Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498252

vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #15630 : 20 Marec 2013, 08:05:53
In kaj boš naredila, če bo v sklopu kakšne nepredvidene situacije/bolezni tvoj pes potreboval kakšno operacijo/zdravljenje? Strošek nakupa psa je še najmanj,... kje so še stroški za kvalitetno hrano, šolanje in ostalo.



MalaMiš

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #15631 : 20 Marec 2013, 08:13:24
In kako veš da je čistokrvni, si naredila krvne teste?

To je vedno samo izgovor tistega, ki producira nerodovniške mladiče, ker čistokrvnih psov brez rodovnika ni.
So mešanci ali psi z rodovnikom.




Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #15632 : 20 Marec 2013, 08:57:24
Vprašanje o tem koliko bo zrasla dlaka je na mestu samo, če imaš psa z rodovnikom, ker se ve za katero pasmo gre in kakšne so značilnosti pasme. Pes brez rodovnika ima lahko v eni veji predhodnikov tudi psa druge pasme, ki potegne za sabo mogoče drugačen način rasti dlake - ta odstopanja se lahko pojavijo šele kakšno generacijo kasneje.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15633 : 20 Marec 2013, 09:56:27
Veliko prebrano, veš kaj poterebuje... in pes živi v pesjaku? O rodovniku so itak ostali že dovolj povedali, ampak tole pa res ne gre skupaj...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15634 : 20 Marec 2013, 10:21:18
Vsi ti novopečeni lastniki takoimenovanih avstralcev brez rodovnika očitno ne preberejo niti enega posta v tem forumu, preden se oglasijo z vprašanji  :).



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15635 : 20 Marec 2013, 11:20:28
Vsi ti novopečeni lastniki takoimenovanih avstralcev brez rodovnika očitno ne preberejo niti enega posta v tem forumu, preden se oglasijo z vprašanji :).

Očitno si ne preberejo niti enega posta preden si kupijo psa.  ::)


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15636 : 20 Marec 2013, 11:21:55
 ;) ;) ;)!



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #15637 : 20 Marec 2013, 15:03:07
Samo zanimivo...rodovniški so predragi, pa vseeno, ne da bi šli v zavetišče ali kakšno aussie-rescue organizacijo pogledat.. ne, KUPIT psa za 300 eur. Mi ni logike no.  ::) Pa se tudi jaz sprašujem, od kje potem denar za preživljat tega psa, hrano, veterinarja, šolanje.. ali pač vsega tega ti psi bolj nimajo al kaj..ker strošek nakupa je pri vsem tem res najmanjši. Nevem..ali pa mogoče jaz živim na kakšnem drugem planetu ??? Ah...škoda besed res.
Očitno si ne preberejo niti enega posta preden si kupijo psa.  ::)
tole kot zgleda drži kot pribito.. žal.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #15638 : 20 Marec 2013, 15:27:17
je čistokrven

Kje in na kaj vse ste mu dali testirati kri?
Jaz sem svoji mesanki pred 2 letoma na klopne bolezni. Na te zadeve je bila cistokrvna ;)


Tina55

  • Gost
Odgovori #15639 : 20 Marec 2013, 15:29:26
Dobr je no folk, nehite :D Sj bi zbrisala kar sm objavlala, sam žal ne znam:/ bom pa zapustila skupino



Asha_

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #15640 : 20 Marec 2013, 18:10:39
Ojla :)

Sicer malo mimo trenutne teme ampak okej...
... je kdo uspel svojega mega vsejedega avstralcka dejansko nauciti "spusti", tudi za najbol njami stvari ( npr. Cloveski drek)?! :)
Ker moja princeska ti brez problema spusti pečenko, ampak drek... morm laufat do nje in jo fizicnp odstranit :)

Če je komu uspelo to kako natrenirat, se močno priporočam za nasvet :)

Lp



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15641 : 20 Marec 2013, 19:18:27
Moji na ukaz vse izpustijo, Ceprav ne vem, kako bi to izgledalo s človeškim  >:(!
Malo mimo ali pa ne mimo teme vam predstavljam našo "čistokrvno avstralsko ovčarko brez rodovnika". Pripeljana iz Bosne, pobrana na cesti :-\. Naša ljubljenka, prav nič manj vredna od obeh rodovniških avstralcev plemenjakov :)!



