Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498251

sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #1110 : 05 Avgust 2006, 19:52:05
Ja glede doslednosti se pa popolnoma strnjam. Ampak jaz mislim, da kar sem dosledna(v bistvu sem se te vrline naučila zaradi Nerota) :) Brez doslednosti bi bila katastrofa. On je res trmast in ves čas vztraja pri svojem. Potem še jaz trmasto vztrajam pri svojem in na koncu prideva nekako skupaj :) Če pa bi mu dopustila, da bi obveljala samo njegova potem pa ne bi bilo dobro. Pri Mikeu pa takega trmarjenja še nikoli ni bilo zaznati. Čeprav je še majhen, ampak se vseeno že močno čutijo razlike v značaju. Je čisto drugačen od Nerota.

Imam pa približno idejo kako bi ga odvadila lajanja na pse. Lajanje na ljudi sva zelo uspešno odpravila s klikerjem. Ampak sva hodila na taka območja kjer je bilo veliko ljudi(pozimi na smučišča na primer). Takih območji kjer je zelo veliko psov pa tukaj pri nas v bližini ni. Da bi se pa vsak dan 2krat vozila na primer v Tivoli pa si lahko mislite da ne pride v poštev ;D Tako da zdaj v bistvu že imam idejo kako bi ga odvadila, samo nimam "poskusnih zajčkov". Drugače bi pa mislim da šlo. Do ljudi se zdaj vede popolnoma drugače kot se je. Važno pa je, da jih je sprejel ker je nekako sam tako hotel in ne zato ker bi se bal, da jih bo "dobil po buči" če bo lajal na njih.

lp   

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1111 : 05 Avgust 2006, 20:25:20
zoe, ne mi rečt, da si šla tja pa nobene fotke nisi posnela...  ;)  Blumina, jaz grem vsak dan pogledati, če so kakšne nove.  :)  Kako je pa kaj z imeni? A imate že izbrane ali se še čaka?

sana, če se srečate kje na samem, da lahko psa spustiš, probaj enkrat naredt tako, da, ko vidiš, da začne renčat, da ga spustiš pa greš v drugo stran (brez njega). Je pa tudi pri meni, tako da se ne derem na Veni (je v tem ful podobna avstralcem), ampak, če vidim, da me ne upošteva (torej ji že dvakrat kaj rečem pa me igrnorira), povzdignem glas (pa niti ni treba se dreti nanjo, da ve, da je naredila nekaj narobe) pa je.

Za več psov pa svetujem kakšno agility tekmo.  ;) 


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #1112 : 05 Avgust 2006, 20:46:38
Nasi malcki so napolnili 3 tedne :o
Za zacetek nove fotke na nasi spletni strani, kasneje bodo prisle tudi nove v mojalbum.com
Veliko je novega pri nas. Vceraj so prvic jedli, danes smo vajo ponovili in prav vsi so bili ze pravi mojstri. Poleg hranjenja so seveda tudi mojstri za packanje :P
Koncno je prenehalo dezevati in smo lahko odsli ven na vrt. Super so bili. O stevilu fotk pa raje cisto na tiho povem, da jih je nastalo samo danes le 430. Pssst, da nas ne odpeljejo na polje  >:D :P :o
Imena so v glavnem ze izbrana, cas za morebitne spremembe je se do 16.8., potem grem s papirji na KZS  :)
LP
Blumina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1113 : 05 Avgust 2006, 20:51:07
Oooo kako so zrasli :o lepotci :-*

(Moram tudi jaz v Polje, ker bi rada videla vseh 430 slik? :D)

battito animale


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1114 : 05 Avgust 2006, 21:39:01
Če pridete v Polje, bomo pa tako blizu...  :P :P Drugače se pa ne sekirat, če je toliko fotk. Jaz, ko začnem Veni slikat, jih hitro nastane okrog 50.  :P

blumina, a se da tega ptička slikati še zraven Blum in objaviti. Ker vidimo, da ful rastejo, ampak jaz si ne predstavljam, kako velik je ta ptič v resnici. Nadja pravi, da je ful micen.

