Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498322

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15390 : 01 September 2012, 19:59:43
 :-* :-* :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #15391 : 02 September 2012, 17:50:56
Luštna psička, čestitke!  :)

No, pa da dam še jaz par slikc. Jutri bo Easy dopolnila 6 mesecev, je pa v teh dneh minilo že 5 let odkar je Nero pri nas.  :D Nekaj fotk naših dveh norcev....








Lp  :)


Will Smith

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #15392 : 03 September 2012, 13:05:56
Pozdravljeni..mene zanima sledeče..in sicer imam avstralca..skoraj 6 mesece starega in me zanima glede teže..približno v okviru koliko bi naj bila njegova teža v tem času in kdaj se rast (višina in teža) konča?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15393 : 03 September 2012, 13:13:27
Psička na sliki ima kupiran repek?
Moja dva sta nehala rasti pri pribl.osmih mesecih.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15394 : 03 September 2012, 14:13:39
Desire88, čestitam za malo kepico :-*

Pri šestih mesecih je Ginny imela 50 cm plečne in 16 kg, zdaj ima pa 53 cm plečne in navadno 17,5 kg (včasih tudi malo več :)).

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #15395 : 03 September 2012, 14:25:55
Karmen; če misliš na Easy, je NBT.  :)

Will Smith; moja ima pri 6 mesecih 49/50cm plečne višine, za težo pa ne vem natančno..


Will Smith

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #15396 : 03 September 2012, 21:09:48
Naš ima 23 kg...v plečih je visok 55cm....samček, redno se giblje, zdaj ga navajam na frizbi..pa me zanima (bi vprašal Jean), ker sem pogledal veliko njenih videov, kako začeti s frizbijem? hvala



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #15397 : 03 September 2012, 21:19:29
Naš ima 23 kg...v plečih je visok 55cm....samček, redno se giblje, zdaj ga navajam na frizbi..pa me zanima (bi vprašal Jean), ker sem pogledal veliko njenih videov, kako začeti s frizbijem? hvala

Kar velik je...Naša je med bolj drobnimi, cca. 47 cm, 14,5 kg. Ampak se mi zdi, da so tudi drugi samci v Sloveniji, ki so bolj veliki.

Glede frizbija, je najbolje, da hodiš na tečaj/seminar za napotke glede dela/treninga z mladim psom. Bom jaz verjetno imela kak vikend seminarje in/ali privat trening na Krasu od novembra naprej, tečaj bo začel to nedeljo v Vanganelu (Obala) pod vodstvom Veronike Valentin, ki tudi ima avstralko, nekaj se pripravlja v KD Maribor in/ali v KD Slovenska Bistrica, oodvisno od interesa.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15398 : 04 September 2012, 08:02:32
Will Smith
primerjaš lahko samo samce ( samice so načeloma  :)lažje in manjše - po standardu) , pa še vseeno gre teža glede na tip kosti in tip strukture. V okviru standarda je kar nekaj razpona - pa zgornja in spodnja meja - kar pač preferiraš. In "debelost" se ne ugotavlja po kg ampak po otipu na določenih mestih

Moj samec ima pri 1 letu 53,5 cm in 20 kg - jaz imam rada tudi velikost in težo moderate, nič ekstremov.
Vsekakor so pa pomembnejše druge stvari  - atletske sposobnosti, temperament ...itd.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Will Smith

