Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3497971

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2820 : 18 Januar 2007, 11:03:28
Kolikor je meni znano je v Sloveniji prepovedano kupiranje že vsaj zadnjih 5 let...

Ušes ja. Kupiranje repov pasemskim psom je še vedno dovoljeno.

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2821 : 18 Januar 2007, 11:39:12
Imam eno vprašanje glede repkov vaših kužkov. Ali se kupirajo?
Jaz namreč ne vem  :-[, pa me zanima.

Repke se lahko kupira ali pa ne, zaenkrat je v Sloveniji to odločitev vzreditelja. Se pa lahko že skotijo brez repa ali samo z delčkom.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2822 : 18 Januar 2007, 13:16:34
Repke se lahko kupira ali pa ne, zaenkrat je v Sloveniji to odločitev vzreditelja. Se pa lahko že skotijo brez repa ali samo z delčkom.
Hvala.

Na sprehodih srečujem eno avstralko, pa mi deluje kot da ima skrajšan rep. Lastnika pa vedno pozabim vprašat, ker ko se srečamo, je eno samo norenje. Ta "punca" (beri psiška) je polna energije.



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #2823 : 18 Januar 2007, 13:42:27
Poglej Baki, ze Nadja ti je odgovorila.
Avstralcki se lahko skotijo s cisto kratkim repkom - zgleda, kot da bi bil kupiran.
V isto kategorijo psov s kratkimi repi, rece se NBT psov (natural bob tail) spadajo tudi psi, ki so se skotili z razlicnimi dolzinami repkov. Sem spadajo vsi repki ne glede na dolzino, ki niso dolgi toliko kot je cela dolzina repka
Potem imas pse, ki se skotijo s celim repom.
Pasmi je bil do pred kratkim krajsan, kupiran rep na cisto kratko.
Sedaj se zadeva spreminja in vecina vzrediteljev pri nas se je odlocila pustit repke taksne kot so bili ob skotitvi.

V Sloveniji lahko srecujes pse vseh nastetih kategorij in na ne mores kar tako na dalec oceniti ali je pes s kupiranim repom ali pa se je ze skotil taksen.

Razumljivo?

Kje pa srecujes to psicko?

Blumina



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2824 : 18 Januar 2007, 15:11:46
Glede na to, da je Baki iz Ljubljane (vidno v profilu) mislim, da je bolj mala moznost, da bi imela psička odrezan rep, a ne? Ker psičke z odrezanimi repi v Ljubljani ni (Tax je v Trzinu, Tana pa v Medvodah, za Rubi pa ne vem, ali ima odrezanega ali ne). Vse ostale psičke pri nas pa imajo "naravne" repe (upam, da nisem kakšne pozabila. Aja, razen unih v Šentvidu...


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2825 : 18 Januar 2007, 15:28:40
Ful lepo, ker ste avstralčki tako povezani in se poznate.
Mimogrede, meni so vaši kužki zelo všeč, so nekaj posebnega. In ker ne poznam prav dobro te pasme, mi te stvari z repki niso šle v račun. :-[

Sem doma iz bežigrada, v bližini Žal, tako da je ta psička lahko iz Jarš, ker se srečumejo na poljih, to je nekje na sredi.
Sej mi ne zgleda tako, kot da bi imela odrezan rep, samo ima pa neko srednjo dolžino repa.

Sem že Nadjo razumela, drugače pa Jasna (Blumina, saj se nisem zmotila, ali pač  ???) hvala za izčrpen odgovor.

lp, miša



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #2826 : 18 Januar 2007, 17:37:02
Ja, za enkrat vemo lepo eden za drugega in prav lep obcutek je to.
Ampak koliko casa se je verjetno le se vprasanje casa.
Za bezigradom je doma nasa malcica Faith. Ampak ona je NBT in to namesto repka je en mali bobek. Kot bi bila kupirana. Tako, da res ne bi vedela koga srecujes. Edino, ce je tisto fant in ne punca. ::) ;D
Ja, jaz sem pa Jasna in ker sem od Blum, sem postala Blumina. Pravzaprav smo vsi njeni. Nas ima vse pod kontrolo 8)

LP
Blumina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2827 : 18 Januar 2007, 17:41:36
Baki, bi bilo fino, če poveš kakšne barve je  :)

