Želve

*yure* · 338420

Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #270 : 11 Oktober 2008, 09:19:53
Yure, spet hvala za odgovor! (:
Ja, saj.. Bom jo poskusila prezimovat v hladilniku, temparaturo pa naravnala od 5°C. Samo bomo še videli, ker moja mama zna tolko komplicirat zaradi hrane. Pa saj so želve bolj pomembne, hrano lahko kam na balkon damo, ko je bolj zdaj mrzlo. >:( Tako, da ne vem. Drugače pa lahko želvo še v tem akvariju oz. drugem privajam na prezimovanje in jo bi lahko potem odnesla na balkon, ampak moram gledat temparaturo, da ne bo šla prenizko... No, saj je ne bom dala, če bo prenizka temparatura.
Lp, Anja.
P.S.: Ni se vama treba kregati zaradi tega "odmrzovanja". Saj tudi tisti, ki nimajo želv, ne vedo, kar hočemo s tem reči in pač se jim zdi grozno.. No sej ni važno! Bomo že preboleli.:D

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #271 : 11 Oktober 2008, 10:17:22
Nimam pojma o želvah (saj jih tudi nimam) ::) ::) samo meni je pač čudno- nisem še slišala :-\  ne rabiš se razburjat  če nismo vsi geniji na istem področju  ::)(jaz imam pa akvarije čez  ;) ) pa se nebom razburjala če kdo ne kapira npr. da nesmeš zamenjat cele vode pa čeprav so to OSNOVE ;)

Verjemi tudi na ribe se spoznam(razen ostrižnikov o njih nevem veliko) in seveda tudi na akvaristiko. Kajti z njimi sem se začel še prej ukvarjati in so bile moje "primarno" področje. Zdaj pa se za ribe ne zanimam več toliko(ampak znanje ne izbledi ::) ) imam samo še 1 akvarij, ker zdaj so mi na 1. mestu želve in želvarjenje :)
Sam raz***** me to k rečeš "da je smešno" ne ni smešno, pač rečeš, da ti je čudno/zanimivo, ne pa smešno ....

lp Jure


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #272 : 11 Oktober 2008, 10:28:16
No pol mava pa skupno temo  ;D ;D  8) Ok bom rekla ZANIMIVO  ;) ;)  :D ::)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


kajči

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #273 : 11 Oktober 2008, 13:21:20
Nekdo je nekaj postov nazaj napisal, da ima zelvo spusceno po stanovanju. Meni se to ne zdi nic nenavadnega, se celo priporocljivo je, da ima zelva dovolj gibanja. Ker roko na srce, taksna plenilka kot je rdecevratka (ali rumenovratka...) itak ni primerna za akvarij, temvec kvecjemu za ogromen ribnik. Torej je zanjo vseeno bolje, da se giba vsaj po suhem, ce se ji ze plavanja ne omogoci. Vecina zelv je v precej slabi kondiciji, zato bi jim razmigavanje dobro delo. Poznam kar nekaj ljudi, ki svoje zelve spuscajo in zelve uzivajo ob tem. :)

Sem tudi zato, da zelve obvezno prezimujejo, si je pa treba o tem prej kaj prebrati. Hladilnik je dobra zadeva, pa se na netu se dobi dosti informacij.
http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=1975&start=0



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #274 : 11 Oktober 2008, 17:22:29
Ja ampak ta link ki si ga poslala je o prezimovanju KOPENSKIH želv. Mi pa se tukaj pogovarjamo o vodnih(trenutno) ;), ki pa jih nikakor ne prezimimo v zaboju z listjem in zemljo ...


lp Jure


kajči

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #275 : 11 Oktober 2008, 17:41:45
Ce kliknes na tretjo stran omenjene teme je lepo razlozeno tudi kako spraviti spat vodne zelve. ;)



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #276 : 12 Oktober 2008, 17:16:43
No sej se ne gre zame, k jst to "znam"  :D samo zato, da drugi vedo, kje najti informacije ;)


lp Jure


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #277 : 14 Oktober 2008, 20:17:45
Meni je pa zadnje čase zelo čudno pri želvah to, da rumenovratka ves čas koplje pod korenino, kot da bi hotela skopati rov na drugo stran. :-\ Mala čudakinja. [: ali bi ker znal povedati, če je kaj narobe ali je to normalno?
Lp, Anja. A zdaj je že čas za prezimovat?..  ;)

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #278 : 15 Oktober 2008, 16:47:45
Poglejte mojo tamalo rumenovratko, kam se je skrila ko mene ni bilo:


Verjetno ji je toplota prijala. ;D Skoraj bi žarnico dol zbezala!! Še dobro, da sem jo opazila.

