Želve

*yure* · 334751

špey

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #180 : 14 Julij 2008, 11:59:14
kako ji pa lahko pomagam če ima mehek oklep? eni govorijo da jo morem met velik zuni na soncu,eni da morem met pržgano uv lučko ( k jo mam že od začetka)... aja a če jo peljem s sabo a je dovol če jo dam v posodico z mokro brisačo? ker vožnja traja približno 3 urce pa nevem kok časa bi ostala brez vode, k zdej če jo mam zuni je najdle pou urce pol jo dam pa nazaj v vodo.
 hvala  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #181 : 15 Julij 2008, 10:27:40
http://www.exotic-animals.org/

Tukaj piše nekaj. Sicer pa j pravi naslov Dr.Golob Zlatko iz Mute.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


špey

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #182 : 15 Julij 2008, 11:57:04
hvala :)



mmitja

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #183 : 21 Julij 2008, 09:11:40
Najprej vse na forumu lepo pozdravljam!

Bom napisal kar sem, upam da ne bo nič narobe.

Podarimo dve želvi, rdečevratki, stari 30 let. Podarjamo ju zato, ker potrebujeta več prostora, mi pa nimamo primernega prostora za njiju.

Iščemo nekoga, ki bi lahko ustrezno poskrbel za želvi. Če mogoče koga zanima naj mi prosim sporoči na mail ([email protected]) ali preko ZS

lp, mitja



simsa

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • Daisy in Aisha
Odgovori #184 : 29 Julij 2008, 13:11:34
 :)Pozdrav vsem ljubiteljem želv. Tudi mi imamo doma eno leto staro kopensko želvo (Grško), z imenom Željko oz. Željka (še nismo ugotovili spola)!
Zdaj poleti jo imamo čez dan zunaj na sončku, kjer ima lepo urejen in ograjen prostor, čez noč pa jo prenesemo v hišo v njen prostor. Ko mi bo ratalo slikice naložit, pa pošljem kakšno, velja! ;)

Napišite kakšne izkušnje imate drugi s podobnimi ljubljenčki!


NikitaMena

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #185 : 06 Avgust 2008, 09:29:27
Ojla!
Po tanovem smo lastniki Grške želvice po imeni Jojo (kolegica je sicer ugotovila da je to punčka, tko da je očitno Jojica ;)) Pri hiši je šele 3 dni in iščemo primernejši prostor zanjo (trenutno smo jo začasno dali v pasjo hišico, prostora je dovolj, samo je v senci, moramo jo prestaviti nekam na sonček). Z našo Lino se kar dobro zastopita. Na začetku se jo je Lina bala, sedaj se že "igrata" (beri Lina skače okoli nje) ;D.
Če ima kdo tako želvico doma bi prosila če mi napiše kako glede hrane in prezimovanja ter zdravil. Sem prebrskala že razne forume, ampak povsot piše drugače (nekje je meso strup, drugje ga priporočajo, spet nekje je solata strup, drugje pa paradižnik itd).
Opazila sem pa že, da je Jojo (oz Jojica) nora na breskve in melone :D

Hvala za vsak odgovor

Papa,
Nika


simsa

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • Daisy in Aisha
Odgovori #186 : 08 Avgust 2008, 19:58:56
NikitaMena mi svojo želvico hranimo samo z rastlinsko hrano; če je zunaj v ograjenem prostoru si tako sama nabere kar ji diši (najraje je deteljico in repotec), ko pa je notri, pa ji damo paradižnik ali solato in do sedaj z njo ni bilo še nič narobe; kakšnih drugih dodatkov ji ne dajem, prezimovala bo pa kar budna (ne bom je dala spat).
Poglej si slikice v albumu (link je spodaj), sem probala dat priponko, pa ne gre; če te še karkoli zanima, vprašaj.
Glede hrane pa še nekaj - eni sploh po moje ne vedo kakšno želvo imajo in potem pride do zapletov glede hrane - ja, Grške so samo rastlinojede, morda kdaj uspejo uloviti kakšnega deževnika ampak baje redko.
Uživajte sončne dni, pa pozdrav tudi Lini! :)


simsa

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • Daisy in Aisha
Odgovori #187 : 17 Avgust 2008, 00:18:52
Pa še nekaj slikic






Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #188 : 17 Avgust 2008, 23:54:30
Žiujo.
Jaz imam dve želvi: Kitajsko progasto želvo in pa rumenovratko. Čisto dve različni vrsti, ki lepo plavata v istem akvariju. Upam da to ni narobe. Obe sta veliki približno 7 cm, kitajska progasta pa malo manjša.. Imam ju že skoraj 2 leti in pred kratkim smo kupili tako rečen 100x večji akvarij, prej je bil že premajhen za njiju.
No... je kaj narobe če živita skupaj? Sliko pošljem kasneje, ko ju bom slikala.  ::)

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #189 : 18 Avgust 2008, 00:02:17
Aha, pa še to. S čim ju lahko še hranim (hranim ju z briketami za želve, posušenimi mokarji, solato, regradom, deteljo, tankimi rezinami jabolk...)? Hvala  8)

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #190 : 18 Avgust 2008, 00:24:58
Ali jedo tudi paradižnik ali kaj podobnega? :D

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #191 : 18 Avgust 2008, 00:30:28
Je topla temparatura primerna zanju?

