Želve

*yure* · 335026

*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #390 : 11 November 2008, 18:59:45
Upsss ::)
Se zgodi tudi meni :P

lp Jure

p.s. Pa, da neboš mislila sej vem ;), sam se mal zatipkam pa pol pride čist neki xxx ven  ;D
(pač tolko samoglasnikov in k-jev in pol se čist zatipkam :-[ - Računalnik je pa itak neumna stvarca :D ;D )


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #391 : 13 November 2008, 15:55:19
Hehe, ste se pa zapisali. ;D
Maya, koliko sta pa želvi veliki? Me zanima, iščem družbo svoji tamali rumenovratki in ne vem, če bi ravno pasala 15 cm velika zemljevidarica ali katerakoli zraven 8 cm velike želve in premajhnega akvarija za 15 cm veliko. (:
Yure, glede prezimovanja sem pa samo vprašala, če že pri katerih želve dremajo- če že spijo tako iz zanimanja sem vprašala. Hvala pa vseeno. ;D
lp
p.s.: Jure se pa res spozna na želve. (:

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #392 : 14 November 2008, 20:07:00
Mayč* oprosti, zmotila sem se.
lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Mayč

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 0
Odgovori #393 : 14 November 2008, 22:00:48
Ja no glih koliko cm mata glih nevem sta pa tam srednje velikosti  :)

Ko je bog ustvaril najlepšega psa, je ustvaril  Lhasa Apsa.
http://albums.phanfare.com/slideshow.aspx?u=6634151&a_id=2979239&s_id=3255077


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #394 : 15 November 2008, 11:29:02
Jah srednje velikosti lahko pomen od 7,8 - 20 cm :D
Zakaj ju pa ne zmeriš ???(to bi itak mogla vsake toliko časa delat + še tehtanje -- vsaj 1x letno, pri manjših mesečno)
Ker, če ju žeilš prodati, je velikost obvezen podatek ! ( nevem, sej to ti vzeme  par sekund časa :(  a si nemoreš tolk časa vzet za tvoji želvici, ker pol nevem zakaj jih sploh imaš :-\ ??? )
Sicer, bi pa iz danih slik rekel, da sta velika tam 10 cm (rumenovratka pomoje malo več)


lp Jure


Mayč

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 0
Odgovori #395 : 15 November 2008, 11:55:34
Ja jz sem sem ju to dobila in se nikoli nesem toliko zanimala kaj moreš prav zaprav počet use.Jaz sem zmer gledla da sta dobivale za jest in  svežo vodo da imata.

Ko je bog ustvaril najlepšega psa, je ustvaril  Lhasa Apsa.
http://albums.phanfare.com/slideshow.aspx?u=6634151&a_id=2979239&s_id=3255077


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #396 : 15 November 2008, 13:03:09
Ali potem vsaj mogoče veš, koliko je približno velika? Vsaj po tvoji oceni? Mislim, da bi tudi še kateri drugi radi vedeli velikost in druge podatke preden bi jih vzeli. (: (Drugače sta pa po slikah sodeč zelo lepi želvici.)
lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #397 : 15 November 2008, 15:36:25
Pa še nekaj bi rada vprašala. :)
Zdaj, v tem času prezimovanja, želve ne prezimujem, ima pa omejen čas prižgane žarnice.. Nekje od 6-7 ur na dan. Večino časa je zadnji teden preživela na skali, kjer ob ugasnjeni žarnici spi ali pa se ob prižgani sonči. Zdaj je kakšna 2 dni večinoma spala na skali ali pa pod vodo, naslednji dan pa je bila spet bolj čudno živahna, ker ves čas plava ob steklu in z nogami povzroča nekakšne valove in mehurčke. Ali je to normalno ali ji je samo dolgčas? Je sicer normalno, apetit ima dober, nima nobenega vnetja ali podobno, opazila sem samo počasno reformacijo oklepa, ko se ji stara plast lušči. (:
temparatura vode je še vedno 24°C, včasih za pol stopinje manjša. Ali bi morala biti še nižja ali je vredu?
lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #398 : 15 November 2008, 17:57:14
Ja jz sem sem ju to dobila in se nikoli nesem toliko zanimala kaj moreš prav zaprav počet use.Jaz sem zmer gledla da sta dobivale za jest in  svežo vodo da imata.

