Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498183

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1560 : 27 September 2006, 18:55:37
Jaz sem pa danes spet malce opazovala male avstralčke. Sem videla, da Tika in Ginny že obvladata hojo poleg (samčka pa nisem gledala).  ;D Jih je prav fino opazovati, kako so pridni.  :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1561 : 27 September 2006, 19:05:09
Ginny je bila danes še kar pridna, ful jo je začelo zanimati vse na tleh in mora vse prevohati... ampak je vredu delala, ko je bila pozorna  ;D

Večji problem je vožnja z avtom in tisti boks, ki ga imamo v avtu  :( Na noben način noče notri, tako da sem jo morala prav potistniti noter... bova zdaj malo več s klikerjem vadili da je boks fajn.

Je pa danes Ginny prvič zares zaplavala ;D Na sprehod je prišla Polona (azu), ki je imela sabo tudi fotkiča, tako da imam tudi dokaze hihi. Je pa šla v vodo za palčko, ne sama od sebe, ampak jee moja punca plava  ;D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1562 : 27 September 2006, 19:33:20
Vse srečo Hrciju! :-*
Upam, da bodo pridni s fotografiranjem in bomo lahko videli Hrcija (ali Sunnyja) tudi na fotkah in ga pridno spremljali. :D

Danes sem popoldne preživela z Nadjo in Ginny. Sprva me je morala Ginny malo prevohat, ker sem dišala po različnih živalih (praksa v ZOO), potem pa je veselo oskakljala naprej in vohljala okoli. Ful rada pobira palčke (in očitno deževnike) in si vzame veliko časa, da jih dodobra ogloda :D
Ja tudi zaplavala je. Sicer ji ni bilo nevem kako všeč, ko je prišla vem, vendar je plavala :o veliko raje malo čofota po robu vode ali pa vleče travice z robov.
V mali šoli sem zopet videla aussie trojico (Arty, Tika in Ginny). Vsi lepo delajo, Artyja sicer bolj zanimajo druge stvari kot učenje, vendar ko dela, dela zelo lepo.

Sploh ne morem verjeti, kako so zrasli :o

Fotk imam kar nekaj in se sedaj ravno nalagajo, pa jih bom par pokazala (na večini je Ginny). :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1563 : 27 September 2006, 20:16:21
Sedaj pa še par fotografij:


Arty teče proti lastnici pri vaji odpoklica




Ginny v mali šoli


Ginny na sprehodu

Pa še Ginny "plavalka"

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #1564 : 27 September 2006, 20:19:46
Lepe slikce! Pa trikrat hura za Ginny, ker je že splavala. ;D Drugače pa se vidi da so vsi trije pridni, najbrž po mamici. ;)

jenny3, ja malčki sem mislila pa je L zbežal stran.

Lp



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1565 : 27 September 2006, 22:27:11
Hrči bi lahko bil Hammie, ker naj bi bil prevod besede hrči  :D pa še en zelo simpatičen hiperaktiven veveriček iz risanke Over the hedge je Hammie  ;D. Ampak itak se bodo sami odločili  :)

Z Ginny po vsej verjetnosti prideva v soboto na agility tekmo v Kočevje. Upam, da bo kdo tam  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #1566 : 27 September 2006, 22:35:20
Iiiiiiiiiii! Moji malcki  :-* :-* :-* :-
Kolk vas je lepo brat in spremljat vas razvoj. Ginny ze plava... :o
Hrci je postal Baloo!!!
Poslali so mi obvestilo, da je en tak "smile" in, da so vsi ze popolnoma zaljubljeni vanj.
Nic se ni bal, v avtu je dal cisto mir, v novem domu pa preiskal vse koticke in ... obljubljajo veliiiiko njegovih fotk in obvestil o napredovanju.
Preostala malcka, Faith in Jackson sta se mi danes pridruzila na resevalskem treningu. Kako sta bila pridna... :) se bosta lahko sla ::) :o
LP
Blumina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1567 : 28 September 2006, 00:21:45
Z Ginny po vsej verjetnosti prideva v soboto na agility tekmo v Kočevje. Upam, da bo kdo tam  :)

Jaaaaaaaaaaaaa :D

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1568 : 28 September 2006, 15:20:09
Nika, prej si vprašal koliko tehtajo tamali... Ginny sem danes stehtala in ima 7 kil.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1569 : 29 September 2006, 15:49:31
http://www.agility-wc2006.com/d/wettkampfe/startliste/einzel_large.htm

No, tole je pa startna lista Svetovnega prvensva v agilityju ( da ne bi kdo mislil, da je samo za borderje... )

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #1570 : 29 September 2006, 16:48:48
Mhhh samo 2 aussieja  :-\



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #1571 : 30 September 2006, 15:28:28
Srečno Baloo v novem domu!  :-*
In čestitke Ginny za prvo plavanje ;)   :-*

Lp


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1572 : 30 September 2006, 19:20:20
Čestitke Grinu za odličen agility tek! :o ;D
Naslednjič pa med tekmovalce ;)




Bloo


Chip

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1573 : 30 September 2006, 19:46:48
Lilit in Grinu smo sicer že čestitali, pa ni škode, če se še enkrat  ;)

Ginny že odkar smo se vrnili iz tekme spi in se sploh ne premakne, razen, ko je treba zamenjati položaj  ;D Na tekmi je bila ful pridna, končno je spoznala še nekaj avstralčkov in pa seveda (pi)škotka Valja  :-*

Sirtaki, upam, da z roko ni preveč hudo.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1574 : 30 September 2006, 19:59:57
Zoe, pozabila si omeniti, da se je Ginny nečesa naučila od Dore ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1575 : 30 September 2006, 20:02:53
Ah ja... Dora ni bila pridna (je lajala) pa se je Ginny odločila, da se klin s klinom zbija in jo je nazaj nadirala  ::) babnca ena  ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1576 : 30 September 2006, 21:20:14
Hvala se enkrat :-*
Komaj dojemam... se bolj kot dva cista teka me veseli, da se je Grin res potrudil in delal, ne pa se sprehajal po parkurju :-* v pomanjkanju zrezkov pri roki je danes za silo dobil konzervo tunine, zrezek pa jutri ;)

Ginny bi se tega tako in tako prej ali slej naucila :D


battito animale


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1577 : 30 September 2006, 22:15:19
Ja, Grin ce bi bil uradno prijavljen bi verjetno premagal zmagovalko  :D. Grem hitro v dvojko, ker se bojim hude konkurence v enki!

