Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498085

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #15600 : 13 Februar 2013, 19:49:33
Will Smith ste sli s psom v solo? Tam naucijo veliko stvari, med drugim tudi to, kako psa odvaditi, da vlece na povodcu (oz. kako se izogniti temu, da se sploh navadi vleci). Drugace pa najdes na forumu precej tem, kjer je govora o vzgoji, itd.. Najdes jih v razdelku Vzgoja in solanje:)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Will Smith

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #15601 : 14 Februar 2013, 00:14:54
Šel..pa smo mogli 2 meseca prekiniti ker je imel počeni tački..in od takrat dalje je zelo težko vodljiv, kot da bi hotel nadoknadit zamujeno...
Zdaj smo ga kolikotoliko odvadili skakanja na nas..je pa problem ker skače na tujce, ampak bomo tudi to odpravili
Je pa res nekaj...sneg je njegova droga :o

Najlepša hvala za odgovore, sem vesel da se lahko obrnem na bolj izkušene lastnike ter da mi pomagate z nasveti..hvala



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #15602 : 14 Februar 2013, 10:59:42
Mogoce bi lahko nadaljevali s solanjem? Ker pac, s psom je treba redno delat, ponavljat vaje (ko enkrat hodis v solo si primoran tudi doma delat, hkrati ti v soli pomagajo z nasveti za odpravljanje nezelenih vedenj, imas druge pse za motnje - da se navadi delat tudi takrat, ko ni sam, itd), kakor mine vmes prevec casa brez dela se takoj pozna na poslusnosti, sploh pri delovnih pasmah, katere imajo delo ze v genih. Skratka, tako pri vzgoji kot pri poslusnosti je potrebna doslednost in dovolj vaje..  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15603 : 14 Februar 2013, 11:03:21
Vsak dan!



maryy

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #15604 : 14 Februar 2013, 22:59:30
No naša madam pa je začela vleči (ne vem več točno kdaj) na ovratnici, smo jo trenirali da takoj reagiramo pa nič. Samo boleče roke ipd. Smo kupili od Hurtte oprsnico (T) je nehala vleči za kakšen mesec, potem pa spet. Si omislimo halti in je vrat tako natrenerala, da tudi če ima halti ona kar mirno vleče, glavo pa ima strogo obrnjeno naprej... Včasih zaležejo pribolški, vendar ne za dolgo. Ko je utrujena, takrat super lepo hodi  ;D Če seveda nisem prej utrujena jaz...  >:D Bomo pa še delali tako, da jo ves čas opominjamo, upam, da ko sneg gre, gre tudi ta nejna vleka. Drugače pa sedaj sanke pa gasa  :P Potem pa rolarje :D

Lera <3


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #15605 : 15 Februar 2013, 09:39:52
A če jo za ograjo privežete tudi vleče? Ali drevo tudi šlepa za sabo? Najbrž ne. Torej psi vlečejo tisto, kar gre...tistega, ki gre za njemu  ;) Torej vsi psi tega sveta vas bodo vlekli na vseh pripomočkih proti vleki, če boste ob najmanjšem pritisku na povodec sodelovali. U bistvu vas je pes naučil točno tole
http://www.youtube.com/watch?v=Q4vEayrRyB0
Najbolje da od začetka začneš učit to kar je pes tebe  :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15606 : 15 Februar 2013, 12:30:10
Will Smith, dobro bi bilo tudi, da bi aktivni sprehodi postali del vsakdanjika. Psi, sploh pa avstralci, rabijo ne samo gibanje, ampak tudi miselno zaposlitev. Skratka mora se jim dogajat, da so srečni :)

Proti vlečenju lahko probaš poleg oprsnice, ki so jo imenili, tudi lup, ampak mislim, da je sensation oprsnica boljša. Jaz jo uporabljam na sprehodih v družbi psov, ker takrat vleče in je nisem uspela odvadit. Ustavljanje ni prišlo v poštev, ker je imela potem še večji motiv za vlečenje, ker so ji prijatelji "pobegnili" naprej. Pomoje bi se morala na začetku dobivati samo z družbo, ki bi me čakala, ko bi se jaz ubadala z vlečenjem, ampak žal tako vedno ni šlo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kjti

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #15607 : 02 Marec 2013, 10:12:05
Ola!

Jst mam pa spet eno vprašanje :)

Naša nonstop je razne papirje / les / robčke / .....
Saj pač išče pozoronost s tem, da grize kašne zadeve, ampak te stvari pa prov poje. A je še kdo imel probleme s tem? K je prov požrešna mal :D




Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #15608 : 02 Marec 2013, 14:07:39
Ola!

