npr. na področju sledenja, ki praktično ne obstaja za neslužbene pasme psov. Če pa bi imeli še nekoliko bliže kak ASCA včlanjen klub (najbližji nam je italijanski WASIC), bi se lahko udeleževali seminarjev in tekmovanj v prav vseh športnih disiplinah (agi, rally, poslušnost, sledenje, paša, razstave).
Kar se tiče vzreje v povezavi z registracijo, pa ne vem, komu res ni jasno, zakaj pri vsej današnji DNA in IT tehnologiji nekateri klubi oz. organizacije lastnikom psov in vzrediteljem postavljajo birokratske ovire pri teh postopkih. Ja, samo denar je razlog, kaj pa naj bo drugega. Mislim, da je AKC nekoliko manj zatežen kot FCI, ker daje možnost, da se tudi specifične zadeve nekako uredijo, čeprav ob izpolnjevanju številnih obrazcev in plačilu taks. FCI vzrejni pregled je samo en tak "postopek" več, ki se zaračuna, o pogojih in kriterijih za našo pasmo pa je tudi moje mnenje bolj negativno kot pozitivno - pa Martina, sploh ni drag glede na druge takse in pristojbine KZS. Ker sicer ni "zagotavljanje kakovosti" prav z ničimer večje kot pri ASCA, AKC ... ;). Jaz je ne vidim, kvečjemu tak način dela pelje v že omenjeno siromašenje genskega poola pri nas oz. kar v Evropi, če bo kmalu še onemogočen uvoz psov iz ZDA ... 



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #15331 : 19 Julij 2012, 11:31:14
Glede vzrejnih pregledov bi dodala se to, da sami po sebi prav z nicemer ne zagotavljajo boljso vzrejo.
Pa bom zopet zelo osebno. Pred leti opravljala z Blum vzrejni pregled (opravljen sicer z lepo oceno) in ob enem razstavljala na razstavi. Ce pomislim nazaj kaksni komentarji so padali. Med drugim en boljsih je bil opis njenih kao presvetlih oci npr... na razstavi pa je psica z lepim skarjastim ugrizom bila izlocena iz ringa... hahahaha
Cez eno uro je na vzrejnem imela pod drugim sodnikom ze lep skarjast urgiz...

Ja, mnenja si po navadi izoblikujem na podlagi lastnih dozivetij. Ne zaradi "rekla, kazala". In prav na podlagi "sama dozivela in nic koliko krat videla" predpostavke, lahko zagotovo trdim, da pri taksnih sodnikih opravljen vzrejni pregled ne pomeni cisto nic in ne doprinese popolnoma nic k boljsi vzreji.

Ce bodoci vzreditelj sam nima visokih standardov mu ne pomaga prav nic....



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #15332 : 19 Julij 2012, 14:32:12
Kolibri, še moje mnenje. Prava katastrofa je FCI (in KZS, ampak o.k., Slovenija je res majhna) na področju paše, pa tudi npr. na področju sledenja, ki praktično ne obstaja za neslužbene pasme psov. Če pa bi imeli še nekoliko bliže kak ASCA včlanjen klub (najbližji nam je italijanski WASIC), bi se lahko udeleževali seminarjev in tekmovanj v prav vseh športnih disiplinah (agi, rally, poslušnost, sledenje, paša, razstave).

Inka,
imaš prav, Slovenija je res majhna. Ampak - če gledava še zraven Avstrijo, Italijo, Madžarsko in Hrvaško - česa od zgoraj naštetih, se ne da narediti / sodelovati / biti na seminarjih, ki jih organizira FCI (nacionalne zveze ali nacionalni klubi) in je mogoče samo pod ASCA?

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15333 : 19 Julij 2012, 15:04:00
No, jaz mislim pašo za tradicionalni stil, ne za zbiralni, da se razumemo. Teh aktivnosti praktično ni, zaradi velikega entuziazma še največ na Češkem, pa še to šele zadnji dve leti.
Tudi še nisem slišala, da bi FCI izvajal seminarje in tekme v sledenju - mislim seveda kot samostojno disciplino in ne v okviru IPO ali reševanja.
V Avstriji so imeli leta 2010 sploh prvič izpite HWT za tradicionalni stil, pa imajo svojo članico v FCI odboru za pašo ;).



