Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498218

Saska72

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #15570 : 27 Januar 2013, 13:09:38
All hvala za pojasnilo tukaj ne želim več nič brat ne pisat,ker sem za nekatere kmet nevednež,nerazgledan verjetno ker razmišjlam logično.Bilo mi je zanimivo in smešno družit se z vami ampak je dosti več koristnega dela kot pa to prerekanje  saj nebi nikoli našli skupnega jezika.Zdaj ko vam to pišem se moji avstralki (sem si dovolil napisat avstralki ker imata rodovnik)Aqua of Brigadoons - Meda in Medalyo -Čika je njuno rodovniško ime. Pretegujeta se pod mizo in sanjata bog ve kaj.Sta pa umirjeni v hiši neverjetno ko pa pridemo ven pa eksplozija pa  samo krožita okrog živine.Tudi kokoši porihtata če je potrebno.Petelin se oglaša in leta, kot če bi mu bile zadnje ure štete.Zanimivo ko se igrata z igračo piskajočim ježkom ga ne stiskata z zobmi ampak pritiskata z noskom da piska :).Sem se zopet razpisal.Lepo nedeljo želim tistim,kater me imajo rade in nasvidenje :-*



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #15571 : 27 Januar 2013, 15:28:58
All hvala za pojasnilo tukaj ne želim več nič brat ne pisat,ker sem za nekatere kmet nevednež,nerazgledan verjetno ker razmišjlam logično.Bilo mi je zanimivo in smešno družit se z vami ampak je dosti več koristnega dela kot pa to prerekanje  saj nebi nikoli našli skupnega jezika.Zdaj ko vam to pišem se moji avstralki (sem si dovolil napisat avstralki ker imata rodovnik)Aqua of Brigadoons - Meda in Medalyo -Čika je njuno rodovniško ime. Pretegujeta se pod mizo in sanjata bog ve kaj.Sta pa umirjeni v hiši neverjetno ko pa pridemo ven pa eksplozija pa  samo krožita okrog živine.Tudi kokoši porihtata če je potrebno.Petelin se oglaša in leta, kot če bi mu bile zadnje ure štete.Zanimivo ko se igrata z igračo piskajočim ježkom ga ne stiskata z zobmi ampak pritiskata z noskom da piska :).Sem se zopet razpisal.Lepo nedeljo želim tistim,kater me imajo rade in nasvidenje :-*

Nimam avstralca, zato sem bila tudi tiho in samo brala komentarje.. Ampak kar me je pa res razjezilo je pa tale del, ki sem ga v citatu odebelila in moram komentirat.. povej mi, kaj je zate logično! Očitno smo vsi ostali neumni in nevedni, da nihče ne razume te tvoje logike! Če je zate logično, da je vzreja z psi, ki so nepreverjeni (netestirazni za bolezni itd.) bolj ''zdrava'', oz. si tako sveto prepričan, da tvoji psi so zdravi, kljub temu, ker nimaš nobenega dokazila o tem in so srečni ker spijo v hlevu, pijejo ovčje mleko (kozje, se opravičujem) in tu in tam pojejo konjsko figo je pa tale debata res zgrešena, saj se te z nikakršnimi dejanskimi argumenti ne da prepričat v nasprotno..

