Kaj narediti če te pes napade...

S1b · 10795

S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
: 01 December 2005, 18:16:07
Hei, zdele k to pišem se tresem k pes na kuzli... sicer sem velik junak ampak dans se mi je zgodilo nekaj nepredvidljivega... zvečer sem šel z sibom na sprehod in vse je bilo lepo in prav ampak potem ko sva se vračala domov so me začele noge zebst tko da sva šla po bljižnici domov( čez polje ) ... ko sva bila približna nekje na sredi sem videl od daleč neko senco podobno manjšemu otroku tko da sem siba pripeu da se otrok ne bi ustrašu ... in tko čez par metrov kar naenkrat otrok zalaja in začne laufat proti nama in ni mi blo jasno kva dela nori otrok ampak potlej ko je pršu bližje vidm da je ennnnnnnn reeeeeeeees ogromn črn pes mešanc verjetno med njufkom in še kom... in tko se ta pes ustavi pred nama in odpre gobec ter začne renčat k norc in se zaganjat proti nama in nazaj... Ne morte si predstavljat kako grozno je zgledal... men je krč zgrabu za roko od strahu pa še vrat mi je zaskoču ko sem se tok hitr odmaknu... v tistmu trenutku sem prjeu kepo snega in vrgu sem v unga ogromnga psa in zakriču MARŠ in na mojo srečo se je tisti pes usrau in tako pobegnill... Res je bilo grozno še posebej ker sem bil bogu za hrbtom in še noč je bla... res sem imeu srečo da nas ni napadel, ker res ne vem kako bi se obranil tako ogromne mrcine... upam da se vam ne bo zgodilo kaj takega kot meni... če imate kakšne izkušnje jih pa lahko kar sam napišite, da vidim kako ravnati če se mi še enkrat zgodi kaj takega... :)


lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #1 : 01 December 2005, 19:24:28
jst sem imela tri take izkušnje. enkrat sem jih fasala enkrat pa ne... :(
ok 1.: prvi pasji ugriz in s tem tudi prve šive sem fasala na morju (vikendu), ko sem šla pobožat od maminga bratranca nemškega ovčarja. ok... jst mu dam za povohat roko, ampak ker je bil že star 15 - 16 let in se mu je mal odfuzlalo je pomoje mislil da mu ponujam kost in me ugriznil. pred tem e šavsnil tudi mojega bratranca 2x za nos , on pa je dobil 15 šivov okli nosa jst pa na srečo samo 3 na roki :o.
ok 2.: tokrat sem jo odnesla vredu. bila sem pri sestri (maji01) na obisku pa sva šle v trgovino. tam je bil odspredaj en kuža ki je nekaj bevskal in hotel v trgovino pa sva ga spravle vn. potem pa ko sva šle iz trgovine in sva bile že ene 50m proč od trgovine se je pes zapodil in je malo manjkalo da jih nisem fasala v nogo, ker sem ga brcnila ampak falila.
ok 3.: sva šla pa z očijom biciklerat pa me je isto en bogi kuža napadel in sem ga brcnila v gobec pa je odbevskal stran... ::) :P :-[


Lanyca

  • Gost
Odgovori #2 : 01 December 2005, 19:32:32
Takih izkušenj še na srečo nisem imela. Moram potrkat po lesu ;) :D.
slišala sem, da je takega psa dobro pošpricat z lakom za lase, ker ga to tako zmede pa preseneti, da zbeži. Samo ne vem jaz na sprehode ne nosim s sabo laka za lase, ne?

Lp
Lanyca
pa čim manj takih izkušenj :-\ :-X



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3 : 01 December 2005, 20:17:21
Vame je enkrat skočila ena bokserka.Je nisme marala nikoli več,ke rje bila dobesedno grozna.Renčala je nad vsekomur,ugriznila je mojo babico,župnika,še par sovaščanov...se opravičujem ampak HVALABOGU je rped 14 dnevi poginila.Ker je bil to edini pes ki sme se ga bala!!!

