Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498328

Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #1350 : 13 September 2006, 13:38:08
Soncek_1 dobrodošla in čestitke za Taia!

Lp


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1351 : 13 September 2006, 13:50:39
soncek_1 dobrodošla na forumu!
Upam, da nam boš redno poročala, kako gre Tai-u in nas boš pridno zalagala s slikicami. ;D

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #1352 : 13 September 2006, 18:36:43
Ojla! Vsem novim lastnikom "novih" aussiejev ČESTITAM!!!
Imam pa eno vprašanje za vse izkušne lastnike psic... Tana je nehala jest brikete. Ne je ne namočenih, ne zmešanih v multipraktiku s tuno, ki jo je imela do sedaj najraje... Odklanja vse kar je oz. kar je včasih bilo briket. Do sedaj jih je normalno pojedla skupaj s kakšno žlico konzerve, ali juhe... Sedaj pa ništa... Ne vem, kako ji naj hranim meso. Od mam, babic (itd) dobivam kuhano govedino iz juhe, saj bi me tadobre konzerve prišle celo bogastvo. Koliko mesa ji naj hranim? A ima kdo psa na kuhani hrani ali vsi dajete brikete?
Naj vas še spomnim, da ima Tana samo še dobre 3 tedne do kotitve... pa bi mogla jest malo boljšo im nočnejšo hrano. Probala sem že s štarterjem od royal canina (zelo majčkeni briketi), ker sem mislila, da bo užgalo, saj mački poje vse briketke iz mačkove sklede. Po treh dnevih ni več užgalo, da sem Tanine brikete dajala v posodo od mačke. ;-)
Ideje?
Fajn se imejte s kepicami!



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1353 : 13 September 2006, 19:15:19
Danes je bila na treningu Olivia in ji je šlo odlično za prvič.  ;D Na naslednjem treningu pa menda spoznam Ginny (in Tai-ja ???).  :o


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #1354 : 13 September 2006, 19:17:49
Kam bosta potem hodila (v katero šolo) Tai in Ginny?

Zoe... Še en dan...  :o  :)

Lepe pozdrave


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1355 : 13 September 2006, 19:25:28
Ginny bo na Ilirijo, za Tai-ja se je pa tudi tako menda govorilo.

Nadja je bila danes sama in je morala pridno poslušati Silvio in je izgledala izredno nesrečno. Pa že prvič je prišla brez domače naloge.  ;)  Sem ji rekla, da gre samo še enkrat spat pa je čisto navdušena.  :o


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #1356 : 13 September 2006, 19:27:17
No ekola se ena nova lastnica blumine malcice. :) Cvilka (st.6) se je odlocila, da bo ostala doma... Dobila je novo ime in sicer sedaj je Tika. Pomeni flower, kar je se en dokaz, da sta si z Blum res usojene  :P
Midve bova tudi hodile v malo solo in sicer skupaj s bratcom Tai-em in Pipistrellusom ter sestrico Ginny  :o Skoraj celo leglo...to bo zur.
Za konec pa se ena vcerajsna slikca s sprehoda:


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #1357 : 13 September 2006, 19:28:38
Zoe, samo še en dan... Stavim, da je zadnji teden najhujše... Upam, da ti bo zadnji dan čimprej minil, jutri ob tem času boš imela ob sebi že Ginny  :-*

Lp


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1358 : 13 September 2006, 19:33:33
No ekola se ena nova lastnica blumine malcice. :) Cvilka (st.6) se je odlocila, da bo ostala doma... Dobila je novo ime in sicer sedaj je Tika. Pomeni flower, kar je se en dokaz, da sta si z Blum res usojene  :P
Midve bova tudi hodile v malo solo in sicer skupaj s bratcom Tai-em in Pipistrellusom ter sestrico Ginny  :o Skoraj celo leglo...to bo zur.
Za konec pa se ena vcerajsna slikca s sprehoda:

O, madona...  :o   Sploh ne bom mogla trenirati, ko boste vi na drugi strani.  :o :o :o Ker zur. Jaz se pa sekiram, ker mladičkov še nisem videla.  ::) :o


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1359 : 13 September 2006, 19:44:14
Potem bom pa tudi jaz morala kdaj treninge pogledat. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1360 : 13 September 2006, 20:00:17
Živjo Katja  :D ful sem vesela, da Cvilka oz. Tika ostane doma  :-*

Kot je že 5rca napisala sem bila pridna in šla v šolo poslušat  :) Silvija je rekla, da je skupina ob 17h manjša kot tista ob 16h ampak, da pridejo še štirje avstralci  ;D So se pa učili pozornost v gibanju in poleg.

