Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498334

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2400 : 14 December 2006, 17:21:05
Jean, mi bi teran... Kdaj pripelješ Olivio?


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2401 : 14 December 2006, 17:37:42
5rca ;D ;D

Evo, se vsi uradni rezultati iz Poznana:
http://www.worlddogshow2006.pl/wyniki/po/katalog_po.php?gr=001

battito animale


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #2402 : 14 December 2006, 17:41:33
Arty ima tudi ful rad otroke...pred neki tedni so pršli k nam na obisk sorodniki, ki majo dva otroka; fantek je star 6 let, punčka pa 4 se mi zdi...
Je pa tudi tako, da je punčka prizadeta in ne zna kontrolirat svojih kretenj...je bilo prav hecno, kako je Arty najprej stekel do nje in jo začel lizat...bratca je itak tudi pozdravil, (ampak ne tako navdušeno)
 je pa na koncu že poskušal skakat gor in se igrat. Punčka pa je sedela na tleh, on pa ob njej, jo lizal...v enem momentu jo je hotel polizat po obrazu, pa smo preprečli, ker se ga je ustrašla...
Ko je bil že precej časa v stiku z njima, pa je postal full razigran, je tekal okrog, fantek pa pred njim in smo pol raje dali Artyu žvečilno palčko da se je umiril..  :)

Na ljudi pa je itak napaljen in ful, res ful zaupljiv...vsakega, ki ga ogovori  more pozdravit...

Pa še neki me zanima...so vaši avstralčki tudi fuul navdušeni nad določenimi ljudmi brez posebnega razloga?
Ker Arty je zmešan na mojo teto...vse druge normalno pozdravi(razen Katje in Jasne ;D), na njo pa začne skakat, lizat, noret okrog nje...prav smešno :)


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2403 : 14 December 2006, 18:06:43

Komisija Otrok in pes pri kZS je priredila seminar Brez strahu pred psom, namenjen ljudem, ki želijo nekako učiti po šolah in vrcih oz seznanjati otroke s psi..
Najbrž so o tem obvestili Kinološka društva - jaz n.pr. tega nisem vedela, pri nas v klubu ne vem, če jih to zanima ali da bi povedali članom, ki jih to zanima..
Se raje prerivajo, kdo bo predsednik in kdo v upravnem odboru..
Pa zaklepajo ovire za agility..imamo namreč dva kompleta, ne vem, če jih še kdo ima..
 Ampak to je zgodba za drugo temo, jo bom poiskala

Mi je bilo žal, ker je moj Chip izredno prijazen pes za hendikepirane, otroke in starejše ljudi..imam izkušnje z njim, ker imamo tukaj počitniški dom za take otroke...
Prav pohvale vredno s strani KZS

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2404 : 14 December 2006, 18:36:51
Berry nima kakega posebnega izbranca. Razen tistih za katere je logično ;)

Martina, to s seminarjem je bilo objavljeno na mojpes.net, ampak sem tudi jaz videla šele po dogodku...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #2405 : 14 December 2006, 19:14:50
Martina,
predlagam, da pokličeš gospo Željko Fon, ki že vse leto vodi  - z različnimi strokovnjaki - projekte, ki te zanimajo.
Obvestil na društva ne pošiljajo, objavljajo pa vse, kar koga zanima, na različnih spletnih straneh in v Kinologu (uradno glasilo KZS).

Kar se tiče delovanja društva pa menim, da tema "avstralski ovčar" ni primerna za to. Kljub vsemu pa tole:
V društvu, o katerem govoriš, so namenili veliko časa in denarja, da so prišli do dveh kompletov ovir in jih zaščitili pred vandali.
Ima usposobljeno inštruktorico z licenco (ki je tudi sama tekmovalka) in skupino, ki zelo lepo dela. Zato te vabim, da se jim pri treningih pridružiš. Ker ima inštrukturica tudi sama hiperaktivno delovno ovčarsko pasmo z ostrim značajem (malinois) verjamem, da ti bo lahko pomagala pri delu s Chipom in Ruby.