Moji dve sta sli eno rundo rokoborbo (tackoborbo? po anglesko bi bilo "wrestling match") na moji postelji, zdaj pa trdo spita. Me too!



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1578 : 01 Oktober 2006, 07:26:12
Jaz sem tudi sla kar spat, zato sem pozabila cestitat Jean s 1/4 avstralko Lyro za odlicne teke in prvo mesto!!! :o

Pa Urchu za dober nastop na svoji prvi pravi tekmi (kljub temu, da se je njegova vodnica metala po tleh ;))

battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1579 : 01 Oktober 2006, 08:39:42
A je nova zvezda na obzorju? Seveda čestitke Grinu.
Ruby je bila pa tudi 5. na koncu !!
Azu, Chip si pa tehle fotk ne zasluži..
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #1580 : 01 Oktober 2006, 10:18:36
Ja ja bravo Lyri in Jean, očitno je letos njuno leto  ;)

Urška ekola še enkrat: viš, če bi poslušala bi lahka naredila veni vidi vici, pa še prvi pogoj za dvojko bi imela  :o

Na Urcha sem ful ponosna, oba teka je bil diskan samo in izključno zaradi mene, potem pa je še odlično odlaufu ekipni tek, ki je bil postavljen na zahtevnosti A2  ;D

Tax...glede prvih dveh tekov raje ne izgubljam besed, se je pa oddolžila s prav lepim ekipnim tekom.

Moram pa priznati, da je kar zahtevno laufati z dvema psoma v istem teku (ekipnem), ker si moraš isti parkur ogledati na dva različna načina, pač prilagojeno vsakemu psu posebej   ::)

Za une, ki vas "skrbi" kako je z mojo roko...pospešeno se učim uporabljati levo (sem totalno antitalent), ker so mi povedali, da zna tole boleti sigurno še kak mesec...grozno   :-\


Nauk? Brez kopačk niti ne smeš pomislit stopit v parkur...zato uni, ki jih še nimate...marš jih kupt  :)






Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1581 : 01 Oktober 2006, 10:30:38
Sem pac chicken :-[

Res velja, da kdor ne reskira... :-\

battito animale


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1582 : 01 Oktober 2006, 11:26:47
Tika je pa medijska zvezda  ;) Vidite jo lahko TUKAJ(Arhiv oddaj,30.9 in nastavite na 31minuto(in 20sekund).

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #1583 : 01 Oktober 2006, 11:49:07
Oooo Jean & Lyra  :o , čestitam   ;D.

Bravo tudi Grinu, kar tako naprej  ;) .

LP
Barbara


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1584 : 01 Oktober 2006, 12:00:43
Tika je pa medijska zvezda  ;) Vidite jo lahko TUKAJ(Arhiv oddaj,30.9 in nastavite na 31minuto(in 20sekund).

lp

Ha, avstralski ovcar prihaja iz Avstralije, ja >:(

Jaz sicer posnetek vidim fuuuuuul slabo, je vse zamegljeno, ampak se mi zdi, da se za Jasninim hrbtom vidi tudi Berry in Ruby :)

battito animale


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1585 : 01 Oktober 2006, 12:04:11
Na koncu prispevka pokaže tudi Berry.Bo pa v torek ponovitev(ure ne vem),ker tale posnetek je res ves zmazan.

Pa čestitke Grinu in Lyri!


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #1586 : 01 Oktober 2006, 13:06:20
V ozadju so bili Berry, Mike in Chica (za njih sem sigurna, lahko da je še kdo), na koncu je pa itak Berry zvezda  :) Sem čisto slučajno včeraj menjala kanale ravno v trenutku, ko je bil prispevek o razstavi. Na TV se jih celo razloči in se vidi kdo je kdo...

Čestitke Lyri in Grinu!


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1587 : 01 Oktober 2006, 15:56:54
Barbara! Kaj delas tukaj? Lepo, da se vidiva! Pa bi bilo dobro tudi kaj v zivo! Prav lep pozdrav tebi in druzini.

Ja, moram reci da sem upraviceno ponosna na Lyro. To je ze druga njena zmaga, ampak tista v Ljubljani je bila bolj zaradi srece kot zaradi talenta. Ponavadi s taksnim casom, kar je imela ona, ne prides med zmagovalce.

Vceraj pa je hitro in pogumno tekla--tudi cez gugalnico in most.



Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #1588 : 01 Oktober 2006, 16:00:35
Bravo Lyra in Grin  :-*

Mi smo sli pa danes mali Tiki pokazati vodo. Slikice, ki so pripete povedo vse... Smo sle tudi cez nekaksne mostke, ki so se zelo majali in med deskami so bile za pasjo sapo luknje, in Tika je sla tako suvereno cez, s takim veseljem ker se je majalo, da smo jo samo gledali.   :-*  :o


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #1589 : 01 Oktober 2006, 16:05:40
Pa se dve slikici. Na prvi Bilka opazuje mamo kako se skace cez ograjo in razmislja kdaj bo tudi ona znala, na drugi pa Blum in Tika.