Drugače če te napade pes naj bi brcal v trebušno prepono ali v spolni organ ::).Nevem tako so rekli drugi.Upam,d abo čim manj takšnih izkušenj :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #4 : 01 December 2005, 20:18:10
Tud jst še nisem imel takšnih izkušenj(še sreča) :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\
( in upam , da jih tud v prihodnje ne bom imel :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o )

lp Jure


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #5 : 01 December 2005, 20:20:47
Mene na srečo ni še noben pes napadu. Neona pa so. Trije psi. Pri vseh je bla na sreči vmes hitra reakcija lastnikov, če pa nebi šlo, bi bil pa en mrtu... ali jaz al pa on pes. Vem da se ni pametno vmešavat v pretepe psov ampak kaj jaz razmišlam ko gre Neonu za nohte. Drgač če mate ke pr sep vodo (cev ali v vedru ponavadi pomaga. Lah za lase je pa za moje pojme a litle prestrupen in lah poškoduje oči, kar pa tudi psu napadalcu ne privoščim, pa še mojga lahko pošpricam. Drgač pa vpit ko jesiher.

NO pa še moja prigoda, ki sicer ni napad, je pa pasji ugriz. Ko sem pobožala psa, ki sem ga poznala in je on mene,... In kar naenkrat pes šavsne po moji roki. Šivi niso bili potrebni brazgotino mam pa še zdej.  In še special napad dobermana pri starosti okrog 7 ali 8 let. V parku, priteče proti men. Jaz sem se odmikala do klopce, pol ša ni blo več kam in pes se mi spravi čevelj obgrist. In pol meni lastnik ko se je po več ko eni uri le prkazov, da je pač taka pasma  :-X :-X :-X Ostal mi je strah do dobijev, čeprav verjamem da pasma sama ni kriva. Prav tako nisem pretiran ljubitelj malih psov oz. malih mešancev v moji okolici, veliko ostalih mi je prov simpatičnih, češprav jaz ljubim dve veliki pasmi in ostalih zame skoraj ni  ;D ;D ;) ;) ;) ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #6 : 01 December 2005, 20:25:30
Joj sme se spomnila enega dobija od sošolek (bivše).Ker me je ugriznil za uho >:(!Baraba mala...In pol sme bla tako ali tako kriva jaz,ker smo se lovili in sme tekla.Ja halo.Ne skakljala bom...sej psa so pol oddali.no uglavnem ljudje so bili čudaki...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #7 : 01 December 2005, 20:28:42
Rona&Kano sta napadla 2 psa , ampak sta jih na koncu naša2 spravila v beg .
Pa enkrat se je v Rona zaganjal en husky



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 01 December 2005, 20:50:06
Mene je na morju ugriznil ovcar .. cis mimgrede .. sem sla mimo .. pa hrsk.. No, lastnik je bil zraven se je opravicil in vse okej. Drugace sem jih pa skorej fasala ko je bil Chuck se mejhen, ko sta ga prvic napadla tistadva huskya oz husky .. Se mi je okoli nog zapletal in se mene skorej sausnil .. Zanc se je pa isto en crn mesanc izza ene bajte pripodil .. ketnar drugace.. sem sla samo hitro naprej da se mi ne bi v Caka zapodil (slaba izkusnja = dominanca) .. Pa je za nama laufal .. pa tut nekaj runskal vame .. pa sem se zadrla nanj nekaj kar ni za na forum  :-[ :P Pa se je ocitno ustrasil in usel nazaj k bajti .. Kakorkoli .. ce bi mene kaksen napadel, ali mojega psa .. dobi samo koleno oz nogo .. ostalo me sploh ne zanima ..



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #9 : 01 December 2005, 20:58:21
jst imam tudi srečo da se mi do zdaj še nič takega ni zgodilo (na srečo)  :)

želim vam čim manj takih nesreč...