Groza, groza in še enkrat groza >:(
Ej če bi imeu plac bi takoj odrešil tidve tvoji želvice takšnega okolja, kot jima ga nudiš ti. Že na slikah sem videl vodni kamen, umazanijo, prenizek nivo vode ... ampak sem biu tih, zdej ko si pa še priznala, da imaš želve samo za to, da  ... :-X
Zakaj si se sploh odločila za želve, če se nisi nič zanimala, če bi jih pa lahko imel nekdo ki bi zanje z veseljem skrbel in bi bil "podkovan" zanje, ne pa sam za "okras".
Groza res kaj ljudje počno z ubogimi živalmi.


lp Jure

p.s. pa nevem al si res tolk lena, da ju nemoreš niti zmerit, da bi Annie po dooolgem času končno izvedel koliko so velike ??? in bi jim mogoče nudila boljši dom, kot ga imajo sedaj :'( :(
Ej, oprost ampak to kar ti počneš je mučenje živali, a se tega zavedaš ? ???


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #399 : 15 November 2008, 18:04:20
Jaz osebno nebi želve imela samo za okras. To je še zadanje kar bi naredila oz. sploh pomislila ne bi na to! Jaz pa pretirano skrbim zanjo, pomoje kakšnih 1000x preverjam vse skupaj v enem dnevu. ;D
Mayč, upam da jima nudiš vsaj čisto higienično in primerno okolje ter hrano, toploto, ki ju potrebujeta. Sigurno ju bo kdo vzel in skrbel zanju.
Pa lep pozdrav!
P.s.: Jure, mi imamo tudi akvarij z eksotičnimi sladkovodnimi ribami.. Vem, da to ni pogovor za to temo, ampak ali bi mi lahko povedal.. Ena samica (mislim da nitkar) je na eni strani zelo napihnjena. Okrogla. Ampak samo na eni strani. Sigurno je bolana, kajne?  :-\

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #400 : 15 November 2008, 18:11:59
Ja, zdej bi blo najboljše, če mi pokažeš sliko ane.
Sicer je res, da se na ostrižnike in labirintovce ne spoznam najbolje, ampak bolezen je bolezen in pomoje ti bom znal kaj svetovati :P
Najbolje, da jo nalepiš v temi akvarijske ribice, pa se bova tam pomenila ane ;)


lp Jure


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #401 : 15 November 2008, 18:13:45
No prav, bom prišla na tisto temo.  ;) Samo da najdem kabel od fotoaparata.
lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #402 : 15 November 2008, 18:14:25
Pa najlepša hvala!

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #403 : 15 November 2008, 19:29:53
Joj, pred tednom sem želvici zadaj naredila nekakšno kopno pač kamen na kamen, da bo še tam imela plac za počitek in da bo na suhem. Pa je vse razmetala in nevem kako so lahko zdaj te kamni vsepovsod ::) Pa veliki in težki so. Mala navihanka. Zdaj pa na razmetanih kamnih spi pod vodo in za rastlino, da je ja čim bolj skrita ;D
lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Mayč

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 0
Odgovori #404 : 16 November 2008, 10:47:57
Nič ju ne mučim ker če bi ju mučila te nebi mela frišne vode  hrano .... Tak  pa mata zlo velik akvari in prav uživata notri vodo jima pa tudi redno čistim hranim pa vsak dan.
Evo danes sem jih poslikala in zmerla tudi.

Ena je dolžina 13,5cm širina:12cm




 dolžino :19cm  širono:16cm to je ta na sliki




Upam da so slike vredi.
LP

Ko je bog ustvaril najlepšega psa, je ustvaril  Lhasa Apsa.
http://albums.phanfare.com/slideshow.aspx?u=6634151&a_id=2979239&s_id=3255077


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #405 : 16 November 2008, 12:23:03
No, najlepša hvala, želvi pa sta zelo lepi! ::)
Na žalost ju jaz ne smem vzeti, starša mi ne dovolita niti nov akvarij in nič, se pravi, da ju bo vzel kateri drugi, sigurno bosta našli nov dom. Itak sta pa zelo lušni. (:
lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #406 : 16 November 2008, 14:53:30
No, končno ;D
Ja rumenovratka ma res kremplje podobne samcu, sam je kr velik/a, če je samec bo nehal rasti, pri zemljevidovki je pa vse preveč zamegljeno :D
Zdej, če želiš vedeti spola(kar moraš če ju želiš prodati) bi ju morala skilati še v rep, in sicer tako da slikaš zadnji del oklepa + rep(od spredaj, zadaj, od spodaj ;))



lp Jure


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #407 : 16 November 2008, 19:46:08
In kako sploh ugotoviš razliko spola, če gledaš rep? Hehe, a so tam vzorci na repu drugačni?  ;D
lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #408 : 16 November 2008, 20:28:24
Joj, Annie a res nemoreš pobrskat nekaj postov oz. kakšno stran nazaj >:(
Že stokrat napisano v tej temi.
Ok, "let´s do it again" ::) Pri samicih je kloaka bolj oddaljena od korena repa, pri samicah je le-ta bližje korenu repa. Pravtako imajo samci(rečevratke in njej sorodne vrste, nekatere pa tudi ne) koren repa veliko bolj odebeljen, kot samice ;) Zadovoljna ;D ?


