Petarde!!

Mašy · 151087

Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #210 : 01 December 2007, 22:49:50
Pri nas ene petarde tako počijo, kot da bi bombo vrgli.  :-\ Dobesedno zadoni in zatrese se pol naselja. Idioti!
Aha, ti poslušaš isto kot jaz, saj res. Meni letos sploh ni jasno, kaj mečejo, še mene je prej kar v zrak vrglo  :-\ ???
Pol smo že tri... groza! Šipe se stresejo. Kot da bi bila vojna! Kot pravi Mel - IDIOTI! ::)
Pa ne razumem kdo sploh dovoli prodajo takih "bomb", pa veseli december gor al pa dol, to ni normalno! >:(



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #211 : 02 December 2007, 10:19:25
Tudi nas Cak se boji petard. Lani ko sva bila na sprehodu se je kar proti domu obrnil ko je pocilo, za novo leto se je revez kar tresel ... Jolly se pa recimo ne boji ko poci, samo lajat zacne pa rencat. Tako da jo zdaj nekako sama navajam na kaksno u izi petardo da vidi da ''ni nic takega'' in da preneha z lajanjem. Ko ji pokazem petardo zacne kar po men skakat in me dregat s taco, da jo nej vrzem, so ji ocitno vsec. Tamaladva pa sploh ne regairata.



aNia

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
  • http://shrani.si/f/2/mw/3VgVHn2L/17jpg.jpg
Odgovori #212 : 02 December 2007, 16:03:04
Pol smo že tri... groza! Šipe se stresejo. Kot da bi bila vojna! Kot pravi Mel - IDIOTI! ::)
Pa ne razumem kdo sploh dovoli prodajo takih "bomb", pa veseli december gor al pa dol, to ni normalno! >:(


to sploh niso več petarde.. to so dobesedno bombe... k je pr nm tko počl sm misnla da se je kdo ustrelu  ??? ???



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #213 : 02 December 2007, 16:21:11
Ko so pokali petarde smo mi našo Ino zaposlili z igračkami in ignorirali petarde. Ko sva šli pa na sprehod sem pa tekla se igrala, ji metala žoge in tako naprej, da je vsaj malo pozabia, da jih pokajo. Enkrat vmes se je pa ustrašla ognjemeta in je čist pobezlala.

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #214 : 02 December 2007, 16:21:50

to sploh niso več petarde.. to so dobesedno bombe... k je pr nm tko počl sm misnla da se je kdo ustrelu  ??? ???

Jp, ko se je letos začelo, sem bila prvič dejansko prepričana, da je kdo odvrgel bombo ali pa koga počil. To ni več normalno.


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #215 : 02 December 2007, 16:23:06
Pri nas pa začudo še nisem slišala pokanja,..

Prinas pa Če grmi ali so petarde Nara zmeraj nas pogleda kako bomo reagirali, mi se nič ne brigamo torej se tudi ona ne (ponavadi!) pa tudi mi jo zaposlimo z igračami ali pa dobi kakšno kostko  :)

Men se zdi da pred lani, ko je bilo ura kakšne 23:45, je moja sestra malo ven pogledala ( vrata, ki vodijo na vrt) in kar iz nekje se znajde Nara in uide ven. Mi smo jo klicali prvabljali s priboljški ampak ni in ni hotla noter! Še bolj grozno je bilo ko se je pokanje in ognjemet začel... Nara se je skrila pod stopnice čisto trdo in preplašeno smo jo ven dali  :( . Se je na srečo dokaj kmalu sprostila..

En sosed, ki ima nemškega ovčarja nam je enkrat rekel, da ko je imel psa še v uti in privezanega so mu eni sosedovi mulci noter vrgli petardo  :'( >:( ! Zdaj je v kar velkem boxu, ki je noter hiška - čez novo leto pa ga imajo v hiši.


lp



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #216 : 02 December 2007, 16:23:48
Ko so pokali petarde smo mi našo Ino zaposlili z igračkami in ignorirali petarde. Ko sva šli pa na sprehod sem pa tekla se igrala, ji metala žoge in tako naprej, da je vsaj malo pozabia, da jih pokajo. Enkrat vmes se je pa ustrašla ognjemeta in je čist pobezlala.

