Kako dolgo je lahko pes sam doma?

Tincka · 9870

Tincka

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
: 14 Avgust 2008, 08:53:46
Pozdravljeni,

imam mešančka med koker španjelom in pudlom sedaj je sam doma od 8.00 in do 15.30. S septembrom grem v novo službu in bo pes doma sam do 16.45, zjutraj bo pa šel na sprehod že ob 6.30. Psa nimam v tem času komu dati v varstvo. Prosim za vaše mnenje. Razmišljala sem tudi, da bi najela sprehajalca psa - lokacija Maribor, vendar v Mariboru ne poznam koga. Če ima kdo čas bi potrebovala nekoga za 1 uro na dan za sprehode od ponedeljka do četrtka.

hvala in lp




Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #1 : 14 Avgust 2008, 10:13:02
Jaz ti lahko svetujem, ker sem se pred časom ubadala z istim problemom. Včasih se ti pač nabere, da si preveč v "gužvi", ampak vedno se da...Kužki so kar se tega tiče(večina) zelooo prilagodljivi, če mu boš zjutraj namenila fajn sprehod, da se razgiba, da se malo razigra, potem mislim da ne bi smela imeti hujših težav. Moraš pa paziti, (to sigurno že sama veš), da mu pustiš dovol sveže vode in hrane , obvezno pa nekaj kar ima rad, kakšno igračko, tisto kar mu je pač pri srcu, ker samo na tak način mu ne bo tečno, in potem tudi ne boš imela težav s tem, da bi ti uničeval stvari. Ko pa prideš domov, pa seveda cartanja, daj mu vedeti, da ga imaš rada, privošči mu veelik sprehod, intenziven sprehod, da bo videl, da se ukvarjaš z njim. Potem ti sigurno ne bo niti malo zameril in te bo vedno veselo čakal. Upam, da ne boš imela večjih problemov, vedno je težko uskladiti službo, hobi, kužka, družino,prijatelje, pospravljanje...Ampak kužki SO PRILAGODLJIVI, on prevzame tvoj način življenja. Samo da ima vodo, hrano, igračke, sprehode in pa tebe, pa bo vesel. Moja mala se je že popolnoma navadila, da pač mora biti sama kadar naju ni. Tako je in nič drugega nam ne preostane. Pa se imamo ravno tako radi, pa čimveč časa poskušamo preživeti doma.
Poskusi, kaj pa vem...
Upam, da sem pomagala.

Lp tebi in tvojemu kužku :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2 : 14 Avgust 2008, 11:08:10
Če najdeš koga, ki bi psa peljal lulat vmes, bi bilo pomoje dobro; načeloma pa lahko zdržijo tudi 10 ur.

V večini se strinjam s Seerland, vendar sama psu ne bi puščala hrane. Razen v primeru, da daš psu hrano v igračko, da se z njo zabava, ali pa kakšno bikovko za grist. Tudi pretirano navdušenje nad psom, ob prihodu domov, je lahko dvorezen meč (ne pa vedno). Pes lahko poveže naš prihod z nečem zelo zabavnim in zato vsakič bolj nestrpno pričakuje naš prihod iin zato lahko tudi težje prenaša samoto. Je pa odvisno od psa do psa, sama namreč s tem nimam problemov.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #3 : 14 Avgust 2008, 14:37:27
To imaš pa prav...nisem razmišljala na to, jaz pač imam tako porihtano, moj pes je takšen kakršen je. Je pa res, da je vse odvisno od psa.
Kar se tiče veselja, ko prideš domov, kaj pa vem, jaz ne morem it mimu nje ko se začne slinit od veselja, pa z repom "podirat omare" in je za čakanje VEDNO nagrajena.
Kakorkoli že, upam da boš do septembra našla neko rešitev..