Ja pa Olivijo in Lyro sem srečala, pa še borderko Veni  :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1361 : 13 September 2006, 20:38:35
Madona, vas je dosti v Iliriji! :o Super!

Tika dobrodosla... lepo ime :)

Joj upam da nas boste na veliko zalagali s slikami 8)

battito animale


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #1362 : 13 September 2006, 20:40:06
Tika, dobrodošla na forumu in čestitke za Tiko! :) Komaj čakam še kaj slikic  :D Vauuu, kar 4 boste?!  :o To bo pa res žur  :P Super!

Torej sorodne duše iščejo še 3, 2 in 5?

Lp


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #1363 : 13 September 2006, 21:42:04
No ekola se ena nova lastnica blumine malcice. :) Cvilka (st.6) se je odlocila, da bo ostala doma... Dobila je novo ime in sicer sedaj je Tika. Pomeni flower, kar je se en dokaz, da sta si z Blum res usojene  :P
Midve bova tudi hodile v malo solo in sicer skupaj s bratcom Tai-em in Pipistrellusom ter sestrico Ginny  :o Skoraj celo leglo...to bo zur.
Za konec pa se ena vcerajsna slikca s sprehoda:

Uu moja favoritka je ostala doma :)Super...se ne čudim, da ste jo raje zadržali, ko je pa tako sweet ;D
lp



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #1364 : 14 September 2006, 00:36:04
Tika bo zame pač Ceca  ;)
Zakaj pa vesta sam Jasna pa Katja od teh na tem forumu  :P


Tana - normalno da postaja izburčna, posebno ker ji je sedaj res neugodno 3 tedne pred kotitivijo. Torej ker jesti mora, začni futrati kar poje, važn da je !!!  ::)

In pa začni ji dodajat mlečne proizvode počasi, pri meni so psice 2-3 tedne pred kotitivijo začele jesti jogurte, mlečen riž, gres itd...ok odvisno kako ti psica prenaša mleko in mlečne izdelke - pri mojih ni bilo težav. Prav tako sem začela futrati z kuhano hrano več kot briketirano: makaroni+ribje konzerve, zelenjavca, juhce, meso itd...

Mimogrede poskusi jo prepričati, da je hrano za mladiče - super hrana za visoko breje mamice in tudi potem, ko so otroci že na svetu. Ampak ne kot edina hrana jasno!

Obroke razdeli počasi na 3...ker v njenem trebuščku ni več prostora za cel obrok. Par dni štrajkanja ni še krize, ampak če je pametna bo začela jesti. Takrat pa ji zagotovi le najboljše!

In NEHI se pritoževat, da bi te dobre konzerve, kot edine, ki jih očitno je, stale preveč!!!!
Če jih pač je to, se skeširaj in pika. Kdo je pa rekel, da se da vzrejati z minimalno denarja in "čipšit" hrano  ::)
Kako boš pa financirala prehrano mladičev, ko jih boš morala začeti futrati pri 3 tednih najkasneje???
Pa cepljenja, pa vse to???

Ajme....






petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1365 : 14 September 2006, 07:52:46
Morm naslednjič tudi jaz pridt mal prej, da vidim vse avstralčke v mali šoli.  :o
Ker se nama z Buffy trening agility-ja (na Iliriji) začne šele ob 17.30 se vedno zgrešimo.


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #1366 : 14 September 2006, 08:00:26
Še dobrodošlica z moje strani :) Kako se boste imeli fino v šoli-vam kar malo zavidam ;) Želim pa vam vsem res veliko veliko srečnih trenutkov in pa to da bi vam malo nagajali-to pri aussiejih paše zraven :) Mislim da ga ni takega, ki ne bi imel vsak dan kakšne nove nore ideje. Ravno to je najboljše :)

lp in uživajte

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1367 : 14 September 2006, 08:51:06
Morm naslednjič tudi jaz pridt mal prej, da vidim vse avstralčke v mali šoli.  :o
Ker se nama z Buffy trening agility-ja (na Iliriji) začne šele ob 17.30 se vedno zgrešimo.

Kako zgrešite? Saj imajo od 17:00 do 18:00. Samo včeraj jih nisi mogla videti, ker jih še ni bilo.  :P


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1368 : 14 September 2006, 09:02:54
Silvija je rekla, da je skupina ob 17h manjša kot tista ob 16h ampak, da pridejo še štirje avstralci   ;D So se pa učili pozornost v gibanju in poleg.

