Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498270

Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #2460 : 19 December 2006, 20:16:03
Aja, Ginny je odkrila novo vrsto zabave. Če smo na sprehodu skupaj še s kakšnim kužkom je največji žur najti palico in z njo ponosno bežati pred ostalimi in jim nagajati  >:D :D

Uf, tole mi je pa znano. Potem ko se pa že vsi naveličajo tekat za njo, gre pa potem ona do njih in jim skoraj v gobec leze s tisto palico oz. igračo in jih vabi, naj grejo za njo  ;D

Chica je bila pa danes v domu starejših na Izlakah (s skupino za nastope iz KD Zagorje), kjer je pokazala nekaj trikov, malo poslušnosti, pa čestitko je nesla predstavnici doma... Potem smo šli pa še nekaj krogov med oskrbovanci, da so jo malo nahranili in prečohali. Upam, da bom dobila kakšne slike, fotografov je bilo kar nekaj...


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2461 : 19 December 2006, 21:52:52
Hm js sm bila pa sveto prepričana da v tistem mrazu in dežju ne bo treninga  :-[



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #2462 : 20 December 2006, 08:39:51
Hihihi, Sirtaki.
Kdaj je pa ze kaksen trening odpadel zaradi cesa taksnega?
Saj ves, da smo resevalci malo nori in da nam vreme pa ze ne pokvari dneva za trening.
LP
Blumina



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2463 : 20 December 2006, 08:48:58
Hja tršica ok smo eni pač prepričani, da je še kdo drug iz cukra  :D



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2464 : 21 December 2006, 19:51:21
Torej ja kaj je zdej s srečanjem v torek  ???



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2465 : 21 December 2006, 20:35:27
No, danes se je Olivia prelevila v mestno gospodično in je za en dan videla, kako je biti v Venini koži. Ko je prišla, si je seveda morala najprej ogledati celo stanovanje, da je bila mirna.  ;D No, potem smo se odpravili na sprehod, kjer je bila ekstra pridna (jo je fant imel na povodcu in je bil prav navdušen, kako lepo hodi - Veni se namreč hoče ves čas igrati).  :) No, potem smo imeli spoznavanje ostalih ljudi v hiši (in mačka seveda, ki je bil takoooooooo grozen  >:D ). Nato smo šli pa v mesto in razen enega kuzka, na katerega je malo zarenčala, ni bilo žrtev.  >:D ;) Je bila izredno pridna, dokler ni en vrgel petardo. Od takrat naprej pa rep med noge in se kar nekaj časa ni mogla potolažiti. Po dolgotrajnem crkljanju in prigovarjanju, da je vse OK, se je malo umirila. Sem pa videla, kako je, če ti hočejo vsi psa božati pa jim moraš težiti, da ga ne smejo. Ena punca me je tako žalostno pogledala, ko sem ji rekla, da naj je ne boža (me je vsa začudena vprašala, zakaj ne...). Vmes smo se ustavili pri eni stojnici na čokoladnih banancah in kuhanem vinu, kjer sta Oli in Veni pokazali, kako se zna prositi za salamce (Oli tako lepo tačke stegne v zrak pri tem :-*).  ;D No, in jaz sem vsa optimistična pričakovala, da se bo Oli pridno peljala v prtljažniku. Po dveh sekundah je bila na zadnjih sedežih, kjer je seveda tudi ostala.  ;D No, potem smo doma šli gledat vlake pa avtomobile, potem je pa že Jean prišla.

Drugače pa so jo ljudje večinoma zamešali za mešanko (haskiju podobno) in borderko. V centru so mi ene trije rekli, če sta borderki oziroma iste pasme.

V glavnem, moje mnenje je, da je Olivia grozno prestrašena punca, ko ni skupaj s svojo zaveznico Lyro. Posebno ko pride v novo okolje. Tako da čimveč takih izkušenj zanjo, po možnosti brez Lyre.

Drugače je pa super psička. Smo skoraj rekli Jean, da lahko pride po teran, ker Olivie ne damo nazaj.  ;) Edino Veni je srečna, da je šla, da me ima spet sama zase.  >:D


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2466 : 21 December 2006, 20:41:22
Drugače je pa super psička. Smo skoraj rekli Jean, da lahko pride po teran, ker Olivie ne damo nazaj.  ;) Edino Veni je srečna, da je šla, da me ima spet sama zase.  >:D

Vis vis, je nalezljivo to >:D ko je Oli pridna je res pridna :)

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2467 : 22 December 2006, 00:33:16
Sirtaki, nekaj zate, ki imaš rada črnuhce: klik na slikco  :)

Srečanje pa bo ane? Mi smo za!

