Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498265

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2910 : 22 Januar 2007, 17:07:02
sana, najlažje si je ustvariti vtis na dveh filmih, dolgih eno minuto. Kar je bilo pa prej in potem pa nobenega več ne zanima. Glavno, da vsi nekaj kritizirajo in so potem najbolj zadovoljni. Noben ni videl dela, ko je Mac spravil ovce čisto tako kot je treba v štalo... In noben ni videl, kako sva z Veni pripeljali ovce iz enega konca na drugega in brez, da bi bile ovce zmedene. Res, najlažje je tako... Najlažje je od doma kritizirat, brez da bi kdaj sploh probal kaj takega s svojim psom.  ::) Pa, če bi kdo prebralvse poste v tisti temi (in en samo površno pogledal filmov), bi videl, da je to daleč od paše (zame je bilo res bolj teroriziranje ovčk) in da se menimo, da bomo šli kam resno probat z izkušenim trenerjem.



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2911 : 22 Januar 2007, 17:23:31

Mhm Jasna, če bo oz ko bodo ofčke tvoje tam, bomo enga izkušenga z aussieji pripeljali ane, da se naredi taka ornk "herding clinic". Meni sploh ni ljubo spuščanje psov k ovcam, pa prepričanost nekaterih (tudi takih "izkušenih" tekmovalcev v pašnji) da so se tile psi kar pametni rodil na ta svet. Nazadnje sem 3 dni trepetala ali bodo ali ne našli ovco, ki je raje preskočila skor 2m ograjo in izginila v gozd, kot pa da bi se ustavila. Ker je pač njen lastnik sveto prepričan, da so vsi psi kot BC in padejo skupaj, če se lastnik na njih zadere oziroma bolje rečeno, puzajo in "eyejo" na unih 20m... Pač ene pasme grejo direkt v čredo.
Ampak tega itak ne razumejo borderaši (pa prosim da neb kdo skočil - govorim o tistih, ki so tko zavzeto prepričani v pašnjo samo in edino z BCji in ne priznavajo, da obstajajo še kake druge pasme ali načini pašnje - tle na forumu mislim, da so ti obsedenci nevem zakaj tisti, ki nit nimajo BC  :o

Preden še kdo debatira o psih in pašnji naj si najprej prebere kako knjigo (Ultimate Herding al kaj je je superca zadeva, avtor namreč zanimivo prisega na tiste pse, ki jih komaj držiš stran in pa normalno tiste, ki so fokusirani na čredo ampak vseen poslušajo lastnika), ogleda izkušenga psa pri pašnji, pa bo.

Ok aja dejmo ne mi več o paši debatirat, ker nben od nas nima pojma kak gre to zares, sam vsak hoče zgledat lepši in pametnejši (z mano vred jasn  ::) ampak dokler naumo znal mi z našim psom pobrat čredo in jo kam pripeljat, sam nakladamo (to leti tut na tiste, ki se vtikajo tle naokol za brezveze).







Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2912 : 22 Januar 2007, 18:03:34
Pol lahko naučiš, zdaj ko ni poletje  ::) , da odpre gobec na ukaz ali ga zapre.

Zakaj pa to, a poleti pa se tega ne dela :o :D :D

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2913 : 22 Januar 2007, 18:14:33
Lilit, prepričaj ti psa, ki mu je vroče, da zapre gobec ;)

Mene je pa Tika navdihnila in sva si z Berry vzeli 10 minut in se naučili odpirat vrata. Upam, da tega ne bom obžalovala. ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2914 : 22 Januar 2007, 18:53:26
Hmmm js sm se pa trudla jih naučit odpirat vrata pa ni in ni šlo. Pol je blo pa dovolj ena ura v stanovanju, medtem ko so pokali naokol in voila, little miss zna odpirat vrata ne glede v kero smer se odpirajo  ::)
S tem, da men to ni jasn všeč, ker zdaj je ne morem nkamor več zapret (sam še box je nepremagljiv pa še to zarad dodatnega varovala  :o
In to v trenutni fazi, ko vsa dlaka frči od nje in tudi zunaj ni ravno doggyownerfriendly seveda ni prav nič simpatično  :-\



