Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498452

Saska72

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #15540 : 24 Januar 2013, 12:50:03
Imamo dvajset krav proste reje potem veste kaj to pomeni.Ne maltretirata ovca ljudem za zabavo.Spita v hlevu in pijeta kozje mleko zdrava psa ki živita naravno ja včasih se tudi vozita z mano na traktorju.



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #15541 : 24 Januar 2013, 13:02:12
kako lepo, da se lahko vozita na traktorju...



Saska72

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #15542 : 24 Januar 2013, 13:05:53
Ne maltretirat ovc ljudem za zabavo bi mogla napisat se opravičujem.Naši avstralci niso z rodovnikom ne starš in ne mladiči in zaradi tega niso nič maj pametni zdravi ali lepi.Vi,ki hodite na razstave in pripuščate svoje živali selekcijsko da se potem bolje prodajajo je vaša stvar.Naši psi so zdravi če pa kateri od mladičkov nebi bil ga vzamemo nazaj in vrnemo denar ampak sedaj ko smo imeli štiri legla se še to ni zgodilo.Se pravi da so zdravi psička je stara šest let.Vi z rodovnikom imate dosti bolanih psov zato ker parite sorodstveno delate inbridinge da se potem lahko kažete na razstavah.V takem leglu so trije eden ali nobeden dobri psi ostalo pa invalidi zato pa morate delat vse te preglede.Naši psi so kmečki psi dobri vztrajni delaci brez zdravstvenih problemov.Doma smo si pustili še eno psičko ki je sedaj stara dve leti prav tako zdrav pes.Skoči brez problema na traktor in kravi na hrbet jo nič noge ne bolijo.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #15543 : 24 Januar 2013, 13:08:03
Uau, paseta krave... ce sta tako dobra delavna psa, je pa res skoda, da sta brez rodovnika izgubljena za pasmo, skupaj z mladici.

A dej no, mojega tudi noge nic ne bolijo, pa skoci tudi do meter visoko z mesta.

battito animale


desire88

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #15544 : 24 Januar 2013, 13:10:38
Živijo!

 .Če koga zanima nakup ali nasvet me lahko kontaktira.Imamo še tri mladičke na razpolago.Starša mladičkov sta zelo dobra delavna psa pes je iz Slovenija z Mirna pri Novi Gorici psička pa z Avstrije.Hvala za reklamo mi je dosti pomagala pri prodaji tako da sem  odstranila oglase ker je bilo povpraševanje preveliko.Danes bom dodala nove slike na oglasih.Lepo se imejte in še enkrat hvala!

Kar je zgoraj napisano mi sploh ni jasno? Imate še tri mladiče, ampak tukaj so naredili dobro reklamo, zato ste odstranili oglase, ker je bilo preveč povpraševanja, kako to pa da imate še 3 mladiče in da boste dali spet oglase če pa so tukaj naredili tako dobro reklamo in je bilo toliko povpraševanja? Kako naj se vas kontaktira, če niste dali nobenega kontakta(telefonsko ali mail). Meni se ne zdi da so naredili na tej strani reklamo za vas, kvečjemu obratno.
Jaz samo upam, čeprav ne podpiram take »vzreje«, da so vsaj mladiči, ki niso nič krivi, dobili dobre lastnike in da se ne bodo čez en teden pojavili novi oglasi na bolhi kjer piše da so s psom preobremenjeni in da nimajo časa za njega, ker je teh oglasov že preveč.  :'(



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #15545 : 24 Januar 2013, 13:24:07
Saska, vaši avstralci niso avstralci ampak so mešančki, ker nimate dokaza da so avstralci. to dokazuješ edino le z rodovnikom!!! in tega da je mama in oče ta ki ga kažete bodočim lastnikom  ne morete dokazat z ničemer. Nimaš pregledanih niti oči vsako leto, kaj šele kaj drugega! kako veš, da je tvoj pes zdrav? imaš kakšen genetski test? sploh veš, da obstajajo tipične bolezni za pasmo? naštej jih nekaj... ina kako veš, da tvoji psi niso prenašalci za kako tako bolezen? sploh veš, kaj to potegne lahko za sabo?
 A so veterinarji in laboratoriji, ki delajo te teste potem tudi butli, tako kot mi ki imamo rodovniške pse?



