Želve

*yure* · 334744

Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #210 : 23 Avgust 2008, 14:38:38
Tavelka kitajska progasta želva je pa lihkar eno lepo sočno gosenico pojedla. ;D
Tamala rumenovratka si je pa privoščila velik del črva. Jaz sem pa boga ker morem rezat črve, da ne dam celega v vodo.  :-[
lp, anja.

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #211 : 24 Avgust 2008, 12:33:12
Pišite mi kaj. [;
lp, anja.

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #212 : 25 Avgust 2008, 00:11:56
Ojla!
Mi smo pa imeli nesrečo  :'( Akvarij se nam je razbil  :'(
In sicer...Arči je letos kar dolgo časa drnjohal in se je odločil, da bo spal na kamnih, ki jih je imel v kopnem delu akvarija. Ko je končno začel malo migat in ker ni bil akvarij poln vode, sem se odločila, da ga bom očistila in sem ga nesla v kopalnico, da ga dam v kad. No...pa se je zgodilo  :'(
Šel je akvarij, polomil se mi je filter, na srečo sem Arčija prej dala ven...
Zato je Arthur zdaj začasno v malem akvariju, brez žarnice, brez filtra...ima sicer izhod na kopno (peskana polička), tako da se sonči cele dneve, čez noč pa dam akvarij v hišo, ampak iščem novo stanovanje za Arčija. Prejšnjega mi je naredil steklar in je bil kar ogromen, tudi ni bil zelo drag. Mislim, da slike nimam nobene  :-\ Imel pa je 2/3 vode in 1/3 kopnega, na katerega se je prišlo preko peskane poličke.
Upam, da mi kmalu uspe prit do take rezidence, kot si jo gospod zasluži  ;D Če bo po sreči, bo še večji od prejšnega  :)

Zanima me, kje ste vi prišli do svojih akvarijev.



Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #213 : 25 Avgust 2008, 07:49:07
Nyssa, lepo pozdravljena!
No, imaš pa res smolo z akvarijem. No važno, da se Arčiju ni kaj zgodilo. ;)
Glede akvarija nisem čisto prepričana. Tudi sama bom pomoje čez 2-3 leta iskala veliko večjega, ta ki ga imam zdaj je pa mislim da največji, kar ga prodajajo v tistih trgovinah za živali. Vsaj zdi se mi.
Mogoče pa še enkrat pojdi k steklarju, pa mu naroči večjega (če ni predrago ali pač..).
Drugo pa ne znam pomagat. :-\
Lp, Anja. 

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #214 : 25 Avgust 2008, 19:22:51
Ja, res nimam sreče  z akvarijem :-\
Mislim, da ga bom dala delat kar k steklarju, vem, da sem za prejšnjega, ki je bil reeeeeees ogromen, imel je okoli 250 l, dala približno 40.000 SIT, medtem ko je največji v trgovinah stal preko 100.000 SIT. No, ta ki se je razbil, je imel za moje pojme preveč kopnega, ker se je sončil samo na parih centimetrih kopnega, je pa zelo užival v vodnem delu. Sicer je nekaj prostora pobral filter,ampak vseeno je bilo kar veliko.
Tokrat bom dala delat še malo večjega, si bom še ojačala poličko, na katero ga bom postavila.
Pride pa res ceneje, če ti ga naredi steklar, pa še zmišljuješ si lahko mere in dimenzije. Sama bi raje imela malenkost nižjega in raje daljšega.
Mi je pa čudno, ker je Arthur za svojih 8 let res malimiceni želvak  :-\ Kljub vsemu prostoru  :-\



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #215 : 27 Avgust 2008, 10:44:04
Mene pa zanima, če se je pri vaših želvah tudi kdaj zgodilo, da ji je kakšen majhen del oklepa se odluščilo in da je belina? Pri mojem želvaku se je to pred kratkim zgodilo :-\


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #216 : 28 Avgust 2008, 14:56:17
Ja, želva "menjava" rožene ploščice na oklepu vsake toliko časa in včasih se naredi kakšen "bel flek" ampak ta ponavadi ob naslednji "menjavi" izgine ;)

lp Jure


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #217 : 28 Avgust 2008, 15:52:24
*yure*, najlepša ti hvala za odgovor. Drugače izgleda zdrav, vesel. Se mi je zdelo, da bo samo to. Samo v 15-ih letih je prvič do tega prišlo. Samo raste pa kot raketa hitro - že okoli 20 cm in kot kaže bo treba spet kmalu menjati akvarij ;).

lp


h3x0r

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #218 : 28 Avgust 2008, 17:01:36
Ja sej verjetno ja.



