Strah

BIG_Yack · 1324

BIG_Yack

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 18 Avgust 2008, 19:26:43
Pozdravljeni!

Ne bi vedel, ali je to prava rubrika, vprašanje pa je (pravo).

Imamo labradorko, staro 6 let. Na velikem posestvu se ponavadi sprehaja ali poležava zunaj. Zadnjič smo se z njo igrali z žogo, nenamerno jih je dobil po nosu.

Danes smo pred kakimi 5imi minutami opazili čudno vedenje; psička se je začela tresti in ob vsakem poskusu, da bi šla nazaj ven, je trmoglavo spet odšla v kuhinjo in se vlegla. Zunaj na trati je bila tista modra žoga, verjetno se je prestraišila. Potem smo to žogo prinesli zraven in se je le obrnila ter  odšla.

Torej je to zaradi strahu? Kako pa ga premagati?

Hvala za nasvete že v naprej in LP,
Luka.



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #1 : 18 Avgust 2008, 20:11:23
Nevem glih če je zradi strahu  :-\ (zelo možno) ampak ne igrajte več s to žogo pa bo  ;) ;) kupite drugo druge barve, velikosti 

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #2 : 19 Avgust 2008, 18:59:21
Nevem glih če je zradi strahu  :-\ (zelo možno) ampak ne igrajte več s to žogo pa bo  ;) ;) kupite drugo druge barve, velikosti 

Jaz ne bi čisto tako rekla. Odziv psičke se mi zdi sicer malo pretiran. Sigurno se vam je v 6 letih z njo že zgodilo kaj podobnega (pohojena tačka, rep, igrača v glavo...). kako je pa takrat odreagirala? Jaz večkrat opazim pri svojem psu, da v primeru kakšne "grožnje" od zunaj na hitro s pogledom ošvrkne mene. Če jaz ne reagiram, ponavadi tudi on ne (pa čeprav je stvar zanj nekoliko neprijetna - npr. če na treningu pade z gugalnice). Podobno je z raznimi strelami, pokanjem petard in podobno. Ker se trudim imeti pod kontrolo in ne zganjam hudiča, je tudi on do teh stvari ravnodušen.

Ergo. Jaz ne bi na vrat na nos menjavala igrač. Zgodi se pač, da jih včasih dobiš. Če bi naši starši sledili tovrstnim nasvetom, se verjetno nihče od nas ne bi vozil s kolesom. Niti hodil po dveh, pravzaprav.

In dogs we trust!


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #3 : 19 Avgust 2008, 19:06:58
Jaz se razumela tako da so jo poskusl nazaj navadt pa jim ni uspel :o :o sem šla še enkrat prebrt pa maš prov ::) ::) ::) ::) moj odgovor ni dobr

I´m the sweetest trouble maker ;) :D