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4 : 14 Avgust 2008, 15:19:27
Ja, res je odvisno od psa. Jaz tudi nimam problemov in lahko Ginny zelo dolgo čaka sama doma. Je pa res, da sem ob prihodu domov redko deležna veselega pozdrava ::) Ponavadi me samo pogleda in spi naprej, hihi ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #5 : 14 Avgust 2008, 16:53:12
hehe ;D  mi še nismo tako daleč...Mislim, da še ni toliko "zrela", oziroma samosvoja, kot otročiček je še zaenkrat. Pokrit pa lupčka dat pred spanjem :D


Tincka

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 15 Avgust 2008, 19:48:47
Najlepša hvala za odgovore obema. Upam, da mu ne bo hudega, če bo doma sam 9 ur. Ga počasi navajam. Je pa po naravi vesel pes še posebej ko se nekdo vrne domov, ga prvih pet minut ne moreš pomiriti. Kar laja in se "mota" med nogami od veselja. Glede tega, da je ful vesel ko pride kdo domov in tudi ko vidi koga poznanega bi bila lahko verjetno druga debata. Je pa res, da ko je sam doma se ne dotakne nobenega priboljška in hrane. Tako, da upam, da ne bo preveč žalosten. Bom pa pred službo poskrbela za malo daljši sprehod.

Kako se bo pa obneslo pa napišem septembra :)




Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 16 Avgust 2008, 10:11:34
Ne vem, odvisno od okolja.... dolocene drzave v Evropi to smatrajo kot hudo mucenje zivali  :-\. Imajo zakon, da pes ne sme biti sam vec kot 5 ur, ce se to zgodi je treba poiskati ali varstvo ali pa nekoga da ga pride peljati ven. Jaz osebno svojega ne bi nikoli puscala dalje kot 6 ur (morda se mi je to zgodilo 2x). Nekako imam slabo vest in si predstavljam, da ni prav prijetno ure in ure lezati s polnim mehurjem. Vedno se najde kaksna opcija, ali sosed ali pa morda kaksen student ki se prezivlja s sprehajanjem psov.  :) V mojem primeru pride ob 1 - 2h moj partner in pelje Billija ven.... ce je na sluzbeni poti, prideta vmes njegova starsa in ga peljeta v park. Ce ne bi bilo nobenega doma, bi pac placala nekomu da ga pelje na sprehod, ker zal sama delam predalec od doma, da bi skocila domov med malico.

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #8 : 16 Avgust 2008, 15:53:18
Chrissy, saj slabo vest imamo vsi, samo včasih pač ne gre drugače. Mi je zelo zelo pomembno tudi to, da imam v buđetu dovolj, da ji lahko kupim takšno hrano kot še šika in ne Chappy ali Pedigree ali karkoli pač...pa da ji lahko kupujem nove igrače pa vse ostalo, kar pes potrebuje, da "funkcionira" in da je zdrav.
Še zdaleč, pa se mi to ne zdi mučenje živali. Mučenje je, če psa zapreš v kletko, ga daš v temo in pustiš čakati 10 ur, brez igračk, brez vode, ...ipd.
Se pa strinjam, da če imaš možnost najameš nekoga, ki to opravlja namesto tebe.Če te res nikoli ni. Samo potem spet brezveze imeti psa, raje naj ga potem ima nekdo, ki ima čas.


Tincka

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 16 Avgust 2008, 19:11:42
Saj imam jaz tudi slabo vest zaradi tega. Ampak verjamem, da mu ne bo hudega. Beni je zunaj najmanj 3 ure na dan. Hodi tudi na pasjo šolo enkrat na teden. V petek pa sem v službi samo 6 ur in potem imamo ves vikend za sebe. Hvala bogu imam dokaj pridnega psa in ga lahko vzamem povsod s seboj. Menim, da Beni dobi veliko več kot marsikateri drug pes, ki sam tava pred hišo ali v kaknem boksu, da na verige sploh ne pomislim  :



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 16 Avgust 2008, 20:01:42
Chrissy, a ti nikoli ne spiš več kot 6 ur :o Sprašujem zato, ker praviš, da tvoj pes ni nikoli sam več kot 6 ur, pa predvidevam, da tudi mehur prazni na največ 6 ur.

Jaz sem mnenja, da so psi zelo prilagodljive živali, in da nima smisla sebi (preveč) oteževati življenja. Seveda je treba skrbeti za psa, ampak pretiravati v smislu, da pes ni nikoli sam doma, da ne greš v kino ali na pijačo, ker imaš psa, se mi zdi pa malo preveč - tukaj ne ciljam na nikogar, ampak sem samo podala primer, ki je zame že pretiravanje.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 19 Avgust 2008, 08:23:53
Chrissy, a ti nikoli ne spiš več kot 6 ur :o Sprašujem zato, ker praviš, da tvoj pes ni nikoli sam več kot 6 ur, pa predvidevam, da tudi mehur prazni na največ 6 ur.