Jst mam pa spet eno vprašanje :)

Naša nonstop je razne papirje / les / robčke / .....
Saj pač išče pozoronost s tem, da grize kašne zadeve, ampak te stvari pa prov poje. A je še kdo imel probleme s tem? K je prov požrešna mal :D



kolko pa je stara?
Moja Terra je grizla in jedla vse živo ene 3 (!) leta, to kar ti naštevaš, pa še mizo, kavč, daljinca, pliškote, razne kreme, labelote,.. :o kar pestro je bilo ja  ::) Potem pa kar preklop in konec ;) Je pa vse to delala ko je bila sama ali pa ponoči. Dolgočasje pač. Pa niso pomagali ne sprehodi, to da je kao pes utrujen ne nič. Tudi če sem jo zjutraj peljaja na zelo aktiven sprehod, je potem takoj ko sem šla v dveh urah vse nardila ;D



kjti

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #15609 : 02 Marec 2013, 17:02:10
Stara je dobro leto... 14 mesecev. Mlada še, ful.

No sej, me je malo potolažil. Sj drgač jo probamo skoz nadzorovat, če ne je v boksu, sam ko za 5 sekund ne gledaš že leti.. Upam, da bo njej tud preklopil, sam kej prej ko pri treh letih :P

Sj to, k našo je tud težko utrudt. Z njo greš v hribe in pride nazaj komi še hod, gre spat za dve uri in je spet, kot da nič nebi bilo. Polna energije :D Sej itak, men paše imet psa ki je poln energije, sam tole da vse poje mi je blo pa že kr mal tko.. Ne rečem za labradorca, ki ga imamo doma, ker so res požrešna pasma, ampak sem mislna, da bo ona malo manj :P



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #15610 : 02 Marec 2013, 22:08:37
Nisem še spoznala aussija, ki ne bi bil požrešen :D Ga ima kdo??



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15611 : 03 Marec 2013, 07:03:38
Jaz

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15612 : 03 Marec 2013, 13:05:21
Dropsiju ne bo nikoli padlo na pamet, da bi kaj pobral na sprehodu. Magi pa ima rad razne prepovedane stvari.



kjti

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #15613 : 04 Marec 2013, 17:56:15
Dropsiju ne bo nikoli padlo na pamet, da bi kaj pobral na sprehodu. Magi pa ima rad razne prepovedane stvari.

Potem je verjetno malo odvisno tudi od posameznega karakterja. Ali pa mogoče to, kar pravijo da se mladiči učijo od starejših psov - mi jo pogosto sprehajamo skupaj s starejšim labradorcem. :D Sicer mu načeloma ne pustimo da je kašne stvari, ampak je iznajdljiv in se izmuzne, da ga ne vidiš :D

Včer je spet neki jedla in sem jo za kazen dala na prostor ležat za 20 minut in sem ugotovila, da je to najboljša kazen zanjo. Še danes je bila vsa previdna in prijazna, da ja nebi zopet mogla ležat 20 minut in bošca hiperaktivna nebi smela divjat :))



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15614 : 04 Marec 2013, 19:12:53
Vsak avstralec je zgodba zase. To lahko potrdi vsak, ki jih ima več. Največ od nas jih ima Martina O, ona bi lahko kaj več povedala. Jaz imam dva, pa sta kot noč in dan. Jin in jang  :P. V eni stvari si nista enaka.
Jaz bi v opisu pasme najprej napisala vse že znane opisane značilnosti, pod opombo pa: Ali pa vse prav nasprotno :D :D :D!



Tina55

  • Gost
Odgovori #15615 : 18 Marec 2013, 19:12:49
Živjo! je ta stran še kaj dejavna? :)



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #15616 : 19 Marec 2013, 09:07:00
Tudi naša 2 sta dokaj požrešna, sploh tamala je ta huj   ::) ;D

Še skupinska.