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #10 : 01 December 2005, 21:03:10
jaz sem jih fasala samo enkrat. Rondo spuščen...vidim psa....ga pokličem....pride in ga pripnem....grem mimo psa....pes naja ne obrajta...gremo mim......jaz rondota š vedno pripetega.....potem pa čez ene 2 minutkepa pridrvi od zadaj....še dobo, da je bil bernc k so taki štori :D ;), da se sliš in je skoču od zadi na rondota zravn pa še name na mojo levo roko, ker je bil rondo pripet......jets sm se najprje tok ustrašla da sm se od tega zadla pol pa še k me je podrajsu, ,,,da se je pes vrgu na hrbet potem je bil potreben le še bejš pa kamen, ki ga vržem proti njemu in adijo.
letos na morju bi jih pa lahko orng fasala od NO. smo šli na sprehod Rondo in Ron(rott) in pridrvi tista NO od zadaj..oba sta bila spuščena. In se zapodi psica direkt vame..kaj sm ji nardila res nevem...no rondo ko je videl psa itak po špuri pogledat kaj je ta čudo, Ron pa gospodič kavalir pa se je postavil pred mene zalajal malo zarnčal in je bilo rešeno.....samo sm se pa tresla..ker me je tista psica gledala direkt v oči, pa renčala vame.......najhuje pa je.....da so 20m stran lastniki mirno gledali....potem, ko smo šli pa nazaj so naju pa obsodili, da imamo napadalne pse do ljudi in do živali.... :o :o :o :o :o :o :o(dobro Rondo do samcev...samo ta je bila samica in rondo ji ni NIČ naredil) rona pa itak ni zanimalo kaj je....če je name renčala me je pač branil tako, ko je to naučen :)...

drugače pa...jaz že zaradi varnosti nosim v žepu kamne sabo....pač mi smo na vasi.....psi hodijo na sprehod samostojno in edini način, da se lahko znebim...je to da zabrišem kamen proti njemu........sicer pa prejšni teden je ireni že spet preklopilo v glavi in je šla do vsakega posebaj in povedala svoje....ja imamo mir ja....samo še sosedovega psa je treba utišat...to bo pa očitno šlo z grdo roko....seveda bojo posledice na lastnikih (upam, da čim večje)na psu definitivno ne in ne bojo ble.  ;)

lp

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #11 : 01 December 2005, 21:04:43
Jaz bi pa samo teorijo povedala, kaj naj bi se naredilo, ko nate renči kakšen pes.
- Psa nikoli ne glej! Še posebno ne direktno v oči. Če psa gledaš direktno v oči, je to "poziv na dvoboj".

- Ritensko se počasi odmikaj stran od psa. Če tečeš, te ima pes lahko takoj za vabo in lahko steče za teboj. Mirujočih ljudi/živali psi večinoma ne napadajo.

- Mežikanje pomeni nekakšen podrejen položaj. Nekako v tem smislu, da priznaš da je on glaven in da se boš umaknil.

- Zehanje deluje pomirljivo. Ko zazehaš poveš psu nekaj v smislu da mu nič nočeš in mu nisi nevaren. To deluje še posebno dobro pri psih, ki rečnijo iz strahu.

To je teorija, kako pa se obnese v praksi pa ne vem. ;D Ampak jeznega (lahko tudi prestrašenega) psa res ne gledat direktno v oči.

lp, rina

Los je car!


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #12 : 24 Januar 2006, 21:32:53
zelo pomembno je da imamo roke spuščene, moški si lahko pokrijete organe 8), stati na miru in pri tem opazovati psa. Če pes kaže napad iz strahu potem je že rina napisala. Če pa je agresivnost resnega pomena se dobesedno vržemo na tla in se čimbolj stisnemo ( položaj v maternici) in ne dajemo kakršnihkoli znakov življenja - dihanje izvzeto. ;D
Seveda je položaj odvisen od okoliščin.
kričanje samo vzpodbuja napad!!!



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #13 : 24 Januar 2006, 21:44:15
jaz sem zlezla na drevo ::) ::)...sem bila pa še manjša. Tega rajši ne delat, ker pes se je zaganjal gor še dolgo časa pa tudi stran ga niso mogli spravit da bi dali mene dol. sliši se smešno samo je pa resno kot 100 hudičev :D

LPI

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #14 : 25 Januar 2006, 09:47:04
Neznan pes me je ugriznil samo 1x - ko sem šla s kolesom mimo neke hiše se je v mene zaganjal nek mali mešanček. Nisem ga imela za mar in sem odkolesarila naprej. In ker mu očitno ni bilo všeč, da ga ignoriram, me je ugriznil v nogo.  >:(

