Alpine River Avstralski ovčarji - Berryno leglo

andreja · 144117

KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #630 : 24 November 2008, 10:10:17
Boks je najverjetneje zelo uspešna pogruntavščina vzgoje mladička 21.stoletja. Vendar sem jaz še vedno zelo "konzervativna" glede tega, zato ne bi nikakor dovolila, da mi mladiček celo noč joka osamljen v boksu, v namen vzgoje in privajanja novemu domu. Se pač s tem ne strinjam. Avstralca imam šele dve leti, vendar je boks zadnja stvar, v katero bi ga vtaknila, če bi se on upiral in protestiral. Magi že od malih nog prebije vsak trenutek svojega življenja z enim od bitij v naši hiši, pa naj bo to človek, pes ali mačka in mu tega ne bi nikoli odrekla. Ker pa nimam dovolj izkušenj s tovrstnim načinom vzgoje, ne bom nikogar kritizirala, to je samo moje osebno mnenje.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #631 : 24 November 2008, 10:32:50
Saj ga ne zapreš v boks pa pustiš tam samega celo noč...  ::) Moja ima boks ob moji postelji. :P In ni niti pisnila, niti protestirala, ampak ga je sprejela kot svojega in je zdaj čisto navdušena nad njim.  8) In treba se je zavedati tega, da nimajo vsi take sreče, da je lahko pes ves čas v družbi lastnika in so boksi čisto kul zadeva za pustiti noter psa v času, ko bi ta demoliral pol stanovanja. To pa zdaj ne pomeni, da se psa zapre noter brez navajanja in se gre za 8 ur v službo.  :-\


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #632 : 24 November 2008, 11:17:55
Dominika, pozdravljena v aussie svetu  :)

Kar se tice navajanja na boks. Zacne se ze zelo zgodaj in postopoma, nadaljuje pa v novem okolju. Nekateri mojih malckov so porocali, da so bili veliko bolj zadovoljni z boksom, ce so jim pokrili zgornji del in je nastala nekaksna kocica - njihovo zavetje, njihov prostor, kamor se lahko umaknejo, ko potrebujejo svoj mir. Daj mu noter kaksno super dobro zvacko, nekateri (a ne Zoe  :P) so od nas odnesli kar celo poleno (jablane) in so ga imeli notri v kletki, hihihi Pa naj bo fajn utrujen, ko ga das noter, npr. po tem ko je bil ze vec ur pokonci, pa potem ko pridete s sprehoda, ko se umiri, itd.
Tule je pa fotka zgodnjega navajanja na kletko. Mislim, da so fuuul trpeli  :P

http://blumina.moj-album.com/album/4348774/?os=4402129

Blumina



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #633 : 24 November 2008, 11:25:47
Andreja, a imaš Berry že doma? Kako je sprejela tebe, tvojo hišo in domače, ko je bila toliko časa stran?



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #634 : 24 November 2008, 12:09:30
Dominika, pozdravljena v aussie svetu  :)

 fuuul trpeli  :P

http://blumina.moj-album.com/album/4348774/?os=4402129

Blumina

tole je pa res nartabltabolše navajanje. ;)
kok so kjut.  :D

mislim, da je res najbolše, da je ful utrujen in da če se uleže nekam drugam, mu ne daš miru, in ga daješ v boks, dokler ne ostane v njem. potem bo pogruntal, da mu ti tam daš mir/počitek in vsi ostali tudi (mačke, otroci).
urmasu je ful všeč, če je nekje zabubljen (v boksu, pod klopjo, pod mizo, pod...), tako da je skrit pri naših nogah. tana je drugačna. njej ni všeč spati v zaprtih prostorih, ker hoče imeti vse pod kontrolo tudi ko spi - vsaj tako ona misli. in spi najraje sredi sobe, ob kavču... njej ni nikoli bilo všeč v boksu. raje je privezana, če mora bit že nekje primiru. če je v boksu ne spi in ne počiva, ampak je pozorna, kaj se zunaj dogaja - če je privezana se sprosti.
    sto psov, sto različnih karakterjev.