Dogs are best friends ever!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15572 : 27 Januar 2013, 18:04:53
Malo se muzam, ko vse to berem, ker smo zopet nekateri na Pesjanarju močno razkačili t.i. poznavalce pasme. Osebno nisem prizadeta zaradi tega nesmiselnega in nerazumljivega pisanja, o pismenosti pisca pa je škoda izgubljati besede. Nisem vzreditelj, kljub temu sem ena izmed redkih oseb, ki tukaj in tudi drugod jasno in brez strahu neposredno izrazi svoje mnenje in nezadovoljstvo nad nekaterimi stvarmi, ki se dogajajo v vezi s to pasmo. Bila sem prva in edina, ki sem na fb takoj komentirala članek v reviji Moj pes in s tem "mnenje poznavalke pasme".
Pred leti sem imela možnost spoznati eno izmed prvih dveh psic, pripeljanih iz ZDA, ki mi je takoj stopila v srce. Brala sem razno literaturo o tej pasmi, pred šestimi leta pa kupila prvega psa. Od takrat preberem vse, kar je o pasmi napisanega, pa še vedno lahko trdim, da vem zelo malo, vse ne bom vedela nikoli. Doma imam dva plemenjaka z vzrejnim dovoljenjem, eden od njih je SLO Ch v lepoti. Za moje in predvsem njune potrebe, imam opravljene teste MDR1 in letno pregledane oči pri strokovnjaku. Letno jih tudi testiram na klopne bolezni in cepim proti boreliji. Za njuno zdravje so to najpomembnejše stvari. Govorim o tem: ZA NJUNO ZDRAVJE!!!
Govorimo o zdravju psov, o zdravju pasme, o zdravju pasme avstralski ovčar.
To je ena najpomembnejših stvari in skrbi resnih in odgovornih vzrediteljev. Oseb, ki leta in leta vlagajo v to ogromno truda, časa in denarja, zato da vzredijo zdrave pse, ki jih lahko brez slabe vesti prodajo novim lastnikom, z zagotovili, da so jim prodali zdrave pse, ki nimajo in ne bodo imeli nobene dedne bolezni, značilne za to pasmo.
S takimi ljudmi, ki si svoj kruh zagotavljajo s prodajo psov, ki nimajo opravljenih pomembnih testov, ki nimajo niti rodovnika, kaj šele vzrejnega dovoljenja, ves njihov trud v trenutku izpuhti v zrak.
Na tem forumu ne želimo nikomur škodovati, želimo le poučiti bodoče lastnike psov te pasme ali psov, ki so tej pasmipdobni, zakaj ima pes z rodovnikom in dokazilom, da v sebi ne nosi dedne bolezni, drugačno ceno, kot pes "avstralski ovčar odlične vzreje" , ki vsega tega nima.
Zelo lepo, da se je tukaj oglasila tudi oseba, ki je javno povedala svojo izkušnjo. Cenim to, da se ne skriva in se ne boji posledic svojega pisanja. Zelo lepo je opisala način prodaje takih mladičev. Če bi imela kaj več izkušenj, bi izbranega psa iz tega legla vzela pred devetim tednom starosti, s čimer bi pridobila vsaj dva tedna socializacije v novem domu, kjer bi se vsi psičku posvečali z vso svojo skrbnostjo. In morda težav, ki jih ima, ne bi imela.
Vsem bodočim lastnikom teh psov pa želim, da bi imeli čimbolj zdrave pse, ki bi jim veliko let polepšali vsakdan!



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #15573 : 27 Januar 2013, 18:09:17
Zdaj ko vam to pišem se moji avstralki (sem si dovolil napisat avstralki ker imata rodovnik)

A potem to kar si prej napisal/a, da imaš nerodovniško netestirano psičko 6 let stara, ki je imela že 4 legla, je laž/provokacija ali kej?

Naši avstralci niso z rodovnikom ne starš in ne mladiči in zaradi tega niso nič maj pametni zdravi ali lepi. [...] Naši psi so zdravi če pa kateri od mladičkov nebi bil ga vzamemo nazaj in vrnemo denar ampak sedaj ko smo imeli štiri legla se še to ni zgodilo.Se pravi da so zdravi psička je stara šest let.




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #15574 : 27 Januar 2013, 18:19:30
Ta iz teme o havancih je tudi zanimiva...

Naša psička je stara dve leti. Kupili smo jo v psarni Kleine Sonntag pri ga. Romani Sovič, katera nam je pomagala pri začetni vzgoji in negi naše psičke za kar smo ji nadvse hvaležni saj se nismo znašli, ker je to naš prvi kuža.

battito animale


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #15575 : 27 Januar 2013, 18:26:14
Ja, prvi kuža ima dve leti, ena avstralka (z rodovnikom? brez rodovnika?) pa ima 6 let, pa še ducat ali dva mladičev so imeli v tem času... ::)

Skratka, oseba oz. osebe, ki se skriva/jo za tem nickom, nima(jo) prav nobene kredibilnosti.



