Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498321

Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #2280 : 08 December 2006, 22:12:54
Nadja: Bruno se zivi ja :D Sicer je rahlo spremenil barvo, ampak je ziv >:D
5rca men je tudi ta slika ful vsec 8)
Jean: Na katerem koncu Bohinja pa boste?


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2281 : 08 December 2006, 22:23:27
Jean: Na katerem koncu Bohinja pa boste?

V Ribcevem Lazu, v Hotelu Bohinj, ker so dog-friendly. Imamo avto in se bolje, noge (nekatere izmed nas imajo celo stiri noge), tako da mobilnost ni problem.



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #2282 : 09 December 2006, 00:29:46
OOOO superca! Nas je že deset:
Sana
Andreja
Martina
Blum
Tai
Zoe
Evarty
Jean
"Mak" - ki še ni v evidenci
in na koncu še moja malenkost

To bo spet aussijev nakupu...  :o




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2283 : 09 December 2006, 00:31:56
Moraš upoštevati, da sta pod Martina 2 in pod Blum 2  ;D Pa še malo bomo povedali okoli, da nas bo še več  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #2284 : 09 December 2006, 06:13:20
Predlog imam. Za naslednje leto si sami ustvarimo koledar aussijev. :o Očitno ste vsi zagreti za slikanje in nedvomno bomo v recimo 10 mesecih uspeli nabrati zelo pester portfolio slik nasih prekrasnih kuzonov. Pri nas imamo oblikovalca in mislim, da bi bili vsi lastniki ponosni, ce bi uspeli izdati tak koledar. Lahko se na primer zmenimo, da do konca oktobra pošljete na enega naših naslovov 10 vaših najboljših slik. Zberemo nekaj denarja za print, potem pa lahko zadevo tudi ponudimo po kaksnih firmah. Morda bodo pa na avtoservisih namesto nagih bab raje obesili kaksnega aussija :P
Če je ideja trapasta me ignorirajte :-X
Tudi mi se bomo zelo verjetno pojavili v Bohinju na Štefanovo, če nam boste zaupali lokacijo in uro. ;D

Post nubila phoebus


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2285 : 09 December 2006, 08:09:44
Super ideja Faith!  :o

Jean, a tisto z Oli je bil izziv?  ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #2286 : 09 December 2006, 08:13:17
Faith: Tole bi bilo pa res super :o Ze sedaj komaj cakam ;)

Vidim, da se nas bo dosti srecalo v Bohinju. Na katerem koncu pa in kam bi sli?


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2287 : 09 December 2006, 08:55:26
Faith

jaz sem prav tole hotla včeraj predlagat: ,
imamo celo leto čas, da posnamemo fotke.. Ampak naj povejo kakšna kvaliteta mora biti, da je vredno tiskanja..
Da ne bo fotka iz telefona.. a lahko kar vprašaš.. jaz nekaj že imam
Moralo bi pa biti do novembra že naprodaj..
Samo bolje je naročila pobrat prej, da ne ostanejo.. imam pa interesente še v eni drugi državi... ali treh..tako, da bi bilo fino pobrati fotke zelo zgodaj in potem narediti vzorec, pa se naroči tudi za tujino..

Se že veselim Bohinja...ampak pri nas dežuje, ne lije...




I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2288 : 09 December 2006, 09:43:32
Moraš upoštevati, da sta pod Martina 2 in pod Blum 2 

In pod Jean 1 1/4, plus tri border noge.

A bo kdo sporocil/povabil Iztoka? Ker ne vem, ce bere ta forum.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2289 : 09 December 2006, 09:59:34
Jean, a tisto z Oli je bil izziv?  ;)

Ponudba, Andreja, ponudba.



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #2290 : 09 December 2006, 10:26:46
V Foto-studiih to že počnejo in cena ni visoka. dobiš pa lahko 12-listni koledar, namizni ali stenski. Letos si ga bom dala delat s tamalimi in s Tano. Če boste prišli k meni na obisk ga boste videli. :-)
Če daš pa tiskat je cena višja in pod 300 komadov ni ekonomično zadeve naročevat.
Tisti, ki imamo dobre fotoaparate bi se lahko zmenili za kak foto-shooting... vsaj jaz bi. Iztoka pa tukaj še ni bilo,,, on pa mislim, da bi tudi rade volje poslikal naše kosmatince. Lankso leto je on delal agility-koledar. Ampak zaradi majhnosti Slovenije je malce težko vse prodat, če pa naročiš "foto" koledar je pa to malce lažje, kvaliteta pa je tudi v redu.
Mnenja?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2291 : 09 December 2006, 10:29:53
Oli je na obisku vedno pridna :) Mogoce se ustrasi, da sta jo Jean in Monika zapustili, ker je prevec nagajala >:D in se dela pridna, da bi prisli cimprej nazaj ;D