Saska72

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #15546 : 24 Januar 2013, 13:29:31
Če pa imaš psa z rodovnikom pa imajo ljudje čas za njega?Taki se potem ne ponujajo na oglasih?Ker pse z rodovnikom kupujejo pametni ki imajo denar brez rodovnika pa norci in reveži?Zakaj vas boli kaj imajo drugi?Imejte svoje rodovniške pse in jih ponujajte tistim ki želijo take pse.Pes brez papirjev je lahko prav tako ljubljen in zdrav kot z papirji.Smešni ste z tem blatenjem škoda da vas glava boli zakaj še nisem prodala treh od osmih mladičkov.Naj vam samo povem da so moji psi veseli zadovoljni umazani dišijo po kravah tu pa tam pojejo kako konjsko figo posteljico od krave ko povrže, drobovino od zajcev brikete dobijo samo občasno jih ne marajo spijejo dva litra kozjega mleka na danser poleti okopajo v bližnjem potoku kjer napajamo živino in zdaj mi povejte kdo je bolj srečen in zdrav moj ali vaš pes ki si nesme tačk umazat in ga prehranjujete samo z briketi.
Pustite ljudi živeti in se rajši ukvarjajte z svojimi živalmi pa nam bo lepše na svetu.Moram pa povedat da so mi vsi vaši psi prav všeč vsak po svoje samo njihovi lastniki so preveč pametni in trdoglavi.Zdaj pa moram sneg odmetat se slišimo kdaj drugič.Pa brez zamere če sem koga užalila.



Saska72

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #15547 : 24 Januar 2013, 13:34:57
Pa naj bo moji psi so podobni avstralcem-mešanci bo tako v redu cowgirl, zato pa ne rabijo nobenih testov ker niso avstralci so pa jim zelooooo podobni  karakterno in vizuelno no vidiš pa še zdravi so.Lepi pametni in zdravi kaj še hočeš.Vidijo pa tudi zelo dobro od hleva do hiše vse kaj se premika zjutraj ko vstanem so takoj pri meni pa je hlev zelo oddaljen.Sedaj pa punce akcija lahko pridete pomagat! ;D



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15548 : 24 Januar 2013, 13:38:14
Tudi vsi naši vaški cucki so srečni, vsak dan tekajo in lajajo za vsakim avtom, valjajo se v blatu in razni nesnagi, podnevi markirajo po vseh vogalih, ponoči lajajo na sence, pasejo kokoši, mačke in poštarja, za obrok dobijo odpadke in kosti in celo zdravi so (do nekaj let starosti).
Včasih imajo tudi potomce, ki pa se ne prodajajo za 350,00 eur  ;).



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #15549 : 24 Januar 2013, 13:55:59
tudi moji psi so večkrat blatni in smrdijo po konjih al pa kravah. Mislim, da je tu še veliko avstralcev, ki živijo s konji, pijejo kozje mleko itd... sama jih poznam, zato tvoji psi niso prav nič bolj posebni od drugih, vendar nimaš dokazov da so RES zdravi in da bodo mladiči tvojih psov ostali zdravi... v karakterne vsebine legla se sploh ne bom spuščala.
o tem sem prej pisala, če veš kaj pomeni vzrejati psa brez zdravstvenih testov... najbrž ne veš. nekateri tukaj imajo veliko izkušenj s tem.

sploh me ne moti če tvoji psi delajo s konji , zajci in živijo na ranču. čisto si nas narobe razumela. vsi mi tukaj bi pohvalili to, da so veliko zunaj, da imajo delo, da so zaposleni. vendar ne govorit in nas obsojat, da so vsi rodovniški avstralci parjeni v inbreedingu, da so vse razstave in tisti ki razstavljajo slabi vzreditelji in ne vem kaj še vse... bullshit. najprej koga spoznaj, poglej kako dela s psom, kaj je to sploh RODOVNIŠKA VZREJA, in zakaj imajo živali (vse, ne samo psi) rodovnike. Če imaš konje, potem tudi za to stvar veš, kaj pomeni.

ali veš kaj pomeni MDR -/-???? Ali veš ali imajo tvoji psi ta gen, ko tako super jejo fige? ali kdaj razglistiš svoje konje? Veš kakšne so lahko posledice???

na začetku smo bili vsi neizkušeni in mogoče tudi delali neumnosti... ampak z izkušnjami pridobiš veliko, če povprašaš naokrog, dovoliš, da ti kdo kaj svetuje.... če pa se znanja otepaš in misliš da si bog i batina, in nadaljuješ v svojemu neznanju - delaš škodo tudi drugim bitjem (psom, tvojim mladičem, potomcem tvojih mladičov (upamdajihnikolinebo), lastnikom, seveda tudi pasmi...), ne samo sebi.