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #219 : 28 Avgust 2008, 22:20:21
Ja pri nekaterih želvah se to nikoli ne dogaja, pri nekaterih vedno, spet pri drugih včasih, pride lahko tudi z leti(in včasih tako tudi gre) ...
Čist različno. Ena izmed mojih želv(oz. želvak natančneje), star cca. 8 let se mu to še nikoli ni naredilo, medtem ko pri 2 mlajših se to že dogaja, ostale pa se še tudi niso srečale s tem ....

lp Jure


simsa

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • Daisy in Aisha
Odgovori #220 : 01 September 2008, 22:17:23
Ali mi lahko kdo pove, v kakšnem času zraste Grška želva do svoje velikosti.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #221 : 02 September 2008, 15:10:53
Čisto različno... nekatere do konca življenja ;D ... drugače pa tko ponavadi okrog 20. leta že pridobi svojo končno velikost(predvsem samci)
Rastejo pa želve načeloma zelo čudno. Včasih 2 leti skoraj nič, pa pol v enem letu pridobijo ogromno ... pa pol spet ne ... pa spet ... ali pa skozi ves čas - odvisno od vsake posamezne želve.


lp jure


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #222 : 02 September 2008, 15:21:44
*yure* hvala še enkrat za vse informacije. So dobrodošli vsi nasveti. Bom probala poslikati in dodati slikce semkaj. Je pa prav pameten želvak. Za košček jabolka bo naredil vse. Zna trikec obrat in pride takoj na kopno, samo, da se mu pokaže ta košček jabolčka. Izredno brihtni so. Pa požrešni tudi :P

lp


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #223 : 06 September 2008, 14:01:33
No en starejši gospod je danes k nam prinesel želvo, ki jo je našel na železniški postaji (se mi zdi) nekje okoli ajdovščine. Zdi se mi, da je močvirska sklednica (tmno zelena z rumenimi pikicami). a mi lahko pomagate: kaj je najbolje narediti z njo? (sedaj sem ji pripravila domovanje...samo ne vem ali jo je bolje spustiti v naravo ???) s čim se prehranjijejo? (sedaj sem ji dala različne vrste zelenjave)

Uglavnem čim prej mi pomagajte!! ;)

:)


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #224 : 06 September 2008, 14:51:08
Torej našel jo je na železniški postaji na eni od prog. Sklepam, da v ajdovščini, ker je ta gospod iz ajdovščine. Ta gospod ji je tudi zvrtal luknjico in jo dal na vrvico (jaz sm to hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iitroooooooooo odstranila)

Če jo kdo pogreša naj se javi v tej temi, da se zmenimo

Slikce:








Je to sklednica?

:)


kajči

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #225 : 06 September 2008, 17:43:24
Jaz bi rekla, da je. Mogoce bi vprasala na mojpes.comu, ce tukaj nihce ne bo vedel za sigurno. Pa malo pogooglaj za slikami in jo primerjaj. lp



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #226 : 06 September 2008, 18:02:06
udi jaz mislim, da je sklednica, hraniš jo pa lahko z isto hrano kot rumenovratke. Najboljše pa je da jo čimprej odneseš do kakega jezerca ali večje trajne mlake.

Je vsejeda, ampak bolj na mesni osnovi: paglavci, žuželke, tudi ribe...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #227 : 09 September 2008, 20:22:08
Pa ljudje so totalno NOORIII da gredo želvam vrtat oklepe !!! >:( >:( >:( >:(
Seveda, da je močvirska sklednica in, da če jo je našel v naravi tudi tja sodi !!
Močvirske sklednice je PREPOVEDANO imeti doma kot domače živali(razen če imaš nevem kakšna pooblastila in/ali, če si biolog, ki jih uspešno razmnožuje in vrača v naravo in pa zoološkim vrtovom je to dovoljeno.) -- seveda pa ne vzem iz narave!!  Veš kakšne so kazni! ::) ::)
Tako, da hitro v kakšno jezero(npr. Fiesa), reko(npr. Kolpa) ... z želvo!

lp Jure


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #228 : 09 September 2008, 20:39:40
žal je ušla (jah nimam pojma kako, vendar zgleda, da je plezala po mrežii :-\), ampak skoraj sigurno vem kam je šla...
mamo v bližini hiše reko in je šla tja notri...tako, da hudega ji ne bo! :)

:)


simsa

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • Daisy in Aisha
Odgovori #229 : 09 September 2008, 21:45:19
polonči, škoda, da je ušla, ker sedaj ne vemo kaj točno je z njo :-\

drugače pa največ informacij dobiš na http://forum.exotic-animals.org/viewtopic.php?t=4383

To pa je moja želvica ;D





Rock girl

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #230 : 29 September 2008, 14:49:22
OO kako je luštna! Mi imamo skoraj isto.
Pa še enega večjega želvaka (okoli 15 cm).
Smo jih ilegalno pripeljali :-[.
Ampak mam en problemček. Zlo mal pijeta, pa tut jesta skoraj nič. Tudi poleti nista hotla. Jesta samo deteljo, tamala solato pa kuhan korenček pa borovnice, tavelk pa melono, kuhan korenček, kumaro. Taka zbirčna sta. Probal smo ful stvari.
Zojo (tamalo) mamo zdej ko je mraz v terariju z grelcem, Gizmota pa čez dan damo ven, ko je toplo, drugače ga bomo pa kmalu dali v klet na hladno, da bo hiberniral.

