Želve

*yure* · 337058

Nik_T.

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Jas & Maxi
Odgovori #510 : 31 December 2008, 16:57:56

Naredil sem podobno kot Jure...

Samo da sem namesto stekla postavil lego ploščo ... pa še kamnov nisem rabo lepit ... 8)

V kratkem pridejo slike ... :P Želvica pa že uživa ...mora se še navadit... ;D

Lp Nik

Ful sem vesel da mam želvo - Maxija...
Tudi on je vesel da ma mene... ;D


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #511 : 31 December 2008, 18:40:00
Lego ploščo ???
Upam, da to ni to kar mislim ... (lego kocje :-X)
Zakaj zaboga si šel to delat ? Zakaj nisi raje malo počakal in bi po praznikih lepo kupil steklo in vse potrebno in naredil lepo tako kot je treba ::)
In s čim si zlepil to lego ploščo?

lp Jure


artep

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #512 : 31 December 2008, 20:08:48
Pozdravljeni vsi na tem forumu  :)

Tudi jaz imam dve rumenovratki in vas je prov fajn brat  ::)

Nik, jaz bi ti svetovala, da kupiš točno tak akvateratij kot ga ima Jure, pri nas jih prodajajo za ca. 30 € in so res praktični pa tudi veliki so. Če te zanima, ti lahko dam kontakt od gospoda, ki ta ga lahko naredi tudi po meri, dela tudi akvarije in ima v Kranju dve trgovini z malimi živalmi.

Srečno 2009 vam želim in veliko veselja z vašimi malimi živalcami  ;D


Petra 



Nik_T.

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Jas & Maxi
Odgovori #513 : 01 Januar 2009, 13:49:26
Takoj slikam... super je...bolše ko steklo...

Lej...

Aja zalepo sem samo stranice ker sem hotel da je snevljivo, potem se plošča potisne v "lego reže" in to je to ...lelo stranico so zalepljene s sekundenklebrom  (sekundnim lepilom)...

lp Nik

PS: Upam da malo kreativnosti ne škodi... :'(

Ful sem vesel da mam želvo - Maxija...
Tudi on je vesel da ma mene... ;D


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #514 : 01 Januar 2009, 14:49:12
Joj tole nebo za dolgo boš videl ::)
Ko bo želva pridobila na teži se bo tole s sekundnim podrlo vse boš vidu ...
Pa tudi oprosti, ampak tole zgleda zelo nenaravno in verjemi, da tega želvica nebo marala(a je že prišla kej gor?) ...
Pa to je vse pobarvano z umetnimi barvami(ki so škodljive tudi za otorke) tako, da kst na tvojem mestu tega nebi imel že zaradi same estetike, ker zdej si naredu nek LEGO world in ne nekakšno močvirnato plažo  :-\
Sicer je pa odločitev kako boš imel tvoja, če je tebi ušeč, bo morala tudi želvica biti(nažalost) v takšnem okolju ... kot sem pa rekel, bo pa kmalu pretežka za takole plastiko, pa itak imaš zelo majhen akvarij, tako, da boš tako ali tako moral kmalu kupiti večjega.

lp Jure


Nik_T.

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Jas & Maxi
Odgovori #515 : 01 Januar 2009, 14:59:00

Ja...prav maš...ravnokar sem ji čistil vodo pa je vse kar je blo zalepleno šlo dol...

Mi lahko poveš približno kolko pride navadni akvarij brez vsega samo steklo približno mer : 40×40×40  ???

Lp Nik

Ful sem vesel da mam želvo - Maxija...
Tudi on je vesel da ma mene... ;D


Nik_T.

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Jas & Maxi
Odgovori #516 : 01 Januar 2009, 15:01:24

Aja pa to sem hoto naredit zato ker je to s steklom (kot maš ti)  bol praktično za večje akvaterarije ne paza tako majhnega kot je moj (25×20×35)  :-[

