Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498323

Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1950 : 07 November 2006, 20:11:21
Sirtaki kaj pa je erhilija  :-[  ???

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1951 : 07 November 2006, 20:12:22
Fajn to. A ni Tax enkrat takrat, ko je imela mladiče imela erlihijo?

Nas so pa nekje bolhe staknile... tako da je Ginny včeraj dobila Frontile. Zdaj pa ne vem, a naj jih še v stanovanju s kakšnim Desektinom pobijem?

Prejšnjič sem napisala, da Ginny še ni škrbasta in moram to izjavo vzeti nazaj. Ene dva zobka ji spredaj zgoraj že rasteta, spodaj ima pa šrkbo  ;D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1952 : 07 November 2006, 20:21:10
A ni erlihija tudi tako, da ostane za vedno, ko jo pes enkrat ima? Saj ni napisala, da je Tax nima...

Neyka: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1578.0


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1953 : 07 November 2006, 20:39:28
Aja pa res. Sem prebrala, da sta oba negativna na oboje...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #1954 : 07 November 2006, 22:38:17
Tax je bila na test erlihije pozitivna emmm jeseni 2003. Zaenkrat ima kot kaže odličen imunski sistem, saj je uspela kljub diagnozi pridno skotiti vseh 7 mladičev in jih tudi spraviti pokonci  ::)
Pa tudi drugače nima nikakršnih znakov in upam, da jih tudi ne bo. Sej sem gruntala, da bi jo dala še enkrat testirat ampak brezveze, vem da je bila pozitivna in če bo kdaj kaj narobe bom vedela kje se lotit problema.

Sicer pa je tudi Phoebe, zlata prinašalka, bila pozitivna na erlihijo pa tudi ona ni nikoli imela probleme s tem. Po drugi strani pa vem da se s to boleznijo ni za igrati, saj smo izgubili zaradi posledice (odpoved ledvic) komaj 7-letno prinašalkico (zaradi tega sem dala tudi testirat Tax in Phoebe takrat).




5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1955 : 08 November 2006, 17:36:42
Jaz sem pa danes dobila ogrooooomno lupčkov. Najprej od Artija  :-* :-* :-*, potem pa še od Tai-ja.  :-* :-* :-* Sem hotela Tai-ja kar ugrabiti. Spet.  ;) 8) Tika me pa tudi pogledala ni...  :'( :'( Tai je pa že pokazal, kaj ga najbolj zanima pri psičkah.  >:D

Se mi je pa zdela Tika večja kot pa samčka. Sicer jih nisem videla skupaj, ampak se mi je tako zdelo.  :-\ 


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #1956 : 08 November 2006, 18:44:23
Hehe 5rca saj od Tike bi dobila tudi lupcke (pa se kaksen skok v glavo ::) ), sam kaj ko si imela zraven Veni in je bila bolj zanimiva od tebe :P :P
Tai in Arty sta pa ze od nekdaj manjsa oz. so ostali vecji. Je pa res, da je Tika trenutno najbolj ”razpotegnjena” in daje z njenimi dolgimi nogami obcutek da je zelo velika... ;) Morala bi videti Tarasa (Jacksona) potem bi pa lahko rekla kdo je velik :D

lp od lumpe Tike (najin najslabsi trening do sedaj - edino kar je bilo danes zanimivega ji je bil tunelcek na koncu male sole. Tunel je vedno zakon 8) )


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1957 : 08 November 2006, 18:51:44
Ja, Tika je res kar visoka. Sem bila presenečena nad njeno višino... Sem najprej videla Artija, potem pa Tiko in me je res presenetila.


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1958 : 08 November 2006, 18:54:49
Meni pa spet ni uspelo priti na malo šolo. :'(
Pa tako sem se veselila, da bom zopet videla "tamale". :-\

Mogoče mi uspe kaj naslednji teden ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1959 : 08 November 2006, 18:55:58
Oh, ne samo, da smo zamudili začetek šole, še 5rco in Veni smo zamudili  :'( A prideta v petek tudi pogledati?

