Tetoviranje mladičev

Donnatela · 2360

Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
: 09 September 2008, 08:26:51
Ojla!

Mene zanima, pri kaki starosti vam je referent tetoviral leglo? Moji mladiči so stari 8 tednov, kinološka pa mu do sedaj še ni poslala številk... :-\

Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 09 September 2008, 11:20:57
pri 7-ih tednih...


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 09 September 2008, 11:25:24
Mi jih tudi pri 7-ih tednih, oziroma najkasneje do 8-ega tedna. Kaj pa če pokličeš Ireno na KZS pa vprašaš, pa povej, da so že tolko stari in da je kriza!



Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #3 : 09 September 2008, 13:01:19
Sem že in pravi, da je bila selitev, pa dopusti. Upam, da do konca tedna dobimo številke. ;)

Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 09 September 2008, 13:09:34
Donnatela,naši so bili stari že 9 tednov,ko so jih končno uspeli tetovirati.Da ne rečem,da se sedaj skoraj nobenemu tetovirna ne vidi dobro.
LP Tjaša



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5 : 09 September 2008, 13:14:04
Itak je bedasto dvojno označevanje, ki ga zahtev aKZS- zakaj jih ne bi raje samo čipirali ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #6 : 09 September 2008, 13:23:20
Polovici psov se kasneje itak ne vidi dobro tetovirna stevilka ::)

Je pa res, da obstaja kar nekaj tetoviranih psov, ki niso cipirani >:(



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 27 September 2008, 19:30:59
U glavnem ,naši so bili danes tetovirani po nič koliko klicih k tet.referentu ki me je imel že čez glavo.Kot piše v pravilniku naj bi bili tetovirani od 42 do 50 dneva.Tega se noben ne drži.Držijo se pač tistega kar trenutno kateremu paše.
Je pa nekaj drugega .Moj sin,ki je sicer že odrasla oseba je odreagiral točno tako kot sem jaz samo čutila a sem bila tiho ker je to pač sedaj treba.Najprej smo mladičke pripravili in ko je prvi od strahu zajokal in ko je bolečina presekala ,njegovo mlado dušico,je moj sin vprašal tretovirnega referenta zakaj morajo tako trpeti, če bi bili lahko takoj čipirani.Gospod ki je sicer v redu in prijazen je najprej trdil da to sploh ne boli.Sin je bil popolnoma šokiran in je pač vprašal če njega ne bi bolelo če mu številne igle prebodejo uho.Vsak normalen človek ve da je to anatomsko neizvedljivo.Če ti z iglami prebodejo uho to pač zelo zaboli.S sinom sva se strinjala da gre za nepotrebno,srednjeveško mučenje ki smo si ga izmislili ljudje.Še posebej ne zdrži argument da se le s tetovirno številko lahko potrdi istovetnost psa.Naša starejša psica ima tetovirno številko popolnoma neberljivo že od enega leta naprej.Torej mi morajo verjeti na besedo da gre za isto psico.To je res mučenje.Upam da se bo to spremenilo kot se počasi umika zakoreninjeno kupiranje pri katerem so tisti ki so rezali živim mladičkom repke trdili da ji h ne boli.V glavnem mučenje smo si izmislili ljudje ,kdo pa drug.Ob tem kar smo danes naredili našim kužom se namreč počutim zelo slabo in nizkotno.Kaj mislite ,ali bo to še dolga praksa.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 27 September 2008, 19:56:42
Ja in mislim, da smo edina država, ki ima dvojno označevanje psov.. ( pri tem, da jih ogromno še vedno ni označenih )
So me samo debelo gledali, ko sem prodala v tujino mladičke  z dvojno oznako..
Eno oznako  država zahteva, drugo KZS. :o
In seveda jih boli - dve moji psički iz enega legla sta se pokakali..od šoka njabrž..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 27 September 2008, 20:01:46
Ja najbolj žalostno pa je da človek (mi)ki jim to delamo trdi da ne boli.Jae mojega Domna imelo da pobaše referenta (ki seveda v nobenem primeru ni kriv ) ga potetovira in pri tem prepričuje da ga sploh ne boli ,ampak se je samo ustrašil..Ma ja res smo v srednjem veku..vsi po vrsti z mano na čelu...