Želve

*yure* · 335129

Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #300 : 20 Oktober 2008, 13:03:13
Smrček, yure, najlepša vama hvala!!! Saj vem, da se nesreče zgodijo, če nisi pozoren in tako naprej... Ampak ne bi si mislila, da želva lahko v petih minutah spleza po steni pade na tla in nato še skozi okno...  :'( Mogoče bo trajalo par tednov, da bom ugotovila, da nisem sama kriva. Ampak vseeno HVALA! Sta me zelo potolažila. No, vsaj hitro smo jo uspavali, tako da ni nič trpela. Ampak kako grozno jo je bilo pogledati v škatli, ko nas je gledala in govorila: pomagajte... Hudo je to, hudo.  :'( Moja sestra je bila čisto zgrožena, še mama in oče. Bomo že preboleli, čas gre naprej, zdej usaj ne trpi več... Ampak kaj ko se na žival tako navežem in potem ne prebolim, če katera umre, še posebej na tak način!  :'( >:(
Še 100x hvala!!!!
Lp, Anja.

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #301 : 21 Oktober 2008, 06:55:26
Aja, Yure, glede tiste ribe, ki si jo potem našel za omaro je pa tudi smola.  :-\ Ja, sej se res take stvari dogajajo, pa včasih nč ne mormo nardit...
Lp, Anja.

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #302 : 21 Oktober 2008, 07:01:27
Pa poglejte ta akvarij (našla na forumu exotic animals) :o Pravi raj za želve!


Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #303 : 21 Oktober 2008, 13:19:05
Waw kok litrov pa ima :o

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #304 : 21 Oktober 2008, 16:20:54
Smrček, ni lih moj tko da ne vem. [: Sam pomoje ma ZLOOO velik tm nekje od 160 l? hehe.
Aja, glede moje želvice rumenovratke, ki je ostala brez prijateljice... Čudno se obnaša, vseh se boji, celo mene, ves čas nekaj hoče, pa je ne morem zadovoljiti niti z najboljšimi posladki.. Mislim, da ni navajena samote in se zato obnaša? Malo ji je dolgčas in ves čas povzroča neznosen hrup. Rabi družbo? Ali naj novo želvo kupim v trgovini z živalmi ali jo posvojim kje drugje? Rada bi sicer podobno veliko tej... Mogoče malo manjšo... Malce me skrbi za njo, ker je zelo zmedena. :-\ No, bomo že uredili.
Lp, Anja.  ;D

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #305 : 21 Oktober 2008, 20:36:44
Ne pred prezimovanjem ne kupuj nič.
Potem spomladi kupi kakšen primerek pri kakšnem ki mora želvo oddati(recimo na www.exotic-animals.org/forum) trenutno noben ne oddaja nobene, ampak vsake toliko časa pa(ni nujno, da rumenovratke, kakšne zemljevidarice včasih), drugače pa tudi v trgovini, ampak tam moraš res znat zbrati pravo, pa tudi pri tisti je "loterija" da jo spraviš do odraslega osebka ;)


lp Jure

p.s. takle akvarij imam tud jst(vključno z doverjem (kamen+filter)) sam malenkost manjši :)


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #306 : 22 Oktober 2008, 06:43:20
Ja, saj rajši pred prezimovanjem ne bom kupila. Bi bilo čudno, če bi.  ;) Aja, zemljevidarico lahko tudi kupim? Ali še katerokoli vrsto? Meni so povedali v trgovini da se različne vrste malo več ravsajo ali tako rečeno... in da je dobro isti vrsti ali kaj. ??? Ali bo moja kaj preveč napadalna do nove? Vem, da se bosta morali navaditi druga druge in nova še novega okolja itd... Use bo malce zmedeno, ampak se vsa živa bitja navadimo.
Lp, Anja.
p.s.: Yure, imaš pa raj za želve, če imaš podoben akvarij tistemu. ;D

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #307 : 22 Oktober 2008, 17:12:22
Aja, pa še to... Sploh ne vem, kje bi želvo prezimovala. V moji sobi je pretoplo, čeprav ves čas zračim, ampak temparatura niha-toplo, mrzlo, toplo in spet mrzlo itd... In ne vem, če bi jo prav v moji sobi prezimovala, pa tudi zato ne, ker jo motim... Zbudim se, ona je že pokonci, pomoje sploh noče spati.. Pretoplo je tukaj. V hladilniku mama ne pusti, pa se je ne da prepričat, da je življenje želvic bolj pomembno kot tista hrana, ki jo lahko kko drugače preskrbimo... Potem na balkonu, kjer bi bila že primerna temparatura, si je pa oče prav letos vgradil radiator in naredil tako rekoč "svojo sobo" in je ves čas tam... In se greje in spet ni prostor pravi... V sestrini sobi prav tako. V dnevni isto in v kuhinji še huje.
Ali naj jo dam v kolesarnico ali kaj ???(tega ne mislim resno).. Ni nikjer prostora in nimam pojma, kam bi jo dala. Babica ne more zdaj skrbeti zanju-ima dosti težav, ampak ima v sobah kar mrzlo, tako, da bi bilo lahko primerno, problem pa je, da ne živi v Ljubljani, ampak v Velenju, se ne morem vsak dan voziti tja. Tako so tudi vsi sorodniki tam... Res ne vem.
Lp, Anja. [:

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #308 : 22 Oktober 2008, 17:30:47
Kaj pa klet ? (če imate svojo...)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #309 : 22 Oktober 2008, 17:34:01
Na žalost ne...  :-\ Klet ima v lasti samo hišnik, ampak tam notri je zadušljivo in preveč krame, da bi kam dali, sploh pa se upravnik stolpnice NE bi strinjal... Ker ga poznam. ;)
No.. Ne vem  ;D Pa hvala za odgovor, če boš imela ali če bo katerikoli imel še kakšno idejo, potem lahko pove, tudi, če je čudna. Samo da je! [:
lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #310 : 22 Oktober 2008, 17:35:50
Aja ker mi tudi živimo v bloku pa imamo svojo klet...  :) (sicer majhno ampak je pa vseeno klet ::)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #311 : 22 Oktober 2008, 17:44:30
Oooo, to je pa super! Mi imamo prostor samo zgoraj na terasi za perilo šušit in zakleniti, ampak ne morem je pa lih tja dat.  ;)  ;)

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #312 : 22 Oktober 2008, 18:25:54
Ja, to je lahko problem :-\
Je res, da nemoreš dat želve kr v hladilnik s hrano(ima mama prou ;) ) to moreš met poseben hladilnik, ki ni namenjen shranjevanju hrane.
Jst zdej tvojih okoliščin ne poznam in ti nimam oz. nemorem kej pomagat :-\
Sej, če bi bila kje bližje meni doma, bi lahko želvica prezimoval pri meni ane(ena več ena manj nič zato :D ) ampak glede na to, da si iz Ljubljane bi bilo malo težje izvedljivo to :-[


lp Jure


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #313 : 22 Oktober 2008, 18:32:38
Kaj pa če bi spraznila hladilnik za zelenjavo :-\ (a veš k je ločeno za ostalo hrano in pa zelenjavo :-\)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #314 : 22 Oktober 2008, 19:33:07
Jah, mogoče bi lahko, ampak mama bi bila spet problem... ;)
Yure, kje pa ti živiš?
Lp, Anja.

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #315 : 22 Oktober 2008, 19:41:04
Zakaj bi bil problem ??? ??? :o    želvica bi lepo spančkala    in nebi imela stika s sterilnim sadjem       :-[ :P ;)

PS:upam da vama je bila slikovna opremljenost všeč :-[ :P

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #316 : 22 Oktober 2008, 19:54:19
Smrček, dobra slikovna opremljenost  ;D Jah, bom se mogla z mamo pomenit. Pa temparatura, katera bi bila najboljša? tam od 4-8°C? Ali več ali manj?
Lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #317 : 22 Oktober 2008, 21:08:31
4-8 °C bi blo idealno  ;) (načeloma je tista najvišja meja 10°C)



lp Jure


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #318 : 23 Oktober 2008, 05:51:39
No ja v hladilniku imamo 10° ali še čisto malce več ampak bi se dalo naravnati na ene 8, 7° ali tako (:
... Pa mamo sm prepričvala ampak ne pusti >:( >:(

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #319 : 23 Oktober 2008, 06:27:10
Aja, Yure, kaj si mislil pa s tem : "drugače pa tudi v trgovini, ampak tam moraš res znat zbrati pravo, pa tudi pri tisti je "loterija" da jo spraviš do odraslega osebka"
lp
p.s.: pa hvala obema za odgovore in potrpežljivost!

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #320 : 23 Oktober 2008, 13:43:01
Ja, da jo seveda lahko kupiš tudi v trgovini ampak morš znat zbrati pravo ;) pa še ko najdež zdravo(vsaj navidez ane) ni nujno, da je tako zdrava kot zgleda ;), tako, da mi temu(kupovanju v zoo trgovinah) pravimo loterija ;D


lp Jure


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #321 : 23 Oktober 2008, 14:00:46
Aha, tako torej!  ;D Jaz sem to rumenovratko res skrbno izbrala, je bila skoraj edina, ki je bila najbolj živahna in pa je največ plavala. No, pa je res loterija, ampak je po treh letih zdrava kot riba! Še bolj. Grize pa tako, da te skoraj do krvi. Močna je. A zemljevidarico bi tudi lahko kupila, da bi živela skupaj z rumenovratko? A sta v isti skupini oz. "družini" želv ali kako... Katero bi pa še lahko kupila drugače (ali "posvojila" ;D)?
lp anja

