Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498337

cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #2220 : 05 December 2006, 12:00:59
Ojla!

Tele dni sem imela kar pestro na urniku... Z vsemi mladički sem šla na pregled učke v Lesce, dva dni mi internet ni delal, dobila sem novo službo, polovica tamalih je že šla v nove domove, z ostalimi delam krajše izlete z avtomobilom, da se navadijo vožnje, hodim z vsakim posebej v gozd, na travnik...  8) Skratka kar velik dela s tremi malčki v devetem tednu.
Trije še čakajo na odhod in nas še malo zabavajo. Je pa kar malo bolj mirno postalo doma. Danes so stari točno 2 meseca... popoldan pa mesna torta pa se bomo obmetaval!!!  :o
Blumini se ob tem zahvaljujem, ko je napotila g. Hlupiča iz Ptuja do mene. Gospod ima QHje doma, ranč, hleve... že dolgo je iskal avstralca. Prišli so do nas... pogledali leglo in rekli: JA VZAMEMO! In so Matjažka kar odpeljali. Najprej je bil to šok za Gregata, ki je sprva mislil, da bo Matjaž ostal brez novih lastnikov in da ga bo lahko on k reševalcem vodil...  :'( No, mislim, da se bo Matjažku v tisti družini prav dobro godilo. Spoznal je že vse konjske in pasje člane, spal je celo noč brez problemov, skratka priden pesjan.  :-* Mislim, da avstralec neizmerno uživa ob hlevih, s konji... in želja se je Matjažu uresničila.  :P
Mak je že 2 dni pri mojih starših in sestri v Ljubljani. Ne pogreša mame, saj nima časa, da bi pomislil na kaj hudega. Hišo je že vzel za svojo, počasi pa spoznava še stare starše, sosede, avtomobile... veliko veliko novega!


Skratka ful sem vesela, ker so vsi dobili dobre lastnike in ker mi jih ni bilo treba zelo težko iskat. U glavnem zaenkrat dobre izkušnje in upam, da bo tako tudi ostalo. Mislim pa, da bom mogla naredit kako srečanje nekje pri Gradcu da bomo imeli vsi enako dolgo pot za prevozit.  ;)
Srečanje slovenskih Aussijev pa lahko naredimo kaj kmalu saj imajo teli tamali že kar nekaj kondicije... Mak bo 100% vedno prišel s Tano, za Brunota ne vem, če se jim bo dalo... bomo videli, Matjaža pa bomo mogli posebej obvestit. Ali je kak avstralec še bolj vzhodno od Matjaža?  ??? Štajerska? Prekmurje?

Uživajte in počohajte vaše kosmatince!!!



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #2221 : 05 December 2006, 13:18:43
Ooooo! A potem se je gospod zares odlocil? :o
Me je snel sredi sprehoda okoli bohinjskega jezera in sem mu obljubila, da mu posljem povezavo nate, ko pridem domov. Sem mu pa vse razlozila in zgleda, da te je nasel se preden sem zalaufala nov teden.
Lepo! :o :P A potem mu ni vec treba posiljat povezave na tvojo stran?

Hihi, sem pa srecala se eno gospo v Bohinju in je bila ne malo presenecena nad naso Tiko, saj je bila zmenjena z nekom, ki ima pri nas avstralcka da jo obvesti o kaksnem leglu avstralcev v Sloveniji, nakar sreca nas z mladickom iz lastne vzreje. Zensko je skoraj frsloh!!! Ful je jezna na nekoga izmed vas, ki ji ni sporocil, da so pri nas bila legla avstralckov.
Sedaj sem ji obljubila, da ji bom poskusala pomagat najti kaksnega s tujine.
Ne vem kaj naj si mislim...
Vseeno lep pozdrav vsem
Blumina



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2222 : 05 December 2006, 13:25:03
It definitly wasn't me  :-\



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2223 : 05 December 2006, 13:56:20
Špela

a Bukijevi se ti niso oglasili?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #2224 : 05 December 2006, 15:55:20
Lep pozdrav vsem. Jaz sem lastnica Blumine najpametnejse hcerke  Faith :P Šala Tika! ;D
No, naslednjic se oglasim, ko bom imela dejansko kaj pametnega za povedat.
Se pravi, da bom bolj tiho. ;)
LP
Ester