Lp Nik

Ful sem vesel da mam želvo - Maxija...
Tudi on je vesel da ma mene... ;D


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #517 : 01 Januar 2009, 15:18:03
Ja, glej v trgovini je akvarije brezveze kupovat sploh pa majhne(40x40x40 p.s. v višino je lahko samo ene 30 cm -- polovica (15 cm) vode), to se ti ne splača, k boš člahko čez eno leto spet novega kupil.
Najboljše je iti do enega steklarja, mu narisat kako in kaj in bo naredil ti po meri vse in verjemi zelo poceni ;)
Najbolje bi bilo da si daš delat en akvarij tam okrog 100 l in boš imel za nekaj časa mir s tem.
Zdej nevem koliko imaš prostora ane, čimvečji akvarij bi vzel tem bolje bi bilo ...
Jst sem za tisti moj akvarij ki sem ga naročil pri steklarju plačal cca. 20 € (brez lepljenja poličke in stopničke - to sem mu samo naročil, da mi je odrezal dva kosa stekla -seveda sem mu povedal vse dimenzije, da sta lepo pasala v akvarij in mi jih ni bilo potrebno nič obdelovati ;D.
Tako, da čim večje tem bolje za želvo, in ne šparaj z prostorom(in denarjem) :P ;D


lp Jure


Nik_T.

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Jas & Maxi
Odgovori #518 : 01 Januar 2009, 15:25:34

aaa...100l za samo 20€ po meri  ??? To pa je poceni...

Samo prostor še morem najt pa starša prepričat (dnar pa tak mam  ;D)...

Bom probo nekaj zrihtat...

Samo se mi ne samja kam bom  100l akvarij dau...

Kak pa teh 100l čistiš??? kaj maš kako črpalko ker sem jas prej to neso v tuš kabino pa ven zlil pa pesek posebaj...

Lp NIk

Ful sem vesel da mam želvo - Maxija...
Tudi on je vesel da ma mene... ;D


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #519 : 01 Januar 2009, 16:14:44
No, rekel sem, da je biu moj akvarij 20 € (je malo manjši od 100 l), pa tudi odvisno pri katerem steklarju ane ;)
Sicer pa računaj za samo posodo tam do 50 €, kar je še vedno ceneje kot v trgovinah ;)
Potem pa še filter, grelec ... po možnosti črpalka to je v najceneje okrog 100 € (če vzameš ta pocei robo -ki je slabša, bojše je vsaj enkrat dražje :)) vzdrževanje ... to je draga svar aveš, tko, da se moraš odločit ali boš lahko vse to si privoščil, če ne je bolje, da želvico oddaš :-\


lp Jure


Nik_T.

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Jas & Maxi
Odgovori #520 : 01 Januar 2009, 18:00:32

Eh... sej filter pa grelec tak že mam pa če bo treba večjega pa bolšega kupit bom pač kupo kaj te zaj... ni panike... 8)

Lp Nik

Ful sem vesel da mam želvo - Maxija...
Tudi on je vesel da ma mene... ;D


Nik_T.

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Jas & Maxi
Odgovori #521 : 01 Januar 2009, 18:18:06

Sej samo plac moreš met...sej sta že ati pa mami mela 2 rdečevratki pa bratranec pa sestrična 4...

Pa če jih ti sfolgaš 9 al kolko jih maš...

Dokler je še sama pa mladiček ni panike ko bo potrebno kupit novi akvarij pa bodi brez skrbi da bosta ati in mami to ugotovila prej od mene in ga prej ko slej kupila...

Zaenkrat pa se trudim bit čimboljši skrbnik za želve (tak (verjetno) ko vsi (ki smo na forumu))...

Don't worry, be happy... :D 8)

Lp Nik

Ful sem vesel da mam želvo - Maxija...
Tudi on je vesel da ma mene... ;D


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #522 : 01 Januar 2009, 19:18:37
No, rekel sem, da je biu moj akvarij 20 € (je malo manjši od 100 l), pa tudi odvisno pri katerem steklarju ane ;)
Sicer pa računaj za samo posodo tam do 50 €, kar je še vedno ceneje kot v trgovinah ;)
Potem pa še filter, grelec ... po možnosti črpalka to je v najceneje okrog 100 € (če vzameš ta pocei robo -ki je slabša, bojše je vsaj enkrat dražje :)) vzdrževanje ... to je draga svar aveš, tko, da se moraš odločit ali boš lahko vse to si privoščil, če ne je bolje, da želvico oddaš :-\


lp Jure

imaš pa še možnost da vzameš rabljeno... :P ;) je tud bolj EKO pa cenej dela pa čisto OK-samo nekdo se je ali naveličal ali pa kupil večji akvaterarij,akvarij ::)

PS:jaz bom vse vzela rabljeno...

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Nik_T.

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Jas & Maxi
Odgovori #523 : 02 Januar 2009, 11:43:35

Ja... to je tut opcija samo fse hitro crkne ...rajši si novo pa dobro kupim kot pa neko slabo pa napol crknjeno robo...