A ja - še to. Tudi v veliko drugih društvih (vsaj gorenjskih), so kompleti ovir spravljeni, urniki treningov pa objavljeni (KD Naklo, KD Škofja Loka-Železniki in KD Ovčar).

Ostalo pa raje privatno, ok?

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2406 : 14 December 2006, 19:26:59
kolibri

Saj sem rekla.da se bom preselila na drugo temo o tej temi, samo, da jo najdem..
Stvari pa še zdaleč niso take, kot ti praviš, Kolibri...


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2407 : 14 December 2006, 19:47:37
Pa še neki me zanima...so vaši avstralčki tudi fuul navdušeni nad določenimi ljudmi brez posebnega razloga?

Odvisno od tega, kaj pomeni "brez posebnega razloga"...

Lyra se je ocitno nenavadno navezala na Nadjo (zoe). Res je, da smo bili nekajkrat skupaj na srecanjih in zaradi tega jo pozna, ampak en krat ko smo se srecali na vadbiscu (preden je imela Ginny), jo je pozdravila na poseben nacin, ki je rezerviran za zelo posebne in pocascene ljudi: skaka, ne na tega cloveka, ampak naravnost gor v zrak pred njim/njo, zelo visoko, gor in dol, gor in dol, popolnoma happy. Saj Lyra pozna celo vrsto ljudi od teh srecanj, ampak ocitno je zoe zanjo  izbranka.

Oli pa je nora na 5rco. Jo pozdravi s priblizno isto navdusenostjo kot Moniko, mene, ali nase sosede, s cvilanjem, mahanje s celo ritko (ne samo s repkom), skakanjem, itn.

5rca, se bova zmenila za Olin obisk. Imas cas naslednji cetrtek? Ima Monika neko avdicijo popoldne, od 16. do priblizno 18.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2408 : 14 December 2006, 19:56:43
Jean, Oli je vedno dobrodošla pri nas doma. Sicer domači niso preveč navdušeni nad tem, da vsake toliko pazim kakega psa, ampak se bodo morali navaditi, da je to del mojega življenja, tako da se hitro zmenimo glede tega.  :) Samo to bi rada prosila, da bi jo pripeljala do nas, ker nje pa res ne upam zapreti z Veni skupaj v boks.  ;)

Drugače pa so večinoma vsi psi, ki jih poznam, navdušeni nad mano...  ;D Buffy od petrce se čisto zmeša, ko vidi mene (ali mojega fanta). Zgleda, da eni ljudje oddajajo kaj, kar privlači pse (mogoče jih moje cviljenje privlači  ;D).


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2409 : 14 December 2006, 19:59:18
Ginny je od naših najbolj navezana name pa ful ima rada bratovo punco, ker jo zna navdušit in mečkat, saj ima sama 2 psa. Se pa blazno navdušuje nad telefonom in zvoncem, ker je pogruntala, da potem vedno kdo pride in ji začne kar rito odnašati, ko zasliši zvonec  ;D

Zanimivo je tudi, da takoj teče k človeku, ki veselo govori. Na sprehodih zna biti to kar neprijetno, saj skače in tala lupčke. Zadnjič sta se ene 100 metrov za nama srečali 2 ženski in se ful navdušeno pozdravili. Ginny je to slišala, pikirala nazaj do njiju kot bi govorila 'še jaz, še jaz bi se čohala in veselila'  ;D

Jean, očitno ima Lyra odličen okus za ljudi  >:D ;D ;D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2410 : 14 December 2006, 20:03:01
Jean, očitno ima Lyra odličen okus za ljudi  >:D ;D ;D

In Olivia.  ;D ;)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2411 : 14 December 2006, 20:10:12
Ja, Olivii je ZELO vsec okus cloveskega mesa!