Post nubila phoebus


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2225 : 05 December 2006, 17:18:38
Faith lepo pozdravljena na tej temi. Mi je bila tvoja psička najbolj všeč, kaj čmo imam pač fetiš na čimbolj črne brezrepe damice (tudi moja Tax je brezrepka).  ;D




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2226 : 05 December 2006, 17:21:50
Pozdravljena Faith, ce nimas nic pametnega za povedat bomo veseli tudi slikic >:D ;D

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2227 : 05 December 2006, 17:22:30
Lep pozdrav tudi od mene in sestrice Ginny  :) Če nimaš nič pametnega za povedati, lahko vedno dodaš samo slikovno gradivo  ;D slikc ni nikoli preveč.

Lilit, sva hkrati pisali in zgleda isto mislili  >:D ;D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #2228 : 05 December 2006, 20:48:20
Faith, pozdravljena. :) Tika itak ve, da je tudi sestrica Faith fejst pametna punca. :P :o

Zadnji vikend smo se potepali v Bohinju. Slikovno gradivo ;) :
http://tika.zoto.com/galleries/bohinj#%23

uzivajte
Tika


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2229 : 05 December 2006, 22:05:58


tema2 se pa vid da sta v sorodu  :o



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2230 : 05 December 2006, 22:59:58
Pozdravljena, Faith!

Tika, lepe slikce!

Cowgirl, super, da je Matjaz dobil tak krasen dom. Slisala sem za Hlupica, ko sem imela QH kobilo, ne vem, ce sem ga kdaj srecala, upam, da se bom kmalu, ce pride na aussie srecanje. Najraje bi sla k njemu konje pogledat  ;) In jahat, seveda.

Ubogi Grega  :'(

Je mozno, da bomo mi v Bohinju za bozic, za en teden. Ce ste frei pridite na obisk/sprehod!



Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #2231 : 06 December 2006, 05:44:27
Hvala vsem za prijazne pozdrave :)

Hkrati vas prosim za kaksen nasvet, kako vi vase hitre mladice dejansko ujamete na objektiv. Najbolj so zanimive slikice, ko je psicka/psicek v akciji, vendar pri tem lahko izgubim 15 minut, pa ne bo ene dobre slikice. V nedeljo sem se hudo trudila, da bi Faith in kozo ujela skupaj na eno sliko, pa mi ni uspelo, ker se je Faith non-stop podila okoli koze, koza se je pa podila okoli Faith. Končni izkupiček je bil nekaj slik koze in nekaj zmazkov Faith. Pa precej trave.

Pozdravcek,
E

Post nubila phoebus


fiti

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #2232 : 06 December 2006, 06:14:24
Pozdravljena Faith....sicer pa sva se včeraj spoznala na polju.. :)...je pa res šibala kot strela... :o...lp



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2233 : 06 December 2006, 08:41:58
Faith - pozdravljena..

Za fotke je pa problem.. jaz ujamem kakšen rep ali uhoali..
Edina možnost je slikanje od daleč z objektivom.. dobrim
Enkrat smo rabili dobre fotke, smo šli na teren in naredili 200 slik, pa ne vem, če je 10 dobrih..imela sem tri oz. štiri za poslikat
Ali pa psa na prostor... ampak potem ni akcije..

No, če je samo za slikanje prehitra še gre..

Tika - a ta skala je večni podstavek za slikanje v Bohinju - tudi jaz jih imam posnete tam..
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2234 : 06 December 2006, 08:49:42
Hvala vsem za prijazne pozdrave :)

Hkrati vas prosim za kaksen nasvet, kako vi vase hitre mladice dejansko ujamete na objektiv. Najbolj so zanimive slikice, ko je psicka/psicek v akciji, vendar pri tem lahko izgubim 15 minut, pa ne bo ene dobre slikice. V nedeljo sem se hudo trudila, da bi Faith in kozo ujela skupaj na eno sliko, pa mi ni uspelo, ker se je Faith non-stop podila okoli koze, koza se je pa podila okoli Faith. Končni izkupiček je bil nekaj slik koze in nekaj zmazkov Faith. Pa precej trave.

