Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498116

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1980 : 11 November 2006, 21:00:48
Jaz sem zamudila oddajo, ker sem morala peljati Moniko v Sezano  :( Bo ponovitev v torek in video bo tudi na internetu...bom gledala na en ali drug nacin.

Ponavadi je na netu.


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #1981 : 11 November 2006, 22:34:59
Ginny je pa res giant ratala :o
Al pa sam na slikcah tko zgleda, sam vem da takrat k sm jo vidla je bla še mali pamž ;D



Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #1982 : 12 November 2006, 08:26:34
Če bosta tvoja setra ob obisku Ginny  pokazala samo malo lovskega obnašanja v smislu tekanja naokoli, potem avstralec, ki ima dovolj pašnega nagona, zadevo takoj ureja: heading ( kar pomeni skok v glavo ) in heeling ( kar pomeni grizenje v noge ) vse skupaj pa pomeni "nikamor ne greš ".

Sicer tegale nismo nic prakticirali, ker Ginko biloba ni imel casti spoznati setronj, imam pa eno vprasanje. Kako vi reagirate ob takem obnasanju? Mislim ga tolerirate, spodbujate, preprecujete ... Predstavljam si namrec, da komu skakanje v glavo oz. scipanje ni ravno najbolj prijetno in lahko pride do kaksnega merjenja moci, vpitja oz. pretepa. Hvala za odgovore, Neza

Los je car.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #1983 : 12 November 2006, 11:13:21
Po mojih izkušnjah aussieji svoje nagone sproščajo le na psih, ki jih dobro poznajo in vedo kake bodo reakcije...to je znotraj nekega omejenga območja ala hiša, vrt itd. Pri nas bosta tako recimo oba aussieja drug druzga scufala brez problema, setronjo pa le če bo preveč trmast v teženju, ker se zna maliveliki prav fino nazaj scufat (očitno aussie šola kaj naj rečem). Vmes ne posegam nikoli. Naj se zmenjo kot vejo pa znajo.

Ko pa je na kupu več psov na nevtralnem območju pa pač upaš da noben od ostalih prisotnih  nima ideje po brezglavem v paniko preraščajočem dirkanju naokoli, ker ga aussie čisto prehitro zamenja za ofco in ga gre ustaviti za VSAKO ceno. V takem primeru si hitro obtožen, da imaš napadalnega psa ja. 




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1984 : 12 November 2006, 12:10:42

battito animale


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #1985 : 12 November 2006, 13:01:25
Zanimivo, eni so mi všeč eni pa čisto mimo!
Zdaj naj se pa javita še Martina in Andreja plitiplizzz pa povesta svoje vtise in  pa seveda kak sta se odrezala Chip+Berry?




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1986 : 12 November 2006, 15:28:10
Hojla!
Počasi prihajamo k sebi od dolge vožnje...
Najprej vas moram razočarat, ker sem na dan razstave pozabla fotoaparat v apartmaju. Sem idiot... Vem...
Sicer je slikala Martina in tudi Ivona, tako, da upam, da bo kaj iz tega  :P

Prijavljena je bila samo Berry. Dobila je oceno 4 zaradi dolgih zadnjih nog in prenizkega vihra. Glava je bila pravilna in koti tudi dobri... Tako nekako so nam prevedli, ker je bila ocena v poljščini.

Pravkar sem slikce pogledala in moram reč, da so v živo vsi po vrsti lepše zgledali. Sploh pes, ki je zmagal je mel tak dober pogled, ki se ga žal ne vidi na posnetkih.
Pa mojga favorita ne najdem na njih... :-\

Malo me je presenetlo, kaj vse dajejo ljudje na svoje pse pred razstavo. Koliko špricanja in raznih krem ali kaj je tisto vse bilo... Ampak to nekako sem pričakovala. Prav šokiralo me je pa to, da so po končanem nastopu nekateri psi, dobili gor ovratnico s špicami navznoter.  :'( >:( Sem skoraj s stola padla!
Veliko jih je pa itak ostalo v boksu, tako da verjetno tisti majo še srečo.