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2412 : 14 December 2006, 20:16:30
Njah sej pri nas je tudi Tax zaljubljena v vse kar leze in gre, ne glede na velikost ali starost.

Sicer pa ja zanimivo je kako imajo tile naši aussieji nek "fetiš" na določene ljudi, ali jih imajo noro radi brez razloga ali jih pa enostavno ne marajo. So čisto avtonomni pri svojih odločitvah koga bodo sprejeli in koga ne. Na veliko žalost tistih, ki naredijo vse, da bi ga imel en aussie rad, pa to nikakor ne uspe  ::)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2413 : 14 December 2006, 20:20:26

Za Lyro nebi skoraj nikoli verjela, da je bila taka kot praviš.

Lyra was HORRIBLE. She caused me no end of embarrassment and mortifiication, on many occasions. In addition to the behaviors/incidents I described over at the BC forum, there was an incident in Switzerland (in addition to the waiter she tried to attack during her first experience in an outdoor cafe)...we flew to Zurich from Chicago when we moved from America, and spent a day and a night there to rest up before driving to Slovenia. There's a huge park in Kloten (where the airport is, and where we spent the night), with extensive trails for walkers, bikers, and also horses. Of course I took her walking there; we met a woman on a horse who stopped to chat because she had a border collie at home and Lyra had caught her eye. The whole time we talked Lyra (leashed) barked angrily, frenziedly, hysterically, nonstop at the mare. I couldn't get her to shut up. Then, even though I had her on a tight leash, and the mare, who, unlike certain unruly border collies, was well behaved and was stood perfectly still and calm the whole time, the little bitch BIT the mare on the forearm.  >:(  Struck at her like a snake. Just barely grazed her, the mare still didn't react (VERY well-behaved mare!), the woman rider just laughed it off, said her horses were used to crazy border collies.

Not long after we went for a hike up Porezen--Lyra's first mountain hiking experience. I had to watch her constantly, just about every time we met someone on the trail she would bark and lunge at them.  At the hut we sat at the most distant table and I had her way off to the side, as far as possible from passing hikers, but she still lunged and snarled at any movement. "Ta pes je prav smotn!" one woman declared in a loud voice.  :-[ (anyone care to offer up an English translation of "smotn"?  ???

Last year she attacked Jan Cvitkovic's shoes. Jan (fairly well-known filmmaker, Kruh in mleko, Od groba do groba)  lives in the neighboring village of Kopriva, and had a friend from Tolmin, Igor, doing a lot of work on his house. We borrowed Igor for a few days to do some retiling in my bathroom, and the first evening Jan came along to help mix stuff.  (This was pre-Olivia days). Lyra instantly accepted Igor, but was wary of Jan, and developed an obsessive fixation on his shoes (she has a thing about shoes, especially dark-colored lace-up ones beneath workers' overalls), which every so often she would pounce upon. Didn't do any damage, I don't think (though I'm not sure) she ripped his pants, but it was a bizarre behavior.

The next day Jan gave an interview on Kanal A (this was right around the time of his film premiere), and in passing (when asked about life in a Karst village) related how he had been attacked by a dog the previous day.  :-[ :-[ :-[



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2414 : 14 December 2006, 20:49:21
But to end on a happier note...for the past year or more (apart from occasional irrational lapses into attacking shoes) Lyra has been a model canine citizen. She pays no attention to moving bodies, whether people or livestock (unless the former are throwing a ball, stick, frisbee or pine cone for her), and most of the time when she's out in public (in Tivloi or hiking in the mountains) she attracts crowds of admirers who ooh and aah at her amazing airborne acrobatics.  :) So all's well that ends well.



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2415 : 14 December 2006, 20:54:32
Aja da malce speljem temo v druge vode - vaši aussieji in nenavadna prehrana...