Pozdravcek,
E

Ce imas digitalca, premaknes na opcijo "gibanje" in potem samo stiskas sprozilec... potem se ti izmed 200 slik res nekatere posrecijo :D


Je mozno, da bomo mi v Bohinju za bozic, za en teden. Ce ste frei pridite na obisk/sprehod!

Boste "Demona" naucili vlec sanke, ce bo sneg? :P

battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2235 : 06 December 2006, 10:50:48
Ponovno prosim za podatke za bazo aussijev, bi pa nekaj vrgla ven, ker je brez smisla..
Špela... Blumina in njeni...

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2236 : 06 December 2006, 10:54:41

Boste "Demona" naucili vlec sanke, ce bo sneg? :P

Vsekakor!



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2237 : 06 December 2006, 12:13:17
Faith pozdravljena!
Nič s ene opravičuj! Faith je najboljša!  >:D >:D >:D

Fotografije!?  :o

Dober fotoaparat, ki hitro sfokusira in hitro posname, v vsakem primeru pa vaja in malo sreče ;)
Pa pomagaš si lahko s kakimi fintami in v naprej pripraviš "razdaljo" in stisneš, ko je ravno prav oddaljena...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #2238 : 06 December 2006, 16:44:48
Faith...živjo še v našem imenu :) Ful dobro spletno stran imate, faith je pa itak zlata ;)

Tika fuul dobre slikce. In ful je blo lepo spet videt Blum ^^
 Bogi Arty, se je počutil prou nekam izobčenega, ker sta ble Tika in Blum  tko usklajene. :o

Js mam  podobne probleme s fotografijami. Tut če slikam 30 min, dobim približno 2 pametni fotki..vse drugo je en zmazek...ok, je pa res da mam bolj slab digitalc ::)

No še neki Artyevih fotk:

zaspanček
http://img454.imageshack.us/img454/1424/dsc04729copyqh1.jpg

prosi
http://img454.imageshack.us/img454/1904/dsc04737copyrv5.jpg

cross(prekrižane tačke)
http://img454.imageshack.us/img454/7329/dsc04739copyna6.jpg

obrat
http://img66.imageshack.us/img66/6190/dsc04744copyhl8.jpg


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2239 : 06 December 2006, 17:48:01
So when and where is the next aussie meeting?

Faith, I sent an email to you at the address provided on your website, but it bounced back.  ??? "Recipient address rejected: User unknown in local recipient table"

Evarty, imamo zur v KD Ajdovscina v soboto zvecer--pridete? Bomo prej imeli agility trening. Bi tako rada videla Artya spet. No, in vas tudi seveda!



Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #2240 : 06 December 2006, 20:10:25

Se oproščam  za tezave pri emailu :(, email ki sem ga navedla pri registraciji pesjanarja je [email protected]. Ta bi moral delat. ce pa ne, pa [email protected]:)
Mi bi tudi prisli na kaksno srecanje aussiejev! :o

Post nubila phoebus


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2241 : 07 December 2006, 09:25:49
Sem se en krat poslala. Nic posebnega, samo pozdrav, and komentar na razmerje med puncami in fanti.

lp



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2242 : 07 December 2006, 19:33:49
JAz sem pa danes Olivio videla.  :o :o :o In to med ovirami. In ji gre super.  :D


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2243 : 07 December 2006, 20:03:09
Oli je prav lepo pozdravila Petro-kjo sprejme kar za svojega domacega cloveka. Pred tem pa je poskusila tri osebe grist  >:( Tudi instruktorico.  :-[ Kot da bi bili poredne krave, ki jih je treba spravit v red.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2244 : 07 December 2006, 20:05:45
ja, mene ima pa res rada. Je bila pa prav hecna, ko je šla Polono grist. Polona čisto mirno stoji ob oviri, Olivia se je pa pritihotapila za njo in jo ušpičila v stegno. Pa, ko je bila zraven pri gugalnici, jo je ves čas gledala, da ne bi naredila kaj, kar ji ne bi bilo preveč všeč (Olivia Polono seveda).  :)


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #2245 : 07 December 2006, 20:52:50
Jean...ne vem še če pridemo, bom pa probala prepričat..bomo vidli :)
Ob kateri uri pa je?