Drugače pa je mojega prejšnjega kužija napadel rott. In sicer sva bila na sprehodu na barju in daleč nasproti zagledam 2 ženski. Obe sem poznala - 1 je bila še naša nekdanja družinska prijateljica. Psa nisem imela na povodcu, ampak je bil od mene oddaljen cca 10m in se mi več ni oddaljil. Kar naenkrat je od tistih dveh žensk priletel zelo agresiven rott in napadel mojega psa, ki je skušal pobegniti, vendar se mu ni uspelo iztrgati rottovem ugrizu. V tem času sta se tisti 2 ženski drli name, da zakaj nimam privezanega psa?!  ??? Ja saj res, jaz moram imeti privezanega neagresivnega psa - četudi ni v okolici videti nobenega drugega psa. V tem času, ko sta se tisti dve babi samo nekaj drli, je priletel mož od ene izmed te (tudi lastnik rotta) in namlatil svojega psa. Šele takrat je popustil ugriz. Jaz sem sicer takrat posredovala, vendar sem bila še majhen deklič in mi psa ni ratalo odgnati. Na srečo mojemu kužiju ni bilo nič - razen praske na čelu.
Je pa ta rott (in še nekaj drugih, ki so tudi od tega lastnika) že večkrat pobegnilo od doma in teroriziralo vas. Tako so napadli tudi mojo mamo in brata (na srečo nič hujšega, pa vseeno). Policija ni naredila nič. Super.  >:(


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #15 : 25 Januar 2006, 12:41:40
mene je pa en NO ugriznu .. še zdaj se ga bojim  :-\ :'(

sem bla mala pa sem mu neska kosti, ena mu je padla na tla pa sem jo nič sluteča hotela pobrati. Pol pa sam šavsne pa sm mela roko čist celo krvavo pa še zdej se mi mal pozna (čist mal).  ;D

drugače je pa mojo prijateljico en velik mešanc zgrabil za obraz (za oko, nos, usta - ob kraju očesa, nosu in ust). Pa se ji tudi še zdaj pozna.  :o



pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #16 : 30 Julij 2006, 16:21:52
pri nas pa so imeli sosedi srninega pinča,pa sm velikokrat bila pri njih na obisku.1x pa pride tisti mali cucek in se mi je z zobmi obesiv na bok..kako mu je to uspelo mi še zdaj ni jasno..samo vem,da mi je potem visel od boka in,da sem ga težko spravila iz sebe.neprijetni pripetljali. skoraj me je ugriznil tudi sosedov nemški ovčar,peljala sem kanto za smetje,pa morem mimo sosedov it,ker imamo tako cesto pa vidim,da je spuščen pa si mislem "eh,sej nev kaj" pa grem lpo naprej,ko se karnaenkrat zapodi v mojo roko,v tem pa pride stric in v trenutku se je pes naredil tako,kot da nič ni bilo-kak hinavc >:( na srečo me ni ugriznil,je prišel prej stric.je pa mojo sestrico valal po travniku navzdol..ful kruto :( :( :( na srečo tudi nje ni bilo nič,samo pesa se boji ko hudič in kake 3 lete si ni upala mimo njihove hiše...