Smo se pa vzajemno čudno gledali, oni med friziranjem in fenanjem in česanjem psov enega za drugim, midve s Tino pa vsaka s svojo v naročju.

Martina je pa pridno sedela cel čas ob ringu in budno spremljala dogajanje na sceni.

Ena psička je bila tudi, ki je bila v obraz zelo podobna Blum z zelo v redu lastnico.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1987 : 12 November 2006, 16:52:09
Evo, mene, sem prišla k sebi, pa ne še čisto..
Prijavljena sta bila Blue in Berry, Chip ne, tudi Ruby ne.. ( je čisto brez dlake, kar sem vedela.. )
Berry prav dobro ( po moje je izgledala zelo kot mladič, ostale v tem razredu so bile zelo zrele.ona tudi nima dolge dlake. Alpine River Blue Ice "Blue" odlično.
 Sodnik je bil zelo  korekten, vendar strog na nivoju svetovne razstave, je razen prvih štirih kar dosti prav dobrih, celo dobre delil ( tudi med prvimi 4 so bili prav dobri )
Imam precej fotk, ki jih bom dala v album, vendar bi rada opremila z napisi, za prve 4 imam rezultate, naprej ni razvrščal, seveda..
Kvaliteta psic je bila po mojem boljša kot samcev, zlasti v open samci ni bilo nič posebnega..Še vedno polovica ameriških psov v rokah evropejcev, ki je zmagala..Italijani v prednosti.. ( Mrs. Lovati ) Sicer ni bilo veliko psov iz Z Evrope , dosti Češka, Poljska )
Videla sem čudovitega samca direktno od dela s kravami je prišel, super karakter, se je kar hotel igrati s sodnikom, meni zelo všeč, izredno zanimanje je kazal za dogajanje okoli sebe in bi kar šel, kjer se je kaj dogajalo vendar brez možnosti..Crofter Holding's Derringer ( vmesni ), Švedska. Imam fotko..
Zelo lep tudi Khetashio Heart of a Legend  ( open -Danska ) in dober Shepmate's Super Power ( brez možnosti, čudovite barve )
Sicer je bilo izbranih dosti "moderate" psov, skratka ni izbiral fluffy in bones monsters.Zmagovalci skupin so bili zelo v redu
In: BOB in World Champion - psica.za tiste, ki ste bili lani v Tulnu na evropski: zmagovalka med psicami ( lani še open ) Kaleidoscope Epiphany
Sicer smo se pa imeli lepo, turistično, Iwona nam je razkazala Waršavo.. skratka, "we had fun " bi rekli Američani. In to je glavno..

Imam še nekaj podatkov o spomladanskih prireditvah po državah ( versatily weekendi z agilityjem, obediencem in razstavo v Nemčiji, Češki ) če koga zanima, ker še ni na netu..
Skratka: obedience se povsod dela in bi bilo dobro dobiti pravila, pa se lahko tekmuje, ker za začetnike ni dosti teže kot B-BH.
Več sledi, če koga kaj zanima

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1988 : 12 November 2006, 17:10:22
Aha, sem pogledala na Bohemia Acroporočilo, ki je res izvrstno: tisti Crofter Holding je v vmesnih, bm z modrimi očmi, imam boljšo fotko..
Pri BOB , World Winner  si oglejte osebo na drugem koncu povodca - naj mi oprosti, da dol padeš..res super urejen : superge, kavbojke, reklc in kravata, pa obnašanje, joj upam, da ne pride to do njega.. sicer pa itak ve...sorry
Pri junior psičke sta z Berry obe, Tina in Andreja..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1989 : 12 November 2006, 19:05:23
uf...Super poročilo!!!  :D

Slikico sem pa vidla ja.

Mihelo zanima, če je bila Sassy prijavljena. Sama nisem vidla kataloga...

