Fotografiranje II.

zoe · 313177

ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #1110 : 15 December 2008, 17:30:22
Ok, vsakdo si pač sam izbira način komuniciranja in sporočanja...

Če kdo ne razume, za kaj gre na tem forumu, je to njegov problem in če kdo ne želi slišati komentarja - ali celo kritike, naj pač tega ne išče.
Nismo se vsi rodili s fotoaparatom v rokah, da bi vse vedeli o mm ali cm ali celo m v levo ali desno...

Ker pač nisem fotograf, ti žal ne morem vrniti enakega ali podobnega "kissa", se pa zanj zahvaljujem - je zelo"kjut" (mimogrede, dober izrez in motiv)...

Lp
Božo


Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #1111 : 15 December 2008, 19:40:35
Saj veste kako pravijo ... slika pove vec kot tisoc besed.

Jaz lahko recem samo to hehe ...









... sem velik povedal ane?

Utrinek ... ful dobra zadnja slika!! Samo sporocilo se mi ne dopade najbolj ;). Sem preprican, da oba z atom veliko vesta o fotografiji ... tako, da ce se mnenja nekje malo razidejo ni nic takega. Tale tema se zdi meni super in zelo konstruktivna/poucna (kar se tudi zelo opazi!!!) in mislim, da bi vsi imeli veliko od tega, ce bi vidva oba pomagala s kaksnim nasvetom. Ceprav moram rect, da je bila tudi vajina debata zelo zanimiva (s fotografskega vidika, da se razumemo!), ker se o nobeni sliki ni bilo toliko povedanega hehe. Tako, da vazno da ostanemo pri konstruktivni debati in da se zadeva ne zaostri prevec. Pa da ne bosta narobe razumela ... ne poznam nobenega od vaju, zdi se mi samo skoda take super teme v kateri sem preprican vsi radi sodelujemo in smo se ze veliko naucili.

Lp
Matic

Lp
Matic


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #1112 : 15 December 2008, 19:49:27
Matic prva se mi ne dopade tako....oprosti.
Ostale so pa kot vedno neverjetne!  :o  :-*

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #1113 : 15 December 2008, 19:50:41
Ha, ha Maticc, dober fotostrip:
Ob razvijajočem "otroku" se "spopadeta" dva podobna psička o dobri fotki in na koncu pomirjena odletita v čudovit sončni zahod... - škoda, da ni dveh galebov.

Lp
Božo

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #1114 : 15 December 2008, 20:04:03
Maticc, ti si genij :o Prečudovite slike imaš, pa prav prijetno jih je pogledat
lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #1115 : 15 December 2008, 20:13:43
Maticc, fotka z bokserjema je fenomenalna :o :-* Oziroma vse so mi vščeč ;)
Zgleda da zima ni ravno moj čas za fotkat, ker sem včeraj vseh 250 posnetkov, ki sem jih naredila od 2 motivov zbrisala z mapo vred, ker mi nič ni bilo všeč :-X

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #1116 : 15 December 2008, 20:17:58
ginka, vaja itak dela mojstra ;) za marsikatere zima ni ravno "fotografski čas", čeprav se trudijo.. ampak s časom in napredkom bo vse lepo šlo
lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1117 : 15 December 2008, 20:19:31
Maticc, super fotke  :o

Me zanima vaš komentar na te- na kaj naj bom pozorna, napake in podobno...




http://srednjedravska.moj-album.com/slike/3341308/vOZk3FtglPwjjYqB.jpg

Hvala  :-[



Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #1118 : 15 December 2008, 20:23:00
**Jackie**, prva slika je sicer zelo dobra, lahko pa bi bil gor cel pes :P Druga slika mi je pa malo preveč motna ;) Eh, saj še ne znam ocenjevat, bodo strokovnjaki povedali.
lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1119 : 15 December 2008, 20:32:57
**Jackie**, prva slika je sicer zelo dobra, lahko pa bi bil gor cel pes :P Druga slika mi je pa malo preveč motna ;) Eh, saj še ne znam ocenjevat, bodo strokovnjaki povedali.
lp
Hvala,
je tako bolje?
http://www.shrani.si/f/1l/xd/4YPrfg2p/zrom11.jpg



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #1120 : 15 December 2008, 20:39:53
Ok, vsakdo si pač sam izbira način komuniciranja in sporočanja...