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2468 : 22 December 2006, 08:35:50
Hvala Petra za varstvo! Zaradi taksnih priporocil je Olivia postala tako priljubljena, da kar cakajo v vrsti, da jo dobijo v roke. Dajte hitro rezervirajte, dokler je se nekaj prostih mest!  :P

Se strinjam, da bi bilo dobro cimvec takih izkusenj. Bomo poskusili jo dati v najem/varstvo bolj pogsto.

Mi odpotujemo jutri v Bohinj. Ob kateri uri se dobimo 26? Imam nov telefon/novo stevilko: 041 237 269. Prosim, da mi kdo sporoci, da pride do kaksne spremembe v zvezi s srecanjem.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2469 : 22 December 2006, 08:55:15
zoe, ti je pojedlo link - na koncu pride puppy's.htm

Ampak so res hudih barv, tacrni so kot kaksni rottiji ;D

Ta ima ful zanimive oci, pol modre, pol amber: http://members.home.nl/maria.kremers/aussies/im%20mikey/HeadMikey.jpg

battito animale


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #2470 : 22 December 2006, 09:23:00
Srečanje bo. Seveda! Ura: ob 10h. Da bo za vse ok.
Dobimo se pa na parkingu nad Staro Fužino!   http://cowgirl.moj-album.com/album/6011209/?os=6011244



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2471 : 22 December 2006, 11:17:00
zoe, ti je pojedlo link - na koncu pride puppy's.htm

Ampak so res hudih barv, tacrni so kot kaksni rottiji ;D

Ta ima ful zanimive oci, pol modre, pol amber: http://members.home.nl/maria.kremers/aussies/im%20mikey/HeadMikey.jpg

Hvala za popravek :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2472 : 22 December 2006, 11:19:10
Zakaj pa ne ob 11h???
Kdo je za ob 11h (razen Iztoka)???  ???



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2473 : 22 December 2006, 12:25:51
Meni je boljše ob desetih, ampak če ne moreš prej, se bomo prilagodili. Sicer je bolje malo prej, ker se bo itak zamujalo pa se malo počaka ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2474 : 22 December 2006, 13:56:04

Ja sej na konc bo 10.30 čist normalna ura.
Torej ok z moje strani potrjujem udeležbo 12 tac, 2 repov in 4 človeških nog  :D



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #2475 : 22 December 2006, 14:48:33
Ali se vaši pesjani kaj bojijo petard? Nero se jih noro boji, včeraj zaradi tega ni hotel na sprehod. Sva z Mikeom sama hodila, ker Nerota nisem spravila iz hiše... Revež. Za Silvestrovo bo spet hudo.

Mi pridemo na srečanje. Jaz, Nero in Mike, za ostale še ne vem točno.

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2476 : 22 December 2006, 15:09:44
Ja sej na konc bo 10.30 čist normalna ura.
Torej ok z moje strani potrjujem udeležbo 12 tac, 2 repov in 4 človeških nog  :D

Je dodatni rep tudi avstralski? :)

No mi bomo tokrat manjkali... upam, da boste dosti slikali - in slike tudi objavili ::)

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2477 : 22 December 2006, 15:34:19
Tax ne šteješ? Ali Urča?


Sirtaki, kaj pa mata zjutraj vidva? ;)
Sem firbec... :P


cowgirl, kam si nas pa mela namen peljat?  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2478 : 22 December 2006, 15:53:20
Tax (4 tace -  1 rep), Urch (4tace + 1 rep), Bejba (4tace + 1 rep) + obe lastnici slednje (4 noge - 2 repa)  :P

Tax je pa letos neki nehala histerirat okol pokanja, je ugotovila očitno, da mene res njeno "zavaranje neprijatelja" niti pod razno ne gane, in da bo v vsakem primeru morala na sprehod. Sicer je ne nameravam namenoma izpostavljati takim in drugačnim bombam, ampak tudi ona jih ne sliši, če divja po parkurju v tistem trenutku  >:(



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2480 : 22 December 2006, 16:22:20
Tax ne šteješ? Ali Urča?

Tax in Urch skupaj nimata niti 12 nog niti 2 repov ;)


battito animale


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #2481 : 22 December 2006, 17:37:51
BOHINJ: Šli bi lahko na Vogar. Ena urca hoje po gozdu, na koncu so pa travniki (upam da sneženi), kjer se lahko naše mrcine še zletajo, če ne bodo imeli še zadost. Lahko prinesete pohodne palice, kakšno malico ali čaj, ker ne vem ali je koča na Vogarju odprta. Potem jo lahko mahnemo še na kako planino, če bo še kaj energije pri dvonožcih - za štirinožce se pa ne bojim.
Ali pa bolj na izi v Voje (ampak je skoz po makadamski cesti). Vogar se mi zdi, da je boljši.
Bote še vi kaj predlagali. Blumina lahko tudi kakšno idejo da, ker tudi najbrž pozna Bohinjske hribe.
Lep Božič vam želim!



s5iztok

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #2482 : 22 December 2006, 18:06:23
Citiraj
Zakaj pa ne ob 11h???
Kdo je za ob 11h (razen Iztoka)

jaz bi šel ob devetih  :P, je pa ob desetih čisto OK, če vštejemo še zamudo, bomo tam nekje ob pol enajstih vsi sigurno zbrani :)

Sana, pokanje, kaj je to? Moj pesjanara se ne zmenita, Laki (terrier) kaže gene da je bla to včasih službena pasma, se razjezi kadar kaj poči, Bloo pa odvisno od lenobe, ali solidarno laja zraven ali spi dalje.

Moj predlog je, če bo lepo vreme, da se sprehodimo do planine Blato.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2483 : 22 December 2006, 18:20:15
Oli je včeraj pokazala, da se boji pokanja.  :( :'(  Mi je sicer Jean zagotovila, da se ne boji, ampak je bila vseeno čisto prestrašena, ko je pokalo.  :'( Veni pa dol visi za pokanje.  :P 8)


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #2484 : 22 December 2006, 18:39:43
Eh, Tika pravi, da nima casa se se s tem ukvarjat. Ni niti toliko, da bi pogledala kaj se je zgodilo. Ignoranca na visku ::) :o In super je tako...


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2485 : 22 December 2006, 19:26:08
Moj seter, ki ima prizkus strelomirnosti in ga je opravil brez da bi "trznil" se od petega leta starosti boji grmenja in raket.. petard niti ne.. jaz nikoli ne hodim tam, kjer bi kdo vrgel petardo..nikoli ne veš, kaj se lahko zgodi, da se potem boji..
Chip ignorira, Ruby posluša, ampak ji pa ni všeč, čisto nič..meni tudi ne..

A se lahko dogovorimo za uro srečanja, prosim


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #2486 : 22 December 2006, 19:53:04
Vidim, da se večinoma ne bojijo petard. Sploh ne vsete kako se imate fino. Saj Mike se tudi ne boji, malo pogleda ali dvigne glavo, če leži, to je vse. Nero je pa ves čas stisnjen v kotu pri omari. Ga tudi jaz skušam ignorirati in mu tako pokazati da ni nič. Ampak se mi tako smili... Nič ni prijetno. Prej je šel pa na posteljo pa se je skril pod odejo :)

Ko je zelo pokalo sem mu pa dala prazno plastenko in jo je metal po sobi pa še on zganjal hrup. Tako, da je preglasil zunanje zvoke in malo pozabil na strah. Vsaj za nekaj časa... Se moram še kaj takega spomnit.

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2487 : 22 December 2006, 20:40:13
Oli je včeraj pokazala, da se boji pokanja.  :( :'(  Mi je sicer Jean zagotovila, da se ne boji, ampak je bila vseeno čisto prestrašena, ko je pokalo.

Doma se ni nikoli komplicirala zaradi pokanja (v nasprotju od Lyre, ki ga ne mara). Lansko leto smo jo pripeljali domov tik pred novim letom, pa so pokali tukaj okoli---ni reagirala. Tudi zdaj ne. Postana pa malce zivcna, ko piha burja in podira razne stvari zunaj.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2488 : 22 December 2006, 21:20:40
Grina lani pokanje ni motilo, letos pa se je nekaj razburjal nad ognjemetom pri sosedih pred par dnevi... Sicer pri nas ne pokajo dosti, tisto urico opolnoci pa bomo ze preziveli.

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2489 : 22 December 2006, 21:41:30
Pri nas smo pa skoraj v bojnem stanju že dva tedna. Sicer je danes kar zatišje :)
Ko je prvič res počilo v bližini, je bila Berry na balkonu na sončku in je prišibala noter, kar presenečena da kaj je to. Aro je pa odšibal ven iskat lovce  ::)
Ko je počlo tretjič ali četrtič je pa še ona z njim kontrolirala na balkonu. Za enkrat čisto nič strahu.

Je pa treba pazit, ko greste s psom v mesto, da kak kreten ne vrže petarde proti psu.  >:( >:( >:(


Jaz bom poskusla biti na parkirišču ob desetih.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P