Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498023

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2760 : 15 Januar 2007, 11:39:03
Ah saj nisem hotela strasit :-[ sem samo hotela povedat, kaj vse pocnejo. Ce je sodnik dober, bo tudi potipal psa pod vso natupirano dlako. Nekateri pa imajo vseeno rajsi, ce so psi bolj zrihtani - se jim zdi primerno, da psa uredis za razstavo (kot se ti uredis za fensi vecerjo recimo). Saj po eni strani imajo celo prav... samo pretiravanje pa res ni smiselno.

battito animale


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2761 : 15 Januar 2007, 11:45:07
Ah saj nisem hotela strasit :-[ sem samo hotela povedat, kaj vse pocnejo. Ce je sodnik dober, bo tudi potipal psa pod vso natupirano dlako. Nekateri pa imajo vseeno rajsi, ce so psi bolj zrihtani - se jim zdi primerno, da psa uredis za razstavo (kot se ti uredis za fensi vecerjo recimo). Saj po eni strani imajo celo prav...

Jaz pa ne maram uporabe lakov in pudrov. In potem vidiš psa, ki teče in se mu dlaka ne premika v teku. V redu, da daš šamponček pa kakšen losion za več dlake, pofeniraš in postrižeš. OK. Samo da je pa vsaka dlakica našpricana, da stoji točno tako, kot jo postaviš, to mi je pa čisto mim.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2762 : 15 Januar 2007, 11:50:07
Sem pol se dodala ;) Saj lakov in pudrov tudi jaz ne maram prevec... ampak se mi zdi, da je prav, da se psa vsaj toliko postima pred razstavo, da zgleda urejen.

battito animale


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2763 : 15 Januar 2007, 11:59:46
Lilit, ne strašit..
Za borderja pa, če je bil disk je vzrok lahko agresija do sodnika ali drugih psov ali ev.ljudi okoli ali pa, da noče sodelovati v ringu in pokazat, kar sodnik zahteva..  kar tako, ne more sodnik ne oceniti psa, ker si plačal startnino..

Fly je sodelovala. Je navajena na te zadeve. Agresije pa tudi ni pokazala. Za razliko od enega drugega borderja, ki je sodnika ugriznil pa je dobil prav dobro.  :-\


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2764 : 15 Januar 2007, 12:56:03
Zakaj je bila potem Fly disk?
Jaz bi zahtevala opis.
Tudi n.pr. če pes ne sodeluje v svojem razredu ko se ocenjuje, lahko prosiš, kasneje za opis ( ne za razvrstitev ) če je pes pripravljen sodelovati In sodnik mora narediti opis. Če ne, pa denar nazaj..

V Avstriji se ne sme pudrati in fenati na razstavi..
Jaz jih samo postrižem, tace, hlače, ušesa, noge, okopam  s ustreznimi šamponiin skrtačim.. če psu kaj manjka sodnik tudi pod dlako to opazi
Neurejen pes ne sodi na razstavo..Saj se tudi za tekmo pripraviš..ali za delo, ne
Meni je super, če je pes urejen, ko grem n.pr. zdaj do smučišča malo pošetat in vedno počešem psa predno greva
Malo frajariva.. za hec..v gozdu smo pa umazani

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2765 : 15 Januar 2007, 13:05:12
Kera Fly bila diskana  ???

Včeri je sodnik delal masakr med aussieji - zmetal pri samcih vse kar leze in gre ven s prav dobrimi, edin Propwash pes je dubu ODL in CACIB in BOB...
Zanimiv je bil opis za Blooja - da je preveč "ženstven"...ok, če sa ga postavi ob bok temu Propwashu si rečeš kak lep par (s tem da je psička črni trikolor...)
Vsekakor je bla pa hendlarca njegova navduušena (od Blooja) kak se cucek hendla na svoji drugi v življenju razstavi, in že komaj čakata junijski Zagreb ;)

Aja haha sm govorila z enim od organizatorjem letošnje evropske....hihi mislijo da nam aussieppl delajo ogromno uslugo, ker bo sodnik iz "down under"  ::)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2766 : 15 Januar 2007, 13:10:30
Zakaj je bila potem Fly disk?
Jaz bi zahtevala opis.
Tudi n.pr. če pes ne sodeluje v svojem razredu ko se ocenjuje, lahko prosiš, kasneje za opis ( ne za razvrstitev ) če je pes pripravljen sodelovati In sodnik mora narediti opis. Če ne, pa denar nazaj..

Dobila je oceno dobro. Ne vem, če je to isto kot disk...  ??? A pa lahko zahteva denar nazaj po razstavi?