Če kdo ne razume, za kaj gre na tem forumu, je to njegov problem in če kdo ne želi slišati komentarja - ali celo kritike, naj pač tega ne išče.
Nismo se vsi rodili s fotoaparatom v rokah, da bi vse vedeli o mm ali cm ali celo m v levo ali desno...

Ker pač nisem fotograf, ti žal ne morem vrniti enakega ali podobnega "kissa", se pa zanj zahvaljujem - je zelo"kjut" (mimogrede, dober izrez in motiv)...

Lp
Božo





Ok res ne razumem zakaj takšen ton? :-\
Ok veliko veš o fotografiji, dosti ušporabnih nasvetov daš, samo pač vedno ne moreš imeti prav ane? Če praviš, da se niste vsi rodili s fotoaparatom v roki, potem pusti utrinku, da ti pove svoje. Ti si kritiziral njegove fotke on ti je pa pač povedal nazaj, zakaj se mu ne zdi kritika utemeljena...na forumu se je našel še nekdo, ki se spozna na fotografijo in ta ti pač ne bo samo kimal in se ti zahvaljeval ane. ;)

Pa brez zamere samo sem mogla tole napisat, ker se mi je zdelo nesmiselno nastopiti s takšnim tonom proti njemu.



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #1121 : 15 December 2008, 21:03:13
Ah Mucika, sem mislil odgovorit malo drugače, pa nima smisla zaostrovat nekaj, kjer sploh ni bilo zaostrovanja.
To jemljem kot popolnoma normalno izmenjavo mnenj, saj je to javni forum in nikjer ne piše, da morajo in da na njem sodelujejo samo profesionalci. Tem so namenjeni drugačni in drugi forumi.
Zelo si želim, da bi jih tudi tu sodelovalo čim več, bi bile še boljše slike, kar mislim, da se tu že dogaja.

Če sem utrinek s čim užalil, se mu tu javno opravičujem in s tem je, vsaj zame, ta zadeva končana.

Nikakor pa ne želim, da bi moji komentarji kogarkoli kakorkoli delili in so zgolj dobronamerni.

Lp vsem
Božo



Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #1122 : 15 December 2008, 22:44:02
vsem hvala

Jackie ... prva slika mi je ful vsec. Moti edino veja, ki je pred psom. Druga je slaba, ker ni ostra. Tretja pa je tudi v redu moti edino drevje v ozadju. Lepe barve in ostrina pri zadnji. Pri zadnji pa je narobe, da si psa slikala od previsoko - od zgoraj. Ce slikas objekt, ki je toliko nizji od tebe moras malo pocepnit, da ne slikas z vrha.

ginka ... saj pozimi ni nic drugace slikat kot poleti ... tezje pa je naredit dobro fotko zato, ker nimas takih lepih barv v naravi kot poleti ... velikokrat pa fotografijo naredijo lepo predvsem barve. Tako, da se je treba pozimi samo malo bolj potrudit in naresti sliko, ki bo zanimiva za pogledat, zaradi cesa drugega kot zaradi barv. Pri fotografiji pa zelo drzi kar je napisala Annie ... vaja dela mojstra.

Samo dve barvi ...



Lp
Matic



utrinek

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1123 : 15 December 2008, 23:52:48

Če sem utrinek s čim užalil, se mu tu javno opravičujem in s tem je, vsaj zame, ta zadeva končana.



Ata, prosim te, ne s takimi, ker me nisi popolnoma nič užalil. A ni prav, da poveš svoje mnenje, jaz sem pa svoje, kakršnega sem dobil od kolega, ki pač tudi obvlada to zadevo. Vsekakor, je vsak komentar koristen, ker na tem se gradi. Če ga pač človek ne uporabi na tej fotki, pride prav kdaj drugič. S tem se tudi vidi, kako vsak drugače vidi zadevo, kar ni nič narobe in to je celo + .

Aja pa še to, ker vidim, da je bil naslov zadnje fotke nekam narobe razumljen. Naslov nima nikakršne zveze z debato mad menoj in atom in je bil izbran čisto naključno, ker, kot se vidi s fotke mladiček "poljublja" mamo. Sam sem šele kasneje videl, da je ata (in tudi drugi) narobe razumel tisti naslov fotke, za kar se opravičujem.