Dominika

  • Gost
Odgovori #635 : 24 November 2008, 12:39:43
Joj, saj ne damo samega za celo noč v boks, pa da bi jokal kolikor bi mislil. To smo poskusili, prvo noč je bilo ok in je spal do 4 ure, sedaj pa ni več ok. Očitno je bil prvi dan tako napet, da je omagal. Sedaj pa tudi čez dan počije. Ponoči smo ob njem in ga počasi dajemo v boks (beri ima zagrajeno z boksom v kotu sedežne-tako da leži na tleh Moon, pa eden je na sedežni-dobr da nas je veliko, da se lahko zvrstimo ;D). Tako da spi na tleh ob sedežni. Samo čez dan ga pa počasi navajamo, vsak dan malo več.
Hvala Blumina, sem tudi jaz začela boks pokrivat, da ni presvetlo- ker v kuhinjo sveti cestna svetilka. Pa se mi zdi da je bolje.  5trca sem prebrala kar je tukaj gor, kako premikati boks in mu delati zanimivega. Sem mu poskusila dat v kongo briketke, pa jih tud pogledal ni, dokler se je odločil, da bo jokal :-(
No prej sem morala v trgovino in sem ga pustila v dnevni, a je ravno tako jokal in spraskal vrata- tako da ni nič bolje če je spuščen.
Cowgirl- ja saj sem ga mislila pustiti na hodniku- ima sedaj prav svoj kotiček in da bi mu kasneje (ko bi bil malo večji) dali samo ograjico na stopnice, da ne bi mogel gor (tako bi imel kar nekaj m2), samo to mu sedaj ne morem narediti, ker  potem ne more nihče biti ob njem. Tako da se navaja na boks v dnevni, pol ga bomo proti hodniku premikali in bo.

Vsem skupaj hvala za nasvete :-)  Saj vem, da smo si izbrali aktivnega psa in niti ne pričakujem da bo miren. Ker če želimo da dela, potem mora biti aktiven in zvedav   :)

Sedaj smo bili zunaj, gre sneg, no je že kar nekaj snega (promet pri nas stoji) in se je po vrnitvi najedel, malo sva se igrala in sedaj sem ga dala v boks- ko sem začela to pisat in je že nekaj časa tiho. Tako da mislim, da je jokal nekje 10 min (kar je super uspeh).




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #636 : 24 November 2008, 12:45:05
Ma ja, saj se bo scasoma navadil. Racunaj, da je tudi komaj nekaj dni pri vas in mu je se vse novo in cudno :)

battito animale


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #637 : 24 November 2008, 15:48:29
Ja, tudi Terra mislim da se je navadila na celo stanovanje in ga sprejela za svoje v nekje 3 tednih.
Do takrat je spala z nami v spalnici (jaz pa s čepki v ušesih :D) Potem pa sem jo en dan kar pustila spodaj, v dnevni sobi (brez boksa) in je prespala celo noč. To je potem trajalo kakšen mesec ali dva, nakar ji je postala dnevna soba zelo zanimiva in smo vsako jutro našli kaj novega. Obdelala je pohištvo ipd. Zato sem jo en dan kar za celo noč zaprla v boks (prej sem jo pa počasi navajala podnevi) in je bila lepo tiho, pa nič ni uničla. Razen seveda vse odejice in vse kar je bilo pač v boksu ::) Še zdaj spi v boksu in še zdaj grize odejice...me res zanima, kdaj se bo to grizenje končalo...zdaj ima že 14 mesecev ::)
In ja, tudi jaz imam boks pokrit iz treh strani, tako je kot ena kučica, pa še lepše zgleda ;D
Zdaj je prav smešna, zvečer rečem samo: gremo spat- in gre v boks :)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #638 : 24 November 2008, 16:09:41
Grin je nehal malo po 2. rojstnem dnevu... zdaj ima sicer obcasno se kaksno nenavadno idejo (ponavadi ko sem jaz zraven ;)), ampak naceloma je brez problemov  ves cas spuscen v stanovanju :)

battito animale


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #639 : 24 November 2008, 16:23:14
Aha...bomo še nekaj časa čakali :D
Saj sem to tudi pričakovala, ampak vedno upaš, da bo želja po uničevanju kaj prej izginla .... ::)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #640 : 24 November 2008, 18:44:40
Andreja, a imaš Berry že doma? Kako je sprejela tebe, tvojo hišo in domače, ko je bila toliko časa stran?