So pa ful fletkani.  :P



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1115 : 05 Avgust 2006, 22:52:40
Kako hitro rastejo! Bo treba kmalu večjega ptiča kupit. ::)
Kako bi jih pa opisala po karaketerju? Se jih že da kaj bolj po njem sedaj razlikovat?

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #1116 : 05 Avgust 2006, 23:09:58
Blumina malčki so krasni, se jih kar ne morem nagledat  :-*

Kako bi jih pa opisala po karaketerju? Se jih že da kaj bolj po njem sedaj razlikovat?

To tudi mene zanima  :)

Lp


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #1117 : 06 Avgust 2006, 08:27:12
OK, bom slikala ptica ob Blum, obljubim. No, tko micen pa spet ni :)
Razlicni karakterji se kazejo ze od prvega dne dalje.
Se veliko ur opazovanj vedenja v razlicnih situacijah nas caka. Sedaj prihaja cas, ko bodo mladicki izpostavljeni novim in novim izzivom.
In takrat bom lahko kaj vec povedala. Do sedaj so le majhne razlike...



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1118 : 06 Avgust 2006, 12:48:20
Kuža Žak, ki je bil v obalnem zavetišču je očitno oddan, saj ga ni več na strani :)

Upam, da je našel dober dom.

Aja, malčkov nisem nič slikala, ker noter ponavadi ne ratajo dobre slike, pa še flash je in to  ;) Bom drugič, ko bo zunaj sonček.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1119 : 06 Avgust 2006, 21:42:49
Danes so bili mladički izpostavljeni meni, a ne Blumina.. Blum me je zelo lepo sprejela, ta mali so bili pa "navdušeni"... so rekli, teta, še pridi..

Zoe - o Žaku bi lahko poizvedela Andreja, ja tam skoro doma...

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1120 : 07 Avgust 2006, 13:59:07
Frajer je oddan in ni ne duha in ne sluha, da bi prišel spet nazaj :D :o

Če se vrnem še malo nazaj na vzgojo in tudi na moje zadnje izkušnje. Čisto se strinjam s pozitivno ocenjenim sirtakijinim postom  :P

Če prvič odreagiraš tako kot je treba, se težava zelo redko ponovi, oz. v manjši meri, kot bi bilo, če bi predolgo ignorirali.

Meni je Berry absolutno partner in pravo kazen je doživela v bistvu samo enkrat, ko je brezglavo lovila srno. Ujela sem jo pri dejanju in nikoli več se ni ponovilo. Nasrečo, ker tukaj lovci (bedaki) še vedno streljajo na pse, čeprav je prepovedano. In sem mogoče celo malo preveč burno odreagirala,ker sem se resnično ustrašla, da jo vidim zadnjič. Še zdaj dobim kurjo polt, če se spomnim, kaj vse bi se lahko zgodilo.

Drugje tako močne potrebe do uveljavljanja moje besede na silo ni bilo. Ona ve, da je moj NE prepoved, ki jo je treba upoštevat. Včasih malo še poskuša, ampak sem vztrajnejša. In za enkrat sem jaz šef in ne pes, čeprav je moj pratner. Ne zdi se mi izključujoče. Jaz jo spoštujem in ona mene in to je tisto, kar sem si najbolj želela in delam na tem.

Ker kar je res je res, pes, če nisi dovolj "močen" šef, bo sam poskusil to postati. Tako, da popuščaje nikakor ne pride v poštev, sploh pa ne pri naših norčkih, ki prvo našo napako takoj osvojijo.
Zadnja moja napakica je bila pri detaširanju. Kliknila sem za skok na mizo, a ker je imela preveliko hitrost in padla dol in sem ji dala briket preden sem jo posadila nazaj na mizo, mi je še dvakrat to ponovila. Je bilo treba popravljat. Sej je rabilo spet samo enkrat, ampak to ni kar tako!