Meni se tudi zdi fino, da se več ali manj vsi poznamo. Je lahko poučno, ko izmenjujemo izkušnje in tudi zabavno, ko povemo kakšne lumparije delajo  ;D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2828 : 18 Januar 2007, 17:52:36
Ja, za enkrat vemo lepo eden za drugega in prav lep obcutek je to.
Ampak koliko casa se je verjetno le se vprasanje casa.
Za bezigradom je doma nasa malcica Faith. Ampak ona je NBT in to namesto repka je en mali bobek. Kot bi bila kupirana. Tako, da res ne bi vedela koga srecujes. Edino, ce je tisto fant in ne punca. ::) ;D
Ja, jaz sem pa Jasna in ker sem od Blum, sem postala Blumina. Pravzaprav smo vsi njeni. Nas ima vse pod kontrolo 8)

LP
Blumina
:D :D :D Ja, saj zgleda kot šefica s temi frajerskimi očali!  8)
Zdaj me pa prav zanima, koga srečujeva. Jaz sem mislila da psičko, lahko pa da sem se zmotila, ker je moj fant in se prav dobro razumeta. Sicer moj ni konflikten, ampak vseeno.  ???
Že nekaj časa ga/jo  :-[ nisva srečala, tako da zdaj komaj čakam, da se srečamo, pa vse preverim, ker me resnično zanima.

Baki, bi bilo fino, če poveš kakšne barve je  :)
blue-merle (če je to takšna kot je tvoja Giny in Blum)

lp, miša



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2829 : 18 Januar 2007, 18:01:40
Nadja... Popravek: Ginny (mi je en n nekam ušel :-[)



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #2830 : 18 Januar 2007, 18:02:40
Se bom sla kviz in ugibala, da je to aussie fant, red merle barve (ne blue merle) in ime mu je Sunny :)

Hihihi, bomo videli kako dalec sem usekala. :)

Pozdravcek

Blumina



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2831 : 18 Januar 2007, 18:05:38
Čist možno.
Bom oprezala za njim!  :D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2832 : 18 Januar 2007, 19:10:02
Sunny se preverjetno sprehaja tam okrog Žal. Ga na sprehodu srečuje Tincy z Macom (je bila enkrat na srečanju z vami). Samo Sunny ima pol repka:
http://www.alpineriver.si/AlpineRiver/aussies_slo/alpineriversunset.htm


fiti

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #2833 : 18 Januar 2007, 19:44:38
Bo pa verjetno to res naša zverina.... :) po teh koncih se namreč sprehajava vsak dan...

Faith, kdaj se pa ti kaj po teh koncih potepaš...smo se samo dvakrat srečali, pa bi bilo kakšno norenje prav dobrodošlo  ;)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2834 : 18 Januar 2007, 20:00:18
Ginny se pospešeno pripravlja na pravo šolo in prvi razred  :P :D



lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #2835 : 18 Januar 2007, 20:12:23
Iiiii prava lepotička! :o

Komi čakam, da jo vidim v  nedeljo! ( sej prideta ne?) :)


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2836 : 18 Januar 2007, 20:41:31
5rca... bo držalo. Ravno zaredi tega pol repka nisem vedela kako in kaj je z repki vaših kosmatinčkov.

No, pa je uganka razrešena!


lp, miša



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2837 : 18 Januar 2007, 21:16:10
Komi čakam, da jo vidim v  nedeljo! ( sej prideta ne?) :)

A v malo šolo? Midve tut prideva.  :o :o :o 8)

fiti, kdaj prideta kaj na agility? Midve vsak dan bolj uzivava na treningih.  :P Drugače bom šla pa zdaj kdaj tudi s Tincy na sprehod pa se mogoče kaj vidimo.  :)


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #2838 : 18 Januar 2007, 21:25:47
Ja, v malo šolo! Wiii..nas bo pa dosti v nedeljo.  :) Komi čakam.
Kdaj bomo pa Veni lahko vidli na kaki tekmi? ;D


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2839 : 18 Januar 2007, 21:39:40
Ja, v malo šolo! Wiii..nas bo pa dosti v nedeljo.  :) Komi čakam.
Kdaj bomo pa Veni lahko vidli na kaki tekmi? ;D

Mogoče Železniki... Bi lahko začeli že v Radgoni pa pravi Polona, da še niso dobre cone (meni so seveda čisto všeč  ;), ampak bom kar lepo ubogala pa šla na tekmo takrat, ko bo rekla, da sva pripravljeni). Drugače bova pa verjetno v nedeljo malo potrenirali po mali šoli oziroma pred njo (mislim, da kar pred njo, ker imava kar probleme delati poslušnost na Iliriji, ker zdaj misli, da tam se samo še skače pa bo mogoče manj tja gledala, če bo že oddelala eno rundo).


