Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498249

Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #2670 : 10 Januar 2007, 07:30:41
Samo sebe krivim za stvari, ki jih mimogrede unici Faith.  :-[Navadno gre za kaksen papir ali plastično embalažo, ki nam pade na tla in smo preleni, da bi ga pospravili, včasih se loti kakšne Ernestove igrače... večino stvari takoj opazimo in preprečimo nadaljne žvečenje. Še vedno pa mi je žal, da je pregriznila flexi. Na pohištvu ni škode, če odštejem včerajšnjo luknjo v vreči, ki je napoljnjena s stiropor kroglicami (kar je potencialno veliko svinjarije, če se strese). Nad stvari se spravi v primeru, da ni "zlaufana" (kot pravi tudi Tika) . Dogaja se, da ji Ernest dobesedno v gobec nese kakšen svoj čevelj :P (to hitro prekinemo). V avtomobilih imam za primere, ko vem, da bo kje čakala, cel kup žvečilk in še vedno jih testiram, katere ima najrajši.

Post nubila phoebus


Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #2671 : 10 Januar 2007, 07:34:18
Pa še moje vprašanje. Nekateri imate v avtomobilih kovinske mrežaste bokse za pse. Tudi nam bi prav prišel, kadar kam gremo in rabimo vsaj del prtljažnika za robo. Mi lahko poveste kje ste jih nabavljali oziroma, če poznate koga, ki ga ne rabi več in ga je pripravljen prodat. :) Hvala!

Post nubila phoebus


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2672 : 10 Januar 2007, 09:41:43
Po moje so boljši od kovinskih plastični, če jih ravno ne daš po meri delat (ti po meri so zelo zanimivi). Maš pa dve osnovni obliki plsatičnih tak kot ga ima zoe in tak kot ga imam jaz (atlas).

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1276.150
Tu je tema o boksih, na zadnje so bili na tapeti ravni ti za v avto.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2673 : 10 Januar 2007, 10:25:27
Pri nas je slo nesteto tepihov, najprej so bili strimani vseh tistih spagic, ki visijo ven spredaj in zadaj, potem pa, ko je tistega zmanjkalo, je slo ob robovih naprej. Pa vsa svoja lezisca je odprl in ven pobral polnilo. Plus ene copate in ene superge, drugega pa nic hujsega. To je kar se "skode" tice. In cisto vse svoje igrace je unicil. Samo s kongom se ni hotel ukvarjat, ce ni bilo nic notri, vse drugo je scefral na koscke, ni vazno, kaksen material.

Trenutno ne unicuje vec lezisc in tepihov (trkam!!!!), se vedno bo pa unicil vse piskajoce igrace (zgleda je radoveden in ga zanima, kaj piska :P), zadnja je trajala priblizno 10 minut. In jeseni, ko me 1 teden ni bilo, je dal na koscke eno ful debelo gumijasto igraco, se zdaj mi ni cisto jasno, kako.

Mladici se ne greste nic pokazat na razstavo?


battito animale


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #2674 : 10 Januar 2007, 10:38:57
Tale ljubljanska razstava je meni "tko mem" , da samo bezim stran od tam. Neprimerno natrpani, do konca izmuceni razstavljalci in gledalci (zaradi totalne Guzve), da bi bil ze zadnji cas, da se nekaj spremeni. Pa ljudje kar se hodijo in hodijo v taksne nemogoce razmere...
Dokler bo tako, nas ne bo v Ljubljani.
Blumina



Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #2675 : 10 Januar 2007, 10:43:42
Tale ljubljanska razstava je meni "tko mem" , da samo bezim stran od tam. Neprimerno natrpani, do konca izmuceni razstavljalci in gledalci (zaradi totalne Guzve), da bi bil ze zadnji cas, da se nekaj spremeni. Pa ljudje kar se hodijo in hodijo v taksne nemogoce razmere... Dokler bo tako, nas ne bo v Ljubljani. 

Če se smem navezati na tolele, čeprav ni čisto 'avstralsko'. Imam podatek, zaupali so nam ga na sestanku osebja, ki bo tam delalo, da se bo samo sobotne razstave (in seveda, podatek je samo za CACIB, brez popoldanskih specialk) udeležilo 1800 razstavljalcev, od tega samo 400 Slovencev (me res zanima, zakaj  ::)). Ko smo začudeni vprašali, kam pri peklenščku bodo spravili to maso ljudi, so nam vodilni zmagoslavno zatrdili, da bojo postavili še en šotor (moja malenkost je bila pa tako frapirana, da niti napada popiz**** ni dobila, ampak samo nemočno zevnila in zinila - Pa saj ni res).

Lp Neža

Los je car.


Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #2676 : 10 Januar 2007, 11:05:58
Mi nimamo kaj kazat, ker nismo natrenirani za razstave :P

Post nubila phoebus


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2677 : 10 Januar 2007, 11:30:51
Tale ljubljanska razstava je meni "tko mem" , da samo bezim stran od tam. Neprimerno natrpani, do konca izmuceni razstavljalci in gledalci (zaradi totalne Guzve), da bi bil ze zadnji cas, da se nekaj spremeni.


Se strinjam.  ;) Jaz sem sla lani, mi ni zal, pac eno dozivetje vec v zivljenju, ampak me nic ne mika, da bi spet sla s psi v tako stresno in neurejeno okolje. Opis lahko beres tukaj:
http://mojavas.blogspot.com/2006/01/well-that-wasnt-so-bad.html

Kar se tice unicevanja predmetov, Oli je bila izredno pridna. Kvecjemu strga kaksen papircek, ce ga dobi, drugace pa ni nikoli glodila in unicevala stvari, v nasprotju z Lyro, ki je zelo rada ukradla in pojela npr. umazano spodnje perilo in tudi (skupaj s sestrico) unicila nestete kable za telefon/modem pa napravila luknje v tepihu. Res je, da Oli rada kopa luknje na vrtu.




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2678 : 10 Januar 2007, 11:45:05
Koliko psov bo!?!?  :o  Že lansko leto sem skoraj skoprnela... :-[

Zdaj sem pa prav vesela, da mene ne bo, ampak se mi pa prav smili Berry  :(
Čimprej mora zaključit s temi zadevami, da bomo šli na lepše ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2679 : 10 Januar 2007, 12:56:03
Ja, Ginny je uničila samo telefonski kabel. Potem je pa še cufala rože, preproge, vsake toliko kakšno pohištvo, ampak smo ji to sproti preprečevali. Ko je sama je pa itak v boksu in nima kaj uničit. Prav svojega ležišča zaenkrat sploh nima, ampak ima razne dekce, tako da bomo videli zdaj, ko bo dobila Comfort, kako bo  :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2680 : 10 Januar 2007, 13:00:20
Po moje tako kot prej.  :P
Berry ma tudi veliko tega okrog, od take ogromne blazine, do nekega ležišča, ki spominja na komfotovo zadevo, ampak ona je raje na kavču in na postelji, po njenih ležiščih pa gospodari Aro, ki ne ve kam bi se raje vlegu.  ::)
Tako, da njemu nisem šla posebej kupovat. ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2681 : 10 Januar 2007, 13:02:39
Ja, na ljubljanski razstavi je res gneča. Amapk, bi bili pa vsi razstavlajlci zelo veseli, če ne bi puščali na razstavo neprijavljenih psov, ki povzročajo še večjo gnečo. In res ne vem, zakaj prihajajo  na razstave ljudje z neprijavljenimi psi, ko pa jim je preveč gneče, da bi psa razstavljali.. Tudi naj bi to ne bilo dovoljeno..
Tudi štartnine so tako visoke, da bi človek lahko imel tudi s tem več prostora..
Ampak sicer se odločiš za razstavo, ali pa ne...

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2682 : 10 Januar 2007, 13:04:59
Ja saj Grin je take dekice unicil, v svoji kletki. Pa ce je bil zaprt ali ne. Zlaufan ali ne :) Se potem, ko je imel lezisce brez kletke, ga je lepo odprl in ven pobral peno. Sej pravim, da je asket >:D Trenutno je uredu, ce bo se naprej tako priden, zna bit, da si bo tudi on zasluzil Comfort :)

battito animale


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2683 : 10 Januar 2007, 13:11:42
. Ko smo začudeni vprašali, kam pri peklenščku bodo spravili to maso ljudi, so nam vodilni zmagoslavno zatrdili, da bojo postavili še en šotor (moja malenkost je bila pa tako frapirana, da niti napada popiz**** ni dobila, ampak samo nemočno zevnila in zinila - Pa saj ni res).
Včeraj sem videla, da na tistemu parkarišču pred halami (tam zraven avtobusne in dunajske) res postavljajo 3 šotore (ki bodo mogoče združeni v enega)... Vse skupaj mi je zgledalo velikosti ene manjše hale. Tudi niso to šotori v klasičnem pomenu, ker kakor razumem imajo samostojen pod, železni okvir...itd... ne pač klasični "arafati". Nekaj prostora bodo definitivno pridobili, vseeno pa za 1800 razstavljalcev premalo.  :-X


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #2684 : 10 Januar 2007, 15:23:15
Nekaj prostora bodo definitivno pridobili, vseeno pa za 1800 razstavljalcev premalo.  :-X

Točno to. Ko sem pred dvema letoma razstavljala, je bilo prijavljenih cca 1100 psov. Pa smo hodili eden po drugem. Mislim, da ni variante, da bi z nekaj šotori spredaj pridobili prostora za 700 psov. Ampak okej, to ne spada več v to temo. Je pa vsekakor za  >:(.