če ne verjameš malo pogooglaj in preberi kakšen dober članek - ne reklamo, pa ti bo mogoče kaj bolj jasno, zakaj potrebujemo zdravstvene teste, preglede staršev, tudi mladičev preden jih oddaš, ki jih delajo za vsako določeno pasmo.

nisem trdoglava, sem pa trmasta. in rada bi delala dobro za PASMO, ne samo zase, ko se odločim za nakup avstralskega ovčarja, ko se odločam za leglo. če kaj narobe naredim se sekiram in poiščem nasvet, pomoč, poskušam zadevo popravit ali vsaj povem, da sem zaj...la. kdo je potem tukaj trdoglav???



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15550 : 24 Januar 2013, 14:00:16
OMG .
-  če je tole  namerno norčevanje  ( s strani osebe z nickom Saska72)  - potem mislim, da se mora prekiniti
  (razen, če je komu v interesu, da se vsaka bedarija tule piše)

- če je pa tako razmišljanje povprečega Slovenca-ke - potem se nam pa slabo piše - ne glede psov, nasploh

kakšen psiho-profil !!!!!

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15551 : 24 Januar 2013, 14:01:20
Kako veste, da vaša psička iz Avstrije in pes iz Italije nista v sorodu? Če nimate podatkov o prednikih (=rodovnik) potem tega ne veste in čisto možno je, da sta vaša psa zelo sorodna...

Poleg tega, kot so že omenili drugi, je pri avstralskih ovčarjih kar nekaj bolezni, ki se jih lahko z načrto vzrejo omeji. Lahko oba starša legla čisto ok vidita pa sta samo prenašalca za določeno bolezen, mladički pa potem zbolijo.

Če vam je res mar za pasmo, razmislite o vseh stvareh, ki smo jih napisali.

Ne razumem v čem je naše "preganjanje" ovc drugačne od vaše paše krav? Ste kdaj videli kako pasemo z našemi avstralskimi ovčarji?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15552 : 24 Januar 2013, 14:07:52
 :o :o :o :o
Ja pa saj to ne more biti res, da nekdo resno piše kaj takega..
In ne izgubljajte kredibilnosti z odgovori osebi Saska .. razen, če gre komu spet za samopromocijo  ::)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #15553 : 24 Januar 2013, 14:23:36
Nikoli ne bom razumela ljudi, ki si zelijo psa brez rodovnika in ne gredo ponj v zavetisce ali pa k nekomu, ki se mu je zgodil ups, za katerega je poskrbel po predpisih in oh in sploh super. Saj edin pogoj je to, da nima papirjev, ali se motim?
Saj v zavetiscu imas xy psov, starih,  mladih, belih, crnih, kosmatih in se bolj kosmatih, pridnih in nagajivih in sigurno se najde tam eden, ki je cisto pisan na kozu nekomu, ki hoce psa brez papirjev (upam, da je misljen tu le rojstni list tj. rodovnik). Pa se po smesno nizki ceni se jih dobi, ce ne celo zastonj in vecinoma ob podpisu pogodbe. Ali je problem pogodba oz. da je nekomu celo mar za psa? Res ne kapitam filozofije dolocenih...


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #15554 : 24 Januar 2013, 14:26:42
Pa tudi ne razumem, kako si nekdo upa reci, da je njegov pes zdrav, ko pa nima niti enega genetskega testa... hja, sem pac znanstvenik in si izjav brez da bi bile podprte z dokazi, dejstvi ali pa vsaj kaksno statistiko, ne upam dajati... to je le za... Od oka ocene da vsak...


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15555 : 24 Januar 2013, 14:30:07
Meni se ne zdi, da bi z odgovorjanjem na taka sporočila kdo izgubljal kredibilnost...