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #2840 : 18 Januar 2007, 21:47:22
Mogoče pa vaju celo še ulovimo v elemntu v nedeljo  ;)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2841 : 18 Januar 2007, 21:49:02
Mogoče pa vaju celo še ulovimo v elemntu  ;)

Samo smo prav hecni. Vsi bi radi videli en drugega v akciji.  ;D ;)


Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #2842 : 19 Januar 2007, 04:22:31
Bo pa verjetno to res naša zverina.... :) po teh koncih se namreč sprehajava vsak dan...

Faith, kdaj se pa ti kaj po teh koncih potepaš...smo se samo dvakrat srečali, pa bi bilo kakšno norenje prav dobrodošlo  ;)

Fiti, vsakič ko gremo na polje, se oziramo za vama:) Sunnyja se že od daleč brez problema prepozna. Izgleda, da se ravno križamo z urami sprehodov :( Ko bo daljši dan, bo bolje.

Miša/baki, naša Faith je brez repa črnuhica. Če nas bosta na polju srečali, nas pocukajte za rokav, ker je berncev tu naokoli kar precej... ;)

Post nubila phoebus


fiti

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #2843 : 19 Januar 2007, 07:14:57
Petrca,

z agilitijem mislim nadaljevati spomladi, ker trenutno zaradi drugih obveznosti zal ne gre... :(...lp

Nadja cestitke.... :)



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #2844 : 19 Januar 2007, 08:50:50
Miša/baki, naša Faith je brez repa črnuhica. Če nas bosta na polju srečali, nas pocukajte za rokav, ker je berncev tu naokoli kar precej... ;)

Bom! Čeprav zadnje čase srečujeva res malo kužkov, ker sem trenutno doma in šibava po poljih že ob 12h. Ko se bo enkrat podašalj dan bo bolje, ker po temi bi se mi bilo neprijetno sprehajat tam. Pa še nekaj je, v hiši pri Mobitelu imajo 4 (5) večjih belih oz. flekastih kužkov, ki jih zvečer, ko naj nebi bilo nobenega na polju, spustijo, da se podijo po poljih. So pa hudi, predvsem flekasta psica, ki ne prenese prav nobenega psa. To mi je povedala lastnica teh psov, ker je naju z Bakom zadnjič ustavila in rekla, da je bolje, da ne greva na polje, ker so njej pobegnili psi.

lp, miša



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #2845 : 19 Januar 2007, 10:21:59
Okrog Žal... se sprehaja mnogo "mojih" kužov.   8)
Flekast je tud aussie Mak ampak ima rep, moj oče sprehaja tudi flekasto Tano, ki ima kupiran rep, ga je pustila v USA... sedaj boste pa kdaj pa kdaj tud vidl Urmasa, če bom kdaj odsotna od mojih pasjih družinskih članov. Urmas pa je natural-bob-tail.
Tudi mi bomo začeli hodit v malo šolo februarja!  :o :o
Trenutno se pri nas doma ukvarjamo s psihičnimi težavami Tane in njenem ljubosumju, strahu in ne vem še kakšnih hudih čustvih, Urmas pa je flegmatik. Navajamo ga na lulanje zunaj in imamo kar veliko letanja na vrt in nazaj v stanovanje. Je pa pravi lenuh... čisto nekaj drugega kot Tana...  :-\



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2846 : 19 Januar 2007, 11:03:56
Ginny se pospešeno pripravlja na pravo šolo in prvi razred  :P :D



lp


ccccccc... Zoe, zoe... Kje pa je kresnička?  :o :P  >:D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2847 : 19 Januar 2007, 16:28:33
Tole je pa naša Bee, ki se po enem tednu počitnic vrača v Belgijo.Pošilja pozdrave..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #2848 : 19 Januar 2007, 17:39:59
Tole je pa naša Bee, ki se po enem tednu počitnic vrača v Belgijo.Pošilja pozdrave..


What a big girl.... WOW!



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #2849 : 19 Januar 2007, 18:11:34
Samo je pa res lepa ;)