Stopnice

Gost · 6141

ursska

  • Gost
: 06 Avgust 2008, 13:29:56
Imam bernsko planšarko staro 3 mesece ki zelooo rada skače gor in dol po stopnicah. Vem da je to lahko zelo nevarno za sklepe in kosti. Kaj se da narediti? Poskušali smo že tako da jo vsakič skregamo a ne pomaga :(
Je imel kdo že takšen problem?



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #1 : 06 Avgust 2008, 13:33:11
Mi smo našega nosili vedno gor (Angleški buldog)-ko je bil majhen.
Ampak je raziskoval in sam šel gor parkrat in smo mu nekaj nastavil če se dobro spomnim, da pol ni mogel sam gor.-Da smo ga nesli.

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


ursska

  • Gost
Odgovori #2 : 06 Avgust 2008, 13:43:39
Naša psička domuje zunaj :) nima vstopa v hišo, razen v pisarno v kleti kjer zvečer spi (jo počaasi navajamo na boks) . Stopnice imamo od zunanje strani k vratom (20stopnic). Čez dan je cel dan zunaj spuščena na dvorišču in je skoraj vedno nekdo z njo, če pa je sama pa gre ležat v klet (vrata pustimo odprta če bi slučajno hotela ven) . Nevem zakaj jo tako zanimajo stopnice a kar naprej sili tja ter teka gor in dol.  :( Če gre z nami v hišo jo pa seveda nesemo a to se redko zgodi (ko jo kopamo). Kako bi preprečili skakanje po stopnicah?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 06 Avgust 2008, 13:56:16
Če misliš, da ji tekanje po stopnicah škodi (jaz mislim da ji prav nič), postavi varnostno ograjico, tako kot se dobi za otroke


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #4 : 06 Avgust 2008, 23:13:50
Če misliš, da ji tekanje po stopnicah škodi (jaz mislim da ji prav nič), postavi varnostno ograjico, tako kot se dobi za otroke

a pol stopnice niso tako hudo škodljive? ker jst imam 4 mesce staro maltežanko,pa se hudič pasji prow nič ne boji stopnic - ob 1.šansi sklizne gor in dol,brez problrma >:(


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 06 Avgust 2008, 23:38:42
Jaz sem takega mnenja-če ma pes dobre gene (ni dispilazije v odzadnju) potem panika ni potrebna, pes lahko skače in se zvija pa bo imel A1 in ED 0.

Sama bi sicer sprehajala po bolj lažjih terenih, nizki preskoki-pač pazla bi, da ne bi preforsirala psa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ursska

  • Gost
Odgovori #6 : 07 Avgust 2008, 08:33:14
To z geni je res ja, sam ni priporočljivo mladička vsaj do 6 meseca pustiti tekati po stopnicah .. saj ko odraste bo velika in močna  in bo še to dodaten minus za kolke in sklepe.. vsaj tako sem brala za velike pasme.. zdaj pa nevem ::)



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #7 : 07 Avgust 2008, 11:23:10
moja ZP-jevka ma tudi odlične gene, ampak jo jaz še zmeraj nosim po stopnicah  ::) tam do enega leta jo še bom, če nebo preteška  :D previdnost ni odveč, no ja včasih gre tudi sama, ko imam glih polne roke, pa se mi neda dvakrat gor pa dol hodit, imamo pa 30 stopnic- gre pa lepo počasi, ne dovolim ji tekat...



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #8 : 07 Avgust 2008, 11:36:28
no,jst sicer imam maltežanko - ki je majhna pasma,in zato skoraj nedovzetna za displazijo ... ampak me vseeno zanima..... sej jo tud jst nodim večinoma,ampak je tko polna energije,da včasih kar zalaufa gor ::) včasih pomaga da zakričim stop,ampak ne vedno  ::)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 07 Avgust 2008, 11:46:44
Ko smo še imeli zlate prinašalce, so se ti lahko sprehajali po tistih 20 ali koliko že štengah na podstreho, če jim je bilo všeč, takoj, ko so bili tako veliki, da so se lahko stegnili čez stopnico. Kar je bilo najkasneje pri 7 tednih. Dol sem jih pa raje še kakšen teden nosila, pa ne zaradi sklepov, ampak zato, ker so bili rahlo štorasti in bi se lahko poškodovali. Samojedov mi ni bilo treba nositi niti gor niti dol. Noben ni imel zanič sklepov ali vezi. Kolke so imeli vsi ali 0/0 (najstarejši) pri mlajših pa je bila najslabša ocena A1/ B1.
Mislim da je to s stopnicami že preraslo v mit. Namreč mladiču dejansko lahko škodi, če mora večkrat dnevno prehoditi stopnice gor in dol iz recimo petega nadstropja. Tako kot mu škodi tudi kakršnokoli drugo preforsiranje. zdaj pa se da videti lastnike, ki sveje tudi 6 in večmesečne pse dvigujejo že, če morajo čez eno ali dve stopnici. Ah ja. To, da morajo ti isti mladiči na omejenem (včasih celo zelo omejenem) prostoru čakati svoje lastnike večino dneva pa se nobenemu ne zdi škodljivo. In ko se končno lahko premaknejo iz "zapora" se večino časa gibljejo po gladkih drčečih površinah. Kar je očitno tudi povsem OK. Na sprehodu pa jih je potrebno potem v čim bolj kratkem času utruditi tako, da potem dol padejo.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #10 : 07 Avgust 2008, 12:45:54
No mi se raje obrnemo na dvigalo pa ne zradi kakršnih koli poškodb ampak zradi Anine(moje) lenobe :-[ ko je bil mladič (malo čez 2 mesca) se je dvigalo pokvarilo in takrat sem ga nosila do 4 nadstropja.  :)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #11 : 07 Avgust 2008, 17:53:41
Punce ampak v vatko jih opa tudi ne zavijat. Potem bo pa ruker trusk po štingah, v hrib, skok čez deblo-ali pa kar veselo na trening agilitya-potem bodo pa resnično poškodbe.

Saj če gledaš mladiče v leglu-skačejo, se prerivajo, plezajo čez ograjo kotišča...Jaz na vidim razloga zakaj tiste stopnice ne bi prehodili.

Okey hoja navzdol je malce bolj zoprna-enako je s hribi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #12 : 07 Avgust 2008, 21:33:21
Midva trenirava agi (doma) in z največjim veseljem skače čez ovire ;D ;D ;D

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


NacekPacek

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 19 September 2011, 10:32:08
Je problem za devet let starega psa, če šiba po stopnicah. Stopnice so zelo nizke cca. 12cm visoke in pa jih je tam okoli 4, take daljše stopnice. Tko da niso tiste "prave" stopnice... Je to zelo narobe za psa (veliki švicarski planšarski pes).