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #279 : 15 Oktober 2008, 19:09:29
Joooj !! želva NE SME BITI NA ŽARNICI !!!
Žarnica mora biti vsaj 20 cm nad mestom za sončenje !!
Želva bo dobila opekline, ali pa kakšne mehurje, če bo v stiku z žarnico(lahko pa se tudi preveč "izsuši")
Sem ti že nekaj časa nazaj dejal, da imaš žarnico PRENIZKO!!
Hitro odpravi to napako !!


lp Jure


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #280 : 15 Oktober 2008, 19:35:10
Ja, saj vem, da je nevarno, zaradi tega sem dala želvo hitro dol. Zdaj sem žarnico prestavila čisto do vrha in tako so zdaj varne....
Na srečo žarnica ni bila prižgana (je bila še mrzla), dokler nisem prišla.. pa sem malo želvico iskala pa sem prižgala žarnico, pa sem šele tedaj ugotovila, da je tam gor... Pol sm pa ugasnala žarnico pa dala želvo dol. (:
lp, Anja.

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


špey

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #281 : 15 Oktober 2008, 21:05:33
Nekdo je nekaj postov nazaj napisal, da ima zelvo spusceno po stanovanju. Meni se to ne zdi nic nenavadnega, se celo priporocljivo je, da ima zelva dovolj gibanja. Ker roko na srce, taksna plenilka kot je rdecevratka (ali rumenovratka...) itak ni primerna za akvarij, temvec kvecjemu za ogromen ribnik. Torej je zanjo vseeno bolje, da se giba vsaj po suhem, ce se ji ze plavanja ne omogoci. Vecina zelv je v precej slabi kondiciji, zato bi jim razmigavanje dobro delo. Poznam kar nekaj ljudi, ki svoje zelve spuscajo in zelve uzivajo ob tem. :)

Sem tudi zato, da zelve obvezno prezimujejo, si je pa treba o tem prej kaj prebrati. Hladilnik je dobra zadeva, pa se na netu se dobi dosti informacij.
http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=1975&start=0
kajči tole si pa odlično napisala, je usaj še nekdo k se strinja z mano. no vi ki veliko veste o tem prezimovajnu in use mi lahko poveste če je res nevarno dati želvo prezimovat preden je stara 3 leta ali nekja podobnega? ker moja je velika 11cm imam pa jo šele 4 mesece in nevem koliko je stara. ko sem jo dobila pa je bila velika 3.5 cm. v neki trgovini za male živali kjer take želve tudi prodajajo so mi prezimovanje odsvetovali.



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #282 : 16 Oktober 2008, 22:17:46
Kaj !!! 4 mesece pa dobi gor 7.5 cm  ??? Pa to je ja katastrofa ==> prekomerno hranjenje, premalo prostora, da bi se gibala(torej zaloge ne more porabiti) in na oklepu bo imela 100% kakšne deformacije, če jih že nima.
Prezimovat se, da želve že pri 1 letu ali manj, samo vedet moraš kako in  kaj. Da verjameš prodajalcem(99% so ti to rekli v Tukanu) ::) ::)
Sicer pa želva nima po stanovanju kaj delat, kar sem že povedal, kajti je zmedena, nezna se prostorsko orientirati, drči ji (parket), ali pa jo podlaga ovira(ploščice ..)
Želva je takrat zelo prestrašena !

Tako, da khm  ;) ...

btv, kajči, a ti je želva povedala, da je uživala v brezkončni hoji po stanovanju ::) ??? (nebi reku, razen, če si dr. Doolitle :D)

lp Jure


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #283 : 17 Oktober 2008, 06:50:02
 ;D

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #284 : 17 Oktober 2008, 13:39:31
Da verjameš prodajalcem(99% so ti to rekli v Tukanu) ::) ::)


Aha potem nimam samo jaz slabih izkušen v Tukanu :-\ ::) :o .

Sicer pa želva nima po stanovanju kaj delat, kar sem že povedal, kajti je zmedena, nezna se prostorsko orientirati, drči ji (parket), ali pa jo podlaga ovira(ploščice ..)
Želva je takrat zelo prestrašena !

Jojjjjjjjjjjjjj kaj delamo potem mi v šoli :-\ :( :-X

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #285 : 17 Oktober 2008, 17:22:02
Kot že 100x povedano živali morajo v šoli biti POD KLJUČEM !!
1. ker žival neznsko trpi, ko jo vsak neznanec prime v roke in malo poboža(pa tud če to narediš 100x ne misli da te žival pozna ona te ima za mučitelja, kar tudi SI ! >:( (oz. so tisti ki to delajo)
2. želve so prenašalke salmonele in ti se ne moreš kr rokovati z njimi(sploh kakšen otrok 1,2,3.. razred k prime žival, pa roke v usta ... in pol lahko pride do nezaželjenih bolezni.
3. ...
To je nekaj razlogov zakaj morajo biti živali v šolah in javnih ustanovah POD KLJUČEM ;)
Še bolje pa je, da je plazilcev(in nasploh živali) v šoli čim manj(ker v šolah se živali res ne počutijo najbolje, ker imajo skoraj vedno katastrofalne bivalne razmere, ker, če greš kam na kakšno gamnazijo, univerzo ... skoraj vedno vidiš 20cm rdečevratko v akvariju 50x50(al pa še tolk ne) in notri 5 cm vode -- glih tok da ma oklep pokrit, da o kopnem delu ne govorimo, ki ga največkrat sploh nimajo >:()

lp Jure


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #286 : 17 Oktober 2008, 17:24:26
ej kam ti hodiš (na kero OŠ):o da mate to vse toooooook urejen

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #287 : 17 Oktober 2008, 20:16:19
Yure, maš prov glede tistga...
Jaz bi pa prosila za en nasvet... Yure, moji dve želvi kljub temu, da sem žarnico dala kolikor možno se da čisto na vrh, še vedno plezata po steni in dohajata luč, pa se tavelika še uleže na njo. Še dobro, da imata zadnje čase bolj ugasnjeno... Ampak zdajle me ni bilo  2 urci ali pa še več pa je bila tavelika spet gor... Saj je bila ugasnjena, samo kaj bi se zgodilo, če bi bila prižgana!?! To ne bi bilo varno! Kaj naj naredim okoli tega?  :-\ Malce mučno je že za njiju, ker mu moram vedno paziti in pa tudi zame, ker ne vem, kam naj dam žarnico, ker je že čisto na vrhu (še pol cm je prostora...) Hvala za odgovor!
Lp, Anja.

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #288 : 17 Oktober 2008, 21:16:30
Daj jo na 2. stran akvaterarija kjer nimaš tistega skalnatega ozadja(po steklu pa nemorejo splezati ;))
Smrček, na OŠ Trbovlje(9. razred) sicer nimamo kej reveč urejeno kr niti živali nimamo veliko - večji akvarij z dvema oskarjema, ogromno paličnjakov in polže(ahatnike) to je pa tudi vse -  ;D
Je pa res tudi to, da pri nas niti ni dovoljneno živali prijemati in hraniti(razen določenim osebkom *kot recimo meni* ::) ) in tudi biologija in kemija sta med odmori zaklenjeni ;) in se odprejo le med poukom in so stalno pod nadzorom učiteljev.


lp Jure


špey

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #289 : 17 Oktober 2008, 22:02:58
Kaj !!! 4 mesece pa dobi gor 7.5 cm  ??? Pa to je ja katastrofa ==> prekomerno hranjenje, premalo prostora, da bi se gibala(torej zaloge ne more porabiti) in na oklepu bo imela 100% kakšne deformacije, če jih že nima.
Prezimovat se, da želve že pri 1 letu ali manj, samo vedet moraš kako in  kaj. Da verjameš prodajalcem(99% so ti to rekli v Tukanu) ::) ::)
Sicer pa želva nima po stanovanju kaj delat, kar sem že povedal, kajti je zmedena, nezna se prostorsko orientirati, drči ji (parket), ali pa jo podlaga ovira(ploščice ..)
Želva je takrat zelo prestrašena !