maryy

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #15576 : 03 Februar 2013, 17:42:43
Zanimivi komentarji, jaz se ne bom spuščala v to, ker za to nimam časa in ker so tisti lastniki aussie-jev, ki so mi nekako vzor že povedali vse, za čemer stojim tudi jaz. Rečem lahko samo to, da smo, preden smo kupili našo aussieko, doma imeli borbe - kupiti nekaj za 300€ ali pa dati malo več in RESNIČNO vedeti, kaj imamo. Odločili smo se za slednjo in nam ni žal. In nikoli nam ne bo. Sicer pa, kot vidite, mi uživamo na polno  :) Moja dama je pridna tudi takrat, ko sem jaz nad tlemi  :) Obožuje konje, postala je nora na njih in se kar naprej hoče igrat z njimi, čeprav so parkrat večji od nje ;) Seveda samo takrat, ko so na pašniku in ji dam jaz dovoljenje  :D Moje Lere ne zamenjam za nič na svetu in res se zahvaljujem vsem tistim, ki so mi v tisih odločilnih trenutkih non stop razlagali zakaj je tisto dobro in ono ni. Splačalo se je ;)



Lera <3


kjti

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #15577 : 04 Februar 2013, 15:18:18
Ola!

Maryy, saj ni nikomur žal (vsaj meni ne), da imam kar imam. Samo so pa stvari, ki bi jih sedaj rešila drugače. Imam pa psičko skoraj da ne rajši kot sebe. :) :)

Me pa zanima nekaj... Sicer bo zdajle sonce pobral ves sneg, ampak kako se vi borite proti kepam na vaših psih? Iže se primejo take kepe med sprednjimi in zadnjimi tačkami, da narazen hodi. Jo pa tud zelo moti. A se da kaj proti temu narediti, ali to za pse ni tako moteče kot se meni zdi?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15578 : 04 Februar 2013, 15:22:57
Postriži dlakico med prsti na tačkah  :)
Pol se nima na kaj prijet in je rešeno.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #15579 : 04 Februar 2013, 16:46:42
Tika ima kar se snega tiče katastrofalno dlako (od sterilizacije dalje ...) in je ena velika kepa :( Tako da je lepo postrižena (nima več dolge "kiklce" oz. je sploh nima, hehe, zastavic na sprednjih nogah tudi ni, trebuh ima dlake dolge 1 cm itd. Ni ravno za na razstave ;D ampak važno da lahko hodi. Pa še na to 1 cm dolgo dlako se naredijo kepe premera 10 cm :o >:D

V glavnem, če te ne moti da bo malce postrižena, potem glej kje se ji nabirajo kepe in tiste dlakice skrajšaj  ;)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15580 : 04 Februar 2013, 22:46:13
Lahko ji šapice tudi namažeš s kakšno kremo ali oljem :) Jaz sem letos poskusila kar z enim otroškim oljem, ki nam doma ravno dela napoto, pa ne vem, če je bila to najboljša izbira. Med blazinicami sicer ni imela kep, se ji je pa še več kep delalo po tacah in prsih. Je pa res, da so zaradi olja šle tudi lažje dol ;D Ob naslednjem snegu bom probala še kakšno drugo olje, če bo mogoče bolj pomagalo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


maryy

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #15581 : 04 Februar 2013, 23:23:48
Ola!

Maryy, saj ni nikomur žal (vsaj meni ne), da imam kar imam. Samo so pa stvari, ki bi jih sedaj rešila drugače. Imam pa psičko skoraj da ne rajši kot sebe. :) :)


Ja verjamem, mogoče sem res malo čudno napisala, nisem pa imela v mislih, da bi bilo komu žal.. No, malo sem se zapletla  :-[
Sicer pa naša damica tudi kar naprej čepi in si pobira kepe  ;D Se kar usede ali pa celo uleže in si jih sama pobere dol :P Drugače pa kepo razdrem oz. stopim s toplo vodo, samo to traja zelo dolgo, pa še veliko vode gre, ker imamo mi tudi ogromne kepe. Postrigla sem ji dlako med blazinicami, (ja Nadja, še vedno imam tvoje škarje.. :S) se ji malo manj prijemlje, sicer pa se ne obremenjujem preveč, ker vidim, da se tudi ona ne in pač uživa na polno, tudi če s sabo nosi kakšno kilo snega   :D