Ginny je pa danes delala super  :D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1960 : 08 November 2006, 18:57:39
Midve sva prišle čisto slučajno, ker imam zdaj druge dni treninge. Pa sva šle mimo pa sva se oglasili. Na žalost imava zdaj treninge ob torkih in četrtkih (okrog enih) in vas zgrešim.

zoe, lahko se kdaj v torkih ali četrtkih dobiva tam pri vas na kakšnem sprehodu.  ;)

A sploh lahko delate v taki temi?


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #1961 : 08 November 2006, 22:06:59
O 5rca, kdaj pa imas trening v torek? Jaz ga imam sedaj prvic ta torek ob 16ih. :o Tika ze komaj caka...
Kako delamo v temi: slatamo po temi, sem pa tja kaksnega pohodimo, v glavnem imamo se super - solamo pse za vodnike slepih (ok, stos) ::) No sedaj pa zares: od glavne ceste malo svetijo luci, luna sveti in sploh ni tako temno ;)
Tika


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1962 : 09 November 2006, 06:37:46
V torek imava trening do dveh.  :P Greva pa potem mogoče še na sprehod za kakšno urco ali dve in če bom tam okoli, vaju pridem pogledati.

Sem se pa pogovarjala s Polono in mi je povedala, da začneta.  ;)


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #1963 : 09 November 2006, 19:38:38

Mi gremo pa z Artyem v nedeljo pogledat na agility v Ajdovščino.
Smo se že dogovorili z gospodom po telefonu in je bil ful navdušen da hodimo v malo šolo k Silviji.  :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1964 : 09 November 2006, 19:54:38
Jeeee sami agilitasi :o

Jaz sem pa (komaj) danes ugotovila, da Grin misli, da je nas macek pes... vztrajno ga voha pod repom in prej, ko se je macek postavil v obrambni polozaj (se priklonil) je Grin mislil, da se hoce igrat in se je priklonil tudi on :D

battito animale


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1965 : 09 November 2006, 20:52:38
Al pa ko macka zapiha in stegne taco proti psu, pesek pa potem seveda cel navdusen ker bi se mucka koncno blagovolila igrati z njim ;D



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #1966 : 09 November 2006, 23:30:38
Naše kepce so danes stare 5 tednov. Že ful razgrajajo in jih je povsod polno. Imamo že 5 obrokov na dan, jejo vse od jabolk, do divjačine. Igrače so že ful aktalne... spoznavamo piskajoče, šumeče, pokajoče... skratka vse kar je novo je ZAKON! Tega je pa itak veeeeeliiiikoooo!  :o
Tax: mela si ful prav okol mačkice... zdej se raje umakne ko so gavnarji zunaj.  >:D Gre lepo sedet na kako višinsko točko in z zanimanjem opazuje kje je kaka kepa, ki renči proti njej.
Fotke pridno dajem v album in na flickr (http://www.flickr.com/photos/27124600@N00/). Jutri jih bom pa še vsakega posebej poslikala. sedaj kar nimam več časa toliko slikat, ker je treba čistit, hranit, lupčkat, se igrat in se met z njimi fino - in ne s fotoaparatom. ;)
So nas pa tudi prišli snemat iz oddaje Sožitja in bomo v oddaji to soboto ob 17.25 na TVS 1...
Za vse, ki pa bi radi prišli na obisk pa prej samo pokličite: 041/862690
Počohajte svoje pesjanerje!  :-*




sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #1967 : 10 November 2006, 08:44:05
Men je to čist zanimivo kako so se v treh od štirih slovenskih legel skotili tako črrrrrrni mladiči...Urch je očitno odprl modo, zdaj 3 leta kasneje pa takih črnuhcev kr mrgoli  8)


Ej k bodo veliki in grozni mormo OBVEZNO jih zbobnat skupaj in slikat. Tj črne...pol nej pa ugiba folk od koga je ker (šekci si organizirajte zabavo sami  ;D