Meli smo se pa res super! Iwona je krasna gostiteljica. V muzeju sploh nismo potrebovali vodiča  :P
Edino štanti na razstavi so bili bolj bogi. Sem pričakovala več. Enega normalnega povodca ni bilo!  :'(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1990 : 12 November 2006, 21:21:30
Obedience sem jaz ze pred casom gledala... ker naj bi pri nas na Obali to za lastno veselje ucila ena instruktorica brez kluba, tekmovali pa naj bi po Italiji. Sva bili v kontaktu in je rekla, da me bo poklicala, ko bodo spet zaceli, ampak ocitno se niso...

KZS se nima obedienca, pravila najdes na strani FCI - tukaj. Ni nic kaj posebnega, ampak vseeno mislim, da se cisto sam tega ne mores naucit, razen, ce delas samo rekreativno...

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1991 : 12 November 2006, 22:10:28
Martina, hvala za poročilo  ;D

Spleta stran vzrediteljev Shepmate's Super Power-ja ima pa taaaake lepe slike. Tukajle je link: http://www.shepmates.net/photosFI.htm ogled priporočam samo če imate veliko časa  :o ;D ;D

Glede pasenja psov je pa pri Ginny tako, da skače v glavo in cufa v glavnem velik pse, ki jo ignorirajo. Tistih velikih psov, ki bi se želeli z njo igrati, se na začetku v glavnem boji, ker se jih kar dosti igra bolj grobo, in se ustraši, če tečejo za njo. Je pa cufala Grina, Darka in Redika, že ko jih je videla prvič.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1992 : 13 November 2006, 09:07:01
Sem opazila pogovor o erlihiji; na moji spletni strani pod "povezave " je dosti o tej temi, opremljeno z linki..

 Obedience sem imela v mislih za tiste, ki bi radi šli na enega od versatily weekendov spomladi ( z nekaterimi smo se že pogovarjali ), pa niti ne razstavljajo, niti ne tekmujejo v agilityju.
Seveda je težko naučiti sam, vendar , če imaš še enega psa gre laže ali pa prijatelja, ki ti pomaga. imam nekaj navodil, kao prinašati predmet z vsedanjem, vaja naprej itd...
Sem Ruby s pomočjo Chipa tudi naučila sama za B BH.. kar gre.

Prilagam fotke: v parku v Waršavi ob spomeniku psu , ki ga je Ruby nalajala ), pred razstavnim paviljonom v Poznanu, na bIS-u, ko smo bili že vsi utrujeni..
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1993 : 13 November 2006, 09:07:42
še z BIS-a

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1994 : 13 November 2006, 09:08:42
ups tukaj

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #1995 : 13 November 2006, 09:24:47
Pozdravljene razstavljalke!
Hvala za delitev vtisov z nami. Upam, da bo kmalu prilika, da se vsedemo skupaj in poklepetamo o vtisih, katerih imate sigurno veliko.
Lepo vas je zopet brat  :)
LP
Blumina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1996 : 13 November 2006, 09:47:25
Obedience sem imela v mislih za tiste, ki bi radi šli na enega od versatily weekendov spomladi ( z nekaterimi smo se že pogovarjali ), pa niti ne razstavljajo, niti ne tekmujejo v agilityju.
Seveda je težko naučiti sam, vendar , če imaš še enega psa gre laže ali pa prijatelja, ki ti pomaga. imam nekaj navodil, kao prinašati predmet z vsedanjem, vaja naprej itd...
Sem Ruby s pomočjo Chipa tudi naučila sama za B BH.. kar gre.

Ja, nisem mislila, da ga ne mores sam naucit... bolj to, da ti nekdo pokaze, kako naj bi vse skupaj pravilno zgledalo.