Jaz se ne vem, ce bom imela cas 26. (najbrz bom delala, pa se moja sestra ima takrat r.d.) Skoda, bi ful rada videla mladicke :'(

Iztok je na ta forum prijavljen, ne vem pa, ce ga tudi spremlja ;)

battito animale


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2292 : 09 December 2006, 10:32:26
Dragi lastniki škotskih ovčarjev, šeltijev in Aussijev...Nova spletna stran glede MDR1... seznam zdravih/ testiranih psov...itd.... http://www.mdr1-defekt.de/indexen.html!  GG


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #2293 : 09 December 2006, 10:33:26
Predlog za lokacijo za srečanje: plato nad Staro Fužino. Veliko parkirnih mest (upam da pozimi zastonj), potem pa ogromno idej za pohodništvo: Jezero, Voje, Vogar... odvisno od vaših želja in vremena. Ura 11:00? Je to dovolj pozno za tiste iz najbolj oddaljenih krajev?

Za koledar se pa javim... za zbiranje fotografij in sodelovanje s Faith... in oblikovalci. ;)



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2294 : 09 December 2006, 11:07:31
Vštejte še nas 3 zravn za 26.decembra ane  8)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2295 : 09 December 2006, 11:14:36
Ampak naj povejo kakšna kvaliteta mora biti, da je vredno tiskanja..
Da ne bo fotka iz telefona.. a lahko kar vprašaš.. jaz nekaj že imam

Fotke iz telefona vsekakor ne pridejo v postev. Velikost je jasno zazeljena cim vecja. Ce gre za digitalne posneteke, potem na najboljsi mozni resoluciji fotoaparata - preveliko ni nikoli, imas vsaj "manevrski prostor" za kadriranje, ce je potrebno. Ce gre za klasicne fotke oz. diase, potem pac original dias oz. negativ (ne fotko, ampak negativ). Tocne velikosti fotke se ne da napisati, dokler ni dolocen format koledarja.

Je pa pri teha zadevah treba upostevat, da so stroski relativno visoki, saj naj bi bil tisk 4 barven in kvaliteta cim visja (valjda hocete imet vsi tak koledar, da ti celjust dol pade, ko ga pogledas), naklada pa dokaj majhna... Tega fotokoledarja, ki ga je omenila Spela, ne poznam, tako da ne morem komentirat.
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2296 : 09 December 2006, 11:28:40
Je pa pri teha zadevah treba upostevat, da so stroski relativno visoki, saj naj bi bil tisk 4 barven in kvaliteta cim visja (valjda hocete imet vsi tak koledar, da ti celjust dol pade, ko ga pogledas), naklada pa dokaj majhna...

Ko sem se jaz malo po netu zanimala koliko bi prišel 1 koledar z 12imi fotkami -> je ven prišla okvirna cena od 8.000 do 10.000 sit. Res, da bi bilo to samo za en koledar, tako da cena po moje malo pade z večjim številom koledarjev. Ni pa poceni špas.  :(


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2297 : 09 December 2006, 11:32:42
ja, ampak to potem ni bil "normalen" tisk. Ali je bil digitalen (kvaliteta ni tako dobra kot pri klasicnem tisku) ali pa nekaj podobnega o cemer je pisala Spela.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2298 : 09 December 2006, 11:43:02
A pol je 10.000 poceni?  :o

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2299 : 09 December 2006, 12:02:14
za klasicen tisk enega samega izvoda koledarja - ja. Pri klasicnem tisku mora namrec tiskar pripravit stvari, ne glede na kolicino stiskanih izvodov in pri enem samem so stroski priprave pac enaki kot pri nakladi 1000 izvodov. Zato se potem ob vecjem stevilu izvodov ta del stroskov na en izvod zmanjsa. Brez znanega formata (velikosti), papirja na katerega se bo tiskalo, vsaj okvirne kolicine ... je nemogoce rect kaj konkretnega + to, da ima oblikovalec verjetno kaksno moznost za kaksno ugodnost pri tiskarju.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2300 : 09 December 2006, 12:09:33
Jaz predlagam:
itak vsi fotografiramo in bi bilo najbolje, da zberemo fotke v različnih letnih časih.. ne bi šlo z eno foto-session, pa tudi ogromno časa porabiš, pa včasih ni nič dobrega, sploh pri velikem številu psov..
Če kdo nima fotiča in bi želel konkurirati, naj koga prosi za fotko..
Pa naj se Tana potem pozanima, kakšna naklada bi bila potrebna za sprejemljivo ceno..
Jaz sem tudi dala delat tu pri nas vizitke v ne veliki nakladi, mislim, da so rekli, da je to print in ne tisk, pa ni bilo tako drago..
Se pa ne spoznam na to tehniko..je pa tudi oblikovanje drago najbrz

