Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498317

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2730 : 14 Januar 2007, 13:49:09
Urmas je mali puhek..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2731 : 14 Januar 2007, 14:09:58
martina o., a ste imeli istega sodnika? A je tudi pri vas karakter psa ocenjeval?  :) Pri borderjih je imel za ene prav čudne odločitve. Za psico, ki je čisto razstavne linije, je imel mnenje, da gre za tipičnega ovčarskega psa, ki ne sodi na razstave... Za psico iz čistih delovnih linij je pa prijavil, da je premalo aktivna.  ::) Najbolj so mu bili všeč ogromni in čimbolj natupirani psi (več laka je bilo na psu, bolj mu je bil všeč)...


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2732 : 14 Januar 2007, 15:44:10
Jaz ga nisem najbolj pogruntala. O karakterju pa mislim, da ni bilo preveč govora.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2733 : 14 Januar 2007, 18:30:30
Da, sodnik je bil isti.
Karakterja ni ocenjeval, se mi pa zdi, da je to v redu, ker je v standardu predpisan, pri aussijih. Sem bila na specialki v Namčiji z ameriško sodnico in je ocenjevala karakter, mi je bilo všeč.

Sodnik ne more vedeti linije psa, ne vem, po kakšnem kriteriju je ocenil, da je delovna, pa v resnici razstavna in obratno. A prav določil je, da je taka ali taka linija?
Ampak taka specialka je še vedno razstavna, a ne?
Vsekakor je naredil masaker..Za Chipa je sicer napisal napako, ki jo ima ( vendar je vsi ne opazijo ) in je kar pomembna za gibanje, vendar je pa "prijavil" tudi nekaj kar zares nima, namreč slabo..In tudi rada vidim, da je opis tak, da pove dobre in slabe stvari..
Samo jaz se zato preveč ne sekiram, točno vem, zakaj grem na razstavo..
Mi je bilo včeraj  zelo v redu

Aja, naša Bee, je spet prišla iz Belgije na obisk.
Tole sem pisala pred dvema urama, bom vseeno poslal

LP

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2734 : 14 Januar 2007, 18:41:50
Ima kdo slikice?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2735 : 14 Januar 2007, 18:43:20
Pa saj meni je v redu, da se ocenjuje karakter... Ampak naj ga potem pri vseh psih, ne pa da oceni, da je prelena in dobi tudi zaradi tega slabšo oceno. Pa nit ni delovala leno, samo zmedena je bila malo bolj kot ostali psi. Je šlo pa za prvo razstavo omenjene psice in ni bila navajena na vse skupaj.

Za tisto drugo je pa napisal, da gre za tipičnega delovnega psa in da "naj taki psi ne bi sodili na razstave". Poslal jo je v krog pa enkrat gor pa dol in potem jo je poslal ven iz ringa, brez da bi jo ocenil.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2736 : 14 Januar 2007, 19:22:24
A se ljubi komu prepisati avstralce od včeraj in danes? Meni se potem ni dalo priti na razstavo...

Drugače smo pa trenutno na mirovanju, ker si je Ginny zadnjič na agiju naredila nekaj s taco in malo šepa, če ful divja. Tako se zdaj sprehajamo na štrikcu in bolj zaposlujemo sive celice.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #2737 : 14 Januar 2007, 19:26:50
Boga Ginny..upam da bo kmalu bolš.

Tuki je pa neki novejših Artyevih fotk:
http://evarty.zoto.com/galleries

Danes je tko norel s frizbijem....pa tudi žogica je bila presenetljivo zanimiva. :)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #2738 : 14 Januar 2007, 19:38:11
Danes je CACIB dobil Propwash Wishing You Were Here



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2739 : 14 Januar 2007, 19:38:41
5rca

seveda vsak pripelje na razstavo kar želi, sodnik pač ocenjuje glede na razstavno "linijo" . no saj smo že o tem.
Fino je , če pri naših pasmah dosežeš oboje, če te to veseli, ampak Mr. ali Miss Perfect pač ne obstajajo..
Imamo pa vsi radi zdrave, dobrega značaja in lepe pse - vrstni red ni naključen aja, še vse naj bi delali

Pa tudi, če pes ringa ni navajen in ga ne mara, pač ne bo pokazal vsega, kar ima pokazati.. nekateri se privadijo ampak uživajo nikoli, nekatere ravno zato nehajo razstavljati..
Chipu je všeč, da malo postopa tam po ringu, še raje bi skočil h gledalcem, Ruby pa v zaprtih prostorih ne mara biti, zunaj še kar, Berry tudi ni ravno z navdušenjem v ringu itd..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #2740 : 14 Januar 2007, 19:44:30
Včeraj na Junior handlingu je zmagal avstralec in zanimivo je bilo gledat napovedovalca, ko je najprej dvakrat rekel, da je to border preden so ga opozorili, da je to aussie. Potem je rekel, da včasih zameša podobne pasme..človek bi ga še razumel, če bi bil aussie z repom samo je bil pa NBT tko da nevem..Potem je še prijavil, da sta to itak sorodni pasmi in v tem stilu kot, da prihajata iz iste države ???je čist mimo usekal..no na koncu je pa še "kot zanimivost" povedal, da je v Sloveniji že okrog 60 aussijev..Zgleda, da ni preveč specializiran na avstralce :o