Prejšnja psička je rabla včasih tudi kak teden ali mesec, da se je česa naučila in sploh ni bilo tako važno, če sem v mes dvakrat malo zafušala jaz.

Prej, ko sem pri skoku v daljavo rekla naprej in ne hop, ki zanjo pomeni preskok, se mi je redno zapletala v zadnjo elastiko. Samo zamenjam komando in pes poleti, kot bi jo izstrelili iz topa!

In nikakor se nebi strinjala, da se pes, čeprav mi je pratner, odloči, da se njej trenutno ne da skakat, čeprav je v odnosu človek - človek, to samoumevno. Ko je treba je treba in tajming določa šef. Tukaj se pa ne sme popuščat, čeprav smo partnerji.

Ker če pes dela takrat, ko se mu zljubi, v njegovih očeh že nismo več partnerji. In takrat odpove tudi pes, ki rad uboga. Tudi kak belgijec  ;)

Moja mama je imela kar resen problem z Berry, ko jo je peljala na večerni sprehod, ko mene ni bilo doma. Renčala je na mimoidoče in čeprav ji je mama zadevo prepovedala, je šla gospa na drugo stran ceste. Mojo mamo pes ne upošteva, ko misli, da mora prevzeti pobudo. Do tega trenutka jo je vedno ubogala in jo ima nadvse rada, ampak ona očitno v pasjih očeh ni dovolj močna, da bi lahko odločala v takšnih situacijah...
Meni tega še ni naredila, razen enkrat, ko se je ustrašla, ker je en skoču izza grma (jaz sem se tudi).
Pa čeprav je moja taka, ki naj bi rada ubogala.
Večrat povem, da zanjo velja pregovor, tiha voda bregove dere  ::)

Je dalo to mislit tudi moji mami upam, da to ni tako priden kuža, kot mogoče zgleda, ko sem jaz zraven. In vsak dan bolj sem prepričana, da ta pasma v splošnem nikakor ni primerna za družinskega kužka. Si niti ne predstavljam, kaj bi bilo, če bi mojo "kozo" mel nekdo, ki se nebi ukvarjal z njo toliko kot bi moral. Bi bila največji strah in trepet na okrog ;)
Ker njeno drugo najljubše opravilo za iskanjem je čuvanje in če bi ji to dovolila ali z drugimi besedami ignorirala, bi bila katastrofa.

+1

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #1121 : 07 Avgust 2006, 14:26:12
Lepo si napisala Andreja. Saj bi sama se kaj dodala, pa...kako cudno? Zmanjkuje mi casa za vse... malcki so cedalje bolj zahtevni ::)
Ampak slikice mi je pa Katja pomagala obdelat in ena pescica njih je ze gor na http://blumina.moj-album.com/album/4348774/

LP
Blumina



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #1122 : 07 Avgust 2006, 14:32:45
Super Andreja, zelo mi je všeč kako si se resno lotila preučevanja te pasme in kot "začetnik" v njej enkratno naštudirala, kaj aussieji so pravzaprav!
Predvsem ugotovila negativne lastnosti, ki znajo biti prav zoprne, če jih spregledamo ali si zatiskamo oči!
Uglavnem vse kar si napisala je res in meni se je vedno zdelo neprimerno prikrivati kaj vse se skriva v naših psih za tistim angelskim izrazom in zabavanjem ljudi z norčavostjo in pokažikajznaš akcijami.