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2246 : 07 December 2006, 20:57:05
Trening okoli 17. uri, zur ob 19.30. Upam, da se vidimo!



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #2247 : 07 December 2006, 21:33:38
Predlagam Bohinjsko srečanje aussijev. Okoli božiča/novega leta, ko bomo več frej... Je kdo ZA?
He,he,he Bohinj... trači... :D Mogoče sem jaz rekla komu, da bom povedala za leglo, ampak od kar imam tamalčke nisem bila v Bohinju...povedala sem pa Robiju - Mrcina. Itak so vedno vsi spraševali kdaj/kdo/koliko... ampak so sedaj tisti, ki so vedeli da je Tana dobila mladičke - mencali in niso nobenega vzeli. Ko bodo pripravljeni in ko bodo iskali bodo sigurno kaj našli. Pa še vedno več nas je.
Jean: mislim, da je to drug Hlupič. Ta ima le 3 QHje...  Grem itak pogledat tja konec meseca. Gre kdo z mano? Naročim avtobus? ;)
Foto nasvet: za fotke v gibanju (več škljocev na sekundo) potrebujete dobro svetlobo.  8) Če ni sonca/fleša je taka zadeva bolj ali manj zamazana. S flešom pa mislim, da ne moreš delat več posnetkov na sekundo, ker ti vzame preveč baterije - če je "normalen" fotoaparat. Širokokotni objektiv, pa sonce, pa hitrost učkov, hitrer fotoaparat, potem pa photoshop in crop...  :P Pa bo sigurno kaj ratalo! Prilagam eno slikco... kaj se naredi s fotko če imaš doma dva odkloplena mladiča in enega intelektualca. Matjaž je miren in gleda v fotoaparat (mogoče misli, da je maneken), ostale-dva pa "razturavata".  ::)
Danes je šla še črna bejbika v Avstrijo. V redu ljudje, bodo peljali v šolo, imajo nekaj mladostnikov doma, škotsko govedo, konje... V soboto pride še ena iz Avstrije in še Bruno šiba 2km stran od mene. Mak je moje starše in sestro vzel za svojo, mene je vesel, ko pridem, to je pa vse.  :-\ Blue-merle bejbika že pase 3 westije in gleda konje, skratka do sedaj vse OK in mislim, da bo tudi naprej.
Povejte kaj si mislite o srečanju? Imam pa dober plac za srečanje. ;-)



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #2248 : 07 December 2006, 21:58:43
Tana, to niso bili nikakrsni traci, zenska je bila zelo ogorcena in jo res razumem.
Tu ne gre za trace, niti ne gre za povezavo z Mrcina rancem, tako da... zenska brez skrbi, da tocno ve s kom je bila zmenjena in tudi meni je povedala katera avstralska dusa je pozabila (namenoma ali ne je cisto brezpredmetno)nanjo. Samo ne bom tu poimensko. Se bo ze tisti spomnil, ki je komu kaj dolzan.
Zato bi bilo res fajn, da si drugic zapomnimo komu kaj obljubljamo, sploh, ce smo takozvani vzreditelji in poznavalci pasme.
Drugace pa se enkrat vso sreco tudi tvojim malckom in razumevajoce skrbnike katerim se bo ljubilo ukvarjati se z njimi.
Verjetno bomo za novo leto tudi mi v Bohinju, ampak se ne vem zagotovo.
LP
Blumina



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #2249 : 07 December 2006, 22:10:45
Blumina, danes sem srecala vasega Tarasa na sprehodu... Simpaticen fant  :) (ki pa je trenutno perfektno proporcionalen  :D, rep ima kot veverica  ;) ). Crna Smrt ji je bila zelo simpaticna - on pa njej, tako kot Ginny zadnjic. Fletne papije ste skup spackali, cestitke  ;).