lp
mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #17 : 30 Julij 2006, 16:42:04
Jaz sem imela že kar nekaj takih izkušenj, na srečo pa zaenkrat še nič hujšega, razen enkrat malo bolj pogrižene roke.
Ni se mi zgodilo, da bi se pes prav zakadil vame, vsi ugrizi so se zgodili bolj kot ne na mestu. Ko sem bila mlajša psi psički, ki me je poznala, so jo pa drugi otroci zelo dražili. Kadar je ona prišla sama k meni se je pustila božat brez problema. Enkrat pa sem jaz šla proti njej z iztegnjeno roko (zdaj vem, kakšna velika napaka je bila to), je psička samo zagrabila roko. Imela sem veliko srečo, ker sem odreagirala veliko boljše, kot bi lahko. Samo stala sem in gledala stran. Psička je ugriz popustila in se odpravila stran.
Drugače pa je v primeru, ko pes napade najslabše kričati, kriliti z rokami, bežati ali pa tepsti psa. Pasji ugriz je zelo močan in vztrajen pes ga ne popusti niti pod točo udarcev. Par nasvetov sem slišala, nekateri so 'zrasli na moje zeljniku' in bi jih verjetno sama uporabila, če bi se znašla v taki situaciji.
Če se pes premika proti nam in kaže znake agresije je najbolje obstati in pogledati v tla. S pogledom stran od psa le tega ne izzivamo (pogled v oči pomeni direktno 'izzivam te na dvoboj'). Če bi imela s seboj psa, bi mu ukazala na prostor, sama pa počepnila zraven. Če se le da, bi tudi svojemu psu preprečila pogled na bližajočega se agresivnega psa. Vsak pes to, da se znižamo, razume kot gesto podrejanja. Če bi bila res že kriza, bi se verjeno ulegla, bi se pa zvila v klobčič, saj si tako v primeru morebitnega napada zavaruješ obraz in ostale bolj ranljive predele. Če kuža še kar ne bi odnehal, bi morda začela oponašat cviljenje. Kadar se psi 'pogovarjajo' med seboj, včasih uporabljajo tudi mladičjo govorico in tako povejo dominantni živali, da so jim predani na milost in nemilost. Če je napadeni v ležečem položaju, miruje, oči so priprte in po možnosti še cvili bi bila po mojem mnenju možnost za napad že zelo majhna. Razen v primeru, ko bi bližajočega se psa motilo to, da smo na njegovem ozemlju. V tem primeru bi bilo verjetno boljše se znižati, gledati v tla oziroma ne direktno v psa in se počasi in umirjeno odmakniti z morebitnega ozemlja psa.
Mogoče še nekaj, kar sem opazila zadnjič: velikokrat ljudje napačno razumemo pasjo govorico. Zadnjič sem šla s kolegico na sprehod in na proti nama je pritekel nemški ovčar. Opazoval nas je najprej z malo večje razdalje, zraven pa kazal vse zobe. Kolegica je bila prepričana, da bo napadel in je hotela začet tečt. Meni se je pa zdelo to bolj prijateljska gesta in verjetno tudi podredljiva. Strokovnjak za vedenje nisem, se mi pa zdi da je nekako takole: napadalen, gospodovalen pes ima kotičke ust pomaknjene naprej in kaže samo prednje zobe. Pes, ki je pa podrejen in morda napadalen zaradi strahu, pa pomakne kotičke ust popolnoma nazaj in pokaže vse zobe.
Tudi drža pri omenjenem ovčarju ni bila ravno dominantna-rep pod hrbtno linijo, oči pa so begale sem in tja, ne direktno v nas. Ko sem počepnila se je približal. Povohal Aarona in Lizo in začela se je igra  ;D
Da ne bom zašla ven iz teme-opisujem tole namenoma, ker lahko ob napačnem razumevanju pasjega vedenja hitro kar sami sprožimo napad. Če bi recimo medve s kolegico začeli takrat tečt, krilit z rokami, kričat, ali pa bognedaj, kaj metat v psa...kdo ve, če se ne bi odzval agresivno in naju začel preganjati kakor 'plen' ?


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #18 : 30 Julij 2006, 17:04:40
Jaz sem imela takih izkušenj kar nekaj...
1. Bila sem stara okoli 6-7 let, napadel me je srnin pinč, ko sem bila na obisku pri sestrični. Pribevskal je k meni in se mi renčeč obesil nanjo. Bil je tako vztrajen da ga več kot 10 minut niso mogli spraviti z mene. Odnesla sem tako-tako, na nogi se mi je poznal celoten ugriz, zelo dolgo sem imela plavo in še danes se mi poznata dve pikici.
2. Temu ne bi rekla ravno napad, ker sem odnosla brez vsega, ampak je bilo vseeno grozljivo. Zgodilo se je pred enim letom in pol ob približno sedmih zjutraj. Čakala sem na avtobus (na postaji, seveda) in kar naenkrat zagledam veliko pojavo približno dvesto metrov od mene. Videla sem (oh, hvala bogu) tudi avtobusne luči v daljavi. Pes se je pognal v raheltek proti meni in je malo zabevskal in se približal v tem pa slišim renčanje in njegovo približevanje od zadaj. Na srečo v tem trenutku parkira avtobus jaz samo skočim gor in sem še vedno malo v šoku ker še zdaj ne vem kaj točno se je zgodilo. Kakorkoli, bilo je srhljivo.
3. Prejšno poletje, pri drugi sestrični...Imajo res drugače vse prijaznega psa, vzgojenega, umirjenega...Ampak igrali sva karte na travniku pred njihovo hišo. Ko sva končali jaz dvignem roko da bi ji podala karte, kuža pa se zakadi v mojo nogo, saj je mislil, da jo hočem napasti. Noga mi je sicer zatekla in se še vidijo tri pikice, ampak se je vse dobro izteklo.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #19 : 30 Julij 2006, 17:12:17
Jz sem imela slabo izkušnjo, ko je mojo Taro skoraj popadu nemški ovčar (dobro da ga je lastnik uspel dohitet preden naju je zgrabil), ko je bila stara 3 mesece. Strah me je bilo pol še dolgo hodit sama z njo ven. Pred 3 leti pa jo je zgrabu za hrbet (k sreči je imela zimski plašček da jo ni zgrabil direkt) velik mešanec in pol mi lastnik kriči da sej ne bo noč, da sej je šolan ??? >:(.  Ko je še to šlo mimo me pa ni bilo več strah hodit z njo ven dokler se ni začelo govorit o teh napadih. Pred enim tednom je nemška ovčarka raztrgala maltežanko pred očmi lastnice tamale in to ne tako daleč od nas.   Ni tako blizu  da bi ta ista psica prišla do nas (jaz sem v izoli, to je bilo pa na škofijah pri kopru) ampak sem se začela zavedat da je res tega vedno več. Odločla sem se da bom začela nosit s sabo šprico in v njej mešanico kisa limone in popra, tako da če se mi približa kaka neodvezana mrcina ga bom pošpricala po očeh in nosu. Res nikoli ne veš kdaj se bo tebi zgodilo.  Mislim pa da so tudi psi bolj agresivni in živčni zaradi te vročine. Ah kako bi bilo lepo če bi bilo psi po mestu na povodcu ::)