lp Jure


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #409 : 17 November 2008, 13:44:17
Opsala, sem pa res mal neumna :P Pardon! Sem pa vseeno zadovoljna, hvala ;D ;D
lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #410 : 19 November 2008, 07:05:37
pozdravljeni!
Bi pa vprašala (spet) še nekaj, kar še ni bilo na forumu. Na novo smo pač prestavili računalnik na mojo pisalno mizo-zraven akvarija in ali potem želvi to kaj škoduje? Saj se ne izpostavlja preveč, samo vseeno. Hvala za odgovor.
lp
p.s.: Pa želvici so se na oklepu pojavili mehurčkasti beli fleki. Kot bi notri imela malo vode- sem že prebrala da je to reformacija oklepa. Vidi se itak samo v vodi. Saj spodaj oklepa se ji je že zamenjal malo  ;) ;D

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #411 : 19 November 2008, 14:59:59
Sevanje vsekakor ni dobro za nobeno živo bitje. Tako človeka, žival kot tudi rastlino, tako, da akvarij čimprej stran od računalnika.
Pa temu kar si opisala(se tudi meni dogaja včasih) ni REFORMACIJA ampak kvečjemu REGENERACIJA(pa še to ne) ;D, če temu lahko tako rečemo, ker to je ubistvu menjavanje roženih ploščic ;) , ki se pri nekaterih želvah pač dogaja tako(ko se voda oz. zrak ujame med stare in nove ploščice.


lp Jure


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #412 : 19 November 2008, 15:05:20
Saj ubistvu je računalnik nižje od terarija in oddaljen za kakšne pol metra oz. še manj.. Terarij pa potem leži na eni omarici, ki je višje za kakšne 50 cm... Pa nimamo ga kam dat drugam tako da pač bo moralo tako ostat, mi je prav žal  :-\ bomo pač nekako ekran obrnili ali prestavili.. Kaj se pa lahko sploh zgodi?
Aha, potem pa regeneracija ;D hehe to pa super. zdaj mislim da je zrasla že za kakšna 2 mm (želvica)  :-[ Malo, ampak za zdaj dobro, se že opaža, da raste
lp!

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #413 : 19 November 2008, 16:07:06
Pomoje da če računalnik ni veliko časa priključen nebi smelo biti problema :-\

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #414 : 19 November 2008, 16:14:28
Priključen je pa približno 2 ure na dan če vse skupaj seštejemo. Včasih pa še več, če oče brska po spletu zvečer in to zelo dolgo  :-\ Bomo videli, če lahko kaj prestavimo pa bo  ;D
lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #415 : 19 November 2008, 17:55:19
A veš sej s tem ko sem reku, da ni dobro, da so zraven računalnika, s tem sem mislu, da ni dobro, da so v ISTI SOBI, kaj šele pol metra stran ...
Sej verjamem, da, če si v bloku nimaš kaj veliko izbire, ampak ni pa to dobro za žival ane ;) (mi je pa čist useeno kam daš ti akvaterarij s tvojo želvo, sej konec koncu je žival tvoja in si ti odgovorna zanjo ne jst :D)



lp Jure


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #416 : 19 November 2008, 18:12:07
Ja, saj vem, samo nimam je kam dati... Ubistvu je že 2 tedna tako in se še meni zdi pretiran... Že sestro sem vprašala, če ima kaj pojma, pa je rekla da ne bo nič narobe itd., isto pa je bilo s starši???
Drugače bom morala dati terarij na tla??? Joj ;D
lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #417 : 19 November 2008, 18:21:30
Že 3. se ponavlam ...
živali ni priporočljivo imeti v sobi s sevanjem(razen, če je le-ta maxi. velika in sta vsak(računalnik,tv ... in žival) na svoji strani.
Itak, da ti bodo starši, starejše sestre, bratje rekli, da je vse OK, in cool, ampak to samo zato, da nebi imeli problemov s tabo in akvaterarijem ...


lp Jure


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #418 : 19 November 2008, 18:25:39
Praav, bom pa drugam dala, kamor se bo pač dalo... (:
lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #419 : 23 November 2008, 08:34:05
eto pa bo kmalu šla želvica spet na drugo stran :) še dobro da se je računalnik v tistem času pokvaril
lp

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.