Prodaja mladiča v Anglijo

Apollo · 3185

Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
: 15 Avgust 2008, 18:35:05
Pozdravljeni!

Zanima me, če ima kdo kaj več informacij iz prve roke, kakšen je postopek prodaje mladiča v Anglijo ::). Kolikor vem karantene ni več... Ali so potrebne kakšne posebne zadeve? :-[

Hvala za odgovore :).


Lp Neca

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


amisa

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 15 Avgust 2008, 20:52:11
mislim, da potrebujes titer test, vse ostalo je enako kot pri prodaji v recimo sosednje drzave. Mora pa biti test opravljen doloceno stevilo dni po cepljenju proti steklini, glede tocnih podatkov je najbolje, da se pozanimas pri vetu, na kinolski oz. vurs-u. Prav tako mora bit pes obvezno cipiran,pa z adrio recimo psa ne mores poslat brez spremstva cloveka (sepravi ne sprejemajo zivali zgolj kot tovor, vsaj tako mi je bilo povedano z njihove strani kaksen mesec nazaj, so pa glede teh informacij skrajno cudni, saj mi je vsak povedal drugace).



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #2 : 15 Avgust 2008, 22:30:59
Od kdaj naj ne bi bilo več karantene?

Spomladi je ena psarna iz Nizozemske prodajala mladička v Anglijo in so morali dati delat titre. To pa pomeni podobno "štorijo" kot prodaja na Norveško: mladič je star okoli 8 mesecev.



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #3 : 15 Avgust 2008, 23:22:30
Hvala vama za odgovore... :) Glede karantene ne znam točno povedat. Tako mi je napisal gospod iz Anglije, nisem pa tega še kaj bolj natančno preverjala. Se mi pa zdi, da sem že enkrat prej slišala, da karantene ni več. Upam, da ima še kdo kake konkretne izkušnje. drugače se bo potrebno pozanimat na VURS... ::) Se pravi titri so obvezni :-[.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 16 Avgust 2008, 07:22:58
Dosti laže je, če se bodoči lastnik sam pozanima za zahteve svoje države..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Leangi Pima

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 16 Avgust 2008, 07:28:02
Karantena, kot je bila včasih (6 mesecev), ne obstaja več. Konec koncev so se Cruft'sa udeležili tudi psi iz Slovenije, kar prej ni bilo mogoče. Problem s prodajo je ta, ker mora imeti pes opravljen titer test, kar je bilo že rečeno. Psa se proti steklini lahko cepi pri 3 mesecih in šele kasneje naredi titer test. Koliko mesecev mora preteči, bodo vedeli na njihovi veterinarski upravi ali na VURSu, mislim pa, da so dokaj striktni, podobno kot Švedi, kjer mora biti od prvega cepljenja 6 mesecev. Torej je mladič pri prodaji star kar dosti. Nisem sicer podrobno iskala, ampak verjetno bo pomagal tale link www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/index.htm
Preveri tudi, če zahtevajo še kakšno stvar pred vstopom v Anglijo (ampule proti bolham, tabletke proti ehinokokozi), kjer je po navadi zelo pomemben datum (24 ur pred vstopom).
Držim pesti, da ti bo uspelo  ;)



Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 16 Avgust 2008, 10:04:05
Pred 8 mesecem se ne da. Se vedno pa obstaja moznost karantene (6mesecev) in kar dosti vzrediteljev se odloci za to opcijo. Vsak dan hodijo v pesjake in vzpostavljajo stik z mladicem, ceprav po drugi strani zamudijo kljucne mesece socializacije in stika z zunanjim svetom.

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #7 : 16 Avgust 2008, 13:01:31
Hvala za odgovore... Glede na vse prebrano ne vem, če me sploh še mika kaj v tej smeri... :-[ Če bi bil mladič pri meni do 8. meseca bi se zagotovo že tako navezala nanj, da bi ga težko oddala kam drugam :'(; da bi ga pa imeli 6 mesecev v karanteni-to mi pa niti na misel ne pride, da bi šel v take razmere... :-\. Bo potrebno pošteno razmisliti.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 21 Avgust 2008, 08:03:56
Kolikor jaz vem, ga praktično z nobeno letalsko družbo ne moreš poslat tja, tudi ne v spremstvu človeka, ker imajo angleži neko posebno licenco za prevoz živali, ki pa jo imajo v večini ta velika kargo podjetja DHL, UPS, itd. Tako da v bistvu psa pošlješ z letalom preko njih če že. Najlažje bi bilo seveda če ga pride bodoči lastnik iskat ali pa ga ti odpelješ tja.

Je pa res, vse skupaj nanese kar precej mesecev pri tebi, čeprav jaz pravim zakaj pa ne - če je bodoči lastnik pravi :)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 21 Avgust 2008, 08:22:54
Apollo
To sta prevoznika za živali - pozanimaj se pri njiju
Animals First in Action Pet Express

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #10 : 21 Avgust 2008, 10:28:27
Ker se tudi mi spomladi odpravljamo s psičko v Anglijo, sem med iskanjem letalskih družb našla tale link
http://www.petsonjets.com/index.html. Tam imaš navedene vse letalske družbe z dovoljenjem za prevoz živali v Manchester - če ti to letališče seveda odgovarja.



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #11 : 21 Avgust 2008, 10:47:17
Hvala vsem!

Vmes sem že dobila info iz prve roke (s pomočjo članice tega foruma-hvala :-*), od vzrediteljice, ki je dva svoja mladiča prodala v Anglijo 8). Pogoji so resnično takšni, kot ste jih napisali že tu. Cepljenje stekline in po pribl. 6 mesecih titer ali karantena v Angliji (kjer so še določeni specialni pogoji)... Kupci bi itak po mladiča prišli osebno :).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si