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #15334 : 19 Julij 2012, 15:30:17
Razumem...

Tole je slika iz tekme v klasičnem stilu od prejšnje sobote  ;)







Sem pa na treningih velikokrat opazovala pri delu tudi avstralca (blue merl samec).

Kar se tiče samostojnega sledenja pa... no ja, jaz poznam enega svetovnega prvaka v sledenju, sicer res nekaj let nazaj, ki je iz Slovenije....

Sem pa razumela point.

Hvala za razlago.


Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15335 : 19 Julij 2012, 16:01:21
Če prav razumem, so se tele tekme udeležili tudi Slovenci. Nam lahko zaupaš, kdo je organizator?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15336 : 19 Julij 2012, 16:42:40
V zvezi z aktivnostmi , ki so na voljo v Sloveniji in bližnji okolici v okviru FCI ponudbe - jih je čisto dovolj, meni bi zmanjkalo časa ( in energije) če bi hotela vse.  Torej raje poglejmo, kaj je in ne česa ni - pozitivno bodimo naravnani-
Agility je zelo dobro vpeljan šport, (konkretno imam za sabo 80 tekem , eno leto nisem tekmovala), tudi kar nekaj "mojih" avstralcev ima opravljene RallyO izpite, tudi do najvišjega nivoja IV, zelo mlada psička. Pa izpiti taki in drugi. pa še treningi in šolanja -.dovolj ponudbe je. Časa premalo.
Sicer se pa lahko organizira.. kar ni. Vsak lahko to stori.

V zvezi z vzrejo bi pa vprašala, koliko legel si inka imela, da veš ves postopek prijave in stroške, ki so s tem povezani čeprav je zadnja stvar, nad katero bi se pritoževala stroški, imam navado, da plačam, kar je treba plačati.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #15337 : 19 Julij 2012, 16:43:07
Tekma je bila pri Martini. Jaz na tej tekmi nisem bila, sem bila 14 dni prej (kaj češ, borderji  ;) ).

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15338 : 19 Julij 2012, 17:25:29
martina.o, pa saj nobeden ni omenjal, da v Sloveniji in Evropi pogrešamo agi, pa rally tekme, saj jih je še preveč ::).
In ne gre brez retoričnih vprašanj :-\. Res ni treba biti ravno vzreditelj, da izvemo, koliko dela, postopkov in stroškov je z enim leglom - eni vzreditelji imajo celo kalkulacijo na svoji spletni strani. Pa tudi pogovarjamo se ... Ampak še vedno ne vem, zakaj bi bila FCI vzreja dražja od ASCA vzreje (razen, da vključuje vzrejni pregled) ::).

Kolibri, hvala za odgovor. Saj sem sklepala po fotkah, ampak nisem bila čisto prepričana, pa malo netipične scene za tekmo v paši so, no, razen zadnje. Meni izgleda, da na prvih dveh fotkah nista tekmovalca, ampak imata trening. Pasme pa ... corgi, mešanec ???



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #15339 : 19 Julij 2012, 17:28:34
Corgi, beauceron, bergamasco  ;) . Inka, jamčim, da na izpitu / tekmi veliko ljudi deluje, kot da prvič vidi ovce, psi se pa potem  tako vedejo  8) . Iz lastnih izkušenj  8)  :-\  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15340 : 20 Julij 2012, 09:48:02
Hvala, Kolibri. Se mi zdi pa škoda, da ni nihče objavil obvestila o tem izpitu npr. v temi o paši :(.
Marsikdo bi šel vsaj gledat, ker je že to za nas dogodek, ki je tudi neprimerljivo bliže kot katerikoli drug s tega področja.
Na spletni strani Sheepdog Isotino http://www.sheepdogisontino.it/competizione.htm?id=24 sem s pomočjo Googla razbrala, da je bila sodnica Agnes Pinter, za katero sem ugotovila, da je vzrediteljica borderjev ... . Fotke so zgovorne, en blue merle škot je (vsaj tako mislim), ni pa nobenega avstralca :(. Rezultati povejo veliko - malo udeležencev, edini izpitnik ni opravil HWT, v razr. 1 so bili vsi trije diskv., v razr. 2 pa obadva dokaj z nizko oceno. Skratka, dogodek skromen.  Pa ne mislim kritizirat, nasprotno, pohvala Martini, da je nekaj takega organizirala, samo res bi lahko naš klub ali komisijia ali kdrokoli pač kaj več "reklame" naredil, pa kakšen seminar končno organiziral, saj vem, da zdaj pa že so neke kapacitete in pogoji za nekaj takega, samo zmenit se je treba 8).
Če sem zasmetila tole avstralsko temo