Jaz sem prej imela psa, s katerimi sem lahko šla gledat ognjemet, eden je šel celo buljit, ko so gasilci gasili od vandalov zažgana igrala na otroškem igrišču. Pri tema dvema imam pa problem. Pa ni samo to. Takšna pirotehnična sredstva ne spadajo v stnjena naselja pa pika!


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #217 : 02 December 2007, 16:28:32
Jaz sem prej imela psa, s katerimi sem lahko šla gledat ognjemet, eden je šel celo buljit, ko so gasilci gasili od vandalov zažgana igrala na otroškem igrišču. Pri tema dvema imam pa problem. Pa ni samo to. Takšna pirotehnična sredstva ne spadajo v stnjena naselja pa pika!

Se strinjam!

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #218 : 02 December 2007, 16:45:14
Jaz sem prej imela psa, s katerimi sem lahko šla gledat ognjemet, eden je šel celo buljit, ko so gasilci gasili od vandalov zažgana igrala na otroškem igrišču. Pri tema dvema imam pa problem. Pa ni samo to. Takšna pirotehnična sredstva ne spadajo v stnjena naselja pa pika!
Prejšnji moj pes se dolgo let ni bal petard in sem šla lahko z njim kjer koli, čeprav je pokalo. No dokler kot sem že napisala v enem izmed mojih prejšnjih postov, ko mu je ena mularija zabrisala direkt pred njega iz avta petardo >:( >:( Od takrat dalje, se jih je bal :-\  Se pa strinjam s tabo yo, da vsa ta pirotehnična zadeva ne spada v urbano okolje - še poseno ne v strnjena naselja.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #219 : 02 December 2007, 17:50:56
Pa ne razumem kdo sploh dovoli prodajo takih "bomb", pa veseli december gor al pa dol, to ni normalno! >:(

Menda nekateri te "bombe" naredijo sami  :-\


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #220 : 02 December 2007, 18:26:40
Menda nekateri te "bombe" naredijo sami  :-\
>:( >:(


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #221 : 02 December 2007, 20:48:44
Menda nekateri te "bombe" naredijo sami  :-\

ja, nekajkrat sem slišala za recept..   ::)   ampak si niti približno nisem hotla karkoli zapomnit tako da vam težko povem.. Mislim da karbid pa mogoč še kaj dajo v ono plastično ko je v kinder jajčki  ali pa kaj podobno zaprtega  :(  pol pa vseka ko bi bomba pdala...   >:(

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #222 : 20 December 2007, 15:19:24
Tako...prišel je čas in moji sošolci so začeli toto SRANJE metat!
Niti v šolo več ne upam :-[ .....
V šolo prinesejo 10 različnih in jih mečejo iz učilnice groza...
No sedaj moram iti na šah trening...ker imamo v petek "tekmovanje" neko...držite pesti da bom zmagala :P

LP Urša

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #223 : 20 December 2007, 18:52:17
Petarde ubistvi zaprejo v navadne plastenke, da imajo bolj tak izrazit zvok, ker potem poči še plastenka in je bolj močan zvok. >:( >:(
Moram pa še povedat, da sem bila preveč optimistična, saj se Topla ravnokar skriva pod mizo, ker imajo nekateri praznik in imam občutek, kot bi bila v Fužinah 3. svetovna vojna; mislim šipe se tresejo, sej ni nič čudnega, da se psi bojijo, saj se tudi jaz zdrznem, ko slišim pok. Čeprav zelo uživa zunaj, komaj čaka, da gre nazaj domov; pa ne upam je niti sprehajat v bližini stavb, ker mečejo dobesedno na zelenico in nekateri prav čakajo, da boš pod njihovim oknom, da ti vržejo petardo dobesedno v naročje. >:( >:(
V tem času je veliko živali žrtev pirotehničnih sredstev, ker se ljudem zdi zabavno gledati, kaj se zgodi npr. z mačkom, če mu eno porinejo v zadnjico (kam gre ta svet). >:( >:( :'( :'(

           Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #224 : 20 December 2007, 19:20:28
pa ne upam je niti sprehajat v bližini stavb, ker mečejo dobesedno na zelenico in nekateri prav čakajo, da boš pod njihovim oknom, da ti vržejo petardo dobesedno v naročje. >:( >:(


Tako sem baje jaz ko sem bila majhna fasala petardo v vozicek, mi je mami povedala. Psihoti  >:(



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #225 : 21 December 2007, 17:54:18
dans ko sem se pelala domov z busom, so zadi sedel eni tamali in so vsakic, ko so se vrata odprla vn vrgl petardo. ze jaz se ob vsakem poku prestrasm, ne vem kako pa bo z Lucy... ceprav ze neki mecejo tuki pr ns, nc ne trza... ampak me vseeno skrbi =/ upam, da bomo sli za novo leto na morje (kjer je bolj mirno) :-\


smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #226 : 21 December 2007, 18:14:03
Hja, danes sem cel dan opazovala iz pisarne v službi, kako je mularija "žurala" na otroškem igrišču.
Petarde, ki so jih nastavljali v otroška igrala, pokanje v nedogled, otroci, stari cca 10-12 let. No, v 10-ih urah se policistom ni zdelo vredno priti.
Packa ali ne, dejansko si želim, da bi komu odtrgalo prste, pa še kaj drugega! Gre za otroško igrišče, na katerega otroci sploh ne pridejo, saj se tam f*, izživlja na igralih, zraven je Navje, ki pa je tudi prej pasje sprehajališče kot kaj drugega (kjer nihče ne pobira drekov, je pa prikladno, ker lahko psa spustiš in zapreš ograjo) in ki naj bi bil nek "kulturni spomenik". Ah, ja...


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #227 : 21 December 2007, 19:04:22
Meni je zadnjič pot prekrižala skupina mulcev in za nama s Paxom vrgla petardo. Mulca, ki je petardo vrgel sem ujela in je dobil dve vzgojni okrog kepe, ga zagrabila za kravatelc, odpeljala do doma in jih tam napela še tastarim in obljubila, da naslednjič ko ga vidim s petardami kličem samo še policijo.  >:(

Je zaleglo, ko me zdaj zagledajo se samo še pokadi za njimi in jih ni nikjer več. Kje pa piše, da je potrebno mularijo tolerirati?



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #228 : 21 December 2007, 19:15:46
Meni je zadnjič pot prekrižala skupina mulcev in za nama s Paxom vrgla petardo. Mulca, ki je petardo vrgel sem ujela in je dobil dve vzgojni okrog kepe, ga zagrabila za kravatelc, odpeljala do doma in jih tam napela še tastarim in obljubila, da naslednjič ko ga vidim s petardami kličem samo še policijo.  >:(

Je zaleglo, ko me zdaj zagledajo se samo še pokadi za njimi in jih ni nikjer več. Kje pa piše, da je potrebno mularijo tolerirati?



Jaz sem zanc isto lovila skupino mulcov, starih okol 1o let, ravno iz takega razloga.. pa mi jih zal ni uspelo ujeti.



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #229 : 22 December 2007, 12:37:09
a pa je sploh dovoljen, da majo tok mali petarde? pa kako jim starsi sploh pustijo? poznam eno punco, ki so ji eni tamali v kapuco na bundi vrgli petardo... k sreci ji ni blo nic, samo nekaj casa ji je sumel v usesih... sam se resno sprasujm, kam gre ta svet... bojo cez par let mel otroci stari 6 let ze petarde? al pa mogoce ze kar pistole in tako naprej?  ??? :-\ :-\ :-\

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


roberd

  • Gost
Odgovori #230 : 22 December 2007, 13:01:27
Evo, Nalch, pa imaš temo za svojo seminarsko.



