Lovska oprema

popo · 8797

popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
: 12 September 2008, 23:03:08
Zdravo!

Iscem dobrega proizvajalca opreme za uporabo v lovski kinologiji, ki ima kvalitetne izdeleke in dobro urejeno posiljanje le teh. Ne rabim specializirane lovske opreme, ampak zadeve, ki bi mi olajsale in malo popestrile treninge. Torej, kaksne dobre brezrokavnike, hlace, prinosila, itd.

Ima kdo mogoce kaksne izuksnje s proizvajalci na tem podrocju? Vesel bom vsakega prispevka...ampak zazeljeni so tisti proizvajalci s katerimi imate izkusnjete.

Hvala in lep pozdrav



maja72

  • Gost
Odgovori #1 : 12 September 2008, 23:27:07
Ali pod brezrokavnike morda razumeš dummyweste  ::)? Kateri proizvajalec - Bracco, Navigator, kaj tretjega?

Kakšne hlače si mislil - vrhnje, celoletne? Aigle, Deerhunter, Laksen, Seeland, Shellbrook?

Ali pod prinosila razumeš dummyje? Turner Richards, Juventas, Bracco, Romneys, zajčja, lisičja prinosila, bumperje, Dokkenove stvari? 250 g, 500 g, 1000 g, 1200 g? Vonje za dummyje?

Enega proizvajalca vsega, kar si naštel, ne boš našel, ker so proizvajalci profilirani. Spletnih trgovin z robo različnih proizvajalcev imaš pa kar nekaj, odvisno o dtega, kaj iščeš in predvsem za kakšne namene. Recimo že razlika med 500 g in 1200 g dummy zajcem je ogromna in jaz ne bi rekla, da odvisna samo od popestritve treninga, ampak predvsem od namena, cilja, h kateremu težiš, ter seveda dela psa, ki ga želiš zvaditi, oblikovati. Tudi tega zajca ne boš mogel uporabljati za vodno delo enako kvalitetno kot Dokkenove standardne račke, denimo. Tudi izkušnje so odvisne od namenov - dummy lisičji rep je zame recimo krasen za samokontrolo, za vaje lepega prinašanja pa ne, takrat rabim 1200 g navadnega platnenega, ker mi pes pač tako prinaša ...



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #2 : 13 September 2008, 00:21:56
Hm...sej pravim - proizvajalce ne poznam. Sem totalni nepoznavalec tega podrocja.

Ja, rabim dummyweste, razlicne dummyje, ipd.

Kaj tocno ti ne znam povedat. Rabil bi samo kaksno spletno stran kjer si bom malo pogledal kaj ponujajo in si na podalgi tega ustvaril mnenje in odlocil kaj rabim.
Verjamem da je ogromno proizvajalcev, zato pa sem tudi prosil za nasvet in usmeritev k posameznim proizvajalcem.

Kasneje pa bom z veseljem prosil na nasvet kaj je uporabno in kdaj je uporabno...

Hvala in lp



maja72

  • Gost
Odgovori #3 : 13 September 2008, 00:40:33
Dummyweste = Bracco ali Jungla (odvisno, koliko žepov želiš na sprednjem delu - Bracco ima spredaj dva seta žepov, Jungla samo enega)

oblačila in škornji = Aigle (škornji definitivno Aigle, pri hlačah lahko lepo kombiniraš s kako planinsko opremo, jo imajo tudi v lovskih barvah)

klasični dummyji = Turner Richards (tudi Juventas ali Bracco, samo da ni kaj v stili Mikki, od tega je treba bežat stran ;))

vodni dummyji (in vodni bumperji) = Dokken

dummyji s kožo (zajec, lisica) = Bracco

Zdaj pa moraš se še sam malo potruditi (beri poguglati), pa boš našel tisto, kar iščeš, zelo zelo hitro ;). Ne morem ti vsega na pladnju prinesti, malo se je treba pa tudi potruditi, a ne  :-9. Izkušenj ima absolutno največ Azu, jaz sem bolj ali manj amater. Kadar me prinašalec razjezi, pa delam lovsko prinašanjem s temle cverglom:
(foto by Azu  :-*)


Ti bi pa najbrž rad imel takole zbirko:



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #4 : 13 September 2008, 02:39:35
Aaaa...to je to! Najlepsa hvala za trud!  8)



maja72

  • Gost
Odgovori #5 : 13 September 2008, 12:07:48
Pri naročanju dummyjev iz tujine je največja težava teža pošiljke, saj en dummy tehta najmanj 500 g, za delo pa rabiš najmanj 4  :-\. V veliki večini trgovin pride poštnina dražja od vrednosti pošiljke; našle pa smo eno, ki ima enotno poštnino ne glede na težo paketa  :o. Ker lastnik tudi sam dela s svojim tolerjem, ima res veliko izbiro kvalitetnih stvari, izjemno prijazen je in rad pomaga. Meni je recimo blazno težko naročiti dummyweste, ker sem drobna, ti brezrokavniki pa enormni; in mi je pomagal, ker ve, kako se stvari obnesejo na terenu.

Mogoče sem premalo poudarila, a za delo so nepogrešljive Dokkenove stvari (http://www.deadfowltrainer.com/ ). Če imaš neomejena sredstva, pa absolutno dummy launcher, ki ga je izumil Turner Richards (http://www.turnerrichards.co.uk/ ). Pred časom sem tako sitnarila, da so na listo držav, v katere pošiljajo, dodali Slovenijo; a poštnina za težke stvari tu žal ne pride v poštev :(. Glede launcherja smo imele pravo detektivsko poizvedbo, ali se to pri nas sploh lahko uporablja ali ne; rečeno je bilo, da lahko, ampak noben pa ne garantira, da te ne bo lovec najmanj dvakrat okrog ušes, če boš s tem streljal. Launcher namreč dela na slepe naboje in kar ornk poči ... Ga še nimam, je pa visoko na listi želja.

Kot pripomoček za delo bi navedla tole (mislim, da sva o drugi stvari že govorila v neki drugi temi pred časom):


Glede naročanja se lahko menimo prek e-maila, ki ga imaš v mojem profilu. Jaz sem ti navedla tisto, kar osebno poznam in uporabljam pri delu, trgovino pa so našla druga dekleta, njihovega truda in dela pa si ne bi rada lastila, ker ni prav, so bile res krasne in so opravile veliko delo  :-*.

Jaz s psom veliko delam, rezultati so pa včasih boljši in včasih za en drek  :(. Pes je namreč čisto preveč prismuknjen na delo in več kot pol časa porabiva samo za samokontrolo, discipliniranje ipd., ker dobi pravi mad look, ko vidi, da se bo delalo. Kar seveda ni v redu  :-[. Nekaj v temle smislu (foto by Azu  :-*)


Meni je veliko do tega, da bi v Sloveniji retriversko delo potekalo na drugačen način; obstoječe delo mi pač ni všeč, moje osebno mnenje. Ker pa imam omejeno zalogo časa in večino treningov posvetim freestylu, prav zelo aktivna nisem. Podpiram pa vsakršno prizadevanje v tej smeri in osebno se mi izjemno dopade delo Azu in Wi, ki sta moji vzornici, idolki in dekleti, ki ju izjemno občudujem. Če mene vprašaš, je to to v lovski kinologiji  :-* ;).



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #6 : 13 September 2008, 20:05:31
Maja, najlepsa hvala za vse obrazlozitve in linke.
Vsi nasveti pridejo prav. :)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 23 September 2008, 11:22:01
popo nameravas kaj narociti?

Ali bi se koga zanimal nakup tehle stvari? Da damo narocilo na kup in si razdelimo postnino..



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #8 : 23 September 2008, 11:28:50
ja, razmisljam. Ampak se moram en dan konkretno vsest in pregledat kaj mi pride v postev. :)



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 11 Oktober 2008, 18:50:55
Pri naročanju dummyjev iz tujine je največja težava teža pošiljke, saj en dummy tehta najmanj 500 g, za delo pa rabiš najmanj 4  :-\. V veliki večini trgovin pride poštnina dražja od vrednosti pošiljke; našle pa smo eno, ki ima enotno poštnino ne glede na težo paketa  :o. Ker lastnik tudi sam dela s svojim tolerjem, ima res veliko izbiro kvalitetnih stvari, izjemno prijazen je in rad pomaga. Meni je recimo blazno težko naročiti dummyweste, ker sem drobna, ti brezrokavniki pa enormni; in mi je pomagal, ker ve, kako se stvari obnesejo na terenu.

Tukaj se organizira nakup iz te trgovine, ki jo je Maja opisovala (je navedena zgoraj).

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #10 : 11 Oktober 2008, 19:34:31
Superca! Hvala za obvestilo, se slisimo... 8)

Sem pa v Budimpesti bil zelo vesel, da so imeli tudi stante z lovsko opremo, tako da sem domov privlekel eno prinosilo, piscal in pa flasko z vonjem po zajcu.
Moram povedat da se prinosilo super obnese, ceprav je na zacetku tamali bilo malo pretezko. Ima namrec okoli 2kg.
Zgleda pa takole:


Tamala je ful navdusena nad prinosilom. Zelo rada dela, vonjave se tudi lepo obnesejo in zdaj lahko vsak dan delam prosto iskanje.

lep pozdrav, Marko



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 11 November 2008, 15:38:29
Bi mogoce koga zanimal nakup torbe za aporte? To je tista, ki ima zadaj en velik zep, ob strani pa dva manjsa.

Na strani H&F je pod Westen (Bracco ali nekaj takega)..



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 01 Julij 2009, 09:47:45
Bi mogoce koga zanimal nakup torbe za aporte? To je tista, ki ima zadaj en velik zep, ob strani pa dva manjsa.

Na strani H&F je pod Westen (Bracco ali nekaj takega)..

Tole je se vedno aktualno  ;)