Jaz se bom pri večjem akvariju odločil za vse novo...

Vseeno hvala za predlog... ;)

Lp Nik

Ful sem vesel da mam želvo - Maxija...
Tudi on je vesel da ma mene... ;D


Nik_T.

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Jas & Maxi
Odgovori #524 : 02 Januar 2009, 15:24:31

Ati je dau Maxiju vzdevek "Luljek"... :o

Na "lego plošči full uživa... :P Ne morš verjet...zadne tace ma kr v luftu pa glavo gor... ;D

Všeč ji je pa še več prostora ma... 8)

Lp Nik

Ful sem vesel da mam želvo - Maxija...
Tudi on je vesel da ma mene... ;D


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #525 : 02 Januar 2009, 16:37:56
Aveš, Nik_T včasih je dobro ohranjena rabljena stvar veliko boljša kot pa nekaj novega ;) (ker neki delež stvari, ki gredo na prodajne police ima že okvare oz. po možosti sploh ne dela kot bi moglo), tako da, če kupiš rabljeno stvar od nekoga, ki ga poznaš oz. ki veš, da je dobro ohranjeno, tudi ni slaba izbira.
Glede sončenja, se pa večina sklednic sonči tako, da imajo zadnje noge v zrak :)


lp Jure

p.s. Jutri pa prilepim še kakšne nove slikice moje lepotičke, ki ji je trenutno res zelo dolgčas, k je ostala sama ;D, ampak sej, ko bo konec zimskega počitka za severno-ameriške želvice, bo spet dobila družbo ...


Nik_T.

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Jas & Maxi
Odgovori #526 : 02 Januar 2009, 16:46:18

Lejte ga... :D Uživa pač... :P

Ful sem vesel da mam želvo - Maxija...
Tudi on je vesel da ma mene... ;D


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #527 : 02 Januar 2009, 17:33:03
Nik- kako lepoto maš :o he he, tudi moja tako moli zadnje noge v zrak.. glede teh legokock oz. te plošče pa mislim tako kot Jure, vendar nikoli ne veš.. upam, da se ne bo v prihodnosti vse sesulo.
lp
PA SREČNO NOVO LETO!

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Nik_T.

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Jas & Maxi
Odgovori #528 : 02 Januar 2009, 17:58:47

Ja...hvala!  :D Pa slaba kvaliteta slike... ;)

Pomoje se nebo sesulo ker sem to danes vse skupaj zalepil s silikonov ker sekundnkleber ni prijel... ::)

Ko bo pa že tak težka da bi to porušla bo že dobila novi akvaterarij... :)

Ja tut iz moje strani srečno novo leto  8)

Lp Nik

PS: Želvica je dolga:
                             - dolžina 4 cm (oklep)
                             
                             - širina 3,5 (oklep)

Glede širine je to vredu da je skoraj enako dolga (v oklepu) kot široka  ???

Ful sem vesel da mam želvo - Maxija...
Tudi on je vesel da ma mene... ;D


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #529 : 02 Januar 2009, 18:05:56
Nik, vse rumenovratke imajo oklep bolj okrogle oblike, tako da nimaš kaj skrbeti glede "podobnosti" širine in dolžine oklepa. ;)

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Nik_T.

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Jas & Maxi
Odgovori #530 : 02 Januar 2009, 19:57:15

Aha, ok, ...hvala!  ;D

Lp Nik

Annie pošli še ti kako slikico tvoje želvice ...(predvidevam, da jo maš)...

Lp Nik

Ful sem vesel da mam želvo - Maxija...
Tudi on je vesel da ma mene... ;D


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #531 : 02 Januar 2009, 20:05:18
Nik, bom še poslala kakšne slike, samo še slikam jo ;D

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #532 : 02 Januar 2009, 20:08:08
Ja... to je tut opcija samo fse hitro crkne ...rajši si novo pa dobro kupim kot pa neko slabo pa napol crknjeno robo...

Jaz se bom pri večjem akvariju odločil za vse novo...

Vseeno hvala za predlog... ;)

Lp Nik

ni nujno... ker če pomisliš da sem v trgovini skoraj kupila razbit filter :-X >:(

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #533 : 02 Januar 2009, 21:55:09
Nik_T to je čisto normalno, ker rumenovratke spadajo v družino sklednic, ker je njihov zgornji del oklepa(karapaks) podoben skledici ;)
Je pa ponavadi tako, da je pri mlajših širina oklepa par milimetrov krajša od dolžine, pri odraslih pa se te razlike potem čedalje večajo(tudi več cm) :)


lp Jure


Nik_T.

