Fotografiranje II.

zoe · 313772

Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #750 : 17 November 2008, 14:27:56
ginka, slika je lepaaa :o Kako si pa to slikala? Odsev je zelo lepo narejen, vidim da postaja popularen ;D
lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #751 : 17 November 2008, 14:29:35
Emmm, kašen odsev? To so tri marjetice, zataknjene v prazno polžjo hiško, in je tako nastalo :)

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #752 : 17 November 2008, 14:31:24
Joj, a sem jaz tolko neumna ali kaj mi je zadnje čase? Že liste vrtnice od Tullike sem zamenjala za lupine od oreščkov (sliko, ki jo je preuredila) ;D Groza ej, oprosti!
Zelo lepa slika! Se še enkrat oproščam.
lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #753 : 17 November 2008, 14:32:52
Mogoče misliš Uršino fotko :D Sej je vredu :)

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #754 : 17 November 2008, 14:35:22
ooo groza! Še malo pa bom dobila sklerozo! Malo sem zmedena, ker me boli glava ali pa sem po naravi taka, res ne vem. :D Jooooj (: No, pa uršina slika. Spet zamešala  :-X

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #755 : 17 November 2008, 17:16:03
en malo bolj abstrakten današnji sončni zahod. ;) šumu je oproščeno.

 

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #756 : 17 November 2008, 17:50:32
Wau Tosy, super lepa fotka!



Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #757 : 17 November 2008, 17:51:16
:o Tosy, tale slika je naravnost prečudovita. Zelo lepe tople barve, da te v teh mrzlih dnevih kar pogreje (: Ta rastlina pa izgleda, kot bi bila samo obrisana (tako rečeno), tista pajčevina ki se pa plete okoli, je pa tudi zelo lepa.
Bolje pa je, da o tem povedo še strokovnjaki.
lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #758 : 17 November 2008, 18:25:29
Ata ... imam Canona 400d. Zdaj mam pa nove apetite ... 5d mkII ... ce bo vse po sreci. Zaenkrat ostaja pri apetitih :(.

Ginka ... fotoaparat ni pomemben ... vse se da, ce se malo potrudi. Lazje je res ce imas DSLR, ki veliko hitreje slika. Ce pa imas kompakta moras imeti pa malo vec potrpljenja, da ujames pravi trenutek, ko kapljica pade v vodo. Aja pa se to sem pozabil napisat ... OBVEZNO moras slikati s stojalom. Iz roke pa res ne bo slo.
Aparat nastavis na stojalo tako, da vedno izostri na isti tocki ... potem das recimo posodo z vodo na pult pod kuhinjsko omarico in nad sredino posode na omarico prilepis s selotejpom injekcijo iz katere bos kapljala vodo (zato, da kapljica pade vedno na isto mesto) ... potem vzames palico in jo prislonis na omaro tik zraven injekcije in jo pomocis v vodo (se boljse je ce palico pomaknes tik do vode, da se voda ne razburka - potem ti ni treba cakati, da se voda umiri) ... z aparatom izostris na palico (na vodo ti ne bo izostril, ker aparati ostrijo na kontrast in zato ne more izostriti povrsine, ki je tako enakomerno obarvana kot povrsina vode) ... palico vzames iz vode in pocakas, da se voda umiri ... kapljico kapnes v vodo in poskusas sproziti ravno v pravem trenutku ... in to ponavljas v nedogled dokler ti ne uspe hehe (recimo kaksnih 200x).

To so zdaj po korakih navodila kako slikati taksno kapljico - ne se smejat ... zelo ziprovizirano ampak precej ucinkovito.

Lp
Matic


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #759 : 17 November 2008, 18:38:54
Ooo koliko pa stane stojalo? Si se moral pa zelo potrudit za sliko, saj se potem obrestuje.  ;)
lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #760 : 17 November 2008, 21:02:18
maya, annie - hvala. :) danes je bil res eden redkih toplih dnevih, ki so še ostali.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #761 : 17 November 2008, 21:12:09
Annie ... cene stojal so zelo razlicne ... od par 10E pa tja do par 100E. Odvisno od kvalitete ... med boljse spadajo Manfrotto, Vanguard, ... jaz imam Manfrottovega, zanj pa sem dal okrog 180E ampak je bilo to ze mislim da dve leti nazaj. Se pa sigurno splaca dati za stojalo malo vec denarja - meni ni zal niti evra.

Lp
Matic


Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #762 : 17 November 2008, 23:28:00
Matic, najlepša hvala za tako izčrpna navodila.. ;) Sam, jaz nimam stojala...ma, bom nekaj improvizirala, za prvič...Objavim, ko mi rata...

Mam pa eno novo fotko...

http://i111.photobucket.com/albums/n158/tullika/118.jpg?t=1226960841

Kaj pravite?