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #15642 : 20 Marec 2013, 19:41:55
Ojla :)

Sicer malo mimo trenutne teme ampak okej...
... je kdo uspel svojega mega vsejedega avstralcka dejansko nauciti "spusti", tudi za najbol njami stvari ( npr. Cloveski drek)?! :)
Ker moja princeska ti brez problema spusti pečenko, ampak drek... morm laufat do nje in jo fizicnp odstranit :)

Če je komu uspelo to kako natrenirat, se močno priporočam za nasvet :)

Lp
Ene 1000...x ponovljena vaja http://www.youtube.com/watch?v=zNAOe1djDyc
Hm kako do ''mamljive stvari''...če ni prehudo ga pakiraš v posodico z luknjami (da ti ga ne more popapat) in jo načrtno nastaviš :P Sicer pa preračunaš kje se radi pojavijo in načrtno učiš ''pusti''.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #15643 : 20 Marec 2013, 19:48:25
Uhhh ograje ni možno postavit, ker bi potem morala biti zeloo dolga ;)..
Nobena ograja ni tok dolllggaaa in dragaaaa, da nebi odtehtala morebitne poškodbe psa, ko enkrat uleti ob napačnem času na napačno stran meje. In ograje niso tako drage (takšne da ustavijo prvi ulet psa na cesto, če je lastnik zraven), če pa komplicirat z fensi močno psu nepropustno ograjo v času vaše odsotnosti je pa druga pesem. Ograjen imam precejšen del posesti pa ni bilo silno drago.  ;)
Sicer pa (ne narobe razumet) ste za psa dali nekje toliko manj kot pride ograjen vsaj del parcele  ;)
Vsekakor pa 10m štrik je resnično tok poceni, da ni izgovora (tudi ta ''o bogi privezan'' ne zdrži), da brez posebnih uprašanj poskrbite za varnost.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Asha_

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #15644 : 20 Marec 2013, 22:56:36
Ene 1000...x ponovljena vaja http://www.youtube.com/watch?v=zNAOe1djDyc
Hm kako do ''mamljive stvari''...če ni prehudo ga pakiraš v posodico z luknjami (da ti ga ne more popapat) in jo načrtno nastaviš :P Sicer pa preračunaš kje se radi pojavijo in načrtno učiš ''pusti''.  ;)

Huh super, hvala! Morem začet s temi vajami, ker že kar vem, da bo skupaj s toploto tudi nesnage vedno več...



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15645 : 20 Marec 2013, 23:39:22
Pri Ginny najbolj pomaga, če jo opazim že pri nameri, da bo šla kej požret in ji takrat rečem "ne". Bolj oster ne je potreben, ko se že prehranjuje; če pa najde kakšno kost ali kos kruha, ki bi ga nesla drugam pa najbolj pomaga, če jo spodbujam, da stvar prinese k meni in potem spusti. Ponavadi imam s sabo kaj za zamenjat (kakšne brikete ali priboljške), zadnjič ko je našla eno rebro pa sva povadili, da je ene parkrat spustila in zamenjala z mano potem pa jo je lahko nesla do doma in jo tam spet spustila.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Will Smith

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #15646 : 25 Marec 2013, 06:52:58
Naš avstralec je "pojedel/pihnil" svojo 1.svečko! :D



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #15647 : 28 Marec 2013, 12:44:55
Utrinki z vaje v Bolgariji, katere sva se kot clanici enote USAR Slovenija, udelezili tudi midve z Blum:

http://www.downvids.net/modex-exercise-in-montana-bulgaria-419445.html




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15648 : 28 Marec 2013, 15:24:09
Bravo! :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15649 : 29 Marec 2013, 18:26:11
Ahh, upam, da nekoč tudi mene čaka kaj podobnega :)