Ampak Črt je dal delat Pesjanar koledar, ne vem kakšen tisk ali kaj, tudi naklada je majhna, je prišlo 2500.- Sit.Poglejte na forumu..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #2301 : 09 December 2006, 13:31:19
Stefan, naš oblikovalec pravi, da bi se rad igral s slikami (postavitev ozadja, na ustrezno sliko iz ozadja pa primerne slike, ki so manjse kvalitete, vendar zanimive in primerne za npr letni cas, ki ga obravnava mesec...pustimo domisliji prosto pot... ;), torej pridejo v poštev tudi take, ki niso exxxtra kvalitetne, vendar pod 3mega pixli NE.
Stefanov predlog je tudi, da se zbrane slike lahko dajo na CD, za ozadja, namizje itd, skratka za eno skupno Aussijevo stran in/ali za širšo publiko. Prehitevam čas? :-\
Štefan pravi, da bo naredil nekaj grafičnih predlogov tja do konca junija/julja, da boste zadevo odobrili oziroma povedali svoje predloge za izboljšavo.
Predlog o tem, da bi slike zbirali tja do konca junija/julija je smiselna; verjetno je res, da bi moral biti koledar na voljo najkasneje novembra.  8)
Če že imate slike, ki bi jih radi na koledarju, pošljite na [email protected] (tudi imenovan ata faith) ali pa [email protected] . Pa slike naj bodo v originalni velikosti, zato tudi gmail, ki sprejme večje fajle. ;D
Seveda so stranke iz tujine še kako dobrodošle :D

Post nubila phoebus


Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #2302 : 09 December 2006, 16:09:32
Joj pa še eno prošnjo imam. :-[ Meni se zdi fascinantna dlaka aussijev. Vse te fenomenalne barvne kombinacije! :o Prosim za "close up" slike flekov in flekcev različnih barvnih kombinacij vasih kužkov. ;D
Ob priliki, seveda.  ;)



Post nubila phoebus


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #2303 : 09 December 2006, 16:10:35
Superca! Faith: Pomoje se vam bo tudi gmail sedaj zabasal, ko si se ponudila za sprejem fotk. ;) Na srečo te dni ni dobrega vremena za foto-session.  :P
Tudi drugje pod 3mega ne gre za kvalitetno stiskano zadevo...

Dlaka - fajn ideja... al pa zanimivo pobarvane učke...  8)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2304 : 09 December 2006, 16:24:35
Aha zdej so pa merli v prednosti, a ne?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2305 : 09 December 2006, 16:25:10
Slike flekcev naj bi bile tudi velike? Ene par sem jih izrezala iz fotk, ki jih imam.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2306 : 09 December 2006, 16:29:54


Tudi noski so šekasti  :D



lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #2307 : 09 December 2006, 16:46:27
Ne ne, boh ne daj da bi bili merli v prednosti :P Tudi all black je barva, kar se mene tiče. ;D
In pa - ja, tudi dlaka prosim za max kvaliteto. Ravno taki detajli (seveda tudi učke in noski!) so krasni za razna ozadja.
Sploh pa, kar pojdite v kakšen nobel salon s pohištvom. Letos je zivalska dlaka totalno IN! Če še nimate vsaj kake slike z dlako na steni, ali kakšne kravce po tleh, joj prejoj! :o

Post nubila phoebus


Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #2308 : 09 December 2006, 16:51:05
Zoe (oz. Ginny) DA BEST! :o To se išče! Pošljite v največji povečavi na mail.  ;D

Post nubila phoebus


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #2309 : 09 December 2006, 16:52:05
Nas Jackson, upam, da se ima fajn. Sedaj ko ni vec male sole jih ne vidim vec toliko...  :-\
Kmalu bodo stari 5 mesecev in cas je za malo hecne postave... bo drzalo. 8)  Ce pa pogledas v njihovo zobovje je pa se bolj hecno :o ;D :-* :-* :-*

Ljubezen do vasih crnuhcov jim je pa zagotovo Blum prenesla. Je bila vedno cisto ocarana nad njimi. Blum in blum sta se zagledala preko cele dvorane drugih psov, hihihi.
Mogoce je bila zato cisto zaljubljena v Billa, ki je tudi crnuhec.
Cau
Blumina

Zdi se mi, da se imata oba zelo fajn, tako vodnica kot Jackson. Glede na starost mu seveda ne moremo zameriti neproporcionalnosti, sam za pogledat je pa res simpaticno  ;D . Bluminega blazenega pogleda, ko je bila na CACIB Lj stacionirana med dvema nigroma se pa se zdaj spomnim, ja. Se dobro, da ni dojela, da sta ravno tisto uro oba dobila licence to f... emmm, fabricate new niggers  ::) ;). Crna Smrt pa posilja par polizov Jacksonovi plesnivi mami - danes bo ziher dobro spala  ;D.