Tako, da khm  ;) ...

btv, kajči, a ti je želva povedala, da je uživala v brezkončni hoji po stanovanju ::) ??? (nebi reku, razen, če si dr. Doolitle :D)

lp Jure

pa je teb že kdo reku da si preveč pameten? ker tole kar si napisu je ČISTA LAŽ. moja želva ni preveč hranjena in ni zaradi tega tok hit zrasta, nima deformiranega oklepa, ima dovol velik akvaterarij da se giblje... pa čist tko skor use povsod pišejo da so te želve požrešnice, kar moja pač ni. in ne poje toliko kolikor piše na hrani katero kupujem zanjo. moja želva ni plašna če jo kdo boža ali pa če jo kdo spusti po stanovanju. ker če znaš opazovati to malo živalco se naučiš kdaj ji kaj ne paše in če je plašna SE SKRIJE V OKLEP in se tut za milimeter ne premakne (moja to naredi samo takrat kadar jo kdo preseneti)  da pa so mi to povedali v tukanu glede prezimovanja si se tudi pošteno zmotil. zgleda da imaš ti želve samo zato, da jih hraniš in gledaš skozi steklo. pa glede tega sprehajanja po stanovanju ki te toliko moti.. kako pa potem lahko takšna živalca živi zunaj v ribniku?? pa si že kdaj probau dati svojo želvo na parket?? to ji sploh ne drči... >:( TKO DA PROBEJ PA SE BOŠ ŠE KEJ NAUČIU O SVOJI ŽELVI !! :)



Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #290 : 17 Oktober 2008, 22:33:13
Hvala za odgovor, samo ne vem, kako bi tja pritrdila žarnico, ker ni stene.... tko da pač ne vem, bom že kaj naredila.
Lp, Anja.

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #291 : 18 Oktober 2008, 11:52:29
špey, ne ti men o želvah no ;) Nisem najbolj pameten ampak zagotovo vem več k ti.
Pejt kam gledat na kakšn graf kjer ti kaže koliko naj bi želva zrastla v 1 mesecu (ponavadi po 1 cm ne pa pri vseh seveda)
"moja želva ni plašna, če jo kdo boža .." želv se NE BOŽA
Deformacije pridejo z leti ;) (pa ne misli, da je deformacija samo to, da ima premajhen oklep, ali pa preveč grbastega, deformacija je tudi kaj takšnega, ki se tebi(ali kakšnemu nepoznavalcu) na 1. pogled sploh ne zdi.
Seveda da bo "vesela" hodila po stanovanju, ampak to zato, ker bi rada čimprej nekam odšla(išče čas in kraj za pobeg)
PA ŠE TO želve naj bi se gledalo skozi stekloin ne božalo pa mečkalo po rokah in nevem kaj še vse, ker želve NISO kot psi in mačke.
In btv, kaj je pa z ribnikom narobe ?(tam hodi po zemlji, travi ne pa po parketu)
Aja, pa narobe sem napisu, da jim drči, to jim ne ampak neprijetno jim je na neskončni(za njih seveda), enakomerni, ravni podlagi.


lp Jure

btv: kolk velik akvaterarij pa ime ::) (ker recimo za nekatere je 30x20 veliko - KAR JE 10x premalo)