Lp


Tina55

  • Gost
Odgovori #15617 : 19 Marec 2013, 14:00:45
Tole je pa moj Luksi :D



Tina55

  • Gost
Odgovori #15618 : 19 Marec 2013, 19:18:54
Živjo! Mene pa nekaj zanima. Moj kuža je star skoraj 5 mescov in me zanima če mu bo dlaka še kaj/veliko zrasla? :) Aja pa še to, skoraj pri vsakem opisu te pasme zasledim da je pasma zadržana do tujcev (vem da je to odvisno tudi od karakterja vsakega psa), no moj kuža pa vedno ko gre kdo po cesti mimo hiše teče k njem ga pozdrviti, tudi če človeka sploh še ni videl. Laja sicer ne na nikogar, obnaša se kar lepo. Me pa skrbi, da ne bi kdaj letel pod kakšen avto. Poznate mogoče kakšno taktiko kako ga odvaditi tekati do sprehajalcev? :)
Drugače pa živimo na kmetiji in imamo veliko dvorišče+velik travnik pri hiš :)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #15619 : 19 Marec 2013, 19:44:38
Živjo! Mene pa nekaj zanima. Moj kuža je star skoraj 5 mescov in me zanima če mu bo dlaka še kaj/veliko zrasla? :) Aja pa še to, skoraj pri vsakem opisu te pasme zasledim da je pasma zadržana do tujcev (vem da je to odvisno tudi od karakterja vsakega psa), no moj kuža pa vedno ko gre kdo po cesti mimo hiše teče k njem ga pozdrviti, tudi če človeka sploh še ni videl. Laja sicer ne na nikogar, obnaša se kar lepo. Me pa skrbi, da ne bi kdaj letel pod kakšen avto. Poznate mogoče kakšno taktiko kako ga odvaditi tekati do sprehajalcev? :)
Drugače pa živimo na kmetiji in imamo veliko dvorišče+velik travnik pri hiš :)

Postavis ograjo. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #15620 : 19 Marec 2013, 19:49:30
Postavis ograjo. ;)

..ali ce ni moznosti ograje ne puscas psa samega zunaj brez nadzora. Ali ga imas privezanega (ce ne uboga in vseeno skace na cesto in h ljudem nima bit kaj odvezan, potem ko ga bo enkrat avto bo prepozno ::)), ali je s tabo v hisi.

Dlaka jim raste tudi tja do tretjega leta in vec, sploh na stara leta znajo bit precej kosati, tako da ja, bo dobil se dlako.

Mimogrede, iz katere psarne pa je kuza?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tina55

  • Gost
Odgovori #15621 : 19 Marec 2013, 20:31:47
Postavis ograjo. ;)

Uhhh ograje ni možno postavit, ker bi potem morala biti zeloo dolga ;)..

..ali ce ni moznosti ograje ne puscas psa samega zunaj brez nadzora. Ali ga imas privezanega (ce ne uboga in vseeno skace na cesto in h ljudem nima bit kaj odvezan, potem ko ga bo enkrat avto bo prepozno ::)), ali je s tabo v hisi.

Dlaka jim raste tudi tja do tretjega leta in vec, sploh na stara leta znajo bit precej kosati, tako da ja, bo dobil se dlako.

Mimogrede, iz katere psarne pa je kuza?

Psa nikoli ne puščamo zunaj brez nadzora. Ponavadi nam tako ali tako hodi za petami, vendar kadar lahko vidi na cesto veselo steče k mimoidočemu tudi če smo zraven. Steče pa ponavadi, če vidi da ga človek gleda ali pa na kakšen način vzbudi njegovo pozornost. Na srečo se dokaj hitro vrne ko ga pokličem.
Psa nimamo v hiši. Če nas ni zunaj je v pesjaku. Da ne bo pomote, nimamo ga cele dneve zaprtega. Skoraj vedno je kdo zunaj. :)

Zanimivo tole z dlako :)

Psa nismo kupili v psarni, nima rodovnika. Vem da se veliko ljudi s tem ne strinja tako da upam da ne bo obsojanja.:P



MalaMiš

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #15622 : 19 Marec 2013, 21:49:43
Zanimivo tole z dlako

Psa nismo kupili v psarni, nima rodovnika. Vem da se veliko ljudi s tem ne strinja tako da upam da ne bo obsojanja.

Zakaj pa bi te obsojali, to je tvoja odločitev.
Samo potem je vprašanje o dlaki čisto mimo, ker za mešance res ne vemo kakšno dlako dobijo.

