Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498200

sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2100 : 20 November 2006, 18:35:41
Martina sej sm ti rekla, da ne skoči takoj nazaj  ::)

Drugače pa hvala za razlago, torej dokler ne testiraš DNA ne veš, in ni nujno, da bodo v merleXmerle kombinaciji beli mladiči...sej gremo lahko debatirat tudi smiselnost parjenja merle x merle...opažam, da kar nekaj ameriških vzrediteljev pridno to prakticira, me prav zanima koliko % mladičev, če so sploh taki, je iz legla odstranjenih preden objavijo prve slikce   ::)




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2101 : 20 November 2006, 18:42:22
Enkrat sem tudi v psarni od Tax videla najavljeno paritev dveh merlov... pol pa so najavo umaknili, ne vem, ali ni uspela ali so se premislili...

battito animale


katka

  • Gost
Odgovori #2102 : 20 November 2006, 18:58:20
Hy!!

No jest imam sicer novofundlandca,ampak so mi ze nekaj casa vsec tudi avstralcki,za njih me je pa navdusil moj stric iz Avstarlije. :)No jest se bom poskusala vkljucit v pogovor,ker vidim da ste ful hitri sibate 100 na uro ;DIn upam,da bom dobilakaksen nasvet oz.nasvetek glede ausiev.

      Lp. Katja & Bart



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2103 : 20 November 2006, 19:02:07
O kul slišat, da v Avstraliji dejansko poznajo avstralce tudi na splošno, posebno ker je pasma manj prepoznana kot v Evropi  :)

Lilit prav možno je ja, a se kej spomneš kera 2 psa sta bila najavljena?

Btw če greste na stran od vzrediteljce od Tax lahko vidite hčerko Taxine sestrce Lyric (ki je kot sem jo videla v živo čista kopija Tax le v BM izvedbi in malo višja) in letošnjega WW BOS Sunnyrain Whitelighterja...




martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2104 : 20 November 2006, 19:06:48
Sirtaki

sploh nisem skočila, zakaj se ti to zdi?
Samo razložila sem, zakaj tvoja teorija o Ruby ne drži.. čisto lepo..saj se pogovarjamo..
Zakaj se odločajo v USA za paritve merle x merle je popolnoma jasno tistim, ki to naredijo..ima svoj smisel, tako so mi rekli, ampak se nočejo kaj dosti o tem pogovarjat..
"odgovorni " vzreditelji VSE bele mladiče odstranijo iz legla, to je jasno..spet razumi, da je v narekovaju odgovorni, ker so merila v Evropi za te paritve drugačna kot v USA
Merlexmerle je prepovedana kombinacija v Nemčiji, vsej Skandinaviji, Nizozemski in najbrž še kje..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2105 : 20 November 2006, 19:33:10
Pa ni to moja teorija  :D samo primer, da za nobenga ne veš ali je kriptomerl al ne...sej kaj pa veš, mrbit je pa tud Tax to pa še ne vemo  (in ne bomo jasno nikoli vedeli)  ;D


Pomoje tudi tle v SLO ne bi mirno gledali merle X merle kombinacije, čeprav nikoli ne veš, glede na strokovno podkovanost naše vzrejne komisije, mogoče se bo pa najdu kak nadebudnež, ki jih bo prepričal v dovoljenje, za tako kombinacijo (sem sure, da bi "ups" med dvema merloma mirne duše sprejeli in registrirali v SLR)...sama sem tudi prepričana, da bi lahka brezskrbno parili aussieja z BC in nato mladiče prijavili kot eno ali drugo pasmo (ok kot BC če ne bi bil lih NBT ;)
Razlike neb vidu ama nben. In če sem še bolj žleht...včasih me ima narest en test slovenskim sodnikom...jim pred nos postavt par enih in drugih, nato pa naj ugotovijo ker je kera pasma (vem, da bi par BC postalo aussiejev in jasno obratno  :P

Aja no k smo že pri merlih..jst sicer ne vem a bi si upala al ne narest tako kombinacijo, vsekakor pa ne bi imela problema vzet mladiča iz merle X merle legla...





5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2106 : 20 November 2006, 19:39:04
Saj midve z Lilit sva že zmenjeni, da bova parili.... Bova dobili novo pasmo... Borderje avstralskih linij... Avstralske borderje... Nekaj v tem smislu... Avstrolderje... Bodo potem kot Labradudli (al kaj že) - njih so naredili zaradi alergije... avstralci ne povzročajo alergije... bova midve tudi... Najin moto bo: Za vse, ki želijo bordeja, ki misli s svojo glavo!  :D ;) :P

PS: Olivia je za vse, ki jim niso drugi povedali, katere pasme je, še vedno border...