Moja2 sta ravnokar povečerjala in sem se na koncu prav smejala že. Namreč naredila sem jima eno smrdečo zmes konzerv+briketov+OGROMNO solate take in drugačne. Medtem ko je Tax prebrisano zlizala ven same dobrote, je Urch pospravil svojo + njeno skledo solate... :o



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #2416 : 14 December 2006, 21:09:25
Urch pospravil svojo + njeno skledo solate... :o

Chica čaka na solato že ko jo trebim. Jo vedno dobi med trebljenjem, pa še potem v skledo - to je pa tudi edina stvar, ki jo dobi od mize  :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2417 : 14 December 2006, 21:30:03
(mogoče jih moje cviljenje privlači  ;D).

Ko pride moja sestra ob petkih iz Ljubljane, z Grinom tako cvilita, da ju potem vsi nadiramo, naj nehata, ker spuscata prav neznosne frekvence :D

Ja glede hrane, tudi Grin poje solato, ki ostane po kosilu. Surovo sicer ne, ce pa je primerno zabeljena, z veseljem :)

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2418 : 15 December 2006, 10:21:12
Berry je do zdaj pojedla čisto vse kar smo ji dali. Edino pekočega ne mara.
Moramo pa pazit na smeti, ker nam je enkrat celo olupke od banane ukradla. ::)

Solato ma zelo rada, tudi ostalo zelenjavo (surovo,kuhano), sadje...

Smotan bi pa lahko prevedli "silly" ali kaj podobnega...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #2419 : 15 December 2006, 12:58:19
Da povem še jaz kako je pri nas glede ljubezni do ljudi :)
Mike je itak zelo odprt kuža, ki ima rad vse, tudi majhne otroke, se nekako kar plazi pred njimi, in se zvija z zadnjim delom telesa. Do zdaj še nisem imela problemov z njim glede tega. Je pa začel tam okrog petega meseca se mi zdi ali šestega lajati na ljudi na sprehodu. Vendar je to taka klasična "avstralska finta" se mi zdi, tako da ni bilo kaj hujšega in sem ga hitro odvadila.

Pri Nerotu pa vas večina verjetno ve, da sem imela hujše probleme glede tega. Prvič ko se je to pojavilo (da je lajal na ljudi), je bi tudi še zelo mlad in se je dalo odpraviti. Pač nič posebnega... Potem pa se je pojavilo še enkrat, to takrat ko se je Mačotu naredila nesreča. Nero je bil traven in videl ljudi, ki so bili ob njegovem zavezniku, ki je nepremično ležal na tleh. Verjetno je takrat to narobe povezal in misil, da so mu oni naredili nekaj hudega. Takrat je izgubil zaupanje v ljudi. To Nerotovo vedenje je bila nekakšna negativna reakcija na ta grozni dogodek. Sem ga imela takrat pri veterinarju, ki je rekel da je fizično čisto zdrav, psihično pa čisto na tleh. Takrat je bilo res hudo zame, enega psa sem izgubila, drugi pa ni bil za med ljudi... Ker se je v njem prebudilo pravo sovraštvo do vseh. Če smo dobili obiske, sem ga morala zapreti v sobo in biti z njim, ker drugače ni zdržal, se je zaletaval v vrata. Še ko sem bila z njim, je besno renčal, lajal in se tresel. Sploh se ni pomiril dokler niso šli. Z grozo sem ugotavljala, da je to res agresija, ne samo čuvanje ali kaj podobnega kot smo navajeni pri aussiejih. V tistem obdobju bi ugriznil, to je bilo gotovo. In eno gospo, ki je prišla preveč blizu skoraj je, če ga jaz pravočasno ne bi potegnila nazaj. Sem že skoraj obupala in mislila, da ga ne bom mogla nikamor več peljati. Ampak sem se vzela skupaj in se odločila, da nekaj naredim. Kaj vse sem počela sem tudi že enkrat povedala, skratka bilo je zares zelo, zelo težko. Ampak mi je uspelo in sem kar malo ponosna nase ;) Zdaj gremo brez problema med ljudi, sprejemamo obiske... Če je kdo preveč vsiljiv še zalaja vendar se umakne. Na sprehodu pa sploh ne laja več. Razen če je veliko psov na kupu, takrat še, ker to je spet itak druga pesem... Resnično upam, da bo tako tudi ostalo.