Lera <3


Will Smith

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #15582 : 05 Februar 2013, 10:02:05
Naš avstralec in radosti zime :D

Pasje veselje :-[



Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #15583 : 05 Februar 2013, 12:53:27
zanimivo snemanje :) kot bi blo posnet med zavesami... ;D


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #15584 : 05 Februar 2013, 13:55:52
Pri nas se tudi obema delajo fajne kepe, ampak ju niti ne moti, dokler divjata naokol - ko se pa ustavita, pol je pa problem ja  :P Sploh pri tamali, ampak doma lepo "odstranimo" kepe, pa je :)

Obema pa sneg predstavlja največjo zabavo  :o  :D





kjti

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #15585 : 05 Februar 2013, 15:15:35
Ja verjamem, mogoče sem res malo čudno napisala, nisem pa imela v mislih, da bi bilo komu žal.. No, malo sem se zapletla  :-[

Hehe, sploh ni problema, se nardi.

Ja, hvala za odgovore. Sem tud že razmišljala, da bi jo postrigla, sam ma tok košato dlako, ki mi je res všeč. No zdej se pa pojavi vprašanje lepote ali praktičnosti :P Se tud kr ustavi sama pa si začne lizati dol, sam ji res ne gre. Potem pa jst pridem in ji jih odstranim me pa začne lizati kot da bi mi bila res hvaležna :D Smešna je, kdaj jo kar malo zanaša ker se ji tolk nabere snega (če je res moker)

Evo tlele pa še link, zadnjič sem jo izkoristila za moj model, ko sem se malo igrala v studiu:
http://www.katjajemec.si/?portfolio=iza-the-dog

Psi so tok zakon za fotkat :-) Se lahko hitro zmeniš z njimi v zameno za kost :P



Will Smith

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #15586 : 05 Februar 2013, 17:16:04
To je funkcija v youtubu..ker se je tresel telefon..da se potem ne trese slika ampak robovi :D
Drugače pa pri nas snega počasi več ne bo..in že spi zunaj na travi..po par ur dnevno 8)



Will Smith

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #15587 : 13 Februar 2013, 07:02:07
Vprašanje ali 2.....katero od naštetih stvari uporabiti kot pomagalo za sprehode:

-usnjeno ovratnico(ter katero)
-oprsnice in katera je najboljša
-zategovalna verižica
-ali kaj drugo?

Hvala



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15588 : 13 Februar 2013, 07:18:00
Poln žep priboljškov in si zmagal  :P.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #15589 : 13 Februar 2013, 10:59:17
Vprašanje ali 2.....katero od naštetih stvari uporabiti kot pomagalo za sprehode:

-usnjeno ovratnico(ter katero)
-oprsnice in katera je najboljša
-zategovalna verižica
-ali kaj drugo?

Hvala
:) za sprehod potrebuješ:
- psa
- sebe
- navaden povodec
- oprsnik, ki se ga lahko pripne spredaj pod vratom (meni najljubši)
http://canineconfidence.com/2011/11/21/six-reasons-a-harness-will-stop-your-dog-pulling/
- nagradice
- volja
- plan
- potrpljenje
- vztrajnosto
- ....volja, delo...
V bistvu potrebuješ zelo malo  ;D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15590 : 13 Februar 2013, 11:45:55
Jaz imam najraje najlonske ovratnice na klipsno, ki se zapira tako, da ne gre čez rinko.
Že 2 leti in pol imam tako in je super :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Will Smith

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #15591 : 13 Februar 2013, 12:57:33
Saj na sprehode greva skoraj vsakodnevno (ok zdaj je malo problem s snegom in mojo poškodbo), drugače pa imamo še od prejšnjega psa zategovalno verigo in prvih 3-4x je imel čist rdeče oči..ker je vlekel kot nor..tudi ob ukazih in priboljških...zdaj se je malo umiril, ampak bi vseeno rajši poskusil kaj novega...

http://www.zoohit.si/shop/psi/pasji_povodci_in_ovratnice/oprtnice/hunter/320482

Kaj pa to?



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #15592 : 13 Februar 2013, 14:44:06
Imam obcutek, da je cedalje vec postov namenjenih zgolj in samo provokaciji...
Will Smith, ali tvoj post tudi spada med njih?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15593 : 13 Februar 2013, 14:56:37
Will Smith, ali imaš težave s psom na sprehodih in kakšne? Drugače pa lahko povodca sploh ne potrebuješ, oziroma ga imaš zase, kot modni dodatek  :P.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #15594 : 13 Februar 2013, 15:42:14
Bog ne daj, da te vidim na sprehodu s svojim psom, ce bo imel rdece oci od zategovanja...


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin

Will Smith

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #15596 : 13 Februar 2013, 16:07:26
Jaz nevem kje vi vidite provokacijo...ljudje malo se skulirajte..na vsakega ki ni v tropu ga napadete z vso silo....in ja pes je imel rahlo rdeče oči od prvih sprehodov z mano ter s starši..in poudarjam.RAHLE..ker po 5min norenja z zategovalno verižico se je lepo umiril in hodil ob meni..(problem imamo ker ima sosed trop ovac in takrat je bil najbolj nor/divji.pač nagon...zdaj že čist mirno gre mimo njih)..včasih so ti sprehodi trajali tudi do 3-4 ure..pa smo naredili samo 7-8km..ker smo ga sproti učili da hodi ob nas in ne odtava kam po svoje, da ko potegnemo da se vsede in počaka na nadaljno komando itd
In ker je naš aussie kar močan (skoraj 30kg), bi zelo rad probal ovratnico oz oprtnico..

Je bil pa še vedno je problem ko nasproti pride drug pes..lahko ga premamljam s priboljški, ali zamotim glasovno ali vizualno..že rine proti psu..je pa res da v vseh primerih gre le za radovednost in ovohavanje, ki po kratkem času mine..večinoma so to spi njegove velikost..bojim se kaj bo če bo kak večji pes..

In še enkrat, lepa beseda lepo mesto najde...

Se pa zahvaljujem za pozitivne odgovore



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #15597 : 13 Februar 2013, 16:54:45
To je v bistvu ta http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_20&products_id=1158 ?
Ja ampak lahko BP uprabljaš katero koli, ki ima spredaj rinko na katero lahko pripneš karabin  ;) Pa firma Halti jih tudi drži pa še kup tega je.

Je bil pa še vedno je problem ko nasproti pride drug pes..lahko ga premamljam s priboljški, ali zamotim glasovno ali vizualno..že rine proti psu..je pa res da v vseh primerih gre le za radovednost in ovohavanje, ki po kratkem času mine..večinoma so to spi njegove velikost..bojim se kaj bo če bo kak večji pes..
Am bo pa treba psa NE premamljat s priboljški ampak se naučit kje ima pes mejo da ven pade. Ko vidiš kje je meja začneš delat. Torej če začne vlečit in silit v psa, ko je ta oddaljen toliko in toliko metrov...začneš na nekaj večji razdaliji, ko je pes še sposoben razmišljat delat s psom na lepem vedenju. Torej ko je pozornost nate še možna ga zanjo nagrajuješ, ko sta preblizu in je neželjeno vedenje že prisotno...si zamočil ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15598 : 13 Februar 2013, 17:16:47
To je v bistvu ta http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_20&products_id=1158 ?

Tale na linku bo prav prišla, sploh če je poškodba pri vodniku. Pomaga proti vlečenju.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #15599 : 13 Februar 2013, 17:28:14
 :)vem vem zato jih pa tako rada priporočam  :) Brez nasilja nad psom (ali psa nad tabo >:D) samo še učiš potem lepega vedenja. Se ni treba prej še s korekcijami ukvarjat.  ;) Ampak pravim, da dokaj podoben učinek dosežeš s katero koli oprsnico, ki ima rinko spredaj. Vsekakor, če je problem v ''kronični'' vleki pa so sensi/halti opsnice prve v vrsti.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.