Želve

*yure* · 334925

fikec

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #570 : 24 Marec 2009, 20:27:59
zanimam me da bi gojil neonke samo me je zdaj minilo in ne bom raje 4 neonke na mesec kupim v tukanotu in dam želvicama za jest



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #571 : 24 Marec 2009, 20:37:59
Neonke niso hrana za želvice .. sicer sem ti pa že povedal, da z želvicami raje malo počakaj, ker glede na to, da maš kr neonke namen dajat jim za jest, pol res ne veš veliko o želvah. Sicer pa kot mladički definitivno ne bodo jedli živih rib, ker so 1. prevelike za v njihova usta, 2. pa ker so še prešibki, da bi se podili za želvicami.
Tko, da se maldičke hrani bolj z kakšno zmrznjeno hrano(raznorazni tubiflexi ...), ali pa z kakšnimi manjšimi črvi(enhitreje so zelo enostavne za gojit, mokarji ... )
Sicer je pa odločitev tvoja, jst ti lahko le svetujem, da z nakupom želve raje počakaj, razen, če pač želiš imeti želvico le nekaj tednov/mesecev .. :(



lp Jure


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #572 : 24 Marec 2009, 20:48:51
Jaz se podpišem pod juretov post ;) glej sej če počakaš še kakšno leto, ta čas varčuješ, se učiš o njih.... ne bo krize ;) A ni lepše da je želvica srečna, živi dolgo ti pa imaš čisto vest ? :)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


fikec

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #573 : 25 Marec 2009, 14:08:46
em... sj sm si eno 50 strani prebral u želvahh in vem kar veliko. nisem vedel da nemorejo jestti neonke zato sem vpresal. danes grem kupiti 2 želvi rumenovratki mr.pet v celje. tam se bom še posvetoval pri delavkah in mi bojo malo razložile. imam 54l akvarij in jima bom dal 20 litrov vode dal bom se 5 ml unga da prepreci klor. imeli bota tudi kopno naraven kamen velikost 22 cm ...  dajal ji bom baby-gren ene 2 mesca potem ju bom moral navadit na rakce...
eno vprasanje ali bosta želvi jedli skupaj ali ju dam v skedico da se najesta. kok cm morjo met od lučke? ali jima dam tudi kakšno rastlino ali ni potrebno. peska jima bom dal 5 kg prej ga bom opral. če ne bosta hotli jest bom vaju uprasal da mi povesta. kok zrastejo rumenovratke v 2 letih? koliko  hrane jima naj dam ? 



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #574 : 25 Marec 2009, 14:11:11
Zdj mam pa jaz eno vprašanje! A želvam ne rabiš ciklat akvarija?? Niti filtra? Meni se zdi nesmislno da pri akvariju JA pri akvaterariju pa NE :-X !

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


fikec

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #575 : 25 Marec 2009, 14:14:09
a to ti meni rekel. mam js filter 1 x na teden bom menjal vodo ce bo zelo umazana bom 2x na teden .



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #576 : 25 Marec 2009, 14:18:01
 ::) ::) fikec! Ej zakaj vprašaš če nesprejmeš pomoči, nasvetov??? ::)  Počakaj vsaj še 1 teden  (al pa toliko da se yure oglasi)! Nevem zakaj moraš iti že danes?? Sploh pa ne razumem kaj mi hočeš zdaj povedat.... Po slovensko prosim.

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


fikec

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #577 : 25 Marec 2009, 14:21:08
soryyy zmotu sm se. a to si meni rekel. mam js filter. 1x na tedenn bom menjal vodo ce bo zelo umazana pa bom 2x na teden čistil vodo... mama je rekla da bi mi danes kupila želvi zaraadi tega ker ima danes čas.
neki se...................
a lahka kupim tuut kako drugo vrsto želv?



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #578 : 25 Marec 2009, 14:26:56
Ok... samo nekaj... jaz sem punca ;) Koliko si star? A lahko rečeš mami da bi rad še malo počakal? glej želve niso ravno moje področje, ampak nekaj malega vem ker je podobno akvaristiki ;) Vsekakor premalo da bi ti lahko svetovala tako kot tisti ki se s tem ukvarjajo. Svetujejm ti da počakaš da bo Jure online.  ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


fikec

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #579 : 25 Marec 2009, 14:49:22
ops nism vedu da si ti punca... 13 sem star in si zelo želim rumenovratko. a more želva met pesek  al ni treba. ali imas massinger da te dodam...



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #580 : 25 Marec 2009, 14:58:42
Ok sej ni problema...Rumenovratka mora imeti kopno ;) Pomoje so lahko tudi kamni ampak preveri če so vodotopni (preveriš s kisom). zavedaj se da ta žival živi zeloooo dogo zraste zelooooooo veliko je tudi kar velik strošek...Ker živi tako dolgo časa me zanima če to res ni samo trenutna muha? Zakaj si to sploh želiš? Jaz vidim pri svojih sošolcih da se prehitro naveličajo živali in potem grejo lepo..... Raje ne povem kaj naredijo z njimi :-X   Aja samo nekaj! Če misliš da ti bodo prodajalke pravilno svetovale se motiš! Nimajo pojma... :(

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #581 : 25 Marec 2009, 15:00:04
Če boš danes vseeno šel po te želve izberi taki ki zgledata zdravi! To pomeni da imata lep oklep, kožo, sta živahne...