Meni je super, če je pes urejen, ko grem n.pr. zdaj do smučišča malo pošetat in vedno počešem psa predno greva
Malo frajariva.. za hec..v gozdu smo pa umazani

To sem jaz s samojedom delala.  :P Sva se ful lepo počesala, ko sva šla okrog jezera, da je bil lep. Za po vasi je bil pa malo bolj skuštran.  8)


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #2767 : 15 Januar 2007, 13:19:26
Noben border ni bil disk. rezultati so http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1670.msg93903#msg93903

Ocena "dobro" ni isto ko diskvalifikacija ali neocenjen.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2768 : 15 Januar 2007, 13:43:10
Je bilo tako razumet iz stavka, da jo je zelo hitro poslal ven. Smo narobe sklepali očitno.  :-[

A v nedeljo je bil isti sodnik?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #2769 : 15 Januar 2007, 13:53:32
Eh razstave...

Evarty, konco slikice :o Super so :-*

Zoe, kaj sta pa delali ??? Najbrz danes potem ne prides na trening, ne. Upam, da je ze boljse... :-*

lp od vrazicke Tike


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2770 : 15 Januar 2007, 14:34:48
Je bilo tako razumet iz stavka, da jo je zelo hitro poslal ven. Smo narobe sklepali očitno.  :-[

A v nedeljo je bil isti sodnik?

V opisu je napisano samo to, da gre za tipičnega ovčarskega psa in da ne sodi na razstave. Pa tudi pregledal je ni tako kot je ostale (prešlatal in pogledal zobe in ostalo). To zame ni prava ocena. Verjetno zato, ker sem laik pa na razstave gledam iz bolj "neprijaznega" vidika.

V nedeljo je bil drug sodnik pri borderjih.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2771 : 15 Januar 2007, 14:40:25
5rca si rekla, da jo je poslal ven in sem razumala kot disk. Ocena dobro je pač ocena..
Če se udeležujemo tekmovanj in razstav, moramo pač znati prenesti poraze in vzpone in padce, če ne, je pa bolje, da smo doma, pa nobeden ne reče , da je bil pes dober ali slab ( ali pa njegov vodnik ).
Važno je da ti zadeva ,ta ali druga ni odveč in nisi živčen, v tem primeru pač ostaneš doma..
Sodnik ima pač prav, še nikoli ni popravil ocene, tudi , če se kdo jezi..haha Imaš pa pravico vpršati, če ti kaj ni jasno..

Uživajte, pa vrzite kakšen frzbi, pa žogo..pa bo..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2772 : 15 Januar 2007, 14:43:39
Zoe, kaj sta pa delali ??? Najbrz danes potem ne prides na trening, ne. Upam, da je ze boljse... :-*

Oh ne vem, Ginny je pač štorklja ;D ne vem točno kaj je bilo, lahko da se je kam butnila ali pa da je čudno skočila. Ampak je že boljše, tako da prideva na trening, samo ne vem, če bo lahko potem norela s Tiko.

Ginny sem danes spet stehtala in pri 6 mesecih tehta 16,6 kg  ;D Na obletnico smo se tudi malo fotkali, sicer samo doma, ker je zunaj taka megla  ::)


 :P

Ostale slike: klik

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2773 : 15 Januar 2007, 14:47:20
Ginny je že težja od Veni.  ;D ;D ;D

Martina o., jaz se nič ne obremenjujem s tem (vsaj prešlatal bi jo lahko pa naredil eno normalen opis).  :) Samo čudno mi je bilo to, da je v dveh dneh dobila dobro in odlično oceno. Tako hudo pa standard vseeno ne bi smel biti ohlapen.  ;)



Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #2774 : 15 Januar 2007, 14:50:11
Ne Fly ni bila disk. ampak tudi ni napisal primernega opisa in nasploh je bila sobota čisto mimo. Je bila pa zato nedelja bolj uspešna, ne glede na vse se pa še vedno mislim udeleževat razstav ker ti pač pridejo pod kožo in je težko da nebi šel  ;) Zdej bo samo premor do jeseni, da se Fly ne bo nervirala ker bojo mladički, pa nočem da bi doživljala velike strese (kar razstave sigurno so)


lp

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #2775 : 15 Januar 2007, 14:55:17
Hehe, sem stehtala Tiko in ugotovila, da nima 16 kil (kot sem stehtala en teden nazaj in mi je bilo malo cudno) ampak jih ima samo 14. Sem morala iti kar dvakrat tehtat, da sem se cisto prepricala :P Glista mala.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #2776 : 15 Januar 2007, 14:57:29
Sunshine, prosim, da po mejlu, najdeš v profilu ali na spletni strani..
Najlepša hvala

Poslano :)

Lp   


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2777 : 15 Januar 2007, 14:57:39
Hehe, sem stehtala Tiko in ugotovila, da nima 16 kil (kot sem stehtala en teden nazaj in mi je bilo malo cudno) ampak jih ima samo 14. Sem morala iti kar dvakrat tehtat, da sem se cisto prepricala :P Glista mala.