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2915 : 22 Januar 2007, 18:57:29
Ben... Bomo vidli...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2916 : 22 Januar 2007, 19:04:56
Ce ne drugo boste menjali kljuke v tiste okrogle :P

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2917 : 22 Januar 2007, 19:23:56
Pa ne me tako strašit no...  :o

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #2918 : 22 Januar 2007, 19:31:02
Hehe, js rajš ne bom Artya učila odpirat vrat, ker sem pol verjetno res obsojena kljuke menjat. :)
Se pa mi zdej učimo hodit po 3 tačkah in gre kar hitro, sem mislna da bo rabu več časa.
Posodice ga tudi učim zlagat, samo mu ni nč jasno. Se mi kr uleže v naročje in začne neki jamrat na posode in me užaljeno gledat, ker nočem dat briketa ;D


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #2919 : 22 Januar 2007, 20:00:56
Evarty, podobno Nero dela pri tem zlaganju-očitno je res precej zahtevno to. Vrata pa znata odpirat, so pa zato že kar malo spraskana. Ampak ni sile... Sem pa že enkrat napisala kako koristno je to, če se zakleniš ven, ker na zunanji strani ni kljuke ampak bunka. Tako me je Nero "rešil". Je odprl vrata z notranje strani :)

Smo že rekli, da bomo nehali z debato o paši, ampak tole moram še povedati, ker so me nekateri narobe razumeli...
Moj namen ni bil kritizirati vaše pse. Tudi rada verjamem, da je potem Mak dobro opravil. Ga poznam in je prav simpatičen kuža, nor na palčke ;) Tudi sama res ne vem dosti o paši, vse kar vem sem prebrala na internetu, tam pa je bilo drugače razloženo, zato sem pa tudi vprašala kaj je zdaj to. Na kakšen način se dela. Se pa strinjam z Jasno, da če z nečim začneš, moraš vedeti kaj delaš. Najprej teorija, potem praksa, povsod je tako. Zato sama še nisem poskusila. Mi manjka teorije in zdaj ni časa za to. Praviš Petrca, da je najlažje kritizirati... Res je tako, vendar pa, če nekdo nekaj javno objavi, potem mora pričakovati kritike, tako pozitivne (te vsi zelo dobro sprejemamo), kot tudi negativne (takih, ki bi znali sprejemati te kritike pa je na žalost zelo malo). Dokler so vsi pisali "u kakšni dobri filmčki" je bilo vse lepo in prav, ko pa nekdo napiše nekaj takega kar je vredno premisleka, takrat se pa vse konča. Pa še enkrat, moj namen ni bila negativna kritika, ampak jaz nikoli ne gledam na stvari samo z ene plati, gledam širše in ob gledanju teh filmčkov sem pač pomislila na ovce. Mnogo je takih, ki jim to sploh ni prišlo na misel in so preprosto se navduševali nad vsem. Če si na podlagi eno-minutnega filmčka ne morem ustvariti negativnega vtisa, kot praviš, potem si tudi drugi pozitivnega ne morejo, ali ne. Ampak, ko so ostali hvalili to pašo pa nisi nič rekla, da si ne morejo ustavriti pravilnega vtisa in naj prenehajo s hvalo ;) Ja taka je pač človeška narava. Taki forumi pa to še kako potrjujejo. Si ne moremo kaj, da ne bi odprtih rok sprejemali čestitke in poskočili vsakič, ko nekdo pove svoje bolj široko mnenje.

Pa še zadnjič naj povem: Nikakor nimam nič proti vašim psom, ravno nasprotno!       



dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2920 : 22 Januar 2007, 20:21:32
sana, še enkrat si preberi bordersko temo. Sem že na začetku napisala (preden sem objavila), da NI ŠLO v redu in da NIi tako kot bi moralo biti.  Pa še preden smo šli tja, sem napisala, da grem samo pogledat od Veni reakcijo na ovce in da ne grem past, ker tega ne znam. Mislim,da sem tudi tam napisala, da ovce niso navajene na pse in obratno (kot si ti ugotovila). Tako da jaz nikakor nisem hvalila Veni pri paši, ker ji ni šlo. Sem pa pohvalila njeno zanimanje za ovce (kar sem tudi iskala). Tudi cacy sem potem osebno napisala, da to ni paša... Če bi mislila, da je to to, potem se ne bi pogovarjali o tem, da bomo šli resno h kakšnim, ki obvlada, kaj dela, probat past. Na tvoj post sem odreagirala, ker sem približno to, kar si ti napisala, napisala že pri borderjih ene dve strani pred objavo filmov.  ;)