Kdo pa je tisti cetrti blumerle na sliki pred paviljonom?

battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1997 : 13 November 2006, 09:55:37
http://strony.psy.pl/aussie/ Stran od Asti ( četrti bm ), lastnica Urszula Charytonik ( razred psičke vmesni4.mesto )

Blumina, ja , upam, da se vidimo.
Po takih prireditvah in druženjih si človek izoblikuje mnenja in mogoče celo pride do določenih zaključkov..
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1998 : 13 November 2006, 18:34:05
Midve sva bile pa danes vabljene na Vič na sprehod z Ginny. Mala je pravi cukerček. Pa kako lepo uboga.  :o  So ji pa izredno všeč kakci (in jaz to potem pozabim, ko mi lubčke daje  :P ).

Je bila pa Veni navdušena, da se je lahko ona enkrat za spremembo izživljala nad avstralcem in ne obratno (je dirkala okrog Ginny pa jo vabila, da bi se igrale pa jo je Ginny narobe razumela).  ;D >:D 


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #1999 : 14 November 2006, 20:08:04
Martina lahko prosim počekiraš katalog in pogledaš, če je bila Sassy?




martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2000 : 14 November 2006, 21:26:28
Sassy ni bila, Marlena je imela psa v vmesnih Sakuro American Idol, ga ni sama razstavljala, ker je prevajala..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2001 : 14 November 2006, 22:20:37
Evarty, ste bili na agilityju?

battito animale


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #2002 : 14 November 2006, 22:32:56
Lilit, smo šli v nedeljo tja in se dobili z tem ki pač vodi agility in smo se zmenli , da gremo pogledat v torek ko imajo agility za začetnike. =)
Naslednji torek še ne gremo, ker grejo starši + Arty za 3 dni pohajat, tko da vrjetno čez 14 dni :)
Smo si pa ogledli tečaj male šole v katrem so bili 3 psi. Je blo ful smešno kr je v Iliriji v samo eni skupini ful več psov. =)

Potem smo se slučajno vozili mimo enga drugega kinološkega društva in je blo spredi ful avtov, tko da smo šli pogledat če je kašna prireditev. In so bli izpiti reševalnih psov. Tko da je blo še malo socializacije, Arty pa je bil popolnoma užaljen ker ni mogel teči do kužkov ki so opravljali izpit.  :o


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2003 : 14 November 2006, 22:46:29
Srecen Arty, ki gre na dopust ;D

battito animale


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2004 : 15 November 2006, 08:29:32
Evarty, sem mislila, da se bomo videli v nedeljo na agilityju, ampak smo ostali doma zaradi dezja. Ob torkih zal ne morem hoditi, ker imam tecaje anglescine v Sezani, ob cetertkih pa imamo agi tecaj v Ljubljani, tako da pozimi bomo samo ob nedeljah v Ajdovscini. Upam, da se vidimo kdaj. Arty mi je ful simpaticen.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2005 : 15 November 2006, 08:56:15
Evarty, sem mislila, da se bomo videli v nedeljo na agilityju, ampak smo ostali doma zaradi dezja. Ob torkih zal ne morem hoditi, ker imam tecaje anglescine v Sezani, ob cetertkih pa imamo agi tecaj v Ljubljani, tako da pozimi bomo samo ob nedeljah v Ajdovscini. Upam, da se vidimo kdaj. Arty mi je ful simpaticen.

Jean, kdaj imate ob četrtkih?


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2006 : 15 November 2006, 09:08:09
Ob 16. uri. Zelo lepo je, ker smo sami in lahko parkiram blizu pa spravit tisto psico, ki ne dela, v avto, in imamo mir. Nasi dve namrec se grozno jezita in lajata, ko morajo gledati, ko so drugi na progi. Cetrtek je tudi bolje za Moniko, ker ni tako obremenjena s solo.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2007 : 15 November 2006, 12:59:59
http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=33928&page=86

Še nekaj utrinkov s poznana, scroll down, BIS, obedirence, predstavitev poljskuh pasem
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2008 : 15 November 2006, 14:34:00
Ma kje so tukaj slike?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2009 : 15 November 2006, 15:13:15

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.