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Jas & Maxi
Odgovori #534 : 05 Januar 2009, 18:35:29

jooo...ne vem kaj je s toto mojo želvico!!! >:( ker včasih se celi dan sonči pa se nič ne boji...včasih pa se boji tak da plava samo z glavo zunaj al pa gre na filter ...na

plošči se sonči samo ko nas ni (ko sem enkrat potiho prišo domov in jo po tiho prišo pogledat...je bla goripa dosi je tudi gori če sem sam doma...) nevem kaj je to z
 
njo... >:(

čudna je ... :(

lp Nik  :-\

Ful sem vesel da mam želvo - Maxija...
Tudi on je vesel da ma mene... ;D


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #535 : 05 Januar 2009, 21:29:20
"Čuj ti Štajerc, jas te nič nea razumem" ;D
No, šalo na stran. Želel sem ti povedati, da tud jst po naravi zavijam(kot vsak človek) po svojem narečju ane :D, ampak tukaj smo na slovenskem forumu in marsikdo te ne razume, če govoriš in pišeš čisto narečno ane :). (še jst te včasih komaj :P)
Glede obnašanja, je čisto normalno, želvica je še čisto mlada in se še ni čisto privadila na novo okolje, ljudi, prostor ... verjemi še moje "stare" kolegice se včasih ustrašijo kakšnega tujca oz. družinskega člana. Po pravici povedano 100% so navajene le name(pa še to ne, ker so to le trmoglave živali, ki potrebujejo res dolgo časa da se na nekoga privadijo ;))
Tako, da ne skrbet s časoma bo bolje :) (za zdaj je to čisto normalno)


lp Jure


Nik_T.

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Jas & Maxi
Odgovori #536 : 06 Januar 2009, 12:43:54

Ja vem...  ;D

Bom bol knjižno govoril oz. pisal...  :P

Se opravičujem za slovnične napake iz Štajerskega narečja... :D

lp Nik  8)

Ful sem vesel da mam želvo - Maxija...
Tudi on je vesel da ma mene... ;D


Nik_T.

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Jas & Maxi
Odgovori #537 : 06 Januar 2009, 19:34:18
Ali mogoče kdo ve kakšna je idealna tenparatura vode za želvico... ???

V trgovini so mi rekli da je približno 25°... ;)

Zdi se mi, da je to preveč...ker ji je zelo toplo (pomoje) ker hodi cel čas ven...no, mogoče sem imel takrat malo mrzle roke... ;D

lp Nik

PS: Pazim na slovnico...- hvala da si me opomnil (Jure)... ;)

Ful sem vesel da mam želvo - Maxija...
Tudi on je vesel da ma mene... ;D


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #538 : 06 Januar 2009, 19:42:09
Nik_T, verjetno misliš za rumenovratko kajne?
Poleti imajo lahko temp. vode tudi do 28°C ;). Je pa tako, če jih prezimuješ jim počasi prek marca, aprila temp. višaš na 25°C, potem poleti naj imajo najtopleje cca. 27°C, potem jim jo pa spet preko septembra, oktobra nižaž, da novembra prideš na pravšnjo temp. za začetek prezimovanje -10°C-.
Glede na to pa, da jo ne prezimuješ, ti je pa prodajalka kar prav svetovala, saj naj bi želva v aktivnem delu leta imela temp. vode v povprečju 24, 25°C ;)

No, pa še nekaj novih slikic moje močvirske lepotičke, ki zimo "preživlja" skupaj z mano :P:





Slike so bile slikane danes popoldne med popoldanskim prigrizkom (listič sveže zelene solate) ;D


lp Jure


Nik_T.

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Jas & Maxi
Odgovori #539 : 07 Januar 2009, 20:12:02

Ful lepa želvica!  8)

Jaz sem moji želvi že dal radič pa ga ni imela rada zato ker sem videl te slike (s solato) sem ji dal srednje velik listič zelja za pokušino (približno tak velik kot je ta kos

solate na sliki zgoraj) in veste kaj notri sem ga pustil 30 cca. minut in lista ni bilo več... :P

Vesel sem da se je navadila na solato... 8)

lp Nik 

Ful sem vesel da mam želvo - Maxija...
Tudi on je vesel da ma mene... ;D