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2107 : 20 November 2006, 19:44:55
P.P.S: Olivija je tudi za tiste, ki se razglašajo za poznavalce BC, točno to...BC in pika, tudi če jim povemo, da je aussie  :o



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2108 : 20 November 2006, 19:46:36
Še Ginny je ena "vzrediteljica" borderjev zamenjala za borderja  :-X

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2109 : 20 November 2006, 19:55:08
Še Ginny je ena "vzrediteljica" borderjev zamenjala za borderja  :-X

S tem, da res "vzrediteljica" v VELIKIH narekovajih...  ::) ::) ::) ::) ::)  Jaz ji čisto nekaj drugega pravim...

Drugače pa, mladička avstralca z repkom se da hitro zamenjati za borderja (ampak nekako vzreditelji enega ali drugega bi morali ločiti). Pa Olivia je tudi bolj borderju podobna kot pa avstralcu.  :P


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #2110 : 20 November 2006, 20:03:38
Hmm..Mene največkrat vprašajo če je Arty mešanček, drugače pa ga največkrat krstijo za bernca. :)
Enkrat pa je bil celo bernardinec ???


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2111 : 20 November 2006, 20:07:21
Hmm..Mene največkrat vprašajo če je Arty mešanček, drugače pa ga največkrat krstijo za bernca. :)
To je zgolj zaradi barv. ;)

Citiraj
Enkrat pa je bil celo bernardinec ???
Ne vem zakaj, ampak zdi se mi, da je skorajda vsak pes vsaj 1x v življenju (najmanj!) označen za bernardinca.  ??? Vse več ljudi slišim (in tudi mene so že to vprašali za mojega bernca), da jih je nekje nekdo vprašal, če je njihove pes bernardinec. Pa ni bilo nikjer niti najmanjše podobnosti. Ne vem kaj je z ljudmi in bernardinci....  ???


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2112 : 20 November 2006, 20:13:54
Za Grina me ponavadi sprasujejo, katere pasme je (prav za mesancka sta ga oznacila mislim da samo 2 do sedaj), zanimivo pa je, da cisto vsi Italijani vprasajo, ce je border :o (pa to ne samo tisti, ki jih srecujem na agi treningu).

Pa si res niso tako razlicni borderji in avstralci... posebej, ce so ausiji bolj suhi in crnobeli... zadnjic sem gledala ene slike in ce ne bi vedela, da je avstralec, bi 100% trdila, da je border.

Lilit prav možno je ja, a se kej spomneš kera 2 psa sta bila najavljena?

Ne vem, ker teh psov ni vec na njeni strani (kam pa je dala toliko psov v tako kratkem casu ???)
Bila sta dva blumerla, mislim da je bil eden Yucca (sej on je samec ne), ta drugega pa se ne spomnem...


battito animale


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2113 : 20 November 2006, 20:16:27
Ja sej pri sebi ni imela veliko aussiejev, mrbit tko čisto svoje ene 3-4...večinoma jih ima v solastništvih pri družinah naokoli, le na strani jih je imela prikazane (za vsaj 3 vem, da niso živeli pri njej).



Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #2114 : 20 November 2006, 20:19:37
Uf sem vam z eno povezava dala za pisat... :P :P

Hehe Tika je bila pa ze ene parkrat ”A je to tak kuza kot od svetovne prvakinje v agilityju” ::) Ok sej moram priznat, da je trenutno cisto podobna La ;) Jih pa ze veliko ve, da je to aussie.

Tika


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #2115 : 20 November 2006, 20:33:01
Jaa!! Sm lih zadnič mami razlagala da je Tika ful podobna La ;D


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2116 : 20 November 2006, 20:34:40
Meni je Silvia razlagala na začetku, ko sem spraševala, kako vam gre, da ji je ful všeč Tika, ker se ji zdi podobna La. Sicer je rekla, da mogoče zaradi učka, ampak vseeno.  ;)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2117 : 21 November 2006, 09:47:40
Berry je tudi v kakšnih 80% mešanček, 5% jih ve da je avstralka, ostalo pa vpraša katere pasme je.
Mislim pa da je še niso označli za kako drugo pasmo. Nekajkrat je sicer bilo vprašanje če je to border, ampak noben ni tega trdil.