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2921 : 23 Januar 2007, 08:55:45
Zdaj ga pa imamo, danes zjutraj ob 8h smo se že podili..
Vabljeni

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2922 : 23 Januar 2007, 08:57:37
Še ena, na našem vrtu..
Pa še pada..
zdaj je za en čas konec umazanih pesjanarjev..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #2923 : 23 Januar 2007, 09:05:17
Ooooo, Martina!
To ni fer! Mi imamo pa le luze :(
Je pa res, da bi Tiko in Tiko, hihihi, mislim ta clovesko in ta pasjo, pobralo, ker se ne bi smeli poditi po snegu zaradi tacke.
Je pa danes ze obcutno bolje z njo.

Uzivajte vsaj vi!

Blumina



Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #2924 : 23 Januar 2007, 09:05:38
Sneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeg.

Okej, saj bo otrok dal mir. Se opravičujem za izpad, ampak si nisem mogla pomagat.

Lp Neža

Los je car.


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #2925 : 23 Januar 2007, 09:07:27
5trca, očitno sva se narobe razumeli. Sem povedala že prej, da nisem kritizirala reakcije psov na ovce (ali je šlo v redu ali ne, kot si res napisala da ni šlo tako dobro), reakcija ovc je bila tista, ki me je zmotila in dejstvo, da so bile res samo en poskus, kot si tudi sama že rekla-da ni šlo za resno stvar. To sem hotela komentirati, da je šlo za neko poskušnjo, ovce pa so bile tiste, ki so bile v malo neprijetnem položaju (vsaj tako se je dalo oceniti, se pa opravičujem, če sem se zmotila). Nisem mislila, da je šlo za pravo pašo, saj ravno to je bilo tisto kar sem hotela povedati. Tisto od hvale pa sem tudi napisala, se je nanašalo na filmčke, ki so jih hvalili, kljub temu, da se je res lahko videla negativna reakcija ovc. Ampak to nikogar ne zanima...

Tako da zdaj pa res zadnjič :) Ne mislim, da so vaši kužki slabi in moj komentar ni bil namenjen njihovi pašnji. Ker glede na to, da jih ves čas učite/učimo, da nam sledijo, ostanejo v bližini nas, so pozorni samo na nas, so po mojem mnenju presneto dobro odreagirali. Ker ves čas jim dopovedujemo nekaj drugega, v takih položajih pa hočemo, da se v njih prebudijo tisti naravni instinkti. To za njih nikakor ni lahko... Je pa lepo, da jim vsaj poskušate omogočiti, da delajo nekaj za kar so bili pravzaprav "ustvarjeni". Da se lahko vrnejo k naravi in končno lahko sprostijo vse tiste naravne nagone v sebi. Ker če smo iskreni agility ni neka najbolj "naravna" stvar ;)

Mi se gremo tudi kepat kmalu :P

Lep zasneženi pozdrav :)    

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2926 : 23 Januar 2007, 09:08:19
Waaaw, sneeeg  :o :o :o Martina,a v Kranjski gori imate toliko snega???  :o Mi imamo tudi samo dež...  :'(

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2927 : 23 Januar 2007, 09:11:19
Ja sem pogledala na njeno spletno stran in videla, da prihaja iz KG. Supeeer, pa smo le dočakali gore snega  :o :o :o

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2928 : 23 Januar 2007, 09:32:13
Mi imamo pol metra snega.. pa še pada.
Sem res vesela, ker so potem tudi čisti, pa še uživajo..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2929 : 23 Januar 2007, 10:34:33
ja, sana, s tem se strinjam. ovce so bile sprva res malo zmedene, ampak samo nad Makom (ki je malo grobo odreagiral nad tisto, ki je skočila vanj ven iz grupe in potem so vse malo zmedeno odreagirale). Drugače ovce so navajene na pse, ampak na tiste bolj nežne (Vinny ne skače vanje tako kot je to Mak storil). Tudi teren je pri tem storil svoje. Posebno tista je res grdo padla tam (in potem po tistem ni bila več v čredici). Smo pa, brez skrbi, gledali tudi na ovčke, tako da je vse skupaj trajalo le kakšnih petnajst minut, potem so šle pa počivat (nismo tega delali cel dan  ;) ).

martina o., kako se imate vi fino.  :o  Pri nas pa samo dež.  :'( Ampak se lahko tolažim, da v dežju lahko treniramo (čeprav je potem ena bolj blatna kot druga).  :P :)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2930 : 23 Januar 2007, 10:39:03
Mi imamo pol metra snega.. pa še pada.
 