Nonstop se me drži, da nebi kam šla...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #641 : 24 November 2008, 19:05:13
Scarlett, potrpi še malo! Nekega dne boš prišla domov, kot vsak dan, v strahu, kaj boš novega našla, in glej, nič ne bo narobe  8). Nič ne bo pogriženo, uničeno, odneseno, preluknjano, scefrano in prežvečeno  ???. Od takrat naprej boš našla le še kakšno uničeno obutev, če ne boš vsaj še nekaj mesecev vse spravljala v omarice ali pa na zelo visoke police, morda kakšen tepih, ki ne bo na svojem mestu, ampak bo VSAJ cel  ::). Magi mi je nazadnje skrajšal eno krasno usnjeno japonko, ki je padla z okenske police. Fanta sem poslala z njo v Hervis, da poišče enake nove, vendar jih niso imeli več. Te japonke mi je res žal  :'(. Razen tega je pred nekaj dnevi izginil tepih pred vhodnimi vrati, nepoškodovan je bil na balkonu. Magi je imel trenutek slabosti  :-[. Drugače ga bolj zanima plastični ostanek vaze za rože, ki je njegova ljuba igrača  ::).



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #642 : 24 November 2008, 19:14:28
 :D :D :D
psi pa imajo domišljijo ;D
pa saj jih čisto razumem  :-\ meni bi bilo tudi dolgčas biti sama doma, pa se ničesar ne dotakniti in samo spati :D



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #643 : 24 November 2008, 19:28:34
Ja, si misliš, kakšen dolgčas pustiti vse pri miru, ko pa imamo hišo in vrt polne takšnih zanimivosti, ki se jih lahko z lahkoto predela  ;). Nekoč sem raztegnila vrtno cev, da bom goskam zamenjala vodo v njihovem bazenčku. Ker je seveda nisem takoj pospravila, je ostala raztegnjena na vrtu. Grem po vrtu in zalotim Magija, ki brezbrižno leži na travici, cev pa ima speljano čez prednje tačke, nedotaknjeno, nisem mogla verjeti  :P. Najbolj priden pes na svetu  :). Cev sem lepo pospravila na kolut in vsa srečna ugotovila, da tokrat ne bo treba zaradi moje nepazljivosti kupiti 25 m nove cevi, ker je zadnja bila skrajšana na pribl.1 m dolžine  :'(. Ko sem jo zvečer odvila, da bom lahko zalivala rože, se je cev spremenila v pravi brizgalni sistem, na vsakih nekaj cm je bila luknjica, po skoraj celi dolžini, voda pa je veselo škropila po celem vrtu, kot vodomet  >:(.  Še dobro, da imajo v Obiju vedno kaj na akciji  ;).



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #644 : 24 November 2008, 22:04:44
karmen: si imela pa namakalni sistem za travo. kot v Ameriki. ;)
Urmas je sedaj star 2 leti, pa je ravno danes vrtnaril na balkonu. se je odločil, da mora čebulice namesto mene spravit iz lončkov.  sem se vsaj spravila čebulice pospravit.  :D

imate kakšne snežene slikice danes?
tole je ena - apres kidanje



Dominika

  • Gost
Odgovori #645 : 24 November 2008, 22:17:55
Nimam slikc :-(  Je J delal in sama težko gledam dva psa in slikam. Jutri, no sej moon se skoraj ne vidi v snegu, ker ga je več, kot je on visok. Poskakuje pa kot veverica.
Sedaj smo mu dali v boks termofor (na ene 37 stopinj) in pod tepih. Spi v boksu, zaprt in ob njem na sedežni dežura danes hči.
Upam, da bo še naš Maks danes spal- je že nekaj dni bolan in vsaka noč je bolj neprespana. No da se po enem tednu malo naspimo.
Lahko noč tudi vam.
Ups, Karmen sem se zelo nasmejala, ko sem si predstavljala namakalni sistem a la Magi ;D ;D



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #646 : 24 November 2008, 22:41:57
Joj, kolko vam zavidam sneg >:( ;)
Mi bomo spet celo zimo "molili" in potem ga bo vseeno samo en dan kake 2 cm :( No, že to bo dobro :D
Uživajte po snegcu še za nas :)



Dominika

  • Gost
Odgovori #647 : 25 November 2008, 09:09:22
Scarlett si na obali?

Jaz obožujem sneg, men je tko lepo, pa vse belo...

MI SMO PA SPALI,  smo ga dali ob 22 v boks in je zaspal v boksu, hči na sedežni in sta tako spala do pol sedmih zjutraj  :-\Sploh se ni prebudil, še za lulat ne. Je pa imel potem veliko dela. Da je vse uredil, pa še ven je šel na krajši sprehod. Po snegu se kar meče, tako mu je všeč. Slikce sledijo  :)
No našel je že košček za kakanje- kamor vodimo starejšega psa, ko pridemo do tistega drevesa, moon teče pod smrekco in opravi svoje. Tako, da je tudi že zelo čist.




KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #648 : 25 November 2008, 10:21:08
Dominika, super, da je tako priden! Boš vedala, da boste imeli čudovitega psa  :o. Mi pa rijemo po blatu na 5 stopinj, v dežju z burjo, kaj hočeš več od življenja  :P?



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #649 : 25 November 2008, 10:23:04
Čestitke za prespano noč!!! Pa za kakce pod smrekco. Samo da ne bo potem isto, ko boste postavili v dnevno sobo smrekco za božič. :P
Sneg je itak zakon... za nas in za pse. Jaz brez ne bi zdržala. Le, da se bo treba čez ene 50 let preselit na sever. :)



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #650 : 25 November 2008, 14:52:53
Ne, Dominika, mi smo na Krasu ;) Imamo pa točno tako vreme kot KARMEN, le še par stopinj manj ::)
Samo da ne bo potem isto, ko boste postavili v dnevno sobo smrekco za božič. :P
ta pa je bila dobra  :D



Dominika

  • Gost
Odgovori #651 : 25 November 2008, 15:05:26
No jaz bi težko živela brez snega. Preveč uživam, ko pade sneg in greš ven na sprehod, gaziš...

Ja Kras je tudi poredko snežen. Škoda.

Smrekce letos ne bo, ker imamo še dvoletnega otroka in res ne vem kako bi zgledala smrekca pri mački, Moonu in Maksu  :-\ Verjetno bi bila ena pogrižena, razbita senca same sebe  :) Bomo kar nekaj na višino postavili, da jim ne bo na dosegu.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #652 : 25 November 2008, 16:31:59
Dominika iz kje ste vi drugace? Sedajle sem sla se enkrat pogledat tisto prvo objavljeno fotko, pa mi je ozadje malo znano  :-[ (no, mogoce je pa samo podobno kot kje drugje)...

Martina lahko kaksno snezeno fotko od ostalih tamalih, ki so se doma? (saj ves od koga posebno  ;))

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Dominika

  • Gost
Odgovori #653 : 25 November 2008, 17:18:27
Ovčka posnetek je iz dobravskega polja- zadaj se vidi na Potoke. Doma smo na Blejski Dobravi- si prav uganila? Tako da Moon ni ravno daleč potoval  ;D

Pri zadnjem postu vidim da imam uničevalni 3M (maks, moon, mačka) >:D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #654 : 25 November 2008, 22:27:17
Noup, nisem  :-[ Potem je pa res samo ful podobno ozadje  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #655 : 26 November 2008, 11:41:26
Scarlett morš priti kej na obisk... Vremščica je še bela, zaenkrat!
Dominika, čestitke za novega člana!

Kam so pa ostali odpeketali? Je šel kakšen v tujino?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #656 : 26 November 2008, 14:28:11
za Ovčko Shadow se po divjanju po snegu najraje sonči in greje pri vratih
Dobiš ZS

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #657 : 26 November 2008, 14:29:07
Pa še v snegu

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #658 : 26 November 2008, 14:51:50
Jaz pa vem, zakaj toliko kažeš Shadowa  :P. Ker veš, da je moj ljubljenček, pa tako otožen pogled ima  ::). Pravi zame  ;)!



Dominika

  • Gost
Odgovori #659 : 26 November 2008, 14:55:53
Moon je danes zelo užival v snegu. Sedaj je že tudi ugotovil, da Bobaje ni kakšna huda zverina (je pa pripravno velik, če se je treba skriti). Tako skače okoli njega in mu vsake toliko časa poskusno skoči v ušesa ali gobec (če Bobaje voha, drugače ga še doseže ne). No in ko mu skoči v glavo, zbeži kar ga noge nesejo. Potem pa spet nabira pet minut korajžo za drugi krog. Smo se mu nasmejali zjutraj.

Karmen potem pa kar pot pod noge :P
Bom vsaj imela kakšno sočvekalko z mladičkom.