Že če samo enemu od 100 ljudi razjasniš zadeve in mogoče pomagaš pri temu, da malo začne razmišljat, se splača.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #15556 : 24 Januar 2013, 14:31:48
In mogoče bo malo razmislil, če mu rečeš da za psičko ni dobro da ima vsako leto mlade in da bi jo po štirih letih počasi lahko upokojili



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15557 : 24 Januar 2013, 16:18:26
Itak - pa če imajo starši rodovnik, naj se vpišejo v kašen portal , ali pa kam.. v....za še malo reklame. Zakaj neki bi zapravljali za svojo spletno stran.

Seveda me pa zanima  rezultat razsvetljenja, razjasnjenja in število razsvetljenih ali razjasnjenih. Zlasti tistih, ki producirajo in se prodajo za par evrov..pa onih, ki to kupujejo zaradi empatije do živali ( ali svoje denarnice mogoče)
 :o :o :o
Če se ne motim, o tem obstaja druga tema

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #15558 : 25 Januar 2013, 17:59:17
Citat: Saska72
Še zdaj mi niste odgovorile na vprašanje zakaj vzrejate pasmo avstralski ovčar če je tako nagnjena k boleznim?To pa verjetno spada v to temo.

Tisti ki Vzrejajo in se trudijo k dobri vzreji se trudijo pariti predstavnike, ki so zdravi. K temu si pomagajo s testiranji ki so prosto na voljo. Zaradi teh podatkov pasma ni bolj bolana ampak je dober vir čemu vse se da v Vzreji s pravilno paritveno kombinacijo ogniti. Kako se da tudi po nekaj kolenih slediti da se ne delajo problematični inbreedingi...in še je tega. Torej pasma sama po sebi postaja manj '''bolana'' ravno zaradi kapric (testiranj). Bolana (jaz bi temu bolj rekla podvržena določenim težavam pri posameznih primerkih) pa je postala predvsem zaradi tistih, ki so pasmo redili bolj zaradi videza kot zaradi zdravja. Torej večja količina testiranj še ne pomeni zanič pasmo ampak večji vir podatkov za izbor dobrih/zdravih paritvenih kombinacij.

Iz tega sledi preprosto dejstvo da česar ne vidiš še vedno ne pomeni da ne obstaja in da ni škodljivo  ;)

Se pa vsaj meni sanja koliko je nadzora pri ekoloških ;)-pa prav dobro vem koliko je tudi živina na ekoloških kmetijah sledljiva. In še kako je pri njih povdarek na zdravju oz. v tem primeru bolje rečeno paritvenih kombinacijah (in sledljivosti le teh). Nima veze za pse a ne  :) tistih ne jemljejo v navzkrižno skladnost za subvencije.  :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Saska72

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #15559 : 26 Januar 2013, 09:37:26
Kot vidim ste izbrisali vse moje vpise!!! :(In zakaj? Ker sem trikrat postavil vprašanje zakaj vzrejate to bolano pasmo? Vse ste iste tu gor peščica prevzetnih ljudi ki ne pustijo da bi en preprost človek povedal svoje mnenje o teh psih.A blatite pa vse druge vzreditelje ki ne tulijo z vami.Moderator žalostno verjetno je bilo preveč pritiska na vas.Samo to bom še povedal mi na naši kmetiji pa tudi naši prijatelji bomo naprej vzrejali avstralce če pa ve zaradi tega doživljate traume je vaša stvar.Spomnim se samo ko sem klical g.Martino,ki ima psarno Alpina River.Katastrofa kaj je ta ženska, čudim se da sploh najde kje njej podobne ljudi da od nje kupijo mladiča eden od pogojev je tudi ta da ona zbere mladiča kateri bo primeren za kupca :o ....in da vse druge vzreje so ničvredne.Ni čudno kak glas se širi o njej.Uboga gospa. :-*Samo rekel bom adijo drage dame še naprej vlačite te svoje pse po tekmovanjih kjer preganjajo peščico ovac vam v zabavo in delajte zdravstvene teste za svoje vrhunske pse jaz jih ne rabim.Mogoče pa se kje srečamo takrat vam bom pa to resnico povedal v obraz. :P



MalaMiš

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #15560 : 26 Januar 2013, 10:36:12
Saska poglej tako, da ti ne vzrejaš, temveč proizvajaš mešance, ki so podobni avstralcem in jih želiš prodati kot avstralce.

Glede na to, da pišeš v temo o avstralskih ovčarjih, se nikakor ne moreš razumeti z vzreditelji ker so svetlobna leta stran od tebe.

Mogoče ti odprejo temo na forumu z naslovom: kako proizvajamo mešance in jih uspešno prodajamo kot avstralce
Tam bi našel sebi enako misleče in bi se verjetno lahko pogovarjali na istem nivoju.

Upam, da bo kakšen bodoči lastnik le ugotovil in presodil razliko in ugotovil, da je včasih bolje dati dvakrat toliko denarja in vedeti kakšnega psa imaš.
Nekdo ki je že opravil pred leti en tak pameten nakup poceni psa, mi je zadnjič rekel, da je že preko 2.000 eur odnesel k veterinarju, da je ugotovil tisto,
kar se pri nekaterih ve iz rodovnika.

Pa ne prodajam ne avstralcev in ne mešancev, samo rada pa vem, kakšnega psa kupim.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #15561 : 26 Januar 2013, 13:35:47
Saska72, a ste mogoče povezani z Gospo Romano Sovič, in ste se odločili nenadoma oglasiti v temi avstralcev zato, ker je bila ona tukaj omenjena (čeprav ne poimensko) v zvezi s člankom o avstralcih v reviji Moj pes? Menda imate vi tudi havansko psico od njene vzreje, pa ste oh in sploh zadovoljni s psico, s psarno, in s gospo samo? Pa morda je vse ostalo pisanje v zvezi s produciranjem mešancev, ki jih baje prodajate kot avstralce, pa o tem,  kakšno lepo kmečko življenje imate vi in svoje živali, samo provociranje? Samo vprašam.

Pa še to, a ste se mogoče pomotoma prijavila tudi pod drugim nickom Šugar?

V vsakem primeru pa trenutno nimate kaj iskati na tem forumu. Prvič (v primeru da dejansko gre za to), lažnih prijav in "sock puppetry" tukaj ne toleriramo.

Drugič, z nevednimi ljudmi, ki nimajo želje, da se nekaj naučijo, se ne ukvarjamo. Če pa nimate pojma, kaj je in kaj pomeni zdravstveni/genetski test pri vzreji določene pasme, se boste morali ustrezno izobraževati preden boste tukaj sprejeti kot enakopraven in enakovreden partner v debatah. Google vam bo zelo v pomoč. (Hint: MDR1, CEA, PRA, HSF4, HD, ED, ....)

Tretjič, žaljenje in osebni napadi na druge tudi ni zaželjeno tu. Vaš komentar o Martini je totalno neprimeren. 



Saska72

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #15562 : 26 Januar 2013, 15:31:37
Kaj bi pa ti zdaj rada ti boš blatila koga boš hotela jaz pa se sploh oglasit nebi smel.Pa samo zato ker ste vi ljubljanske dame v prestolnici mi pa manjvredni štajerci v Gornji Radgoni.Kdo je koga blatil pa nesramno govoril se mi zdi da ve prve ko ste videle da še nekdo drug vzreja avstralce.Zakaj pa potem moderator vaših postov ne zbriše ko po imenu žalite druge? Če mi prodajamo mešance ki so podobni avstralcem kaj pa to vas briga vi ki ste vrhunski vzreditelji.Vi ste začeli tu oglaševat kaj kdo ima in kaj nima na oglasih in norce brit iz nas.Osebno nimam proti g.Martini nič in to ni nobeno žaljenje povedal sem samo kaj mi je rekla po telefonu ko sem hotel od nje kupit avstralca.Bomo pa tudi mi kaj povedali o teh finih ljudeh ki se tukaj skrivajo za psevdonimi.Moja sestra ima havanko kupila jo je pri Romani Sovič kot jo ti omenjaš in zakaj to tebe sedaj boli?Psička je fantastična.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15563 : 26 Januar 2013, 18:10:07
Ko se ravno govori o paši, naj omenim, da je za seminar paše, ki bo 2. in 3. marca še nekaj prostih mest. Dodatne informacije in prijavnico najdete tule. Vabljeni :)

Saska72, vabljen tudi ti :P Lahko nam pokažeš kako tvoji psi delajo in lahko v živo rečemo kakšno besedo o tem zakaj je pomembno, da se pri avstralskih ovčarjih ohranja delo z živino, četudi v obliki treningov in tekmovanj. Pa mogoče še kaj na temo vzreje in "vzreje".


"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kjti

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #15564 : 26 Januar 2013, 20:22:24
Tu se bom oglasila še jaz. Najprej bi rekla samo to, da ne maram tega odnosa na forumu, da sem ga velikokrat brala, da bi dobila kakšne uporabne informacije, sem pa opazila samo tekmovalnost. Tudi sama sem vam že pisala, kakšno leto nazaj, da bi dobila kakšno uporabno informacijo o avstralskih ovčarjih, vendar ste me takoj, ko sem omenila, da se zanimam za Romanino leglo, napadli z nesramnimi odgovori. Sedaj vas sicer razumem kaj ste hoteli povedati, ampak mi res ni bil všeč vaš način komunikacije in če bi se stvari lotili na prijaznejši način, bi tudi jaz upoštevala vaše mnenje - seveda, saj ste vi bili veliko večji poznavalci od mene.

No, in vas nisem poslušala. Kupila sem Romaninega psa. Samičko. Vzela sem jo pri devetih tednih, vendar se takrat še nisem zavedala kako pomembno je leglo. Psičko imam zelo rada in mi res veliko pomeni. Vedela sem zakaj kupujem psa - ne zato, da bo na ketni pred hišo, ampak zato da bo moj prijatelj in da si bom vsak dan vzela čas zanj. Res ji posvetim veliko časa. Jaz in vsi ostali. Z njo preživimo vsaj tri ure na dan. In to efektivno. Veliko delamo igro z njo - vlečenje, žogo, sedaj še frisbee (smo bili na seminarju od Jean in me je delo njenih psov popolnoma navdušilo). Poleg tega smo aktivna družina, veliko po hribih, tečemo z njo itd. Vendar ima že od nekdaj problem samozavesti - psička je zelo nesigurna vase. V pasji šoli imamo super inštruktorja Jureta Pribičeviča, ki vedno pohvali njeno delo, vendar je komentiral tudi njeno nesamozavest, da se ji vidi, da je zelo nesigurna. Glede na to, da se mi tako veliko ukvarjamo z njo in delamo PRAVILNO igro za dvigovanje samozavesti, ona je pa še vedno nesigurna vase, mislim da je tu problem nekje drugje. Sedaj se počasi zavedam kje - v leglu. Iz zelo zanesljivih virov, ki poznajo ROmano, sem izvedela realno stanje legla moje psičke (Iže) in njenih bratcov in sestrc. Bili so prepuščeni sami sebi. No, saj, iskreno povedano, nekdo, ki ima doma 15 psov (ne vem točno, plus minus, še sama ne ve verjetno), se težko ukvarja z leglom tako kot bi se moral. Ne rečem, da se ni nič ukvarjala z njimi, vendar vem pa, da se je zelo malo. Upam, da si je prebrala članek "Socializacija mladičev" v reviji Moj Pes. To me zelo jezi in sedaj, ko sem slišala realno sliko od nekoga, ki je to videl. Ko sem prišla prvič pogledati mladičke, ko so bili stari 6 tednov, jih je imela v lepi dnevni sobi, kamor verjetno ponavadi da mladičke, da izgleda prostor lepši, ko sem jo pa prišla iskati pri devetih tednih, so bili pa zaprti v umazanem prostoru (kot nek prizidek ob hiši, po tleh so imeli TEPIH, ki je bil umazan - kar ni dobro za mladičke, ker je naša Iža potem lulala na tepihe, ker je bila tako navajena). Nič ne pravim, mogoče Romana je super oseba, vendar žal s toliko psim ne more delati. To ni delo s srcem. No in tako je naša Iža nesiguren pes in hvala bogu, da imamo takega inštruktorja, da nas je na to opozoril sam in nam daje nasvete kako to izboljšati. Pa da ne bom jaz edina, še dva lastnika psov iz teh leglov sta potrdila, da so tudi njihovi psi popolnoma nesamozavesti in da imajo probleme s tem.

Članek v reviji Moj Pes, mi je bil res všeč. AMpak me jezi, da pod Romanino fotografijo piše "Mnenje poznavalca". Kolikor imam jaz v spominu, ko sem prišla po psičko, sem jo vprašala koliko naj ji dajem hrane, je rekla "kolikor bo pojedla" . Ampak, sem po dveh dneh ugotovila, da bi Iža samo jedla. :) In smo se pozanimali drugje. Druga zadeva, sem jo vprašala če bo imela modre oči (to nebi vplivalo na mojo odločitev, samo informativno me je zanimalo), je rekla "Ja" (ker je dojela, da je men to lepo in mi je hotla prodati), čeprav sem sama že takoj videla, da so imeli ostali veliko svetlejše oči (in tudi te ostali imajo danes modre). Ne vem, ali je res nepoznavalka, ali bi res prodala za vsak denar. Ko sem psa odpeljala, me je stisnilo za ostale pse in sem upala, da bojo šli od te hiše. K sreči so skoraj vsi šli od Romane in so danes s super aktivnimi družinami. Prosim, nočem od vas slišati "ZAKAJ SI KUPILA PSA ČE NIMAŠ POJMA", ker vem, da nisem imela pojma, vendar imam mojo psičko najrajše na  svetu in mi ni žal, vendar sem se v tem letu  veliko naučila od pasme, veliko od vzgoje in jo vzgajamo v smeri, da bo nekoč reševalka, če bo le zato. Trenutno je edina ovira to, da je nezaupljiva. In upam, da nam jo bo kmalu uspelo premagati.

Toliko z moje strani, malo sem se razpisala. Nočem se kregati z nikomer, vendar se mi je zdela tale objava na mestu, zato ker imam mnenje in izkušnje od Romane in si tudi jaz ne želim, da bo še kdo kupil Romaninega mladička. Ker s 15 psi in konji ne moreš skrbet še za osem majhnih kužkov. Žal. Ni nesposobna, po eni strani jo spoštujem, da ji uspe vse to izpeljati, da ji uspe imeti tako trgovino, vendar po drugi strani se mi zdi zelo nespoštljivo do vseh nas, ki kupujemo njene živali. Predvsem avstralce. Mogoče je v reji landseerjev in havajskih bišonov bolj izkušena (upam).

Prilagam pa še eno fotografijo Iže in njenega bratca, ki smo se srečali na Kamniškem sedlu.

PS: Ne kažem te fotografije zato, da bi izvedela ali sta po standardih ali ne, vendar zato, ker se mi zdi da že dolgo ni nihče objavil fotografije avstralca, da malo porišemo forum teh prečudovitih psov ;)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #15565 : 26 Januar 2013, 21:26:14
kjti, lepo da si se oglasila, zelo lepo (predvsem zelo spoštljivo) si tudi pisala. :)

Jaz te vzrediteljice ne poznam in nočem nobenega blatiti. Mislim, da sem zamudila to debato pred kakšnim letom, ko si se prvič oglasila in iskala nasvete, zdaj sem malo pobrskala v arhivu in prebrala. Pravzaprav sem prvič slišala o tej psarni, ko si mi ti jo omenila pred kratkim v najinih pogovorih pred frizbi seminarjem--med drugim, si izražila željo, da spoznaš čimveč ljudi v Sloveniji, ki imajo izkušnje z avstralci ravno zato, ker vzrediteljica ti ni mogla prav dosti pomagati ko si imela vprašanje  vzgoji, zdravju, vedenju, itn, ker pač ni vedela oz. je ni zanimalo.

Tvoja Iža mi je vizualno in karakterno všeč, še bolj pa občudujem tvoj odnos do njej in tvojo iskreno željo, da se čimveč naučiš o pasmi in da delaš dobro.  Jaz upam, da se boš počutila dobrodošla na tem forumu in boš še naprej sodelovala. Žal je res, da včasih so odgovori malo nesramni, ampak v moji izkušnji (tukaj sodelujem odkar imamo Olivio, to se pravi že 7 let) ljudje ponudijo tudi ogromno dobrih nasvetov in koristnih informacij. Upam, da se bomo nekateri forumaši tudi kdaj pa kdaj dobili v živo--za sprehod, za trening, za seminar paše...In na takih srečanjih boš dobila koristne informacije kakor tudi nove prijatelje. :)