Zdaj vidite kako lahko ena negativna izkušnja spremeni psa in nam spremeni življenje pravzaprav. Ker takrat ko se je to dogajalo sem bila tudi jaz čisto na koncu z živci. Vendar pa včasih, kot je rekla Andreja takih neljubih dogodkov res ne moremo preprečiti, na žalost. Se lahko zgodi vsakomur.

       

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #2420 : 15 December 2006, 13:06:24
Uuu koliko sem napisala, sploh nisem vedela da je toliko :D Pa še nekaj sem pozabila povedati. Danes smo bili pri babi na obisku in tam je bilo veliko žensk, ki pridejo zjutraj na kavico ;) Pa potem seveda, ko pridemo vse začnejo ogovarjati psa in ju "mečkati". Onadva ta vrvež čisto normalno prenašata. Nekaj časa nazaj bi Nero znorel med toliko ljudmi, zdaj pa mu to ni več problem. Resnično sem vesela, da je tako... Čeprav vseh tudi nima rad enako, nekatere čisto ignorira, eno gospo si je pa izbral ,ki mu je zelo včeš in ji ves čas hoče zlesti na kolena ;D

Otroke pa tudi navadno ignorira, razen če nimajo žoge, takrat mu pa potem kar naenkrat postanejo všeč ;) Oba pa imata zelo rada vse moje prijatelje in prijateljice, prav zanimivo.

Glede hrane pa... Mike bi jedel vse, tudi iz smeti če je treba. Nero pa je malo bolj izbirčen.

lp pa uživajte danes, je res lep dan-vsaj pri nas :)

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #2421 : 16 December 2006, 00:48:37
Skoraj popolnoma enako stara.

"Hja,morm prevert,kaj si ti za en stvor!"  :D




Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2422 : 16 December 2006, 19:53:40
Kdo je to, Tai?

battito animale


soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #2423 : 16 December 2006, 20:53:24
Bravo Lilit! Tai je ja :) je imel svoj prvi dan med reševalci in zraven spoznaval nove borderčke in labradorce! Ovohavanje pasjih rit seveda spada zraven ;)

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #2424 : 16 December 2006, 20:58:41
Soncek_1 - hud avatarcek :o ;)

Nove slikice iz danasnje male sole :P Dokazani piflarcki na slikah so Tika Ginny in Arty ;)
http://tika.zoto.com/galleries/puppyschool/#%23

Tika


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2425 : 16 December 2006, 21:34:52
Krasne slikice, Tika!  :o Kdo je bil fotograf?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2426 : 16 December 2006, 21:51:43
Kako to, da imate še vedno malo šolo? A niste že končali?  :-\ Vsekakor pa pohvale za super delo.


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #2427 : 16 December 2006, 22:03:01
Fotograf je bila Blumina ;)

No, to v bistvi ni vec mala sola. Ampak, smo se bivsi ”malo solcani” (in instruktorica seveda) zmenili, da se bomo dobili enkrat na mesec in pokazali, ce delamo lepo in prav se naprej ;) Kot vidite, nismo vsega pozabili od prej :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2428 : 16 December 2006, 22:07:50
Oo ful dobre slike! Ginny je danes sicer bolj bluzila kot ne, ampak zdaj vem, da morava malo več vaditi z motečimi dejavniki.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2429 : 16 December 2006, 22:12:26
Če rabite moteče dejavnike, lahko prideva kdaj na ovire malo bolj motit.  ;)

Drugače pa lepo, da ste se to zmenili. Mi je že zoe rekla, da se dobivate, ampak sem mislila, da se tako kje pa da trenirate in ne na poligonu. Vsekakor pohvalno.

A sprejmete še kakšno bivšo članico male šole, ki je že malo iz vaje?  ;) :-\