Muc ne je!

Urban · 5478

Urban

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
: 22 Avgust 2008, 11:34:19
Pozdravljeni!

Imamo približno 3 mesece starega mucka, po nekaj dneh novega bivanja pri nas, se je spremenilo njegovo vedenje. Iz prej igrivega mucka sedaj večinoma poležava in mu ni do igranja. Tudi je ne vec tako kot prej, ko pa leži pa je videti tako kot da neprestano ''popravlja usta'' tako kot bi nekaj žvečil.
Ali je možno tudi da mu je dolgčas, kajti prej so bili skupaj še z dvema bratcema?
Prosim za kakšen nasvet, če ne bo potrebno na obisk k veterinarju.

Hvala in lep pozdrav. 



natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #1 : 22 Avgust 2008, 12:07:42
jaz mislim, da je nekaj narobe, veterinarju na pregled.

ker jaz vse mačke ki sem jih do sedaj imela, prinesla domov, ali je bila mačka sama, prej pa z bratci, nisem nikoli imela takih težav.


Urban

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 22 Avgust 2008, 12:27:31
Ja verjamem, sej to sem samo kot možnost napisu, pa kot kaže to ni vzrok. Ker mačke so baje samotarske živali.

Hvala za odgovor lp



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #3 : 22 Avgust 2008, 12:45:01
Lahko da ga mučijo gliste. Najbolje da ga odpelješ veterinarju pa bo on ugotovil, če je kaj resnega, a rabi samo Zantel.

Lp


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #4 : 22 Avgust 2008, 12:53:56
saj tableto prot glistam lahko sam daš, eno četrtinko tablete in boš takoj videl kako je. lahko pa pogledaš pri iztrebkih, če ima gliste. sploh pa če ni bil muc razglisten, ga sam razglisti.


Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #5 : 22 Avgust 2008, 16:51:20
Jaz bi ga vseeno peljala k veterinarju. Čim prej.

Mačji žur! :)


Urban

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 22 Avgust 2008, 21:34:00
Natka, mi lahko poveš kje dobim te tablete proti glistam? V trgovini za male živali? In kam mu dam to tableto? In ko to poje naj bi bil razglisten a kako?

Hvala lp



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #7 : 22 Avgust 2008, 22:12:34
Tablete proti glistam dobiš pri veterinarju in v nekaterih (žal bolj redkih) lekarnah. Lahko pa napišeš kaj več, na primer kje si muca dobil, če ima še kakšne druge težave, je prej živel z mamico in bratci ali je sam taval kje okoli,...
Če je iz kakšne kmetije, pobran s ceste ali kaj podobnega (ali pa tudi, če ti ni bilo izrecno povedano, da so ga razglistili) in ni bil še razglisten to naredi nujno čmprej. Žal lahko mladič zaradi hude glistavosti tudi pogine.
Če si kje iz Lj. in ti ni odveč (imaš prevoz in čas) lahko prišibaš tudi do mene in ti dam tisto tabletko, ker jih imam na zalogi, da ne bo prepozno ;) Pošlji zs, pa se zmeniva

8)


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #8 : 25 Avgust 2008, 08:37:39
Natka, mi lahko poveš kje dobim te tablete proti glistam? V trgovini za male živali? In kam mu dam to tableto? In ko to poje naj bi bil razglisten a kako?

Hvala lp

so ti že odgovorili, jaz naši dam kar v gobček tabletko.

in kaj je novega, kako je z mačkom?


Urban

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 25 Avgust 2008, 17:46:47
Z našim Pepetom je pa zdej tko, sosed ki je veterinar ga je pršou pogledat in je reku da ma gliste. In sem šel po tabletko Zantel in mu jo dal četrtinko stopljene v vodi z brizgo v usta. Zdej bom pa vidu kako bo deloval, kokr je blo videt na mačku kr deluje, se je takoj bl umiru in je tko zgledal kokr da se res bolš počut.

Lp   



natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #10 : 26 Avgust 2008, 07:55:17
O naša je pa Pepa, a nimajo lepga imena  :P

tabletko mu dajaj na 3 mesece preventivno, jaz našima skoz dajem na 3 mesece pa čeprav sta noter. ziher je ziher.


Urban

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 26 Avgust 2008, 14:42:05
Ja bom upošteval nasvet Natka! Pa hvala vsem za koristne nasvete! Pepe je pa danes že zdrav in poln veselja tako da se tud on zahvaljuje:)

Lp



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 26 Avgust 2008, 21:20:58
Če bo muc hodu tud ven, se priporoča 1x mesečno dajanje Strongholda (stisneš na kožo na vratu). Odpravlja gliste, bolhe, garje in dirofilarijo (piki komarjev z Istre).

Zantel pa odpravlja gliste in trakulje. Če boš kombiniral oboje: se pravi Zantel na 3 mesece in Stronghold vsak mesec, boš imel pokrito pravzaprav vse najpogostejše zajedalce.



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #13 : 29 Avgust 2008, 00:39:35
Ali pa še bolje Frontline z zunanje in Profender za notranje (oboje je spot on (ampula), tako da se ne bo treba matrat z dajanjem tablet). Frontline ima širši spekter kot Stronghold.
Zaščita pred notranjimi in zunanjimi zajedavci je pomembna tako za mačke, ki hodijo ven, kot tudi za tiste, ki živijo samo v stanovanju.

Mačji žur! :)