križanje tačk

*star* · 6597

*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
: 08 Julij 2008, 16:31:45
Upam, da še ni odprta ta tema...

No, kot že naslov pove... Križanje tačk!
Jaz, sem svojo psičko naučila, in imava povelje "križaj", ampak ona zmeraj "zgreši" drugo nogo, ker jo umakne. Zdaj, pa me zanima, kako naj jo naučim, da ne sme umaknit tačko, ampak da jo obdrži na mestu, ker drugo(desno) tačko, pa normalno hoče dat na levo...?

Kakšen predlog...?

LP



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1 : 08 Julij 2008, 16:53:35
Kaj pa če ji tačko držiš?

Oz, kaj če ti da tačko v roko in pač roko spuščaš vedno nižje, dokler ne začne umikat druge tačke? In prede umakne pač nagradiš?  :-[



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #2 : 09 Julij 2008, 12:08:42
Hvala, gulu!
Bova tako poskusile...! ;)



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #3 : 24 September 2008, 21:46:29
Tudi meni bi prav prišlo tole križanje tačk,pa mi ni najbolj jasno kako se ga naj lotim... :-[
Kako jo naj naučim,da bo križala tačke?



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #4 : 24 September 2008, 22:00:25
Najprej psa naučim "tap" na nek predmet, torej dotikanje s tačko. Jaz sem naprimer uporabila zelo majhen pokrovček od nekega steklenega kozarca za marmelado.
Ko pes obvlada povelje tap, ga daš na prostor in nato daš na njegovo desno stran, lahko tudi na levo pasjo nogo ta pokrovček in mu daš povelje tap. Z desno nogo naj bi se dotaknil pokrovčka. Najbolje je da začneš z majhnimi razdaljami od leve noge, oz.tiste čez katero se križa... Postopoma pa razdaljo povečuješ in počasi ukineš pokrovček in dodajaš drugo povelje. Npr. "Križaj".

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #5 : 25 September 2008, 09:24:44
Uau,mi sploh ni padlo na pamet kaj takega :o
Jaz sem pa tuhtala,kako naj eno nogo premakne,brez da bo še drugo :-[
Hvala,hvala,mi bo za RO prišlo prav.Grem takoj malo probat! :P ;D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #6 : 25 September 2008, 19:50:27
sibila jaz sem krizanje tack naucila malo bolj enostavno kot Majchy (ker pac, tacko zna vsak dat, "tap" pa ne)  ;) :P

In sicer, dala prostor, in mu recimo z eno roko prijela tisto tacko, ki je na miru, drugo roko pa dala tako, da je bila cez spodnjo, in zahtevala tacko.. In ko je pogruntal, da lahko da taco tudi nastran, sem roko umaknila, tako da je svojo tacko prekrizal, in pohvalila, ter dodala komando  :)

Sedaj kadar se dela frajerja, kadar kaj "fehta" zmeraj sam od sebe kriza tacke..  :D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #7 : 28 December 2008, 11:30:12
Jaz sem učila za eno tačko, da prekriža tako, kakor Majchy, za drugo pa tako kakor ovcka!  ;D



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #8 : 13 September 2009, 21:27:35



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #9 : 30 Januar 2010, 22:40:51

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #10 : 31 Januar 2010, 00:07:54
Hehe ja ma še rutko tvoj gor. ;) Samo je pa tvoj na manj gosposkem placu- na tleh moj pa na postelji. :P



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #11 : 31 Januar 2010, 12:43:21
Ja, ampak on je barvno usklajen v te rozaste barve  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #12 : 31 Januar 2010, 21:33:19
Ja, to pa res dobro paše z ozadjem. ;)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 14 Junij 2011, 20:00:46
Jaz pa ga zdaj učim križanja tačk in nikakor ne gre. Učim ga pa kar tako da dam eno taco čez drugo in dam priboljšek (ko nekaj časa drži) in rečem križ. Ko mu po precej poskusih rečem križ in primem taco samo malo, jo ne dam prav čez pa samo cepeta s tacama in me gleda. Ve da mora delati nekaj s tacami pa ne ve točno kaj. Tisto s tarčo pa ga bo kolikor ga poznam le razburilo, saj obožuje ta trik in vedno bobna po tarči ter laja... Ta trik delata že ogromno časa pa ne razume, večino trikov pa se nauči po nekaj dneh. Je pa jazbečar, zato malo težko križa tace in zgleda prav smešno.
On je za vse stvari s tacami tako navdušen, da prav pretirava.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #14 : 15 Junij 2011, 00:40:11
Poskusiš z drugo tarčo, ki je še ne pozna. V ležečem položaju, nagrajuješ vsak dotik nove tarče s taco, in ne daš nobenega ukaza, ki bi ga spomnil na prejšnja dotikanja tarč z lajanjem. Če bo ležal, tudi ne bo mogel pretirano bobnat po njej..ali pač? Poskusita  :)

Možno pa je tudi, da zahtevaš da ti da tačko v roko, potem pa roko pomikaš proti drugi taci, postopoma vedno bolj čez drugo tačko. Isti princip kot s tarčo, samo da uporabljaš roko.  :)
Meni se je to tarčenje daleč najbolje obneslo za križanje tac.

Če boš ti premikala njegovo taco, bo dosti dlje trajalo, da bo razumel, kot če jo že od začetka sam premika (v roko recimo), in potem počasi izoblikuješ pravilen položaj.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 15 Junij 2011, 09:37:20
Saj če je le mogoče ga ponavadi učim tako da sam nekaj naredi, saj si najbolj zapomne. Bom poskusila s kakimi tarčami, ki mu ne bodo tako všeč (ne vem še kaj, bom videla). Bom vztrajala pa bo kar bo.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 07 Julij 2011, 11:38:28
Potem sem se spomnila drugo metodo brez tarč. Držala sem mu desno tačko in priboljšekpred njegovim smrčkom vlekla v levo stran. Ker je hotel z njim se je pomaknil tako da je prekrižal tačke. Takrat sem ga nagradila. Postopoma sem ga le še dotikala na taco in ukinjala vlečenje priboljška, zdajpa mu le rečem križ in dam prst na tla.