To sta Gizmo pa Zoja skupaj.

(Upam da je pokazal slikco, ker men jo noče. :()



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #231 : 29 September 2008, 18:15:56
Lušne  :o iz kje ste jih pa ilegalno prinesli ??? :-[

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #232 : 30 September 2008, 15:06:37
Groza!
Kako imate lahko "srce", da pripeljete žival iz tujine(verjetno iz HR >:(). Pa a vi veste, da to niso doma vzrejene živali? Te živali uzamejo iz divjine in s tem ko jo kupite PODPIRATE ILEGALNO TRGOVINO Z ŽIVALIMI(zaradi katere je marsikatera vrsta tako zelo ogrožena!! Še bolj neumno pa je to da to poveš prek net-a. Če si to stran ogleduje kak naravovarstvenik oz. katerikoli človek(tudi jast recimo) te lahko prijavi in plačala boš hudo kazen!(kajti preko IP naslova te lahko takoj izsledijo).
In res obupno je da ljudje še vedno kupujejo živali od preprodajalcev. In seveda, da če je žival uzeta iz narave ti nebo jedla solate, korenja in nevem kaj še vse. Ker v naravi tega ne dobi !! V naravi jedo travo, listja grmov(hibiskus) ...

Res katastrofa ... Lahko bi dala malo več in bi priznani trgovini kupila žival za katero bi imela potrdilo,da ni vzeta iz narave. Ali pa jo kupila pri kakem ljubitelju.


lp Jure


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #233 : 30 September 2008, 16:33:18
Še bolj neumno pa je to da to poveš prek net-a. Če si to stran ogleduje kak naravovarstvenik oz. katerikoli človek(tudi jast recimo) te lahko prijavi in plačala boš hudo kazen!(kajti preko IP naslova te lahko takoj izsledijo).


Fajn! Takim privoščim  ;) ampak moraš malo bolj taktno pristopit do ugotovitve (zato moje vprašanje in ne-napadanje) ker šele pol lohk storilca ''zašiješ''  8) 8)



Ps: Berem ravn bol take (kriminane) knjige... :-[

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #234 : 30 September 2008, 17:43:41

Fajn! Takim privoščim  ;) ampak moraš malo bolj taktno pristopit do ugotovitve (zato moje vprašanje in ne-napadanje) ker šele pol lohk storilca ''zašiješ''  8) 8)



Ps: Berem ravn bol take (kriminane) knjige... :-[

" I know "  ;D :D

Pa lepo branje želim :P

lp Jure


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #235 : 30 September 2008, 19:13:35
Ok :D sem se že bala da me boste vsi nadrl ''kaj se zezam'' ::) ja je bilo dobro branje (sem že do konca...)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Rock girl

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #236 : 01 Oktober 2008, 14:15:15
Ne, nisem jih iz narave vzela.

Aja, pa tega posta nisem napisala, da bi me nahrulili pa ozmerjali, da se to ne sme.  :-\
Zanima me samo, če se komu dogaja podobno, pa kaj jejo vaše želve?



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #237 : 01 Oktober 2008, 19:40:18
kako pa to da so pol ilegalno pripeljane ??? ??? Sori tukaj imamo radi živali in nemaramo ljudi ki jih MUČIJO ali delajo kar kar jim škodi ;) na vprašanje ti je pa že *yure* odgovoril (če je divja)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #238 : 02 Oktober 2008, 07:52:32
hei... mene pa nekaj zanima... tema pogovora je med prijatelji nanesla na to, ali želve potrebujejo potni list, če jih želiš peljati čez mejo? no jaz o tem še nisem razmišljala, ker jih mam ves čas doma in jih ne pekljem s seboj, ker za njih takrat skrbi kdo drug, pa me vseeno zanima

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


many

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #239 : 02 Oktober 2008, 19:10:02
Živjo!

Jaz bi vas pa rada prosila za pomoč. Namreč imam dve rumenovratki, dobila sem jih pred kakimi petimi meseci. Ena raste zelo hitro in zelo rada je, druga pa ni zrastla skoraj nič in pa vseskozi spi, tako da skoraj nič ne je. Zbudi se verjetno enkrat do dvakrat na dan, še to za kakšno minutko. Nevem kaj naj naredim, zato sem se obrnila na vas za pomoč, če kdo slučajno kaj ve kaj naj bi bilo z mojo želvico  :(