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #192 : 18 Avgust 2008, 00:32:28
Ali prezimujejo? tolk sprašujm :)

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #193 : 18 Avgust 2008, 12:35:11

Ena izmed želvic - rumenovratka zraven rože malo za poživitev.  :o



Spet mala rumenovratka raziskuje po travi.  8)



Naši mali smotki po dolgem plavanju počivata.  ;D

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #194 : 18 Avgust 2008, 12:57:07
Večje slike mi niso uspele  ??? >:(

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #195 : 18 Avgust 2008, 13:03:58
ZA POVEČAVO KR KLIKNTE NA SLIKO   :-[

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


simsa

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • Daisy in Aisha
Odgovori #196 : 22 Avgust 2008, 15:03:53
Annie., za tvoji vrsti želv ne bi vedela nič, poglej pa na forum Exotic Animals, tam gotovo kaj več izveš;
ali pa na http://www.exotic-animals.org/zelve/opisi_vrst/kopenske.htm

Pa veliko sreče z želvicama ;D

LP, Simona in Aisha


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #197 : 22 Avgust 2008, 17:59:34
Simona, najlepša hvala za odgovor!
lp, anja. ;)

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #198 : 23 Avgust 2008, 10:09:04
Jaz mam pa doma 2 želvi pa ju imam od 1.četrtka po božiču 2007..Al srede. Nevem katere vrste sta..imam slikci od obeh želvic...koliko vrst želv je? pa kako naj vem katere vrste so?JE možno da bodo imele mladiče?



Želva Kinder od moje sestre (zdi se mi,da samička.Katera vrsta je to?)


Moj želvak Mickey.(zdi se mi,da fantek.Katera vrsta je to?)


Terarij od Kinder in Mickeya.
-

To NISTA RUMENOVRATKI, to NISTA RDEČEVRATKI in nevem kaj še vse ...
1. Je želva iz rodu Graptemys - zemljevidarica (Nevem al Graptemys p.k. ali Graptemys p.p.) - Pomoje G.p.k. - Misisipijska zemljevidarica - http://www.exotic-animals.org/zelve/opisi_vrst/vodne/graptemys_pseudogeographica_kohnii/index01.htm

2. Je želva iz rodu Pseudemys in NE TRACHEMYS, In sicer Pseudemys concinna concinna - To je želva, ki ti bo(če ji boš nudila prave pogoje) zrasla 1x več kot pa zemljevidarica. Evo link še do te vrste -  http://www.exotic-animals.org/zelve/opisi_vrst/vodne/PSEUDEMYS_CONCINNA_CONCINNA_2006_roman/index01.htm

3. Pa tale plastik-fantastik NI PRIMEREN DOM za vodne želvice(Tudi za male ne! - To je spet ena genialna ideja naših trgovcev)

4. Spol boš pa ZANESLJIVO določil/a Ko bodo želve velike VSAJ 10 cm do takrat co vse samo PREDVIDEVANJA.

5. Imam pa tudi sam tidve vrsti(+rumenovratko) skupaj v akvaterariju in se odlično razumejo (sicer ima tudi veliko večji in boljši akvaterarij) V temle nimaš filtra, grelca, luči... Kar pomeni da moraš vodo menjavati vsake par dni, kar ni dobro za želvo, nimajo UV(A/B) lučke - ta je nujna za normalen razvoj želv !
+++ Ne pozabi da je ta 2. želva -Micey-(Pseudemys concinna concinna) v osnovi VEGETARIJANSKA(sploh z leti postaja vse bolj) Kar pomeni za mladiča vsaj 50% rastlinske hrane. Pa tudi zemljevidarici nebo škodila rastlinska hrana ;)


lp Jure


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #199 : 23 Avgust 2008, 10:18:20
kako ji pa lahko pomagam če ima mehek oklep? eni govorijo da jo morem met velik zuni na soncu,eni da morem met pržgano uv lučko ( k jo mam že od začetka)... aja a če jo peljem s sabo a je dovol če jo dam v posodico z mokro brisačo? ker vožnja traja približno 3 urce pa nevem kok časa bi ostala brez vode, k zdej če jo mam zuni je najdle pou urce pol jo dam pa nazaj v vodo.
 hvala  :)

Želve NISO kopsi in mačke in jih NE JEMLJEMO s seboj na dopust(izlete)!
Želva je lahko sicer na suhem ves čas(ker ne diha v vodi!!) ... ampak vožnje plazilci nasploh slabo prenašajo. Ker so hladnokrvne živali, ki so odvisne od svetlobe in sonca.
Recimo: Zunaj vroče, v avtu vroče -- prižgemo klimo - želvo zebe se lahko prehladi, če ne prižgemo klime je želvi prevroče, nima vode se ne more shladit...
Zunaj dež, mraz želvo zebe -.. kako ji bomo pomagali ? - nemogoče

Želva lahko zdrži brez hrane par dni in če greš za nekaj dni nimaš varstva, ti povem, da je za želvo BOLJE DA JO PUSTIŠ DOMA in je lačna, kot pa da jo vzameš s seboj na pot.