špey

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #292 : 18 Oktober 2008, 12:37:32
mogoče res velik veš. neveš pa ne usega tko k jst ne in nerabiš bit tak. ja in kaj nej zdej nardim če je pač tok hit zrastla?? in nima nobenih defotmacij sploh pa premajhnega olepa pa nevem kaj še use, je čist zdrava. men so rekl da je zrastla zaradi tega ker ji nudim odlične pogoje in da se počuti varno. ne pa zarad tega k ti mislš. znam tut jst kej prebrat pa kerga druzga uprašat. pa da neboš preveč odličen izpadu nimamo usi majčeknih akvaterarijeu moj je za enkrat 60x30x30. drugo leto pa dobi zunaj ribnik.
glede sprehajanja želvice po stanovanju ti pa še vedno ne dam prau. tko da ti trdi svoje jaz pa bom svoje pa je urejeno  :)



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #293 : 18 Oktober 2008, 13:28:19
Ok, lej deli kokr misliš.
Glede rasti, pa pojdi brat kamorkoli na splet in ti bodo povedali, da je zrastla veliko preveč za 4 mesece ;) In da je prehitra rast škodljiva.
Pa drugič dobro preberi kr nisem reku da ma premajhen oklep oz. grbastega, ampak sem napisal:
"pa ne misli, da je deformacija samo to, da ima premajhen oklep, ali pa preveč grbastega, deformacija je tudi kaj takšnega, ki se tebi(ali kakšnemu nepoznavalcu) na 1. pogled sploh ne zdi." ;)

lp Jure


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #294 : 18 Oktober 2008, 16:16:31
pa je teb že kdo reku da si preveč pameten?


Meni se zdi pameten  :P :P :P :o (nevrjetno ampak na želve se spozna ;) ) yure mi imamo 1 zlatko v nevem koliko l :-X :( (zagotovo ne 200l kot priporočajo na aquanubisu ) no sej mene učitlca kar upošteva  :o (si v moji temi preber moj opis pa boš videl zakaj ;) pa na konc leta itak dobim 150 (mogoče 160) litraša tako da bo 60 litrski šel v šolo in upam da bomo lahko imeli kozice ::) ) . aja mi imamo 2 rdečevratki z malo kopnega, in nobenega peska :-X :-X ali česa podobnega  :(  >:( pa tudi kakšne luči ali česa takega :-[ imamo pa tudi en kup paličnjakov in polže ;) pa vodne bolhe 8) (sem pa tudi jaz ena tistih ki lahko skrbijo za živali  8) 8) :P

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


dedina

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
Odgovori #295 : 18 Oktober 2008, 17:12:43
Ce kliknes na tretjo stran omenjene teme je lepo razlozeno tudi kako spraviti spat vodne zelve. ;)

Ojla! ;)
Pa sem tudi jaz naletela na vašo temo... vodne želve. Tudi mi jo imamo in skoraj dve leti. Problem je nastal pri spanju.  :-[ Nekaj napotkov sem si že prebrala (tudi o hladilniku- kar vidim da ni prav). Lepo prosim, kje naj si to preberem??? Drugače je velika cca 8-10cm in ima akvarij 60x40. Naša Nina je punčka.
Hvala za odgovor!  :)


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #296 : 19 Oktober 2008, 19:06:07
Ljudje, jaz bi najraje umrla :'( :'(
Danes sm čistla akvarij in sm šla očistit filter, zgorjno mrežo pa sem pustila odprto in tako je kitajska progasta želva (my sunshine) splezala po steni in padla na tla... Okno je bilo odprto (živimo v devetem nadstropju) in ko sem prišla nazaj, sem iskala želvo... Samo mala je bila, velike nisem našla, po dolgem iskanju smo ugotovili, da je skočila iz devetega nadstropja  :'( :'( Ljudje, najraje bi se še sama ubila! Hitro smo šli iskat dol, če bi bila tam in smo jo na žalost našli mrtvo.. Ko smo jo pa v škatlo dali, da jo pokopljemo, se je začela premikati in smo jo hitro peljali k veterinarju, da so jo uspavali... men je tko hudo.. že cel dan jokam, kok je morala trpet spodaj, ko je bila še malce živa.. mogli so ji dat uspavala kokr za mačke tolko je bla trdoživa. Najraje bi se kar sama vrgla dol in krivim sebe, ker sem pustila mrežo odprto, mama pa je okno odprla in ničesar videla... pokopali smo jo pa v gozdu tam kot prejšnjo ki je umrla zaradi razjed in smo jo tudi morali potem uspavati. Počutim se kot gnoj, ker bi lahko vse preprečila!  :'( Ne vem, kako bom prebolelaa!!! Rumenovratko bom zdaj prezimovala, potem pa kupila novo želvo, da bo ta imela družbo. Uboga kitajska progasta želva je pa pol ure trpela in kok jo je bilo težko gledati! Ne morem odvrniti prizora iz glave... Ali mi lahko kdo pomaga, in prosim ne očitajte mi, si že dovolj sama!
Hvala!  :'( :'(
Lp, Anja...