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #15341 : 20 Julij 2012, 11:18:10
Še nekaj slikc z naše strani...  :)







Pa lep pozdrav.  ;D


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #15342 : 20 Julij 2012, 12:26:00
inka - saj poznaš vic o bohinjcu in loterijski srečki  ;). Ne moreš zadeti, če ne kupiš...  ;)

Tisi BM je sheltie.

Rezultati pa - a so sploh pomembni? Gre za dogodek, za delo, rezultat je samo posledica znanja in dela...

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15343 : 20 Julij 2012, 13:01:01
Jaz sem bila pred leti pri Martini na testiranju z Magijem, pa sem nad njenim obnašanjem ostala tako razočarana, da se nisem več vrnila.
Magija je zaradi neposlušnosti vrgla na hrbet in ga pritisnila za vrat. Če misli, da bo tako ravnala z avstralci, se pošteno moti, zato naj se raje ukvarja s pasmo, ki jo bolje pozna.
Istega dne je zlomila palico, ker je z njo tako udrihala po tleh, enega borderja pa dobro "stresla" za dlako na tilniku, da je frlela vse okoli.
Hvala lepa za takšno pašo  :'(!
Upam, da bo kdo v Slo sposoben organizirat pašo na psu prijaznejši način  ;).



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15344 : 20 Julij 2012, 13:09:47
Jaz tudi mislim, treniraš, greš na tekmo/ na izpit, če ne gre prvič, pa drugič, se zabavaš in zaposliš psa.. karkoli delaš vzpostaviš navezanost./kontakt.
To je edino pomembno  :)
Če pa kaj pogrešaš, pa poskušaš organizirati  ;)

Ja z organizacijo je pa tako, da se kar se dobrega naredi, hitro pozabi ( tako mi je bilo rečeno), potem pa človek izgubi voljo za druge.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #15345 : 20 Julij 2012, 13:20:09
Jaz sem bila pred leti pri Martini na testiranju z Magijem, pa sem nad njenim obnašanjem ostala tako razočarana, da se nisem več vrnila.
Magija je zaradi neposlušnosti vrgla na hrbet in ga pritisnila za vrat. Če misli, da bo tako ravnala z avstralci, se pošteno moti, zato naj se raje ukvarja s pasmo, ki jo bolje pozna.
Istega dne je zlomila palico, ker je z njo tako udrihala po tleh, enega borderja pa dobro "stresla" za dlako na tilniku, da je frlela vse okoli.
Hvala lepa za takšno pašo  :'(!
Upam, da bo kdo v Slo sposoben organizirat pašo na psu prijaznejši način  ;).

Tudi meni ni preveč všeč njen odnos do živali. Ne samo do psov, temveč tudi do ovc.  :-\ Če že kam grem na pašo (kar ni tako enostavno, ker dam toliko za našo glavno dejavnost, da mi ne ostane kaj dosti za pašo, agility, itn.), hodim raje k Susanne, čeprav mi je 8x bolj daleč.

Fajn bi bilo, če bi imeli možnosti za pašo pri nas.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15346 : 21 Julij 2012, 09:44:37
Ja, se kar strinjam s povedanim. Nekateri imajo pogoje za vsaj kaj malega organizirati, vendar še predobro vem, da to ni tako enostavno. Treba je imet kar precej zahtevne pogoje izpolnejne, nato pa še kakovostnega trenerja/sodnika, ki bo imel čas, in ki tudi ni ravno poceni, sploh če pride od daleč.
Sicer pa imamo že dve leti pri KZS komisijo za pašo, ki je obljubila, da se bo potrudila postopoma vzpostaviti osnovne pogoje za učenje paše. Ampak delovno knjižico smo pa le dobili, čeprav bolj za v predalu imet! Kje so še domači trenerji ... .

Jaz sem kar vesela, da imamo Susanne. Bi se poskusili z njo domenili za september?