Glede oklepa je pa tako tam ko se velke nekaj cm majo vse mehkega, sicer se oklep gradi s starostjo je pa NUJNO da imamo lučko(UV), da ji dajemo vitamine(vitaminska hrana), da je želva čim več zunaj(pa ne zdej da jo damo za 1 urco ven - večji del dneva!), če ji tega nemoremo omogočiti(blok) pa seveda čimboljša lučka.

lp Jure



Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #200 : 23 Avgust 2008, 10:20:43
 :)

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #201 : 23 Avgust 2008, 10:24:48
Ali prezimujejo? tolk sprašujm :)

Rumenovratka PREZIMUJE !
Medtem ko Kitajska progasta ž. pa NE PREZIMUJE !


lp Jure

p.s. kot so ti že povedali exotic animals je super stran, na natančnejša linka kjer ti vse piše

Kitajska prog. želva : http://www.exotic-animals.org/zelve/opisi_vrst/vodne/ocadia_sinensis/index01.htm
Rumenovratka: http://www.exotic-animals.org/zelve/opisi_vrst/vodne/trachemys_scripta_scripta/index01.htm


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #202 : 23 Avgust 2008, 10:29:46
Annie:
Priprave na prezimovanje potekajo tako,da želvice redno hraniš,1.teden zmanjšuješ temp.na grelniku vode,2 teden izklopiš še grelnik in,ko se voda ohladi pod 18 stopij bodo želvice začele zavračati hrano.Nadaljujes počasnim spuščanjem vse do 12 stopinj nato pa jih preneseš v prezimovalni prostor s podobno temp.in nadaljuješ z ohlajanjem dokler se želvice ne umirijo.Podobno storiš z osvetljitvijo npr.,če ti žarnica sveti pri želvicah podnevi 8 ur jo skrajšuj 1.teden po pol ure na dan,drugi teden pa jo izklopi,da se bodo želvice ravnale po dolžini dneva.

Pa ne pozabi, prezimujemo LE ZDRAVE ŽELVE ;)

LP Jure

p.s. V SENU PREZIMUJEMO SAMO KOPENSKE ŽELVE :D - Vodne pa v posodi z vodo


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #203 : 23 Avgust 2008, 10:34:58
Še enkrat najlepša hvala!
lp, anja.
P.S.: Želvice so pa zlo zdrave XD U vodi majo celo jacuzzi (če veš, kaj mislim), saj je filter zelo močen.  :)

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #204 : 23 Avgust 2008, 10:41:33
A bi lahko nalimala kako slikico tvojega akvaterarija?
Ker po tisti slikici, ki si jo nalimala zgleda kar lep, prostoren in razgiban.


lp Jure

p.s. obožujem gledanje slikic drugih akvaterarijev(vaših idej, vašega načina urejanja) :P :D


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #205 : 23 Avgust 2008, 10:54:36
Jure, bom nalimala. Samo malo, da slikam cel terarij. XD

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #206 : 23 Avgust 2008, 10:56:04
Ampak bom raje ob ugasnjeni žarnici, ker preveč sveti v objektiv.  :)
lp, anja.

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #207 : 23 Avgust 2008, 11:50:02

No, tole je ena slika, sam ni tok lepa, ker je v splešu. Drugač je pa akvarij velik približno malo več kot polxpol metra.. Želvice so pa velike 7 cm približno.

Pa še druga slikca, ta je pa s prižgano žarnico XD. Mal je čudno, sam nimam nekega profesionalnega fotoaparata.


Tu je pa še ena slikica rumenovratke zunaj:


No ...upam, da boste razločli slike, saj niso nevem kakšne XD.

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #208 : 23 Avgust 2008, 12:48:03
Super maš urejeno !
Dovolj prostora za plavanje, lahek dostop do kopnega, nič tistga groznega kiča(školjkice,pisano kamenje,potapljači, palme in nevem še kaj vse ::))
Pa še dolgo časa ti bo koristil (pohvalno, da si se odločila za dokaj velikega, že na začetku)Samo eno pripombo imam :-[, tistale žarnica mi zgleda mal NEvarno ... a je dobro pritrjena?

lp Jure

p.s. Maš pa isto one plavajoče rastline(umetne) kt jaz ;D


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #209 : 23 Avgust 2008, 12:52:48
No, me veseli da ti je všeč. ;) Ja, žarnica je zelo dobro pritrjena (ni prilepljena, da ne bo pomote). Imam neke take ključke, ki se jih zapiči v plezalno steno in potem notri zatakneš uv žarnico. Sem že stokrat poskusila, ali se dobro drži. Tako, da ni nikakršne skrbi, poleg tega je pa vse v moji sobi, če bi bilo karkoli, bi jaz hitro videla. ;)
Ja, rastline so pa tui vredu. [: Imaš ti tudi kakšno fotografijo svojega terarija in želv (če imaš)?
Lp, Anja.

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.