In res ne vem, zakaj ne preimenujejo naše teme na forumu v avstralski ovčar, tisti ki mislijo da so avstralski ovčarji in mešanci



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #15623 : 19 Marec 2013, 22:03:04
Ena malce odpiljena, pa vseeno. Pac malce zabave ob Bojinem rojstnem dnevu  :P:



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #15624 : 19 Marec 2013, 22:28:11
Jah.. tale tema bi se res mogla preimenovati v "avstralski ovčarji in mešanci" ::)
Enkrat sem že omenila nekaj pikrega na to temo,..pa ni bilo efekta.. očitno nas je zelo malo, ki nas to moti. Škoda. S tem se popolnoma razvrednoti pasmo, odgovorne vzreditelje in odgovorne kupce avstralskih ovčarjev. Pa zanimivo.. večina vprašanj, postavljenih v tej temi zadnje čase, ki se sploh ne nanašajo direktno na pasmo (odgovore o vzgoji, šolanju ipd. najdemo v temah namenjenih prav temu) postavljajo lastniki teh kvazi aussijev.. le zakaj ::) Ja..v tisto ceno 300 eur najbrž ni vključenih "navodil za uporabo psa"  ;D Pa upam, da ne bom dobila spet kakšnega odgovora, da je tole dobro za ozaveščanje ljudi..ja ja.. kolkor je že bilo napisanega v tej temi in na celem forumu na temo "zakaj kupiti psa z rodovnikom", potem se pa tule podpira kupovanje (!) nerodovniških psov.  >:(



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #15625 : 19 Marec 2013, 22:29:44
Citiraj
Psa nikoli ne puščamo zunaj brez nadzora. Ponavadi nam tako ali tako hodi za petami, vendar kadar lahko vidi na cesto veselo steče k mimoidočemu tudi če smo zraven. Steče pa ponavadi, če vidi da ga človek gleda ali pa na kakšen način vzbudi njegovo pozornost. Na srečo se dokaj hitro vrne ko ga pokličem.

Psa pripni na vrvico dolgo 5 - 10m, ki jo imaš lepo privezano za pas ali za količek nekje blizu teb, kadar si zunaj in je pes s teboj. Pes bo lahko ob tebi in tudi nekaj svobode bo imel. Če bo stekel do ljudi, ga lahko korigiraš, kadar ne pride takoj na klic. Ponavadi je vrvica potrebna najmanj dva meseca (če psu vmeš uspe uiti do ljudi, moraš začeti znova od začetka)


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #15626 : 19 Marec 2013, 22:34:11
Scarlet, po moje nas je ogromno, ki nas vse to moti. A smo se nekako ze odvadili se oglasat na taksne poste.
Sem imela ze napisan odgovor malo prej, pa sem vse izbrisala, ker itak tisti katerim bi bil namenjen mail ga ne bi hoteli razumeti. Tisti, ki imajo avstralcke pa itak vedo kaj je prav.



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #15627 : 19 Marec 2013, 22:36:08
Ena malce odpiljena, pa vseeno. Pac malce zabave ob Bojinem rojstnem dnevu  :P:

Vse najboljše!  ;)


MalaMiš

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #15628 : 19 Marec 2013, 22:37:50
Scarlet mene moti.

Pa ne bom pisala zakaj me moti, saj mislim, da vsi vemo, kako gre to.
Mislim da vsaj včasih moramo kaj napisati na to temo, ker vsak ki nov lastnik upam, da vsaj ta forum prebere, pa potem se tolažim s tem, da vsaj ve,
v kakšen loterijski nakup se je podal.



Tina55

  • Gost
Odgovori #15629 : 20 Marec 2013, 06:15:35
No se mi je kar zdelo da ne bi smela tega omeniti. (Da nima rodovnika). Napisal si zakaj bi obsojali, če me videz ne vara se je to pravkar zgodilo.
Ne razumem pa tega in mešanci, saj je čistokrven samo rodovnika nima ^.- 
Res ne razumem kaj je tako velika razlika če nisem kupila psa z rodovnikom. Ja res je ne bom vedela če bo imel kakšno bolezen, ne vem kakšni so njegovi predniki.. pa stvari ki so s tem povezane. Sem pa pred nakupom pasme prebrala zelooo veliko o teh psih in vem kaj potrebujejo da so veseli.
Tudi jaz bi z veseljem kupila rodovniškega psa, samo kaj ko bi mogla moja mama za to hodit 2 meseca v službo, samo da bi si kupila rodovniškega psa.
Ne nisem polnoletna, pa se vseeno zavedam kakšna odgovornost je vzeti psa v družino.
Izgleda da nisem zaželjena, prišla sem samo z dobrim namenom, da se še pozanimam o pasmi, da me bodo mogoče drugi lastniki sprejeli. Izgleda da sem se motila.
Adijo