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15347 : 21 Julij 2012, 10:16:23
Sem nekje brala, pa tudi sem prebrskala na AKC spletni strani, in ASCA ni na seznamu "Acceptable domestic registries". Mislim, da je pred casom bilo mozno, oz. AKC vsako toliko odpre registracijo, ampak ni pa to ves cas.
Tukaj ima nekaj zraven tudi USASA, ceprav ne vem cisto natancno, kaksen je postopek.

Kaj pa obratno, iz AKC v ASCA, gre?

Dvojne registracije so pa mozne, ce so starsi seveda dvojno registrirani.

Lilit, sem ti dolžna odgovor ... imaš popolnoma prav, le da se take registracije vedno obravnavajo vsaka posebej, ker so pač situacije različne po generacijah. Seveda je treba dokazati vsaki organizaciji sledljivost v rodovniku vsaj za 3 generacije in ponavadi so predniki tudi registrirani tako, da se da vse to urediti, s formalno raziskavo in dokazili.
V Lindinem primeru sta bila prastarša od Twinoaks registrirana tudi v AKC oz. CKC in je seveda morala najprej urediti registracijo prve generacije, nato pa je lahko registrirala tudi drugo generacijo. Tako se tudi potomce teh zdaj lahko registrira v AKC (v ACSA so pa že). Od lastnika ali vzreditelja to pač terja nekoliko več energije in denarja, seveda.



maryy

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #15348 : 21 Julij 2012, 14:43:26
Lera po ''tanovem'' :) Hvalda Nadji za frizeranje ;)



Zvesta straža :)


Takole pa se pri nas crkljamo :)


Velikanka :D

Lera <3


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15349 : 22 Julij 2012, 13:05:23
Lepotička :-*. In je prav fotogenična :). Zdaj je res lepša, ker se ji vidijo ušeska! Meni so ta avstralska ušesa blazno všeč.
Pred vrati pa leži/spi tako kot naš, čisto stisnjen ob vrata v vseh mogočih pozah :D :).



maryy

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #15350 : 22 Julij 2012, 21:27:05
Lepotička :-*. In je prav fotogenična :). Zdaj je res lepša, ker se ji vidijo ušeska! Meni so ta avstralska ušesa blazno všeč.
Pred vrati pa leži/spi tako kot naš, čisto stisnjen ob vrata v vseh mogočih pozah :D :).

Ja, tudi meni je zdaj lepša :) Pa še taka malo bolj odrasla zgleda  ;D In se mi reees dopade :)
Hehehehe ja, vrata pa skrbno čuva. In ko se nekdo približujeona vstane, kar pomeni, da bodo ''obiski v sobi''  :D Ja, poze so pa res razno razne :D

Danes smo pa bili na Slivnici. Ima tooooliko energije, da je vlekla in gor in tudi za dol smo jo morali bremzat  >:D No, v avtu pa je vseeno zaspala :D

Lera <3


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15351 : 09 Avgust 2012, 07:42:28
Če bi slučajno koga zanimal 4 dnevni seminar paše z odličnim ameriškim trenerjem konec meseca - 4 ure vožnje -.Izključno aussiji.
Info pri meni.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #15352 : 10 Avgust 2012, 13:53:21
Še nekaj poletnih slikc z naše strani..  ;D

Nero pri 8,5 letih...





In Easy pri 5 mesecih. (:




Medtem, ko Nero pridno trenira...


... pa Easy navija.  ;D



Lp  :)


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #15353 : 11 Avgust 2012, 13:01:24
dve pohodniški  :)






inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15354 : 12 Avgust 2012, 23:15:42
Mi smo pa pasli Poldetove ovce ;D






Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #15355 : 13 Avgust 2012, 21:05:23
Malo puppy doze na obisku v Nemčiji:


Dobro, da je bila rdeča psička rezervirana, bi jo kar odnesla :-*

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15356 : 13 Avgust 2012, 21:29:31
 :-* :-* :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #15357 : 13 Avgust 2012, 22:07:41
Moja favortika :-*








Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15358 : 14 Avgust 2012, 10:01:52
 :-* :-* Nemčija, katera psarna?



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #15359 : 14 Avgust 2012, 11:37:21
Mi imamo danes rojstni dan pri hiši ;)
Lily in ostali P-jevčki imajo že eno leto :)
Vse najboljše :)