Trenutno želim vsem lahko noč, do prihodnjič, ko dam kako fotko spet na forum, zdajle imam še neko delo in se ne izide.

Lep pozdrav in dobro luč!
Robi


p.s.: Matic, čudovite fotke imaš!!! Bravo!!!



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #1124 : 16 December 2008, 12:18:10
ginka ... saj pozimi ni nic drugace slikat kot poleti ... tezje pa je naredit dobro fotko zato, ker nimas takih lepih barv v naravi kot poleti ... velikokrat pa fotografijo naredijo lepo predvsem barve. Samo dve barvi ...

Zato sem pa še vedno pristaš in zagovornik ČB fotografije.
Največji izziv je z dvema barvama (kar ni čisto res - obstaja približno 300 samo sivinskih odtenkov ki jih zazna oko) prikazat celoten barvni spekter.
Velika večina fotografij, ki so dobila Pulitzerjevo nagrado za fotoreporterski posnetek (to je pač moje delovno področje), je v ČB tehniki in s klasičnim postopkom.
Eni še vedno prisegajo na klasičen film.

Ups, pa ne zdaj vsi preit na ČB fotografijo, tudi z barvami se da zelo dosti povedat 8).

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #1125 : 16 December 2008, 12:27:03
Ata brez skrbi ;) - imamo že s samimi barvnimi preveč dela in skrbi  :D :D.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #1126 : 16 December 2008, 18:24:49
Če koga zanima ČB fotografija si tu lahko ogleda dela enega najboljših (po moje... ) mojstrov ČB fotografije g. mojstra Stojana Kerblerja

http://www.photo-kerbler.com/fotografije


Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


culto

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #1127 : 16 December 2008, 20:02:09
Ko ravno debatirate o črnobeli fotografiji...mimogrede, psička na posnetku je postala včeraj srečna mamica treh
novih parsončkov. Čestitke Elica  :-*
http://culto.moj-album.com/slike/7293192/7l8W9SZk5ovNI1W0.v.jpg



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #1128 : 16 December 2008, 20:14:46
Culto, lep pasji portret. Res škoda za malce moteče ozadje. A se meni samo zdi, ali teli parsončki ful radi pozirajo?

Mene je pa sicer v ČB tehniki navdušil tale francoski fotograf: http://www.arles.fr/clergue/photos.html


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #1129 : 16 December 2008, 20:36:10

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #1130 : 16 December 2008, 20:46:22
Prva mi je všeč.

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1132 : 16 December 2008, 20:51:01
Meni tudi prva, pri drugi in tretji mi fokus ni všeč, bi ga jaz raje videla na konici svinčnika.



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #1133 : 16 December 2008, 20:52:21
Meni tudi prva, pri drugi in tretji mi fokus ni všeč, bi ga jaz raje videla na konici svinčnika.

tudi meni...;) nažalost neuspeli poizkusi hehe :) :-[

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


utrinek

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1134 : 16 December 2008, 22:29:12
No, pa še ena račja fotka  ;D .



Lep pozdrav!
Robi




ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #1135 : 16 December 2008, 22:45:16
Utrinek,
To je pa posnetek, ki bi v ČB zgledal nikakvo...
Dober izrez in odlično ujet trenutek.

Culto,
Najtežje je slikat črno bel motiv, sploh pa če je v ozadju toliko motečih elementov. Drugače tehnično zelo dober posnetek.

Ursa,
prva je res najboljša, izrez in izvedba.

Najchy,
Dobra posnetka za razglednico (hm, barve mi sicer ne delujejo najbolje...), vendar žal ni "zgodbe".


Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


utrinek

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1136 : 17 December 2008, 00:35:40
Hvala ata, sploh pa za tisto povezavo strani Stojana Kerblerja. Odličen fotograf in ČB tehnika...

Lp Robi



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1137 : 17 December 2008, 10:57:33
Ena moja današnja:


Waiting...

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #1138 : 17 December 2008, 11:01:10
Utrinek zelo všečna fotka. Sploh so mi všeč barve in sam ujet trenutek.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1139 : 17 December 2008, 12:03:45
Vem, da je škoda odrezanih ušes in da bi fokus lahko bil nižje na jeziku... žal ne zeha dovoj dolgo, da bi imela možnost večih poskusov :D



in še...