Tika, a imata danes trening? Kdaj pa? Sem klicala Polono, če lahko prideva cone potrenirati pa se mi ne javi.  :'(


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2778 : 15 Januar 2007, 14:59:03
Ooo pa je res glista... zgleda bova morali z Ginny opustiti kariero reševanja in agilityja in se z njeno maso raje posvetiti razstavam  >:D ;D Samo še pesjak ji postavimo zunaj, da bo imela več dlake pa bo  :P

Zgornje je napisano v hecu, da ne bo kdo narobe razumel.

5rca, trening reševanja  ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2779 : 15 Januar 2007, 15:00:02
5rca, trening reševanja  ;)

Aaaaaaa. Ste tako pridni, da vam komaj sledim s temi treningi.  :)


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #2780 : 15 Januar 2007, 15:02:01
Zoe, kaj se cakas :P

5rca: jutri imava trening agilityja ;)


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #2781 : 15 Januar 2007, 15:05:21
Tudi n.pr. če pes ne sodeluje v svojem razredu ko se ocenjuje, lahko prosiš, kasneje za opis ( ne za razvrstitev ) če je pes pripravljen sodelovati In sodnik mora narediti opis. Če ne, pa denar nazaj..

Martina, tu te moram malo popraviti. Sodnik psa LAHKO kasneje opiše, nikakor pa tega ni dolžan narediti. Res pa je, da so v 15 letih, kar delam na razstavah, še vsi sodniki opisali psa, če si jih lepo prosil. Če razstavljavec zamudi v razred (pa čeprav iz objektivnih razlogov), ti organozator denarja ni dolžan vrniti. Vodja kroga mora poklicati razred in številko psa (v slovenščini in enem uradnem jeziku FCI). Zadere se nekajkrat, če pa razstavljavec ne sledi dogajanju v ringu, to ni problem organizatorja (ali če se mu je pokvaril avto ali če je zaspal ...). Žal.

Lp Neža

Los je car.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2782 : 15 Januar 2007, 15:09:18
To sem jaz s samojedom delala.  :P Sva se ful lepo počesala, ko sva šla okrog jezera, da je bil lep. Za po vasi je bil pa malo bolj skuštran.  8)

Jaz pa Grina se to ne... to mi je tako vsec pri avstralcih... ga pocesem enkrat na 100 let, pa ima vseeno tak krasen kozuh :o

battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2783 : 15 Januar 2007, 15:13:05
Agnes, ja saj sem misla, dolžan seveda ni.. pa vsak to naredi, bi rekla.. zakaj ne bi mislim, v primeru, da pes ne sodeluje, pa tudi kot praviš ti..

Zoe - a ima kdo pri nas zaradi razstav psa v pesjaku??? Mislim izključno zaradi razstav??

Svašta!!

Lilit nisem misla resno, ampak res greva s Chipom malo šetkat..prav zabavno je.. komentarji pa pogledi..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #2784 : 15 Januar 2007, 15:17:16
Glede krtačenja, kopanja in dlake avstralcev... Mene skoraj vedno, ko pridem na KD s Chico vodniki dolgodlakih psov sprašujejo, če sem jo skopala... Izgleda, da imajo res tako fino dlako, da večinoma časa izgleda, kot da bi bili skopani oz. počesani. Pa je tudi ne krtačim prav pogosto (razen ko menja dlako), kopam jo pa res zelo na redko... Ponavadi jo samo stuširam po tačkah, da nimam polno umazanije po stanovanju.


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #2785 : 15 Januar 2007, 15:25:46
Joj Martina pa ne jemlji vsega tako resno. Saj je bil samo hec (ok no, ki je sicer velikokrat realen, ampak pustimo to) ??? ::)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2786 : 15 Januar 2007, 15:32:00
Tika, kdaj imata jutri? Verjetno vaju bom spet zgrešila. Midve imava ob 13:30 in sva ponavadi do kakih treh na poligonu...


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2787 : 15 Januar 2007, 15:39:26
Tika zakaj resno, saj vemo, da ni tako.. ampak na forumih je nekaj bralcev, ki tega morda ne vejo..
No, no.. jaz sem vedno za hec, tudi na razstavah...ali na agility tekmah, če ne, bi že davno nehala vse skupaj

Sunshine - nisem dobila fotk, a imaš pravi naslov..? Hvala

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #2788 : 15 Januar 2007, 15:44:26
Jutri imava (tudi Arty seveda) ob stirih :P Ni kaj, ce nas bos hotela kdaj videti, bos morala iti ne kaksen daljsi sprehod in potem nazaj na poligon, ali pa se vidimo cez eno leto na tekmi :P Izbiraj :D

Martina, saj vem, da si, ampak prebralo se je pa prav ostro :-[


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2789 : 15 Januar 2007, 16:29:02
Sem dopisala, da je napisano v hecu, da ne bo kdo narobe razumel.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"