Po tem sem sklepala da je od 16 do 17. Ker ob tej uri hodi tudi borderček Ice.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1369 : 14 September 2006, 09:16:39
Po tem sem sklepala da je od 16 do 17. Ker ob tej uri hodi tudi borderček Ice.

Ja, saj ta ob 17.00 je manjša kot tista ob 16.00, ker tukaj (17.00) manjkajo 4 avstralčki.  ;) :P


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1370 : 14 September 2006, 11:44:16
Uaaaauuuuu!
Pa sej bo ratala kar avstralska gužva v šoli!  :o
Jaz bi se tudi gužvala, hi hi...  :P

Kaj pa Hrči in Faith?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


fiti

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #1371 : 14 September 2006, 11:50:48
Čestitke vsem novopečenim lastnikom aussijev....pa veliko veselja.... ;D

Mi prihodnji petek nadaljujemo oz. ''začnemo'' z agilitiyem, prav tako na Iliriji...mogoče bi jo morali preimenovati v Avstralirijo.... :D



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1372 : 14 September 2006, 11:54:09
Kaj pa kar Avstralija? ;D
Kako pa to, da greste vsi tja? Nadja, se nisi ti navdusevala nad Krimom? (sam firbcam)
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #1373 : 14 September 2006, 12:08:36
Kaj pa kar Avstralija? ;D
Kako pa to, da greste vsi tja? Nadja, se nisi ti navdusevala nad Krimom? (sam firbcam)
m.

Na Krimu še vedno držijo primat trije aussieji in so očitni zelo selektivno koga spustijo zravn  :P
Je pa res, da so vsi trije že bolj nastopaško razpoloženi in normalno, da se bojijo mlade konkurence  ;)




5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1374 : 14 September 2006, 12:15:04
Čestitke vsem novopečenim lastnikom aussijev....pa veliko veselja.... ;D

Mi prihodnji petek nadaljujemo oz. ''začnemo'' z agilitiyem, prav tako na Iliriji...mogoče bi jo morali preimenovati v Avstralirijo.... :D

 :o  :o

Vaju sem pa že prav pogrešala na treningih.  :D


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #1375 : 14 September 2006, 12:47:44
Uiiiiii sobotna tekma na Hrušici....5 aussiejev v rednem delu tekmovanja in 1 kot predtekmovalec.
Gruntam, če bi Jonfiji naredili počasi svojo ekipo, zdaj ko bo štartal tudi Cmera, torej smo že 3 + one in the wings  :P



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1376 : 14 September 2006, 12:55:05
Uiiiiii sobotna tekma na Hrušici....5 aussiejev v rednem delu tekmovanja in 1 kot predtekmovalec.
Gruntam, če bi Jonfiji naredili počasi svojo ekipo, zdaj ko bo štartal tudi Cmera, torej smo že 3 + one in the wings  :P


Veš, kako me mika, da bi prišla pogledat. Pa je menda vreme nekam slabo napovedano.  :'(


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1377 : 14 September 2006, 12:59:01
Kako pa to, da greste vsi tja? Nadja, se nisi ti navdusevala nad Krimom? (sam firbcam)

Sem se ja, pa mi je Ilirija bližje in še tečaj se je že začel, tako da bom lahko takoj šla v šolo :) Pa kolikor sem uspela izvedet je Silvija ful v redu :D

še 2 uri....

Dobro se odrežite na Hrušici  :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1378 : 14 September 2006, 13:03:03
Nadja,čestitke za malo pikico! Želim vama čimveč lepih skupnih trenutkov,pa čimmanj traparij  :P !

Drugače pa verjamem,da si že čist nestrpna! Se spomnim,kakšne sem jaz počela,sem odštevala do zadnje sekunde  ::)

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1379 : 14 September 2006, 13:24:15
Sem se ja, pa mi je Ilirija bližje in še tečaj se je že začel, tako da bom lahko takoj šla v šolo :) Pa kolikor sem uspela izvedet je Silvija ful v redu :D

še 2 uri....

Dobro se odrežite na Hrušici  :)

lp

Tole se ti more vlečt. Jaz sem imela zjutraj ob desetih uro (se zbidiš in greš po psa) za po Veni pa sem k sreči odlično spala in se mi ni tako vleklo. Se mi je pa prej kakšne 14 dni.  ;)