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #297 : 19 Oktober 2008, 19:15:20
sožalje


Nesreče se dogajajo  ;) ne rabiš se počutit krive usoda je usoda in NE POZABI TVOJA ŽELVA JE ŽIVELA LEPO !!!! ;) ;) in ne kot nekatere želve   :-X


I´m the sweetest trouble maker ;) :D


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #298 : 19 Oktober 2008, 19:26:14
Lej nimaš si kej očitat ;)
Pač take stvari se zgodijo :( , ti si zanjo skrbela do njenega zadnjega dneva :'(
Malo nepazljivosti in se že kaj zgodi ...
Ti bom povedal zgodo ki se je pripetila meni pred kakšnim letom ali dvem(sicer gre res samo za ribo in na njih seveda nisem niti pol tako navezan kot na želve ampak vseeno)
In sicer imel sem platije, mečke, gupije ... in en samček plati je bil ful agresiven do ostalih rib(že nekaj časa) in pol se odločim ga dat v osamo vmanjši akvarij in ko odprem mokrov(akvarij imam tak da moram cel pokrov odpret če hočem lovit ribe, tista odprtina za hrano ni dovolj ane) pol začnem ribo lovit in kar anenkrat nekaj skoči iz vode :-X (ker sem imel namen prestavit le 1 ribo seveda nisem izpraznil akvarija do polovice in tako je bila gladinavode 5 cm pod robom). Bil sem sam doma in karnaenkrat padem v šok in nekaj trenutkov sploh ne funkcioniram. Ko se končno spet zavedam kaj se dogaja hitro pogledam v akvarij katera riba manjka(rešiti je še zdaleč nebi mogel, ker akvarij stoji na veliki, težki omari, ki jo še dva moška komaj premakneta. (In seveda vedel sem da je za tisto ribo že prepozno) in ko natančno prečekiram ves akvarij opazim da je skočil ravno ta samec :-[. Ubistvu sem imel "srečo v nesreči" :-\ :'( ... In ko po nekaj časa( kak mesec dva) omaro premaknemo(ko smo ravno stanovanje preurejali) riba črna kot kak kamen  :-X  :'(  takrat sem res ... (saj veste kaj)

Tako, da nimaš kaj se zgodi, žival je živo bitje, ki je človek ne more nadzorovati na vsakem koraku in mogoče je ravno tisti korak oz. trenutek nepazljivosti, ki ga naredi sama zanjo usoden :( .. žal tako je. In brezveze da se sekiraš, naredila si vse kar je bilo v tvoji moči in jo humano evtanazirala :-*, ne pa je kar pustila, kot naredijo to nekateri ki pustijo žival umirati :'( "pa naj umre kadar hoče, da nebom imel stroškov še z njeno smrtjo" >:(

lp Jure



kajči

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #299 : 19 Oktober 2008, 21:56:42
dedina, to je tema o prezimovanju:
http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=1975&start=0

Jure, sem vesela, da si zagret, da te zivali zanimajo, le tako naprej.  :) Potrebujemo vec taksnih otrok. Ni pa treba podcenjevat ostalih, pa mnenje koga drugega vzemi kdaj v obzir, cetudi je drugacno od tvojega.  :) Mogoce ima kdo vec izkusenj od tebe in se lahko od njega tudi ti kaj naucis.  ;) lp