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #763 : 18 November 2008, 09:22:12
Tullika:

Izvirnost, originalnost   3
Aktualnost vsebine   3
Tehnična izvedba   4
Kompozicija    3
Fotografski izrez   3
Urejenost formata   3
Privlačnost motiva   3
Moteči elementi   2
Skupaj:                   24
Povprečna ocena   3

Žal je ta slika malo pod tvojim nivojem. Ko bi bil to živ metulj, bi še nekako lahko opravičil, po moje, zelo moteče ozadje, tako pa... škoda.
Tudi kontrast je za takšno fotografijo prevelik, zelo moti velika in s temno senco diagonalno presekana belina.
Če bi bilo celo ozadje ali temno ali svetlo, bi bilo mnogo bolje..., preveč je tudi z ozadjem zlit rob krila.

A sem prestrog?

LP



Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #764 : 18 November 2008, 09:38:43
Ne ata, korekten si ;). Tudi mene moti predvsem ozadje na tej fotki.


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #765 : 18 November 2008, 10:00:51
Nč nisi prestrog....jaz pač poskušam in se učim kaj je ok in kaj ne.... ;)  Saj tisti črni rob tudi mene moti, je pa to žleb bajte...   Lahko bi metulja samo izrezala, kar pa nima posebnega pomena...  

Aja, pod drugim kotom pa tudi ni šlo, ker na drugi strani pa metulj ni zanimiv, ker je enobarven..., v bistvu samo oblika. 

Živi metulji praviš?? Hm..to je pa še daaaaaaaaaaaaaaaleč, si pa seveda želim...enkrat.


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #766 : 18 November 2008, 10:09:52
Hja, če bi posnela z čim manjšo zaslonko, bi pridobila globinsko ostrino in tako žleb (ki bi bil takrat prepoznaven) mogoče ne bi bil tako moteč..
Vredno poizkusa.

O, tudi metulji, pa mogoče še kaj, pride z vajo in tehniko.
Skoki nosečnic so že lep poizkus :P

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #767 : 18 November 2008, 11:10:22
Ja, mam eno tudi tako, ampak tista mi je pa res grozna... :-[ ;)  Ker se prav očitno žleb vidi, ki pa roko na srce, ni ravno najlepša stvaritev človeka. No, skratka, ponesrečen poizkus. metulja...

Grem rajši  žive metulje lovit ven... :D  Oz.. delat... ::)

Ja, nosečka je pa faca...  8)


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #768 : 18 November 2008, 13:20:55
Maticc, hvala za informacijo ;) seveda pa vrjamem, da ti ni žal niti evra, stojala so pa ja zelo uporabna :P
Tullika, sicer je metulj zelo lepo izostren, pa me tudi moti ozadje :)

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #770 : 20 November 2008, 18:13:22
Silver,
najprej si dobro preberi navodila in za začetek poskusi z različnimi avtomatikami fotoaparata.
Vse te slike, razen golobov, imajo napačno nastavljeno avtomatiko in so absolutno pretemne. Tudi če je bilo premalo svetlobe, bi se moral avtomatsko vklopit fleš.
Preveri DIN oz ASA nastavitve.
Motivi so drugače dokaj solidni, razen na drugi sliki, ko ne vem kaj naj bi to bilo.

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #771 : 20 November 2008, 18:16:17
Hvala za nasvete.
Sem imela čas zelo kratek , ker sem hotela dobiti tako zatemnjeno slikco , ampak mi je fotoaparat naredil ravno nekaj vmes. Bom jutri poskusila navadno.  :)



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #772 : 20 November 2008, 20:32:35
Urša super slike!  :o :o :o
No samo zadnja...  :-\  ;D

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #773 : 20 November 2008, 22:01:05
Silver,
najprej si dobro preberi navodila in za začetek poskusi z različnimi avtomatikami fotoaparata.
Vse te slike, razen golobov, imajo napačno nastavljeno avtomatiko in so absolutno pretemne. Tudi če je bilo premalo svetlobe, bi se moral avtomatsko vklopit fleš.
Preveri DIN oz ASA nastavitve.
Motivi so drugače dokaj solidni, razen na drugi sliki, ko ne vem kaj naj bi to bilo.

Se mi zdi, da je pasji smrček in delček ušesa.




ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #775 : 21 November 2008, 08:50:43
Najchy, slika lori4:
Izvirnost, originalnost   4
Aktualnost vsebine   3
Tehnična izvedba   4
Kompozicija   4
Fotografski izrez   4
Urejenost formata   4
Privlačnost motiva   4
Moteči elementi   3
Skupaj:   30
Povprečna ocena   3,75

Če bi bila na sliki stara vrv na mreži, bi bilo še boljše, pa tudi zgoraj je nerodno odrezan zgornji rob vrvi v ozadju.

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #776 : 21 November 2008, 09:33:43
Najchy, meni je pa prva s čolni fenomenalna!! :o Edino izrez bi jaz naredila drugačen, nekako bi konec pomola speljala v desni spodnji kot, če veš kaj hočem povedat..ker ves čas čakam, da se bo fotka še naprej odprla.. :-[  Ampak drugače je pa res krasna, motiv, barve, vse... ;D


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #777 : 21 November 2008, 15:03:04
Najchy super fotografije. Objavi še tisto morsko zvezdo.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #778 : 21 November 2008, 15:05:22
Najchy, fotografije so super. Še posebej mi je všeč prva in zadnja ;)
lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.