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2741 : 14 Januar 2007, 19:52:38
G. Vidic je velik poznavalec psov, se je pač  zmotil... ga imam za velikega strokovnjaka in dobro pozna pasme in tudi dolga leta je moderator na razstavah - zelo uspešno..toliko Mucika

Na JH je zmagla deklica, ki je to počela z avstralcem, ne pes

Zgodba o border - aussie gre pa takole:
mislim, da v razredu najmlajši  v BIS( nisem sigurna ) je prišla v ring gospodična z red merle borderjem, pa je zamešal za avstralca ( RM borderji so res redki, pa tudi precej masiven je bil ).
Za tistega drugega pa ne vem..??

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #2742 : 14 Januar 2007, 20:04:01
Meni se pač včeraj ni zdel prav velik poznavalec, če misli, da je avstralec brez repa border...moje mnenje ::)
Da je pa zamešal borderja z avstralcem pa nisem nič omenjala..



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2743 : 14 Januar 2007, 20:30:59
Boga Ginny..upam da bo kmalu bolš.

Tuki je pa neki novejših Artyevih fotk:
http://evarty.zoto.com/galleries

Danes je tko norel s frizbijem....pa tudi žogica je bila presenetljivo zanimiva. :)

Ooo kakšen velik in lep poba je že Arty, ful mi ima lepo bučo :D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2744 : 14 Januar 2007, 20:33:04
Sunshine

bi te lahko prosila samo za po eno fotko od chipa in Berry za mojo HP. Naše so čisto neuporabne..
Hvala ( nimam privat mejla )

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2745 : 14 Januar 2007, 20:34:47
A zdaj že delijo CACIBe pri avstralcih?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2746 : 14 Januar 2007, 21:32:09
Mislis, se vedno ;D

battito animale


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #2747 : 14 Januar 2007, 21:48:21
Sunshine

bi te lahko prosila samo za po eno fotko od chipa in Berry za mojo HP. Naše so čisto neuporabne..
Hvala ( nimam privat mejla )

Ni problema :) Z veseljem :) A pošljem na mail?

Lp


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2748 : 14 Januar 2007, 22:06:59
Mislis, se vedno ;D

;D sem imela v mislih tako dovoljeno oz. veljavno talanje cacibov.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #2749 : 15 Januar 2007, 06:51:36
Pse za na razstavo špricate z laki za lase?? :-\ Pa žele se tudi uporablja? Pa kaj še ne vem? Nalakirani nohti, da se bolj svetijo? Pa belilo za zobe? :P
Ja bila mlada dama, ki je zmagala z avstralcem na junior handlingu lastnica(solastnica) tega kužka? A ni del JH tudi to, da handler nekaj pove o pasmi, ki jo vodi?
Oprostite za mojo nevednost.

Post nubila phoebus


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #2750 : 15 Januar 2007, 07:02:35
Tuki je pa neki novejših Artyevih fotk:
http://evarty.zoto.com/galleries

Kako hitro rastejo! Kar ne morem verjeti, da so stari že 6 mesecev ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2751 : 15 Januar 2007, 08:41:12
Sunshine, prosim, da po mejlu, najdeš v profilu ali na spletni strani..
Najlepša hvala

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2752 : 15 Januar 2007, 09:08:40
Pse za na razstavo špricate z laki za lase?? :-\ Pa žele se tudi uporablja? Pa kaj še ne vem? Nalakirani nohti, da se bolj svetijo? Pa belilo za zobe? :P

Najprej jih je treba fajn skopat, potem sfenat, da zgleda, da imajo cimvec dlake, natupirat, dat lak/gel/peno, da frizura ostane. Bele tacke se napudra. Kremplje postrize. In postrize dlako na usesih, sprednjih in zadnjih tackah (dobro to strizem tudi jaz, ker mi je vsec, ce je pes urejen).

A nisi sla pogledat na razstavo? Tam bi vidla avstralce, ki stojijo na mizah po vec ur skupaj, medtem ko jih njihovi urejajo...

Kolikor vem, JH nima veze s predstavitvijo pasme. Psa moras samo pravilno vodit.

battito animale


Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #2753 : 15 Januar 2007, 09:23:25
Niso nas pustili s Faith na razstavo...
Tusto o vprašanjih na JH sem našla na http://www.juniorhandling.co.uk/, kjer piše : The judge will ‘go over’ the dog. He/she will usually ask the handler to show the dogs teeth and may ask a question about the dogs basic anatomy or the breed history.


Post nubila phoebus


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2754 : 15 Januar 2007, 09:31:15
Mozno, ne vem toliko o JH...