Mimogrede, z Ginny želiva Blumki vse naj naj za rojstni dan in še mnogo uspešnih treningov, vaj in akcij :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #15650 : 29 Marec 2013, 21:38:03
Hvala Nadja, za cestitke :o

Tule pa je desetletna dama  :-* :-* :-*:



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #15651 : 29 Marec 2013, 22:58:26
Vse naj, Blum :)

lp ž & l & h


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15652 : 30 Marec 2013, 08:47:57
Vse najboljše!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15653 : 31 Marec 2013, 10:10:39
:*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #15654 : 31 Marec 2013, 10:45:31
Z zamudo, a vse najboljše Blum!



kjti

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #15655 : 31 Marec 2013, 18:18:24
Ojla :)

Sicer malo mimo trenutne teme ampak okej...
... je kdo uspel svojega mega vsejedega avstralcka dejansko nauciti "spusti", tudi za najbol njami stvari ( npr. Cloveski drek)?! :)
Ker moja princeska ti brez problema spusti pečenko, ampak drek... morm laufat do nje in jo fizicnp odstranit :)

Če je komu uspelo to kako natrenirat, se močno priporočam za nasvet :)

Lp

Jst našo zdej učim "fuj". In sicer tako, da je beseda "fuj" enakovredna odpoklicu, torej, ko ji rečem "fuj", spusti, priteče do mene in dobi nekaj boljšega. Tko da kadar delam to vajo, se trudim met čimboljšo hrano sabo (kšno klobaso, hrenovko, meso, ker načeloma ne dobiva druge hrane kot brikete in je to res wow). Mogoče probi na ta način, da jo naučiš fuj, in pri tebi dobi nekaj boljšega. Sam, to je pa sedaj vprašanje - kaj je psu boljšega kot pasji drek? :)) Tu pa zna biti problem... Midve z mojo do tega še nisva prišle, tko da ne vem,.. Jst itak delam to ko jo imam na špagi, da če ne pride, da jo lahko potegnem in nagradim, kao "o kok si pridna da si pršla" , ker si ne upam prvošt, da jo bom klicala, ona me bo pa ignorirala :)



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #15656 : 31 Marec 2013, 19:15:01
Idefix, 5trca, Andreja in Jean, tudi vam hvala za cestitke  :)



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #15657 : 14 April 2013, 23:30:33
V Ljubljani v okolici Žal, Zupančičeve jame je pa kar nekaj avstralcev. Sem že srečala Faith od Blumine, Jacka od Alpine river, enega novega (nekaj manj kot leto dni je star) iz Nemčije in še v hiši čisto blizu Žal živi en blue merle avstralec, ki pa nevem od kje je, ker še nisem srečala lastnikov, da bi vprašala. :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15658 : 15 April 2013, 14:45:02
Faith ni več v Lj, so se preselili v Švico :)

Po dolgem času nekaj slikc od Ginny.





levo Ginny, v sredi mama Blum in desno sestrica Tika :)

Hvala Jasni za lep sprehod in fotke :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Jasi

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #15659 : 18 April 2013, 20:41:09
Živijo,
Sem sicer s "tibetanske scene", a so mi aussiji zelo všeč. Prebrala in predihala sem forum ter spletno stran in našla mnogo koristnih informacij. Ali mi prosim lahko kdo med vami odgovori na naslednja vprašanja: koliko je velika ASCA populacija psov in koliko FCI? Kaj je razlog, da KZS vodi ASCA pse kot mešance, prej pa so dobili pogojne rodovnike, če sem prav razbrala iz foruma?
V izogib nesporazumom moram povedati, da tibetanci v Slovenijo uvažamo pse iz Tibeta,da bi razširili genetski pool pasme, doma razmišmljamo o novem pasjem družunskem članu in smo prišli do aussija, sedaj me je pa ta delitev pasme ( ponavljam če sem jo prav dojela ) čisto zmedla.
Hvalazaodgovore in lep pozdrav sem ter veliko veselja z vašimi pesjani :)
Lp
Jasi

Jasi