Jaz sem mnenja, da so psi zelo prilagodljive živali, in da nima smisla sebi (preveč) oteževati življenja. Seveda je treba skrbeti za psa, ampak pretiravati v smislu, da pes ni nikoli sam doma, da ne greš v kino ali na pijačo, ker imaš psa, se mi zdi pa malo preveč - tukaj ne ciljam na nikogar, ampak sem samo podala primer, ki je zame že pretiravanje.

Tocno tako!   :)

Sem opazil, da ljudje, ki se ukvarjajo z resevanjem razmisljajo zelo logicno in prakticno in si ne otezujejo zivljenja po nepotrebnem. Mogoce je to samo nakljucje.

Tudi sam nimam niti najmanj slabe vesti, da mora biti pes sam tistih 8,5 ur. Pac je. Tudi jaz moram biti 8 ur v sluzbi. Pa kaj, pac sem.
Vazno je, da je cas prezivet popoldan, kvalitetno izkoriscen, da ima pes dovolj gibanja in mentalne zaposlitve,...

Jaz sem celo eden tistih, ki svoje pse zjutraj pred sluzbo ne sprehajam cele ure, ampak gredo ven zgolj opravit potrebo.



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #12 : 19 Avgust 2008, 11:35:03
Citiraj
Jaz sem celo eden tistih, ki svoje pse zjutraj pred sluzbo ne sprehajam cele ure, ampak gredo ven zgolj opravit potrebo.

Ja, jaz tudi :D Zjutraj lulat pa kakat in nazaj spat. Predvsem zato, ker sem med zaspanci in mi zjutraj vsaka minuta spanja pride prav ;D. Pes se pa tudi ne pritožuje 8)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #13 : 20 Avgust 2008, 08:49:48
Če hodiš v povprečno slovensko službo, ki zaenkrat na srečo še vedno traja 8 ur, mora tvoje pes sam doma počakati vsaj toliko ali več. To je usoda vseh nas zaposlenih, ki imamo pse in ne vem, kako bi se jo dalo spremeniti in tudi ne vem zakaj. Kužka sem že kot mladička navadila, da je pet dni v tednu od 7:30 do 8:30 sam in ni nobenih težav. Zjutraj se sprehajava 20 minut, potem dopoldan počiva, popoldne pa mu privoščim daljši sprehod po travniku in gozdu, kjer se lahko super zdivja. Za vikende in na dopustu smo vedno skupaj. To je sedaj njegov bioritem in ga resnično ne vidim kot mučenje. Ker sicer bi bila samo ena opcija - da ljudje, ki hodimo v službo, psov ne bi imeli. Pa kaj še  :o  ??? Kot so že napisali moji predhodniki: kuža se prilagaja. Brez slabe vesti. Če se mu boš posvetila, ko prideš domov, bo vse v najlepšem redu. Srečno!

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Tincka

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 03 September 2008, 07:31:01
No da malo javim našo situacijo. Beni se je lepo navadil, da je zjutraj sam doma. Smo pa rešili zadevo, da ga sedaj fant pelje zjutraj na sprehod, ker gre v službo kasneje kot jaz. Tako, da je pes sedaj doma slabih 9 ur. Nič ne laja, nič ne grize,... je priden. Zadeva je zaenkrat še OK.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #15 : 03 September 2008, 08:29:43
Bravo! Če si bosta popoldan vzela čas za izdaten spehod, v kar ne dvomim, se bo kuža super navadil in sprejel tak način življenja.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Tincka

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 06 September 2008, 20:46:20
Sem ravno ta vikend ugotovila, da imava sedaj bolj aktivne popoldneve in tudi večere kot pred tem. Tako, da mu nič ne manjka. Malo smo se morali vsi organizirati in smo uredili zadevo. Sama sem se pa tudi že sprijaznila s tem, da pač se mora pes prilagodit meni in ne jaz njemu :)



fbShark

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 05 Februar 2013, 18:03:07
Pri meni pa je sam približno 6 ur na dan od ponedeljka do sobote. Tako sem ga navadila že od začetka, po enem tednu sem ga pustila za 6 ur samega in ne vidim nobenega problema v tem, ker ima na razpolago vodo, igračke in posteljo. Zjutraj grema na kratek sprehod približno 15 min, popoldan na daljši za 1 uro ali uro in pol, zvečer pa spet za kakšne pol urce.

*Amor Vincit Omnia*