Torej naslednjic ne boste se razstavljali, ali ja? :)

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2755 : 15 Januar 2007, 10:48:48
Sej ni treba vsega tega naredit. Nekje je, tako sem slišala, celo del tega prepovedan.
Berry je bila samo skopana in malo postrižena po tačkah.
Sem pa za foro, ko se je še sušila doma malo dlako na prvih tačkah česala v kontra. Lilit, se spomniš ko sva se pogovarjali o tistih mačjih šapicah, ki jih imajo drugi psi na razstavi?  ::)
No Berry se je prelevila v pravo mačko. Me je že primu fleš, da bi šla po peno v trgovino. No pol sem itak pozabla.  ::)
Tako, da tiste šapice niso nič anatomskega, ampak samo dlaka počesana v kontra smer. Ne vem še če se bolj nagibam na to, da se mi zdi brezveze ali malo butasto. Te kar malo povleče, da bi sledil temu pa čeprav se ti ne zdi ravnno uporabno.

Pa fenali tudi nismo.  :P
Kremplji pa morajo tako in tako bit kratki, dlaka med prsti pa postrižena. Je bolj zdravo (sploh pri nas na primorskem) in bolj čisto doma ;)

Ocenjevanje karakterja na razstavi je pa po tem kar sem do zdaj vidla zelo težko. Po drugi strani pa je ta sodnik vsaj poskusu, ne :)
Ponavadi je govora, da je tega na razstavah premalo in da je ravno to velika pomankljivost. 
Niso lahke.
Strogost mi je pa všeč, sploh če se poda v opisu kaj sodniku ni všeč. To pa da ni ocenit tistega borderčka, rekoč da to ni pes za razstavo je pa po moje nedopustno. Pol naj pa lastnikom vrnejo denar!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2756 : 15 Januar 2007, 10:53:38
Seveda sodnik sprašuje o psu in o pasmi itd!
To je ena od "tricky" zadevc pri JH, ni dovolj, da ga junior samo hendla, mora tudi vedeti kaj ima na drugi strani vrvice!

Sicer pa JH poteka čez cel dan, v t.i. preliminarnem delu tkemovanja, kjer ocenijo hendlanje vseh prijavlenih. Nato se iz vsake starostne skupine najboljši uvrstijo v finale, ki ponavadi poteka v BIS programu popoldne. Male hendlarje zasliši že sodnik v dopoldanskem delu tekmovanja, popoldne je torej "show time".


Rihtanje aussiejev - večje močnejše boljše. Logika sodnikov. Zdej če kuža ni lih neko masivno ful odlakano bitje, se da to s friziranjem uštimat skoraj do neverjetnih preobrazb! Friziranje pa je priročno tudi, ko se prikriva določene anatomske napake psa...
Ne pozabiti da na razstavah v 99% primerih sodijo absolutni nepoznavalci tvoje pasme. Ki ocenijo tisto kar vidijo, ne kar se dejansko skriva pod dlako. Torej odličen frizeraj+profi hendlar in uspeh ti ne uide  ;) Amaterji pa so odpisani še preden zares pridejo v ring...




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2757 : 15 Januar 2007, 11:07:43
Že. Ampak ta absurd je prav zanimiv. Kot nek vrtinec skoraj. Čeprav se ti zdi na nek način brezveze (govorim zase) se vseeno po določenem številu razstav pojavi misel pa kaj če bi še jaz že ki se gremo to igrico.
Se mi res zdi, da je to skoraj bolj igrica kot resno delo.
Pa ne me narobe ali omaloževalno razumet.
Kot pri agiju (pa tudi reševanju pri težjih psih), ko se ves čas pazi na težo in po potrebi hujša psa. Za zdravje psa je pa tista kila gor ali dol nebistvena, recimo...
Na začetku rečeš, jaz se pa že ne bom sekiral, pol pa se ti prikradejo te misli... in pol ne veš ali bi se grdo pogledal ali skomignu z rameni.
Tista pena na tačkah ali kje drugje spet ni tak problem. Sej ni vsak teden. Ampak komu se da vse to flackat gor na psa. Pes pa ne uživa niti pri kopanju kaj šele pri kaki peni in bi se sam v vsakem primeru raje šol povaljat na gnoj. ::)

Kje je meja razumnega pri teh razstavah in kje že pretiravanje. Pri polarcih je bilo res toliko pudra okrog in po mizah, da nisi vidu tal! Tega pri avstralcih nisem še vidla. Mimo kodrov pa (na srečo) nisem šla. Samo ko smo bili še zunaj in je prišel mimo ta največji z obrito ritjo, mi je prišlo na misel, če ga kaj zebe v zadnjo plat...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2758 : 15 Januar 2007, 11:27:19
sirtaki kako se je Bloo odrezal vceraj?

battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2759 : 15 Januar 2007, 11:33:50
Lilit, ne strašit..
Za borderja pa, če je bil disk je vzrok lahko agresija do sodnika ali drugih psov ali ev.ljudi okoli ali pa, da noče sodelovati v ringu in pokazat, kar sodnik zahteva..  kar tako, ne more sodnik ne oceniti psa, ker si plačal startnino..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.