Kaj?!  :o :o Po moje se bom zjokala od foušije....  ::) :'( Očitno bo treba ta vikend preživeti nekje na gorenjskem.  8)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2931 : 23 Januar 2007, 12:08:07
Aaaa Martina, kako sem vam zdajle fouš  ;D ;D Vi kar uživajte!! Pa še kakšno nerazrito območje za nas pustite  :D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2932 : 23 Januar 2007, 12:27:55
sneeeeg :o
pisuka sem vam fous ...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #2933 : 23 Januar 2007, 13:05:01
Psa sta pa danes uživala zunaj kot že dolgo ne pa utrujena sta tudi tako nekako(kot že dolgo ne ;) Čeprav smo prehodili pol krajšo razdaljo kot sicer.

Z avtom pa ne gremo danes nikamor. Ne plužijo nič... Da nam ne boste preveč "fouš"-sneg prinaša tudi probleme :) Hehe ampak tole je že tema za drug forum.

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2934 : 23 Januar 2007, 13:43:31
Z avtom pa ne gremo danes nikamor. Ne plužijo nič... Da nam ne boste preveč "fouš"-sneg prinaša tudi probleme :) Hehe ampak tole je že tema za drug forum.

Meni pa to takooooooo odgovarja. Da si en dan zaprt doma in ne greš z avtom nikamor. Lani nas je ene parkrat zamedlo pod Golico pa sem prav uzivala (sem upala, da ene par dni ne bomo mogli dol  ;D ). Upam, da je gor tudi kaj snega.  ;D


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #2935 : 23 Januar 2007, 13:58:55
Mi bi tudi sneg!!!!
No, Chica uživa tudi v dežju... Naju je malo prej dobil dež, jaz pa brez dežnika... No, Chica uživa, ko najde luže na travniku in potem koplje po njih in da celo glavo noter... Ji je skoraj tako lepo, kot takrat, ko je vse zasneženo. Samo jaz malo manj uživam - sploh ko prideva nazaj domov  ::)


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #2936 : 23 Januar 2007, 14:27:00
Mi ravno gremo iz Kranjske gore in začne snežit ::) ::). upam, da čim prej pride do nas ;D

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #2937 : 23 Januar 2007, 14:36:43
Jaz bom pa vrgla eno kost v obdelavo  >:D >:D >:D :-*

Kaj vas pri avstralckih najbolj privlaci?
Je to igled, delovna sposobnost, zdravje...?
Zakaj ravno ta pasma?
Kaj vam je pri pasmi najbolj pomembno?
Po kaksnih kriterijih izbirate svojega novega clana?
Kaj vam je pomembno pri avstralcku in kaj ne?
Na koncu pa se kako izbirate vzreditelja?
Na kaj ste takrat pozorni?
Je to zopet izgled njihovih psov, delavnost, zdravje, mogoce nacin vzgoje mladickov pri njih ali kaj drugega?

A bo dovolj izzivov za naslednjih nekaj strani ::) :P
LP

Blumina



 



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2938 : 23 Januar 2007, 16:01:52
A delas raziskavo trzisca >:D ;D Hec, hec.

Se ne da tako hitro odgovorit, je treba malo razmislit... ful siroko vprasanje.