Mogoče je malo mimo teme ampak to kar se je zgodilo moji psički bi se komot lahko tudi meni. :-\


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #20 : 30 Julij 2006, 17:47:17
Do zdaj sem s strani psov doživela 3 ugrize. Hvalabogu nobenega ni bilo treba šivat.
1. Pekinezer. Sem bila stara približno 4-5 let. Na morju sva šli z mojo mamo na sprehodu mimo gospe s pekinezerjem, ki me je kar tako mimogrede malo sprobal če sem okusna. Je bil na povodcu in ni kazal agresivnosti. samo ko sem šla mimo je skočil in ham  :o.
2. Sestričnin pudelj. Še danes mi ni ravno jasno zakaj, ker je bil sicer prijazen psič (zdaj je že pokojni). Stara sem bila približno 9 let. Prespala sem pri njih kot že velikokrat prej in tudi po tem, pa me je zjutraj, ko sem si umivala zobe prišel napast v kopalnico  ??? Dobro, da sem imela dolgo pižamo.
3. Kokeršpanjel. Stara 17 let. Pred kolegičinim blokom sem sedela in čakala, da pride dol. Pa je priletel izza ovinka direktno v nojo nogo  :o. Razlog: nebi vedla. So mi pa kasneje rekli, da je že mel take finte.
Imeli smo pa že 3 napade psov na mojo Thebo.
1. Čivava. Jo je imela lastnica suščeno in se je obesila moji punci za vrat. Baje se jo je ustrašila, samo ne vem zakaj je potem pritekla k nama  ???
2. Pudelj. Z rolerji sva se vračali proti domu in je lajajoč pritekel za nama in napadel.
3. Ovčar. Je sicer napadalen do vseh psov in ga ima lastnica vedno pod kontrolo. No če bi bil njen mož tudi toliko odgovoren in ga nebi pijan vozil na sprehode... Sem bila pa na srečo toliko prisebna, da sem ga (ne vem od kje mi moč) odbrcnila stran.
No ja, če pogledamo moje otroštvo mi je kar jasno zakaj imam rajši velike pse  :D  ;)  ;D
lp
T.

8)


Lanyca

  • Gost
Odgovori #21 : 31 Julij 2006, 19:20:53
Mene pa je že tudi večkrat pes ugriznil, ampak se mi čisto nič ne pozna niso bili ne vem kaki ugrizi.
¨1.Sosedov pes, igrala sva se in me je za prazen nič ugriznil v roko. Potem sem se ga zelo bala(zdaj pa mi gre na živce ko se mali otroci, ki pridejo k nam bojijo Lane in mora biti drugjekot oni. >:()
2.Naš pes(ne lana, en, ki smo ga meli že prej), ker sem mu v nos dajala prste in mu počela druge neumnosti.(takrat sem bila stara cca. 4 leta in se tega slabo spomnim)
3.En pes z naše ulice. Z atijem sva šla k enim na obisk pa so meli zelooo hudega psa-ki sem se ga vedno tako bala, da nisem upala mimo njegovega boksa-spuščenega (vedno je bil v boksu) in ga nisva videla pa greva notr prleti me čist malo ugrizne ali popraska potem pa me je ati ven porinil(skozi vrata) in je pes njega napadel kar precej. Lastnik je bil čisto paf jaz pa tudi.
Verjetno sem se zato v otroštvu tako bala psov, ker nisem mela ravno sreče z njimi.
No zdaj je itak ravno obratno.