Ja tole s tvojo mamo pa lahka prenesem v naši hišo tudi. Ne Urch ne Tax moje mame ne šljivita niti pod razno. Vsakič ko enega ali celo oba pustim doma, sem kar malo v dvomih kako se bo izšlo. Zaenkrat brez kakih zapletov, je pa res da si mama Urcha niti pod razno ne upa sprehajati spuščenega. Preveč mamljivih stvari zanj, in ona ve da ga ne obvladuje, zato se drži "raje preventiva kot kurativa".





andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1123 : 07 Avgust 2006, 14:34:08
Po teh tazadnjih slikcah sem pa zgubila favorita... Vsi so krsni iz za poljubčkat in premečkat... V kratkem se narišem pred vratri ;)
Samo še avto zrihtam, ker mora k mehaniku.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #1124 : 07 Avgust 2006, 14:37:03
http://blumina.moj-album.com/album/4348774/?os=4348889

SVETOVNO!!!!!  :o
mi ni treba niti razložit kaj hudiča počne mula mala  :P



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1125 : 07 Avgust 2006, 14:44:04
Bogi reveži, blumina...
http://blumina.moj-album.com/slike/114575/s2wDFhNpToIwMirO.jpg

Me spominjajo na une mucke v flaški.  ;)

Drugače si pa zdaj lahko predstavljam, kako so veliki, ko ste tudi ljudje zraven slikani. Pa Blum.  :P

A bo preživel do konca:
http://blumina.moj-album.com/slike/114575/PFijtQ_bHjurub7s.jpg

HiHi: http://blumina.moj-album.com/slike/114575/lLde811cScoNXyAr.jpg

Drugače so pa ful luštkani. Merle psička, ki je bolj temna, mi ima ful lepo obarvanost glave.  :P http://blumina.moj-album.com/slike/114575/ZjvuatuS_s5cEBgA.jpg
Ta druga psička merle mi je pa tudi ful lepa.

Trikolorčkov pa ne ločim...  :( Edino psičko ločim...


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1126 : 07 Avgust 2006, 14:50:37
No se trudim, hvala obema.  :-[

Je pa res veliko ljudi, ki me ustavlja in sprašuje kakšna pasma je to, ko pa vse to zna in se prav trudim, da vsem najprej povem, da mora biti v hiši in da je treba delat z njimi in da je to delovna pasma, ki ga je treba zaposlit z nečim, ker drugače so prave pošasti in vsi se hitro odpravijo naprej.

Sem hodeča antireklama, ampak sama nikoli nebi zamenjala. Zame je Berry idealna v danih razmerah, ki jih ji lahko nudim.

Siratki, ti pa moram povedat, da me je prav tisti najin pogovor po telefonu, ko sem se šele zanimala za pasmo, kjer si se ti trudila pasmo prikazat kot nekaj, kar ni cunjasto in samo migajoče z repkom in da je lahko zelo težavno, še bolj zagrelo za pasmo.

In Martina se je pa sploh zelo potrudla in je vedno pripravljena pomagat.

Ma vsi ste prav super!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1127 : 07 Avgust 2006, 15:58:27
Prave studije o pasmi :o super.

Pri nas Grin zaenkrat uboga vse druzinske clane. Se sicer pozna, ce sem jaz zraven, potem uboga druge manj, ampak bi si ga upala pustit dlje casa doma. (Ga bom tudi kdaj morala ;)).

Citiraj
No se trudim, hvala obema.
Ti povem, jaz sem na podlagi tega, kako delas ti z Berry in kar si mi svetovala vzgojnih ukrepov, cisto spremenila sistem in razmisljanje in se ful pozna :)

battito animale


ovja

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #1128 : 08 Avgust 2006, 07:51:37
Ja Andreja se popolnoma strinjam s teboj ! To sem tudi sama hotela povedat v svojem postu, pa se sedaj ne bom ponavljala.
Blumina psički so res luštkani. Saj drugačni ne morejo biti - mamico poglejte !
Lepo se imejte in uživajte!


 



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1129 : 08 Avgust 2006, 12:06:39
Če koga zanima - v 1.delu druge sezone serije Dog whisperer (kjer se Cesar Millan ukvarja z rehabilitacijo psov) "nastopa" blue merle aussie Hootie, ki trenira agility. Tudi snemanje se je več ali manj odvijalo na parkurju, pokazalo pa je tudi več aussijev. Ima pa ta Hootie fobijo pred otroci in ni zmogel opraviti tekem, ker so bili ob ringu otroci.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #1130 : 08 Avgust 2006, 12:38:09
heheh ja dog whisperji bi lahko mel na sploh dost opravka z aussieji  >:D



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1131 : 09 Avgust 2006, 08:18:06
Slučajno sem padla na eno spletno stran borderke po imenu Buffy.
Zasledila sem podatek DNA CEA Normal.
Mogoče lastnica prihaja na ta forum - ta podatek namreč pomeni, da je s psičko opravila optigen Cea, 'pa bi rada vedela, če je to res in kje je bil test narejen.
Poizvedujem pa tukaj, ker bi utegnilo še koga zanimati..
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1132 : 09 Avgust 2006, 08:21:14
Ce mislis to Buffy, potem je njena lastnica uporabnica tega foruma petrca.

Najboljse, da vprasas v temi border collie :)

battito animale


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1133 : 09 Avgust 2006, 08:34:26
petrca je na morju.  ;)

Na strani vzrediteljice (http://www.flower-of-old-hill.com/) med F mladički piše, da so DNA CEA Normal (by parentage). Bom pa rekla petrci, da se oglasi, ko pride domov pa bo ona znala največ povedati. Če je pa nujno pa mislim, da je vzrediteljica ful v redu in se da z njo po mailih kontaktirati pa je najbolje, da se kar njo vpraša.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #1134 : 09 Avgust 2006, 08:50:41
Martina o opravljanju CEA optigen testa ti vse piše na uradni strani Optigena.


LP




martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1135 : 09 Avgust 2006, 14:48:12
O optigenu seveda vem , vendar je pregled zelo drag, pa sem hotela vedeti, če je našla morda kakšno cenejšo varianto, se mi je pa zdelo, da je bilo to opravljeno pri starših..
Ni problema, ko pride domov, bo povedala...

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #1136 : 11 Avgust 2006, 14:11:40
Ekola, sveze novice se tu  ::)
Ta malcki ze cist razturajo. Ko je vreme primerno so zunaj, na njim prilagojenem igriscu, kjer je polno majhnih ovir,ki jih ze prav suvereno premagujejo. Sosed skrbi za njihovo zgodnje seznanjanje z ropotom motorke, cirkularja, kladiva, in se in se drugega ropotanja  :D
V dnevni sobi smo uredili travnik. Ja, prav ste prebrali. Zanimalo me je kako se bi obneslo, da imajo mladicki v casu, ko so v hisi tudi prostor kamor hodijo  lulat. Nisem zelela, da se navadijo na casopis ali kaj drugega. In sem se lotila eksperimenta. Malcki so dobili svoj kos travnika tudi v sredini nase dnevne sobe http://blumina.moj-album.com/album/4348774/?os=4402132
In eksperiment je odlicno uspel. Mladicki se vsi po vrsti drzijo reda in hodijo na travco opravljat potrebo. Pa imajo sele 4 tedne  :o
Skratka, nekaj utrinkov s tega tedna si lahko ogledate na http://blumina.moj-album.com/album/4348774/
Aja, a pa sem ze sploh omenila, da mogoce kaksen od njih se vedno isce svojo sorodno clovesko duso s katero bi delil zivljenje?
LP
Blumina



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #1137 : 11 Avgust 2006, 16:04:42
Wow  :o Super igrišče, super travnik ! Kateri/a pa je sedaj največji knedl ?  ;D

Ps. Pohvale za tako podrobno slikovno obveščanje  :-*

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #1138 : 11 Avgust 2006, 18:40:26
Koliko jih je pa že rezerviranih?

 :-* tamalim in Blum!

Lp


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1139 : 11 Avgust 2006, 20:33:49
Vsakič, ko so nove slikce, se mi zdi, da so večji :D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"