Lp N.

Los je car.


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #2685 : 10 Januar 2007, 16:53:35
Arty je uničil telefonski kabel, tudi stena mu je bila neki časa všeč in jo je malo pogrizu, pa smo mu dopovedali da sploh ni dobra.  :)
Neki časa so mu bili grozno všeč kuhinjski stoli, ma smo tudi to odpravli. Uničil je pa še en vzglavnik, to je pa vse.
Zadnje čase mu je grozno všeč grizit mizo, ko jemo večerjo. Smo v fazi odvajanja. :)
Uničuje ponavadi ko nas slučajno ni z njim(wc,..), ko pa smo zravn ga itak zamotimo, tko da nima neke priložnosti razturavat. ;D
Glede igračk pa je do zdej samo plišasti raci(taki kot jo ima Ginny) nogo odgriznu.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2686 : 11 Januar 2007, 12:16:59
Sam ne pozabit da pri aussieju to ni "samo obdobje" ampak da se bo spravu dekorirat in arhitekturno izživljat tudi, ko bo že v zrelih letih.



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #2687 : 11 Januar 2007, 12:40:14
Tana v zrelih letih napada usnjene žoge... odbojkarske žoge so super! Pa igrače iz vrvi so zakon ko so na prafaktorjih, prej ne.
Ko je bila pa majhna pa še 3 lukne na vrtu, moja očala je malo zgrizla, pa še to so bila samo na repkih malo pogrižena, tako da se ni poznalo... ostalo pa ne da bi vedela. Tana ni uničevala. Na srečo.
Bomo videli koliko sreče bom imela v prihodnje. ;)

A ja... zadnjič, ko sta se z Makom igrala v stanovanju... to leti vse naokoli... jih kar ne ustaviš. Zaletela sta se v bidermeier mizico in z nje zvrnila eno tako leeeeeeepo stekleno unikatno lučko, ki jo je mami dobila za 50 let. Ampak ni bilo hude krvi... Mak je en tak ljubček...  :-*



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2688 : 11 Januar 2007, 12:44:56
Ruby je uničila zelo veliko - daljinca, očala, tepih franže..tudi in s posebnim veseljem latex igrače - tudi od drugih psov,. in pliškote in leseni rob fotelja ter okensko polico iz lesa..kable sem vse umaknila in zaščitila vtišnice..to je nevarno..
Chip je samo nagrizel zgornji rob čevlja ( ojoj, od punce mojega sina.. )
Ampak samo če sta bila sama in do leta in pol največ.. Chipa sem prej dala v box zaradi tega, kadar je bil sam

Nobeden več ne grize čisto nobene stvari, tudi če bi bila ves dan sama..že dolgo ne

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2689 : 11 Januar 2007, 12:46:08
Cowgirl- zdaj pa že kmalu pride, a ne?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2690 : 11 Januar 2007, 12:47:45
cowgirl imas kaksne novejse slike tvojih malckov?

battito animale


Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #2691 : 11 Januar 2007, 14:37:35
Torej, ko do na razstavi v soboto in kdo v nedeljo? :D

Post nubila phoebus


Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #2692 : 11 Januar 2007, 14:38:15
Joj ko bi znala tipkat  :-[ KDO BO na razstavi....

Post nubila phoebus


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2693 : 11 Januar 2007, 14:52:11
Mi v nedeljo laufamo agility na razstavi  :o



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2694 : 11 Januar 2007, 16:43:43
Mene pa zanima, kako prideš do laufanja na razstavi - agillity mislim

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2695 : 11 Januar 2007, 16:44:49
Martina tako da bereš agilitaški forum?  :)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2696 : 11 Januar 2007, 16:55:01

battito animale


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #2697 : 11 Januar 2007, 17:03:13
Jest bom na štantu...  :-\ delovno. Pridte kaj naokoli. Pa pri velikih pasmah in molosih bomo tudi zraven kot sponzor...imajo specialko v soboto.
Ne bom delala reklame, sam pridte naokol, da bom mal pozabla na šiht. :D

Malček bo tukaj že jutri enkrat čez dan. Komaj čakam...  :o :o :o



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2698 : 11 Januar 2007, 17:45:38
Hvala, Sirtaki, Lilit..sem mislila, da sem preveč na forumu.. pa sem vseeno premalo..

Cowgirl - kateri štant? Aja, ne reklame..
COWGIRL - zdaj pa povej, kdaj pride??? No...Drugi teden, a greš po no?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2699 : 11 Januar 2007, 17:48:08
Martina - jaz sem razumela, da gre po tisto tricrno stvarco jutri?

battito animale