lp :)



LOKICA

  • Gost
Odgovori #22 : 10 Marec 2007, 10:41:09
Mene je dva dni nazaj napadel zlati prinašalec, ker mu je moj labradorček priljubljena tarča za grizenje. Jaz sem se znašla vmes in JAMI moj gleženj. Ugriz ni hud, moj kuža je OK, ampak lastnik od onega psa ni rekel ne bev ne mev in jo popihal. Popoldne sem ga poiskala in zahtevala cepilno knjižico. Pes ni cepljen proti steklini. Ima kdo kakšno idejo, komentar?

PS. Injekcija proti tetanusu boli kot šus. Injekcije proti steklini sploh nočem.

Mejte se, Lokica



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #23 : 10 Marec 2007, 12:42:14
Če si bila pri zdravniku, boš itak morala še na antirabično. Cepili te ne bodo, če je pes znan. Vedeti moraš naslov od lastnika, potem pa bo ta dobil pošto in se bo moral javiti pri veterinarju. Če pes ni cepljen, se mu zna zgoditi tudi karantena. Sicer pa lahko stopiš do veterinarske inšpekcije, poveš da te je ugriznil ta in ta pes in če inšpektor ni prav posebno len bo moral lastni psa prav tako pripeljati na opazovanje. Moraš pa paziti nekaj: da  se ne bi slučajno lastnik med tem psa znebil in ga ne bi bilo mogoče več najt.


daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #24 : 10 Marec 2007, 15:34:12
Tudi mene je enkrat na kolesu napadel srednje velik pes zelo zanemarjen.Samo naenkrat je začel bežati proti meni in me je grizel za hlače pa sem ga nekako spodila,drugič pa me je nepadel majhen pes,ki se je tudi zapodil proti meni,medtem ko je njegov lastnik spravljal avto v garažo.Mislim sem bila tako jezna >:( >:( ,ampak hvala bogu ni bilo nič resnega.
lp


Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 10 Marec 2007, 17:50:20
Zdravo!
Mene še ni noben pes napadel, kakor se spomnim je pa 1× sosedova psica napadla Tarija. Izpulila mu je malo dlaka in ga opraskala, da se je je še kakšne3,4 mesece bal :-\ in smo mogli na sprehode hoditi po daljši poti kjer so bili pa mački ::). Drugače se pa zmeraj malo bojim nekega NO-ja ko grem mimo, ki je pogrizel že dva človeka (mogoče tudi več samo sem samo za tadva prepričan) in to tako da so ju morali šivati do sebe pa menda spusti samo določene ljudi vse ostale pa ne. Me pa niti ne čudi njegova agresivnost saj je cele dneve privezan na verigi :-\. Okoli ute in njegovega bivališča pa ima vse bolj kot ne zanemarjeno. :-X

LP ;)



Panda

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 12 Marec 2007, 09:47:21
Men se je že dvakrat zgodilo srečanje u bistvu z isto psico, sam je blo zvečer in nisem vidla, je prot nama z Benom laufal neki ogromnega črnega rjovečega in lajajočega. Največji problem je bil, da je bla tema in nisem vidla. Pri nas ima en enga hodga rotija in sem mislila da je on. Občutek je grozen, ker ne veš kam bi se dal in se počutiš popolnoma nemočnega.

No na koncu se je iskazalo, da je to samo ena zelo glasna labradorka, ki jezno prilaja do tebe, potem se pa veselo pusti čohat.

Konec dober vse dobro, mi je pa srce padlo v hlače.


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #27 : 28 Oktober 2007, 17:52:18
jas imam en tak "šprej"prav za pse če te napade da mu v oči pošpricaš--->baje zelo peče

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu