Pasja hrana???

Love Cat · 3829

Love Cat

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
: 09 Julij 2008, 14:41:42
Zanima me če lahko mačke jedo tudi pasjo hrano??



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #1 : 10 Julij 2008, 00:09:11
Pasja hrana je za mačke totalno neprimerna, ker vsebuje premalo beljakovin, razmerje ni pravo, ni določenih snovi... Ne vem, zakaj bi sploh hranila mačko s pasjo hrano? Čez čas bi se sigurno pokazale kakšne posledice.

Mačji žur! :)


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #2 : 10 Julij 2008, 10:13:17
Pa nebi rada težila ampak se mi zdi da je o tem že toooooooook napisanga ::)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Love Cat

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 10 Julij 2008, 14:20:14
No nisem vedela, da je o tem že veliko napisanega. Sprašujem pa zato, ker jih nekdo hrani s pasjo hrano in me malo skrbi.



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 26 April 2009, 00:55:20
No, meni je zadnjič prodajalka v trgovini za male živali (ženska očitno tam samo prodaja in veze nima) predlagala, da naj mačkam damjem pasjo hrano za mladiče. Kontekst je bil ta, da sem iskala hrano, ki ne bi vsebovala stvari, na katere je alergičen naš pes, saj mimogrede ukrade nekaj mačjih briketov in imamo potem probleme. So se ji pasji briketi iste znamke, kot jo dobiva pes, zdeli dobra zamisel.  ::)

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5 : 26 April 2009, 10:48:07
Če bi jo s pasjo hrano futrala zelo življenje, bi znalo priti do kakega zdravstvenega problema. Mi smo našo na začetku njenega življenja 1-3 leta približno hranili s pasjo hrano, potem pa prešaltali na mačjo (ne vem zakaj, pač tako je bilo). Zdaj je na Friskasu, sicer rahlo nekvalitetna hrana, a drugače imamo čist apatično mačko. No, stara je že okrog 15,16 let, zdravstveno vse bp, let ne kaže, tako da ji tisti pasji briketi očitno niso storili neke velike škode. To pa seveda ne pomeni, da priporočam tovrstno prehrano



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 24 April 2010, 14:57:43
Babičini muci ki sta siti nočeta pasje hrane, pes pa hoče njuno. ::).Sosedove mačke ki jih tudi hranimo pa pojedo tudi pasjo hrano.Včasih ko nimamo priboljškov in rabimo kaj priročnega, majhnega vzamemo mačje ker so mu zelo dobre.Eno vprašanje ki ne spada ravno v temo ampak ne bom nove odpirala.Vem da sta wiskas in friskes nekvalitetni hrani ampak vseeno, katera je bolj kvalitetna ???



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 05 Maj 2010, 14:06:30
Nobena. Lahko mirne duše kupiš tudi Mercator mačje brikete, pa bistvene razlike ne bo. To je tako, kot vprašanje, ali je bolj kvalitetna hrana McDonalds ali Burger King... Lahko komot izbereš cenejšo.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby