Želve

*yure* · 334885

*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #150 : 04 Marec 2008, 18:38:49
Živjo!

Tudi mi imamo doma 2 želvi. Po imenu Korel in Monika. Sta pa rdečevratki, (so zdaj zaščitene in jih ne prodajajo več v trgovinah) sta pa stare več kot 20 let ;)
Tukaj sta dve slikici:




Lp



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #151 : 04 Marec 2008, 19:08:29
Lexy: tvoji želvi sta rumenovratki, kot ste že ugotovili ;)

peapea: imam rdečevratke, ki so TROPSKA vrsta želv, katera NE PREZIMI, zato imajo lahko mladiče [pač tropske vrste ne prezimujejo - razen če jih na to ne privajamo, kar pa traja ;)]

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #152 : 04 Marec 2008, 19:10:38
Tole je pa moja želva Tika, stara 11 let.


Meni so pa ravno v trgovini svetovali, da jo moram dati na zimsko spanje. Ravno pred nekaj dnevi se je zbudila iz zimskega spanja.


peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #153 : 04 Marec 2008, 21:51:10
Evo Nalch:

http://www.exotic-animals.org/zelve/opisi_vrst/vodne/rdecevratka/razmnozevanje.htm

Preberi si tale članek. V drugem odstavku piše: Pogoj, da se spolni nagon pri želvi sploh pojavi je zimsko spanje. In to je navedeno pod RAZMNOŽEVANJE RDEČEVRATK. Oprosti, ampak tale tvoja je malo bosa. Nima veze. tropska gor ali dol. Po exotic animals ni kr en forum. So strokovnjaki.

In dogs we trust!


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #154 : 04 Marec 2008, 22:35:55
To je ena taka zmotna ideja, kot o sterilizaciji in kastraciji.
Želve bi za zdrav razvoj morale prezimljati že od malega naprej, ker se s prehitrim razvojem pojavijo motnje. Med zimskim spanjem fiziološki in biokemični procesi potekajo počasneje. Je pa res, da si jaz tega do lani nisem upala narediti, čeprav sem si na to temo precej prebrala. Najbolj sem se bala, da se ne bo več zbudila.
Želvo sem začela 3 tedne manj hraniti, da se ji je črevesje popolnoma izpraznilo, potem pa sem jo dala v akvarij v katerega sem dala šoto (kupila v kosu v živalski trgovini) in dodala vodo, tako da je bilo dobro namočeno vse skupaj. Višine je bilo ravno toliko, da se je želva lahko dobro zakopala in bila pokrita čez. Čez tri mesece pa se je zbudila. Sedaj bom vsako leto to prakticirala.


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #155 : 04 Marec 2008, 22:39:44
Ena kolegica ima želve rdečevratke v ribniku in pozimi se zakoplejo v kompost in tam prezimijo. Eno leto so imele tudi jajca, ampak ni bilo nič, ker ni bilo ugodnih pogojev v naravi. :)


peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #156 : 04 Marec 2008, 23:01:10
lejca in tara - amen

In dogs we trust!


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #157 : 05 Marec 2008, 10:28:56
Jaz sem imela tud rdečevratke, ampak sem jih na žalost pred 3 leti podarila ljudem ki jih imajo v ribniku, ker sta zrastle in takrat nisem imela financ da bi povečala akvaterarij, ker to povleče še druge stroške za sabo. Ker vem da želve zelo pacajo vodo, vam priporočam zunanji filter kot sem ga imela jaz, ki je res špica. Izgleda pa tako:





To so pa moje želvice



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #158 : 05 Marec 2008, 15:17:02
peapea: tudi jaz sem prebirala takšno in drugačno literaturo in sem mislila, da morajo prezimiti. ko pa so prišla prva jajca, sem pač rekla bivšemu profesorju za biologijo, ki se že celo življenje ukvarja z želvami, kako je možno da imata jajca? pa je rekel, da jih imajo vse želve samičke, tudi če ni samca, ker pa imam samčka in samičko je rekel, da obstaja možnost, da bodo mladički. povedala sem mu, da ne prezimita in je rekel, da to nima veze, ker rdečevratke so tropske želve in v tropih itak ne prezimijo. in ja, kako je potem možno, da je imela moja frendica želvje mladičke, pa želve tudi niso prezimile? [sicer so po 3eh dneh poginili, ampak izvalili so pa se?] torej?

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #159 : 05 Marec 2008, 15:22:48
Prvič moramo razlikovati med oplojenimi in neoplojenimi jajci.

Drugič. Verjela ali ne, tudi v tropih temperature nihajo.

Tretjič. Baje da je bila tudi ena večjih osebnosti v zgodovini brezmadežno spočeta. Če pa v to verjameš ali ne, je pa na tebi. Malo heca. Jaz za kaj takega nisem še nikoli slišala (pa nisem ravno novinka na želvji sceni).

In dogs we trust!


peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #160 : 05 Marec 2008, 15:37:24


 

Sem se pozanimala pri bolj modrih in baje je to - sicer bolj v teoriji možno. Če ti uspe - po nesreči ali namenoma - s temperaturnim nihanjem posnemati naravni cikel (seveda ga bistveno skrajšaš) je možno, da se spolni nagon pri želvi pojavi, čeprav ne prezimuje. Posledica tega so lahko jajca, celo mladiči, redko pa zdravi in normalno razviti odrasli osebki. Ker je prezimovanje - še enkrat - naravni del želvjega življenja. Tako pridemo tudi do odgovora zakaj so mladiči po parih dneh poginili. Eto.

In dogs we trust!


Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #161 : 06 Marec 2008, 15:49:35
okai sam možno pa je očitno a ne ;)

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #162 : 06 Marec 2008, 16:54:30
Možno. ;)

(Ni pa v interesu vrste in posameznikov.)