Članka v reviji Moj pes nisem videla, čudi me pa to, da so ravno to osebo izbrali, citirali, in oglaševali, čeprav kot kaže ni nobena poznavalka pasme. Mi deluje malce sumljivo že to, da neka psarna vzreja toliko različnih pasem. Bi že razumela, če nekdo vzreje npr. dve pasmi iz iste FCI skupine (avstralec in border bollie, bc in belgijski ovčar, bc in hrvaški ovčar...), ampak Landseer, Havanski bišon, zdaj pa še avstralski ovčar? Meni pa ne gre skupaj.





cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #15566 : 27 Januar 2013, 01:23:02
Kjti, jaz sem ravno o tem v enem mojih prejšnjih postov pisala. Vsi smo bili na začetku ZAČETNIKI in NEPOZNAVALCI. In prav v tem je štos, da če si tak kot ti in iščeš informacije in poslušaš nasvete boš na koncu pametnejši, in boš vedel kakšnega psa imaš (ne samo da je lepe barve) in zakaj je tak kot je (karakter, zdravje, vizuelna podoba). Bravo, za take lastnike! Čeprav bi bilo še boljše, če bi nas prej poslušala. :P Ampak če ne bi bilo tako, najbrž ne bi prišla do takih zaključkov.

Kjti, upam, da te bomo večkrat brali in da boš poslala še kakšno fotko.

Če bo pa kakšno aussie srečanje, te pa noben ne bo odslovil. ;) Welcome back.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15567 : 27 Januar 2013, 09:26:35
Kje pa so rodovniki - v zgoraj opisanem primeru -  o tem pa nič.

Če se tule beročim zdi, da je to vzreja, da ima oseba 2-4 psice (se vprašam, kdo proda mladiča za take namene /se  ne pozanima, kam mladič gre ) in  psa neke domnevne pasme in potem to pari podolgem in počez - potem je to prav žalostno.  Da ni to puppy mill ???!!! In čemu služi ta produkcija? Razen denarnici!!

Ljudje, ki to kupujejo s tem podpirajo tako produkcijo in prav nič me ne gane zdihovanje in zvonenje po toči - kaj je vse narobe in kako se  halooooo - vse da popraviti z nasveti dobrih ljudi na forumih. ::) in vlagati energijo in voljo - ja, za  dvig lastnega ega morda. In potem so seveda zadovoljni, so rešili lepo blue merlko z modrimi očmi, ki pritegne vsak pogled mimoidočih. Pa še drago ni bilo ( razen če odmislimo šolanje, če so se ga lotili - ampak večini zadostuje pomoč na forumu).

Vzreditelji so dolžni vedeti in povedati vse o pasmi in konkretnem leglu, konkretnem psu in pomagati dokler je pomoč potrebna. In morajo znati in vedeti, če ne,  pač vzrejati ne morejo in ne smejo.

Od tistih, ki producirajo mladiče tega pač ni pričakovati.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Saska72

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #15568 : 27 Januar 2013, 12:09:39
Sicer pa kdo je kaj drugega pričakoval na tem forumu kot samo blatenje :(. Mlada punca je sedaj začela z vami ,,tulit,, in ste vse srečne :P.Pa saj je škoda časa za vas se sploh več nebom oglašal na tem foromu se bom rajši z traktorjem vozil ::).Mejte to svojo politiko in se družite pa bodite srečne.Martina ti pa piši resnico
,ker drugače se lahko kje opečeš.Gospa ki je bila v reviji ima štiri psičke in enega samca.od tega je ena sterilizirana.Psice so stare štiri leta in do sedaj je bilo samo eno leglo z rodovnikom.Šest mladičev.Od tega ima moj kolega enega čudovitega samca ki je prvak mladih v Avstriji.Tako mi je rekel, pes je čudovit.To kaj ti pišeš nima repa in ne glave.Sram te je lahko da se tako nizkotno obnašaš do drugih vzrediteljev.Si najbolj pametna in vsevedna.Pa še to, koliko jaz vem avstralci v omenjeni psarni nimajo v hlevih pri konjih tepihov ampak spijo na senu.Se pa bo oglasila   vzrediteljica in vam  sama napisala kaj vas zanima. :-*



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #15569 : 27 Januar 2013, 12:19:39
Saska tvoji komentarji niso bili brisani, ampak so bili še z nekaterimi drugimi prestavljeni v koš, ker njihova vsebina ni imela veze z avstralci ali pa je bilo kaj drugega spornega. Ne vem točno. So pa v košu, če jih želiš brat.