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #15399 : 05 September 2012, 08:35:28
Saj nisem mislil na debelost, gledal sem nazaj po straneh (ja, že se je nabralo za 514 strani informacij o avstralcih, ta in pa tema o border collie sta med najbolj branimi na forumi) in sem zasledil različne razpone glede teže, višine, pač kot si sama rekla odvisno od same strukture in pa tip kosti...boljše da vprašam, četudi najbolj osnovne stvari in hvala na odgovoru  ;)











inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15400 : 07 September 2012, 20:29:27
Živjo, Will Smith,
samec je lahko precej različno težek glede na konstitucijo - moj Taras je recimo velik, ampak bolj lahkih kosti in ima pri višini 57 cm 23 kg. Pri enem letu je imel samo 21 kg vse do 3. leta, čeprav je zrasel do končne plečne višine že pri 7-8 mesecih.
Nekaj ima pri tem gotovo genetika, mislim pa, da precej tudi prehrana. S tem mislim kuhano ali surovo hrano ali pa tip briketirane hrane.
Glede na moje izkušnje avstralci potrebujejo kar precej bogato, kalorično hrano, saj so vendarle po izvoru delovni psi, in čeprav ne porabijo vsak dan enako veliko, so nagnjeni k zelo aktivnemu življenju, seveda odvisno od lastnikov.
Moj npr. v vseh aktivnostih zelo uživa. Dokler je pes mlad, sploh porabi več energije, ko pa je starejši, rabi nekoliko manj energetsko bogato hrano, pa vendar dovolj potrebnih hranil. In vemo, da si tudi človek pridobi zalogo mišične in kostne mase že v mladosti, tam do 25 leta, s športno aktivnostjo. Kasneje pa jo samo še izgublja. Podobno je pri psih po 3., 4. letu.
Ne bogato v smislu ogljikovih hidratov, ampak bolj beljakovin, vitaminov,  mineralov, prebavnih encimov ... Mi smo našemu, poleg občasno kuhane hrane, izbrali bolj proteinsko bogate brikete ameriške ali nemške proizvodnje, preprosto zato, ker ima po njih bolj normalno prebavo. ( Canidae, Platinum ...).



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15401 : 07 September 2012, 20:44:39
Debelost je pa težko problem mladih psov, sploh v tej pasmi. Otipaš psa na bokih in takoj veš, koliko je prehranjen! Jaz mojemu vse kosti čutim, pa kar dosti poje ...



Will Smith

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #15402 : 07 September 2012, 22:52:59
hvala lepa inka na odgovoru...saj ima raznoliko prehrano..od suhe, do prekuhanega mesa...zanima me pa nekaj..glede mleka..je priporočljivo dat psu mleko, pač mešano s suho hrano pogosto..ali le tu in tam? Ker nekateri lastniki psov so mi zatrdili, da ni dobro, če pes popije preveč mleka...
Kot drugo nisem mislil na debelost, ampak da je kar krepak oz po domače povedano bik naš avstralec...ter obenem zelo nežen do otrok-sosedova otroka ga naravnost obožujeta in nasprotno..

DAŠO "The Boss" :)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #15403 : 08 September 2012, 10:52:51
Odrasli psi mleka ne potrebujejo in vecina psov ga, zaradi pomankanja encima, ki razgrajuje mlecni sladkor laktozo, tudi ne prenasa (driska). Obicajno zivali bolje tolerirajo kozje mleko kot kravje in pa polnomastne mlecne izdelke (jogurt, skuta, sir), ki so pa kot del prehrane cisto super, kot pa samo mleko. Ce bos dajal mleko, ga vsekakor ne redci z vodo.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15404 : 10 September 2012, 10:31:26
Ena fotka z včerjašnje paše pri Poldetu - malo za skomine pred sobotnim seminarjem na Dobu:



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15405 : 10 September 2012, 15:07:48
Če bi se še kdo želel udeležiti seminarja brez psa, naj mi javi na [email protected]

Se vidimo  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15406 : 12 September 2012, 09:06:35
p
m

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15407 : 12 September 2012, 14:14:51
ml
mm

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #15408 : 16 September 2012, 15:00:47
L-jevčki danes praznujejo že 5 rojstni dan :) Vse najboljše vsem :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15409 : 16 September 2012, 21:01:34
Vse najboljše! :)