In dogs we trust!


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #163 : 01 April 2008, 21:52:51
Tisti, ki imate kopenske želve...Kako je kaj z zbujanjem? Naša je danes prišla cela ven in se že malo sprehajalo po sončku pol pa hitro nazaj spat  ;D  Je pa že slab mesec prej, ko je blo sonce, prišla na vrh tolko, da smo vidli da je živa  ;D... ob prvem dežju pa takooj nazaj not ;D.



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #164 : 05 April 2008, 11:31:31
Naša vodna želva (rumenovratka) se je tudi zbudila iz spanca...danes je celo že jedla :o :)

:)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #165 : 30 April 2008, 05:23:01
Par slikc mojega želvaka:



Kadar je izven akvarija zelo rad raziskuje






ima tud ornk kremplje, s katerimi te lahko prav ornk opraska ;)


za konec pa še en pozdravček od Patrika


lp


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #166 : 30 April 2008, 10:00:54
Hej,

tudi mi imamo želvaka Nikija in je rumenovrata želva.  :o
Pred leti - cca 10 let, smo imeli tudi kopensko želvo, ki smo jo prinesli iz Črne Gore, vendar nam je nažalost poginila.  :'(
Bom tekom dneva prilepila slikce našega želvaka.   ;)



ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #167 : 30 April 2008, 11:03:18
Tisti, ki imate kopenske želve...Kako je kaj z zbujanjem? Naša je danes prišla cela ven in se že malo sprehajalo po sončku pol pa hitro nazaj spat  ;D  Je pa že slab mesec prej, ko je blo sonce, prišla na vrh tolko, da smo vidli da je živa  ;D... ob prvem dežju pa takooj nazaj not ;D.

Dokler se temperature ne ustalijo in nihajo se kopenske želve zarijejo nazaj v zemljo predusem ponoči ko temperature še zelo padejo. Ko bo temperatura nad 15 stopinj tudi ponoči bo želva zagotov zunaj in se ne bo zarila v zemljo. Predusem pa pazi da ti ne uide kot je meni :'( ??? >:(



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #168 : 30 April 2008, 11:35:44
Naša je spodkopala metrsko betonsko ograjo, potok, spomladi pa prišla ven direkt pred buldožerjem  :( Druga je pa par zim prezimovala v kleti v senu



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #169 : 30 Junij 2008, 13:27:52
Precej časa nazaj sem dobila link od enega gospoda, ki se ukvarja z želvami, ima doma ribnike...
A morda kdo ve kje bi lahko koga našla, ki bi NUJNO!!!! sprejel dve večji rdečevratki? Ne najdem link tega fanta ali gospoda in želvici bi morali čim prej (še danes, jutri) v primerne bivalne pogoje. Prosim, če mi lahko kdo pomaga z iskanjem na koga se naj obrnem.
Hvala!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #170 : 30 Junij 2008, 14:03:48
Vem,da jih tisti,ki se svojih želijo 'znebit',spuščajo v parku v ribnik(MB).Tam jih je notri že veliko.Ne vem pa,kako je kaj to za želvice primerno... :-[



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #171 : 30 Junij 2008, 14:08:45
Sva z Lorry uprizorili eno hitro akcijo in želvice bodo še danes veselo plavale v ribniku  :o



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #172 : 30 Junij 2008, 14:14:59
Urejeno!  ;)


Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #173 : 03 Julij 2008, 20:32:35
drugače pa želve veselo sprejemajo v ZOOju ;) [vsaj meni so rekli, če se jih naveličam da naj jih tja odpeljem]

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #174 : 04 Julij 2008, 12:11:18
Jaz bom pa zopet dobla  varstvo Ocadio sinensis-kitajsko progasto želvo. Bo pa pri meni kake tri tedne juhej ;D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


špey

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #175 : 13 Julij 2008, 16:24:12
hey.
imam želvo rumenovratko približno en mesec in zanima me koliko je v resnici stara saj je velika 5cm. rada pa bi tudi izvedela kako naj jo peljem s seboj na počitnice saj nimam nobenega ki bi zanjo med tem časom skrbeu.ali je res zelo nevarno če ima malo mehak oklep?
lp.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #176 : 13 Julij 2008, 17:17:33
Ja, mehek oklep je zelo, zelo narobe. Na počitnice zrven-ja če boš akvarij z grelcem in filtrom ter hrano peljala zraven.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #177 : 13 Julij 2008, 22:10:24
Mene tudi zanima kolko je moja stara, nihče mi ne zna povedat...  ::) :-\

Slikice (sicer še lanske)








doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #178 : 13 Julij 2008, 22:13:51

Dokler se temperature ne ustalijo in nihajo se kopenske želve zarijejo nazaj v zemljo predusem ponoči ko temperature še zelo padejo. Ko bo temperatura nad 15 stopinj tudi ponoči bo želva zagotov zunaj in se ne bo zarila v zemljo. Predusem pa pazi da ti ne uide kot je meni :'( ??? >:(

Bežanje k sosedom je (biu!) njen najljubši šport!  ::) Smo zamenjali ograjo in zdaj je na varnem čeprav še vedno poskuša!
Zdaj ko je lahko več zunaj pa ves čas teži psici  :D :o Una spi,ta pa pride čisto pootiho in jo ugrizne v taco  :o :P



ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #179 : 14 Julij 2008, 11:00:30
I kako je lepa prav takšna je bila moja  :'( na žalost je pobegnila. Sedaj pa imam rumenovratko in to kar v ribniku
ko mi jo bo uspelo slikati pobliže prilepim tudi bolšo slikico. Sem jo dobila od sorodnikov ker so jo preveč hranili in je v enem letu prerastla terari. Sedaj pa uživa v naravnem terariju  :P