Meni je tako všeč, da mam mešančka, da če me nihče direktno ne vpraša, katere pasme je pes, da sploh nič ne rečem. Ker ogromni večini je zelo všeč in zna bit, da bi kdo hotel tega psa zaradi izgleda. Zato čisto vsem, ki zvejo na novo za pasmo hitro razložim "najhujše" zadeve, tako da si hitro premislijo he he

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


katka

  • Gost
Odgovori #2118 : 21 November 2006, 13:55:33
Ummm... Ja meni tudi ljudje navajajo sto in eno pasmo le novofundlandca ne morda so  do sedaj to vedeli le pr. 3 ljudje.Pogosto pa me sprasujejo, se ce mesanec z dalmatincom,zadnic pa je neka zenska vprasala ce je to dolgodlaki dalmatinec.Ogromno ljudi res sprasuje ce je bernardinec pa ne vem zakaj, saj tudi obarvan ni tako.... :-\  :-\
   

  Lp!!

    Katja



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #2119 : 21 November 2006, 15:44:29
Tana je velikokrat mešanka, velikokrat svetovna prvakinja... to je pa una... La al kaj je že...  :P
skoraj vedno pa dobim še podvprašanje: Ja kaj ima pa na učku? A je slepa? A dobro vidi? Še pri veterinarju se mi je tudi to zgodilo... (HALO?!)  :-\

Pa še komentarji: Ja, kako pisan kuža... a ga barvate? Ta je pa tako čudno pisan... kako čuden pes...  Ponavadi so ljudje vajeni simetrično obaravanih psov... Ko pa vidijo merla se jim pa ta logika kar malo zaskoči... In ponavadi je prvi odziv negativen, ko pa psa spoznajo, so pa takoj bolj zadovoljni.  ;)

Ej, Andreja... kaj poveš ljudem, ki jih aussiji zanimajo?  ??? Rada bi izvedela vaše negativne izkušnje z avstralcem... Ni napačen kuža. Se mi zdi da imaš lahko veliko več problemov z enim belgijcem, staffordom ali kašnimi terierji. Ne vem.. sklepam, lahko pa se motim.
Jaz bi priporočala takega psa vsakemu mlademu agilnemu človeku, ki npr hodi v hribe, se ukvarja s psom vsaj 4 ure na dan in ima čas za šport v naravi. Za nekoga pa ki bi se rad ukvarjal z reševanjem, agilitijem pa še toliko bolj.
A se motim? Povejte svoje mnenje.



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2120 : 21 November 2006, 15:58:40
Špela pač poveš ane, da neukvarjanje s psom, zapiranje v pesjak ali na vrt in pač no vse kar spada zravn splošne slovenske kinološke nerazgledanosti, povzroči nezaželeno vedenje, od uničevanja do agresije itd...
Pa da si tega psa ne moreš podrediti...uh kak to folk odbije! Pa aja ko omeniš da prisila ne deluje najbolje, da se pes "obrne proti tebi"...jao vidš jih kriče laufat stran od tebe in psa...pa podobne fore in forice  ::)



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2121 : 21 November 2006, 15:59:56
Aja hihi js ljudi vedno seznanim s primerom Urcha, kaj se zgodi, če aussie ni v pravih rokah...ti povem dobijo vsi take veeeeelke oke in jim ni nič jasno, ker jih ta črna grozota hkrati napada kot kissing machine  ;)