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


fikec

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #582 : 25 Marec 2009, 15:04:25
vem vem ... no to ti moram res povedati. imel sem ribico pajčolanko v bučki ampak prej nisem vedel da ni primerno imeti ribo v bučki. in mi je umrla. potem sem kupil akvari 25L in imel se grelec malo zelenja in pesek. imel sem jo 2-3leta. ko mi je umrla sam spet kupil novi dve. to sta bili pajčolanka in zlataribica. lepo sta se razumeni ampak naenkrat je umrla zlata ribica po 4 mesecih. potem sem upazil da pajčolanka ni videla na eno učko.imel sem ji 4 leta potem je umrla. sedaj nisem imel nic kaksnih 3 leta sedaj pa so mi želvice rumenovratke zelo prisrcne in lepe. pa nekaj se ali lahko v trgovini kupim katero drugo vrsto želve. če lahko prosim povej v kateri trgovini in mogoce jo bom kupil.


HAVALA ZA U NAPREJ



fikec

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #583 : 25 Marec 2009, 15:05:44
HVALA DA  si mi to povedala  ::)  ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)  :P :o :D::)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #584 : 25 Marec 2009, 15:07:02
želve niso primerne za domnače živali  >:(.
razen, če jim kdo lahko nudi med drugim akvateratij z ene 1000l vode minimalno in posebnimi lučmi  ::).
Ne pozabite ob nabavi tudi , da je življenska doba želv je tam do 100 let  :) (če seveda ne crknejo prej zaradi mučena z napačno oskrbo-kot pri mnogih, baš ljubiteljstvo  :-X).
Ali ste torej prepričani,da bodo torej vaši vnuki enako kot vi želeli skrbeti za želvo premera ene pol m, ki serje ogromne količine dreka, ki ga noben hišni akvarijski filter več ne pobere  ;) ?
Ali se nameravate slej ko prej pridružiti množici kriminalcev, ki s tujerodnimi vrstami onesnažujejo naravo  >:(  ????

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


fikec

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #585 : 25 Marec 2009, 15:11:12
em... tudi ko bo želva vlka ji ne bom moral nuditi 1000l a si ti bora najvec kar ji bom lahko nudil bo 450L
ne bom jo mucil....................



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #586 : 25 Marec 2009, 15:15:29
Pa kaj je s tabo?? Če sta ti 2 crklne si šel vseeno kupit tretjo BREZ da bi se pozanimal???  >:(    neodgovorno! Sploh ker je v slovenščini kar nekaj informacij med drugim tudi dva izvrstna fruma AKVAzin in Aquanubis.  ;) 

PS:deteljica tole je pa tko kot bi mojo mamo poslušal! ;D ''nikoli jim nemoremo nudt tega kar bi imeli v naravi in je to  mučenje!........ Oprosti Ana ampak zame je to mučenje... :D

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


fikec

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #587 : 25 Marec 2009, 15:22:25
.



fikec

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #588 : 25 Marec 2009, 15:23:38
sam se pozanimal nudil jima bom vse kar je obvezno. uv žarnico čisto vodo grelec kopno vse!



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #589 : 25 Marec 2009, 15:27:14
em... tudi ko bo želva vlka ji ne bom moral nuditi 1000l a si ti bora najvec kar ji bom lahko nudil bo 450L
ne bom jo mucil....................
ok. srček- se slišiva čez ene 20 let  ;) , boš povedal kako gre tvoji odrasli želvi in kako si preuredil stanovanje.

Upam, da ne bo novica,da je že leta nimaš več ker:
- je zbolela in razpadla,
-je umrla iz neznanega razloga,
-si jo dal stran kdo ve komu,
-si jo vrgel v naravo ali čez ograjo živalskega vrta...

P.s.:
če bo novica, da si jo pred leti pojedel v želvji juhi, bo ta še najboljša  ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #590 : 25 Marec 2009, 15:29:48
fikec .. jst sem čist brez komentarjev glede na tvoje obnašanje in nestrpnost(glede želv). Sploh ti nebom več nč svetoval niti rekel več nič, ti pa lahko zagotovim, da boš oz. si en izmed tistih, ki kupijo želvo tko "iz danes na jutri" in jo imajo potem tko cca. nekaj mesecev, če ji pa že uspe dočakat leto ali dve, se je pa naveličajo ..  ::)
No, da ti pokažem o čem govorim, oz. kakšne bedarije pišeš:

"..sj sm si eno 50 strani prebral u želvahh in vem kar veliko.."
  --> Tale izjava je totalno "laik"(začetniška). Halo? 50 strani si prebral in zdej veš kr veliko o želvah? Jst se z njimi ukvarjam že leta , pa nemorem reči da vem veliko o njih, oz. lahko ampak verjemi, da se še vsak dan naučim o njiih kaj novega. ;)


em... tudi ko bo želva vlka ji ne bom moral nuditi 1000l a si ti bora najvec kar ji bom lahko nudil bo 450L ne bom jo mucil....................
--> Tudi tale izjava je malce smešna ... "veliko ji nebom moral nuditi ..... nebom je mučil" .. halo? Če ji neboš mogel nuditi pravih pogojev/razmer(torej predvsem veliko prostora), seveda da jo boš mučil ???


lp Jure

p.s. od zdej naprej stavkam, ker ne mislim več tuki se neki razpisevat in razlagat kako in kaj, ker očitno nekateri tega ne razumejo in ne dojamejo, da če pravim, da ne kupuj želve, s tem ne mislim tebi veselja vzet in da bi te kakorkoli odvračal od želv, ampak enostavno želim dobro za želve, ker ti 100% lahko zagotovim, da trenutno želvi ne moreš nuditi pravih pogojev ... in, da boš z nakupom želve naredil več škode kot koristi(tako sebi kot tudi želvi). Sicer pa kot že večkrat povedano - predpogoj za želve je hiša z vrtom , da so lahko poleti zunaj v ogradi namenjeni njim(seveda odrasli osebki, mladiči pa vedno "pod nadzorom") ;)


fikec

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #591 : 25 Marec 2009, 15:30:28
recimo ce pocakam 1 teden .ali mi bo želvica dalj časa živela?



fikec

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #592 : 25 Marec 2009, 15:33:06
neki bi te prosu a mi be ti prosim dodau na messingerju da te tam neki uprasam
prosim!



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #593 : 25 Marec 2009, 15:35:35
sam se pozanimal nudil jima bom vse kar je obvezno.  -- uv žarnico čisto vodo grelec kopno vse!


Jaaoo  :D .. sej nevem al bi se smejal al bi se jokal .. "jima bom nudil vse ..... "
A ti veš, da to kar si naštel, da to je ubistvu osnova oz. minimalni pogoji še to ne ... pozabljaš bistvene stvari : zdravniška nega(kako si pa kej na tem področju usposobljen, a ?), PRAVILNA prehrana(in nikakor ne tisti "Baby briketi in nevem kaj še vse, k je "kao" ena dobra prvovrstna hrana" .. ne nasedaj prodajalcem) in nevem kaj še vse) -- zdrava, vitaminsko bogata hrana je predpogoj za zdravo rast in razvoj mladička, potem pozabljaš PREZIMOVANJE ki je pri rumenovratkah obvezno - si pripravljen na to? in še veliko pomembnih stvari je preden se odločeš za nakup želve ...


lp Jure


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #594 : 25 Marec 2009, 16:51:01
Zdj mam pa jaz eno vprašanje! A želvam ne rabiš ciklat akvarija?? Niti filtra? Meni se zdi nesmislno da pri akvariju JA pri akvaterariju pa NE :-X !

Jure tole je bilo čisto resno vprašanje :-[  torej JA ali NE?  :-\ Pa še še nekaj.... ali ima kdo iskušnje kako prepričat učiteljico da je oskrba živali na naši šoli nepravilna? Gre za žensko ki me je že malo sita....

PS:fikec zakaj bi sploh imel želve? Kaj pa kakšna druga-bolj primerna-živalca?

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


fikec

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #595 : 25 Marec 2009, 16:55:10
vem  da bi bila samo imel bi papigo ampak sem alergicen pa pirje in na dlako ... ribo ali pa želvo lahko imam



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #596 : 25 Marec 2009, 20:23:51
Potem so pa ribe veliko bolj primerne ;)  za tvoj nano akvarij so najbolj primerne kakšne kozice, nano ribice.... Sej preberi si na teh dveh zgornjih forumih (akvazin, aquanubis)....

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #597 : 25 Marec 2009, 20:53:19
Smrček glede ciklanja ... načeloma se ne cikla saj želve niso tko občutljive na paramente vode, kot ribe, ki jo u bistvu "dihajo" oz. s pomočjo nje funkcionirajo, želve pa v njej le plavajo tko da ni glih problematično kakšna voda(seveda preveč NO3 in NH4 spet ni vredu, da me ne boste narobe razumeli, češ da je za želve vseeno kakšna je voda, ampak niso tolk zahtevne glede le-te. ;) )
Nano akvarij ? ??? 54 litrski akvarij definitivno ni nano akvarij, ampak je pač "povprečni" srednje velik akvarij in nikakor ni nano akvarij ;)


lp Jure


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #598 : 25 Marec 2009, 21:14:42
Med nano akvarije spadajo akvariji s prostornino med med 10 in 60 litrov...  Sicer je bolj primeren za bolj iskušene akvariste ampak če boš ubogal ostale akvariste ne bi smel biti prevelik problem.... ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #599 : 25 Marec 2009, 21:28:53
nano akvariji definitivno niso od 10 - 60 l, ampak kvečjemu od 10 - 30 max. 40 l ...  ;)
Sicer smo pa zdej že malo izven teme, posvetimo se raje želvam, katerim je at tema tudi namenjena :)



lp Jure