Včeraj smo zelo uspešno prestali seminar paše. Prostor je prekrasen, ovce so bile pridne, Sandra pa je super inštruktorica in zelo prijetna oseba.
Mislim, da smo bili vsi zadovoljni, tako udeleženci, kot tudi Sandra. Z veseljem se bo še kdaj vrnila k nam, do takrat pa se bo verjetno tudi razširil dober glas in bo seminar lahko potekal oba dni 8)
Nekaj fotk je s Sandrinim dovoljenjem objavljeno na slo-aussie spletni strani ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15410 : 17 September 2012, 13:49:13
Včeraj je bil res praznik, prvi seminar iz paše v Sloveniji! :o :o :o
Zoe, izkazala si se kot organizatorka in kot slaščičarka ;) - hvala za odlične muffin-e in brownie-je, pa tudi gostitelji so se izkazali in nas celo pogostili z odličnim narezkom in domačimi buhtlji.
Sandra pa itak ... Res je bilo super.
Vesela sem, da se je seminarja udeležil tudi naš "praktik" Polde, ki bo sedaj še bolj kompetentno pomagal trenirati naše pesjane :).
Ker sta bila dva udeleženca tudi iz Hrvaške in Avstrije, verjamem, da bodo naslednjič udeleženci tudi iz sosednjih držav, saj je tudi njim bliže priti do nas kot do sredine Nemčije ;). Zdaj se ve, da bodo seminarji tudi pri nas 8).



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15411 : 21 September 2012, 12:18:34
Na prošnjo predsednika nemškega novoustanovljenega kluba delovnih avstralcev ASHZG tukaj objavljam link do njihove spletne strani.
http://www.ashzg.de/

Gospod Wolf pravi, da so se želeli bolj organizirati v želji po več delovnih aktivnostih svojih avstralčkov in s tem tudi po bolj vsestranskemu podmladku v prihodnjih legih. Pravi, da imajo trenutno in še napovedanih nekaj zanimiv legel. Ker je opazil, da smo v Sloveniji tudi kar precej aktivni v paši, nas vabi, da se bolje spoznamo :).

Morda je to priložnost tudi za uspešno "oglaševanje" naših legel ...



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15412 : 21 September 2012, 19:27:38
Zanimivo :)
Če sem prav uspela razbrati so člani VDH in FCI. Bo zanimivo spremljati kako se bo klub razvijal in kakšne dogodke (izpite, tekmovanja?) bodo organizirali.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15413 : 22 September 2012, 10:42:31
Ja, gotovo. Nemčija je precej večja od Slovenije, zato tam tudi pluralizem pride bolj do izraza ;). Mislim, da bodo res bolj FCI kot ASCA, vendar vem, da imajo njihovi člani tudi dvojno registrirane pse - FCI in ASCA. Vem, da so tile že hodili na seminarje k Sandri.
Po svoje mi je to všeč, ker je WEWASC za moj okus preveč izključevalen do FCI in obratno tudi.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15414 : 22 September 2012, 11:03:20
Samo med linke so pa dali samo ASCA in ASHGI ;).



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15415 : 22 September 2012, 20:52:49
Meni je WEWASC še vedno bolj všeč ;D

Z Ginny sva bili danes na vaji Zavoda vizija varnosti, ki je sicer za ostale udeležence potekala 3 dni, danes pa je bilo usposabljanje za množične nesreče, kjer smo sodelovali tudi reševalci s psi iz osrednjeslovenske regije. Precej smo se načakali, nekaj simulacij pa so pripravili tudi za nas, tako da je bilo kar zanimivo :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15416 : 27 September 2012, 11:27:58
Na slo aussie je še nekaj fotk s seminarja, ki jih je posnela Azu :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15417 : 27 September 2012, 12:30:38
Lepe :) :-*. Hvala puncam za slike!



Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #15418 : 30 September 2012, 07:33:39
Pasja radost ...


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15419 : 30 September 2012, 12:55:29
Uf... In človeška tudi  :-* :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P