katka

  • Gost
Odgovori #2122 : 21 November 2006, 16:08:54
Ne, pomojem se ne motis.Takrat, ko smo mi kupovali nasega njufa, o agiliteranju nisem sploh razmisljala.Zdaj pa mi to postaja vse bomlj vsec.Ja tudi pri nas je poavadi prvi odziv ljudi negativen.Na zivce pa mi grejo starsi z majhnimi otroci in ko greva z nasim kosmatuhom mimo otroka vzamejo v narocje in mu mali skace po rokah in ga hoce pobozat zenske pa cele panicne in zacnejo tamlmu pravit NE NE NE TAKEGA PSA MI PA NE BOS BOZAL! TAK TE BO UGRIZNIL!!!...in bla bla bla >:(   >:(
   Je ze res, da je velik in vse ostalo pa odpade se posebej to, da bo koga ufrizni ali kaj podobnega.Potem se mi pa otrok zasmili, ker bo imel vedno strah pred psom cisto brez potrebe!!Saj je pa cisto normalno da se clovek malo ustrasi takega velikana....in po enii strani razumem te panicne mlade mamice in ocke :-\ Zadnic sem pa naletela na takega bebca ...pa si nikoli ne bi mislil, da semi bo to zgodilo...Z Bartom sva sla lepo po cesti v pole polozaju in sta sla nasproti nama babca in njen vnucek.z Bartom sva se nalasc umaknila, ker ne maram takih galam, pa se ni te stare zenske to pomirilo. ustavla se je in prjela ta malga za roko pa ga dala za sabo in zacela men govort , kaj mam tak velkga psa in da to je cist nnormaln ....in te fore..lih tak se ji je vidlo , da ji ni nic prav.Pa sm ji kar rekla, ker jast ne morm bit kar tih v takem primeru:Gospa., pa saj sem se vam umaknila iz plocnika ravno s tem namenom , da se zognem vama , da bosta le imela mir pred psom pa ce prav vama nic ne bi nardil. Glede tega, kaksnega psa imam je pa popolnoma moja stvar in , da prosim , da se v mene in psa ne vtika in naju drugic pusti na miru, ker nisma ic hotela >:( >:( :) No pa saj potem je kar sla jest pa sm ohranla mirne zivce ko sm ji to govorila, ker se starejsim ljudem na ta nacin da dopovedati najvec.Me je pa kar malo razkurilo, ker sse folk vtika v nepotrebne stvari ker nima ocitno drugega za pocet!! ??? >:( :)

  Lp!      Katja





Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2123 : 21 November 2006, 18:13:36
Moja "negativna" izkusnja je samo ta, da glede na to, da so delovna pasma, jih ni niti tako lahko pripravit do tega, da bodo delali... ;)

Ampak se vseeno mislim, da niso za cisto vsakega cloveka... imajo prirojen cuvajski nagon, rabijo dovolj gibanja in dovolj mentalne zaposlitve...

battito animale


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #2124 : 21 November 2006, 21:01:55
Ekola dve slikici nasega Balu-ja. Menda, da se s konji odlicno razume in je oh in sploh priden (tudi v mali soli) :-* :-* :o


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #2125 : 21 November 2006, 21:05:50
Iiiii hrčiii :)
Ful je zlat in modro očke je zakon!
Ful upam da ga bom lahko še kej v živo vidla...pa Faith tut nism že ogrooomno časa vidla =(

P.S: Tika, kdaj boste dali pa Tikine fotke na spletno stran oz v album? :)
Aja pa še neki...Kako je blo dns na treningu? :o


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #2126 : 21 November 2006, 21:08:28
Balu kar žari! :-*
Jaz tudi upam, da ga bom lahko še kdaj videla. :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #2127 : 21 November 2006, 21:14:59
Ja njegove okice so res...vesoljske 8)

Glede spletne strani. Trenutno res nimamo cisto nic casa, obljubim, da si bomo vzeli cas in jo posodobili...

Tikica je bila danes ful pridna :-* Cez gugalnico je treba ze galopirat :P, oranzni tunel ji je blazno dober (boljsi kot crn), palisada ji je pa od petkove male sole ostala v najboljsem spominu in je ceprav nisem nic rekla sama od sebe stekla cez njo (je bila dvignjena cisto do konca). Strahu res nima... Mi je Polona rekla, da bo Arty tudi hodil k njej - mogoce celo k moji uri :o :o
 
Se vidimo
Tika


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #2128 : 21 November 2006, 21:21:30
Ja no...v bistvu sem pisala Silviji, ker sm mislna da so treningi tut v nedeljo( kar bi blo fenomenalno), ker je tko pisalo na spletni strani od ilirije...
pa je očitno urnik že malo zastarel...
In je rekla nej kr Polono kontaktiram in sem ji pisala mail, pa ni odpisal,a tko da nism vedla al ga je sploh dobila. =) No, očitno ga je :)
Ni pa še 100% najprej morm mamo prepričat da me 1x na tedn al pa 1x na 14 dni za začetek pelje v Lj... :)

Edit: lih dobila odgovor na mail...smeh =D Ja glede na to, da je v torek edino ob 4 drugače vedno prej, bi blo najbol uredu takrat...
samo če bosta Tika in Arty skupi..ojoj....=DDD

Tika pa je itak hitra kot raketa...vsaj kar sm vidla v petek ;)


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #2129 : 21 November 2006, 21:37:18
Jeeee zur bo :D Ampak poglej. Ce bosta pripravljena sodelovati ceprav je zraven sestrica/bratec bosta potem delala res vedno in povsod ni vazno kdo je zraven, kajti ni ga bolj zanimivega kot bratec ::) Bomo videli...