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2939 : 23 Januar 2007, 16:22:05
Jaz sem jih sploh opazla zaradi njihovega karaktera. Mislim, da sem že vsem povedala, da je v knjigi, ki jo imam doma, en rdečko, ki bolj spominja na kakega špica, kot na recimo Berry ::)  Seveda (naj ne zamerijo nekateri) mi ni bil všeč.
Ker je bil moj cilj lažji, vesel in radoveden pes, ki ima izjemno voljo do dela, sem se bolj vstavljala pri značaju, šolanju in velikosti. Če je bila zraven še rubrika zdravje pa toliko bolje.
Moja osnova so bile moje tri knjige o pasmah. Mislim, da sem moj izbor zožla na kakih deset pasem, od lovskih do terierjev.
Pol sem začela te pasme malo bolj pobliže spoznavat, brat opise po internetu, forume, nenazadnje sem gledala tudi izgled, ampak v prvi vrsti moja združljivost s kako pasmo. Zelo blizu je bil nemški ptičar pa delovne linije NO, sploh črni, ena psička iz legla mi je bila celo že ponujena. Ampak takrat je bilo še prezgodaj za psa plus, da nisem še končala svoje analize  :P
Ko sem pa prišla do avstralskih ovčarjev in začela brat, sem pa čisto not padla. Z drugimi pasmami je dobil prednost zaradi svoje samostojnosti in predvsem, ker so po vaših pisanjih zgledali prave face in izjemno aktivni psi, ki hočejo imeti tudi svojo besedo. To me je izjemno privlačlo, ker sem prej imela "ang. setra". Lovskega psa si pa nisem upala vzeti ravno zaradi njihovega izjemnega lovskega nagona in nisem vedla kako bi to šlo pri šolanju.
Ko sem pregledala kolikortoliko še zdravstveno plat, sem se kar zasigurno odločla in če nebi prišlo do nevem kakih drastičnih sprememb, sem bila pripravljena čakat tudi kako leto ali dve, če bi bilo treba.

Moj vrstni red iskanja je bil: karakter, aktivnost, konstitucija, zdravje, izgled. Je lažje, če maš jasen cilj, zakaj hočeš psa.
Ampak, če bi zdravje pešalo, bi bil lahko to najboljši in najlepši pes, bi izbrala kaj drugega.

Kaj mi je pomembno pri avstralcu... kaj pa vem. Ravno to veselje do dela in pripravljenost bit partner. Pa tudi to mi je zelo zelo všeč, da ko pes pogrunta kaj hočeš od njega to naredi pa ne na pol, ampak 100%, čeprav se mu mogoče na začetku kdaj kaj zdi zamalo. Hitro se začne veselit pri skoraj vsaki stvari, ki se jo počne skupaj, če pa ni skupaj, ampak en za drugega je pa druga pesem.
Nas lepo vzgajajo ti naši psi ::)

Vzreditelj za moje pojme mora biti v prvi vrsti človek, kateremu zaupam, saj se pričakuje, da se ostane v stiku.
Poznat mora svojo pasmo in o njej sposoben govoriti ure in ure... Prva stvar kar ponavadi pogledam pri ljudeh, ki imajo pse, so ravno njegovi psi. Oni znajo veliko povedat o človeku s katerim živijo.
V vsem tem pa dam veliko vrednost na moj instinkt, tako, da včasih ne znam ravno razložit točno zakaj, ampak rečem, je že moralo tako bit ;)

Pri izbiri točno določenega psa mi je pa zelo važno najprej zdravje staršev, karakter tudi seveda, ampak če nebi bilo s starši kaj izrazito narobe po moji presoji, bi se sama bolj posvetila karakterju samega mladička. Ob predpostavki, da se že marsikaj ve in starše vidi v živo. Če ne je treba seveda zasut z vprašanji, če se česa ne ve ;)
Če se prav spomnim, mi praktično ni ostalo kaj vprašat. Sem vse dobila na srebrnem pladnju  :D
Je bilo toliko tega, da bi lahko še zapiske delala.
Pomembno mi je tudi kako dela z mladički, kje ti mladički so (v kaki kleti mi sigurno nebi bilo preveč všeč), če so navajeni vsakdanje stvari kot so sesanje, ropotanje (tukaj bi me zanimalo tudi streloplašnost pri mami), če so se vsakodnevno z njimi ukvarjali, so mladički vajeni rokovanja. Če je pa pes starejši pa še marsikaj drugega kar bolj pokaže sprehod.

V glavnem, mene pri psu čisto nič ne briga kako nosi ušesa ali kake barve je ali podobne vizuelne zadeve. Tvoj pes je itak najlepši.

Zdaj pa bom nehala, ker bo predolgo.  :(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P