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1968 : 10 November 2006, 08:51:08
Bomo ziher gledali oddajo!  :o  Zelo radi bi prisli jih pogledat in pocohat--te poklicem. Ampak se bojim, da bo Monika hotela kaksnega vzet domov  ;)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1969 : 10 November 2006, 09:05:11
Aja se to bi rada vprasala--ali so vasi psi vsi zdravi? Namrec je izbruhnila epidemija pasjega kaslja, pred 14. dni je precej psov zbolelo na PeSjanar srecanju pa tudi drugje. Zaradi tega sem si odpovedala "borderzbora" v nedeljo pri meni, ker se mi ne zdi prevec pametno se mnozicno zbirati  ravno zdaj, ko vemo da je povecano tveganje, da zbolijo. Sploh, ker ce bi kaksen pes v nasi vasi  zbolel zaradi tega srecanja (ena soseda s svojo psico je bila tudi vabljena na sprehod), me sovascani bi najbrz bolj grdo gledali, ko bi hotela imeti naslednje pasje srecanje. Zato sem raje prelozila zadevo, tudi na podlagi nasveta svojega veterinarja.

Ali so kaksni posebni ukrepi v vasih klubih?



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #1970 : 10 November 2006, 18:51:38
Mi smo zaenkrat zdravi. Na treninge sicer zaenkrat ne hodimo zaradi višjih sil. Ampak do zdaj še nikoli nismo imeli kakih ukepov, treningi so ponavadi vedno bili in so še kljub epidemijam, ki so tak al tak vsako leto. Le bolani psi ne smejo pomoliti niti krempla kje blizu lokacije....



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1971 : 10 November 2006, 20:00:00
Ginny je tudi zdrava in normalno hodiva na sprehode ter v malo šolo.

Danes je nastalo nekaj novih slikic, ki so dodane na začetek tegale albuma: http://aussieginny.zoto.com/galleries/trijemeseci

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1972 : 10 November 2006, 20:04:09
Uau kako je ze velika :o
A pride kdo od tamalih gledat tekmo v Koper?

battito animale


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1973 : 10 November 2006, 20:11:39
Krasne slike! Zelo lepa punca.



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1974 : 10 November 2006, 20:46:35
Saj so Gin same noge in dlaka! :o
Dolgonogi dlakavi škrbasti krokodil ::)

Je kakšen izmed slovenskih aussijev prijavljen na CACIB Zagreb?

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #1975 : 11 November 2006, 16:20:09
Zoe, super slikce Ginny :o

S Tiko smo sle danes na resevalske izpite v Zagorju. Pridno je opazovala poslusnost in se izobrazevala. Upam, da se je naucila kaj pametnega.  :P Streljali so 10 metrov stran od naju in ni bilo nobenega strahu. Obratno, na zacetku je bilo treba kar z repom mahat. Nato pa sploh ni vec niti trznila :-* :) V glavnem, super prezivet dan...
Slikice:


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #1976 : 11 November 2006, 17:33:37
Tika, super da ste prišle danes. Sem že pogrešala aussie-ja na društvu. Chica je morala ostati doma, da ne bi motila ostalih psov, ki so delali izpite. Je bilo prav lepo prečohat Blum in Tiko! Ko bi bila vsaj Chica tako navdušena nad božanjem... Ona bi raje skakala okrog ljudi od enega do drugega in se pri nobenem ne bi ustavila za toliko časa, da bi jo lahko prečohal.

Zdaj pa že čakam prispevek aussiejev v Sožitjih!  :) V napovedniku so bili prav luštni  :-*


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #1977 : 11 November 2006, 17:48:50
Zdajle je  :o



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1978 : 11 November 2006, 18:02:35
O Tika je pa že čist pridna, hodi na reševanje, zdaj bo začela agility, super  :o :D
Luštni slikci sta, na drugi se drži tako resno in pomembno  :)

Cowgirl, smo gledali prispevek, ful so luštni tamalčki  :-* so pa že skoraj večji kot Tana, hihi  ;D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1979 : 11 November 2006, 20:58:11
Jaz sem zamudila oddajo, ker sem morala peljati Moniko v Sezano  :( Bo ponovitev v torek in video bo tudi na internetu...bom gledala na en ali drug nacin.