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #322 : 23 Oktober 2008, 16:59:11
Ja obe spadata med sklednice, ki živijo v Severni Ameriki(porečje Mississippi) tako, da sta si glede oskrbe in potreb podobni, le to, da nekateri pravijo, da so zemljevidarice malo bolj "občutljive" na kakovost vode in manj trdožive, ampak meni se zdi ravno obratno ::) :P
Je pa res, da traja pri njih dlje časa, da se navežejo na oskrbnika oz. lastnika :-\
So pa meni osebno veliko bolj simpatične kot pa recimo rumeno/rdečevratke ;D
Obstaja pa veliko vrst zemljevidaric recimo nekaj najbolj pogostih, ki jih zaslediš pri nas(v zoo trgovinah seveda) :D:

Graptemys pseudogeographica kohnii ~ misisipijska zemljevidovka

(slika mladička z interneta)

Graptemys pseudogeographica pseudogeographica ~ lažna zemljevidovka

(na sliki je moj odrasel samček Bani)

Graptemys ouachitensis ouachitensis ~ "Ouachita Map turtle" (slovenskega izraza ne poznam, nevem, če ga sploh ima)

(moj mladiček te vrste)

Kot pa lahko tudi sama opaziš, so si vrste različne res v malenkostih in jih v velikih oz. skoraj v vseh zoo trgovinah prodajajo kot "želva iz rodu Garptemys" ali pa kar pod skupnim rodom "Graptemys pseudogeographica"(kar recimo ustreza samo za nekaj vrst) in ravno zadnjič sem v tukano opazil želve Graptemys ouachitensis ouachitensis, pod imenom "Graptemys pseudogeographica" :-X To kaže nestrokovnost in neizobraženost naših zoo trgovin ::) :D


lp Jure


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #323 : 23 Oktober 2008, 20:32:14
Hehee. Hvala za odgovor! Imaš zelo lepe želve, meni so te zelo všeč (zemljevidarke). Prva mi je zelo všeč, sem že na netu iskala pod tem latinskim imenom in so mi zelo všeč.. Zdajle sem ravnokar bila v Zooticu in so imeli samo rumenovratke, pa to še tako majhne, kot da bi pravkar prišle iz jajca. ;D Tko ene 3 cm, 4 cm nekaj takega.
Ja so pa zemljevidarice ZELO simpatične. Verjetno se bom odločila za to vrsto, samo upam, da se bo malce bolje navadila. Jo bom malce razvajala, da se bo prilagodila tukaj.. A naj jo potem, če to leto ne bom prezimovala rumenovratke, kar kupim novo čez čas? Par tednov ali par dni? Bi bilo prehitro?
lp
p.s.: ja strokovnost naših trgovin je pa res malce nestrokovna, neizobražena. ;D Sem tudi sama opazila.

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #324 : 23 Oktober 2008, 21:02:25
Tale tvoj Bani je pa cukr :P :P :-* (veeeeeeeeeeeeeč slikic)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #325 : 23 Oktober 2008, 21:09:20
A ne!  ;D

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #326 : 23 Oktober 2008, 21:56:00
Tale tvoj Bani je pa cukr :P :P :-* (veeeeeeeeeeeeeč slikic)

Ja, prou gotov ja ::)
Veš njega sem dobil šele lani(seveda že odraslega) in enkrat prvi teden(seveda se me je še bal in me ni poznal) sem ga tko čudno prijel in me je tko ugriznil, da mi je kri prou tekla ko nora(sreč da je blo na takšnem mestu, da sem lahko rano hitro oskrbel), drugače pa lahko želve tolk ugriznejo(odrasle seveda) da so nekatere že šivat peljali :-\ . Tako, da je Bani kr agresiven samec(kar je za samce značilno), medtem ko 2 kopenski(samca) k sem ju dobil šele letos sta pa taka cukra, pustita res vse pa če ju maš pou ure v rokah :-[, res se mi zdi da so vodni samci kr bolj agresivni kot kopenski. ::) Samičke so pa v večini itak :-*


lp Jure

p.s. več slik na http://yure.moj-album.com -- kategorija " ŽELVE "


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #327 : 24 Oktober 2008, 06:44:48
Maš pa zlooo lepe želve, pa še kopenske maš ;D Beni je res zlo lep kok je pa star? Ostale so tut lepe! Tista slika je lušna ko sta obe rumenovratki na skali. Tista spodnja (ista tko po barvah) je bila včeraj v zootiku in so bile še tko mejhne :)
lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #328 : 24 Oktober 2008, 13:12:57
Eno vprašanje; A si ti čisto nor ;) :o :o :o :o :o ??? :D kok terarijev oz. akvaterarijev pa imaš ??? :o :o :o :o ::)  Kje pa dobivaš svoje želvice?

PS:Bani je ševedno cuker pa tud če je žleht >:D >:D :-*

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #329 : 24 Oktober 2008, 13:38:41
Annie (BANI in ne BEni  :P :D
TRENUTNO imam: 
                           2 akvaterarija
                           1 akvarij
                           1 terarija
                           1 zunanjo ogrado :)
Želve kje dobim ... hmm nekaj v zoo trgovinah, nekaj od ostalih želvarjev, prijateljev ... ::)



lp Jure