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #231 : 22 December 2007, 15:24:18
Ne ni dovoljeno, ze samo za to da si kupis petarde moras biti (baje) polnoleten.
Sploh pa ni dovoljeno pokati tako zgodaj, baje en teden pred novim letom in en teden po njem. Nekako tako.



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #232 : 22 December 2007, 16:07:44
Sploh pa ni dovoljeno pokati tako zgodaj, baje en teden pred novim letom in en teden po njem. Nekako tako.

Citiram:

S koncem novoletnih praznikov se končuje tudi obdobje, v katerem je dovoljeno pokanje petard. Zakon o eksplozivih, ki ureja tudi področje pirotehničnih sredstev, namreč med 26. decembrom in 2. januarjem pod določenimi pogoji dovoljuje uporabo pirotehničnih izdelkov prvega in drugega razreda, katerih glavni učinek je pok. To obdobje se z današnjim dnem izteka.

Uporaba pirotehničnih izdelkov z manjšim učinkom je med letom prepovedana, tudi v prazničnem obdobju pa veljajo pri uporabi petard nekatere omejitve. Tako je pirotehniko prepovedano uporabljati v strnjenih stanovanjskih naseljih, v zgradbah in vseh zaprtih prostorih, v bližini bolnišnic, v javnih prevoznih sredstvih in na javnih shodih ali prireditvah.

Poleg tega je prodaja in uporaba izdelkov iz omenjenih razredov mladoletnikom do 15 leta starosti dovoljena le pod nadzorstvom staršev ali skrbnikov. Zakon o eksplozivih določa še, da je pirotehnična sredstva dovoljeno uporabljati le v skladu z navodili, ki jih izdelku priloži proizvajalec, prepovedana pa je tudi lastna izdelava petard, njihova predelava in preprodaja.

Nespoštovanje zakona lahko kršitelja stane med 418 in 1255 evrov (100.000 in 300.000 tolarjev), lahkomiselna uporaba pirotehničnih sredstev pa lahko posamezniku pusti tudi trajne posledice, kot so opečeni prsti, razcefrani in odtrgani udi ter poškodovan obraz in oči. Policisti zato opozarjajo, da je treba po aktiviranju petardo in druga sredstva takoj odvreči, medtem ko se že odvrženih pirotehničnih sredstev ne sme pobirati.

(vir: http://www.delo.si/index.php?sv_path=41,35,181417&src=rp)

Kdo pa še spoštuje zakone? >:(

                         Lp, Nina & Topla
 

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #233 : 22 December 2007, 16:23:26
Oi!
Prinas v Radencih je ena trgovina.
Moraš biti star 15 let da dobiš te petarde.
Ampak ko je sošlec drugim razlagu sem slišala da sta tista prodajalca rekla: "A mu dava?"drugi pa je rekel: "Ma ja nejmubo".
Groza..

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #234 : 22 December 2007, 17:29:25
Očitno se prodajalci zakonov ne držijo. Pač.
Vsak dan gledam in poslušam v pisarni, kaj se dogaja na otroškem igrišču.
Izstreljevanje raket, metanje petard, zdaj so ugotovili, da bolje poči, če petardo namestiš v igralo (kovinski tulci namenjeni plezanju ali kj jaz vem, čemu) ipd.
Samo včeraj sem policijo klicala, evo, 14x. V 10-ih urah jih ni bilo na spregled.
No, pa so sigurno ostale še neaktivirane petarde ipd. na katere bo, bognedaj, naletel kakšen malček, katerim je igrišče dejansko namenjeno...


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #235 : 22 December 2007, 18:29:06
Meni je zadnjič pot prekrižala skupina mulcev in za nama s Paxom vrgla petardo. Mulca, ki je petardo vrgel sem ujela in je dobil dve vzgojni okrog kepe, ga zagrabila za kravatelc, odpeljala do doma in jih tam napela še tastarim in obljubila, da naslednjič ko ga vidim s petardami kličem samo še policijo.  >:(

 :o :o bravo!!

Ali je letos kaj manj pokanja ali je samo na našem koncu mir? Ponavadi so pokali že od začetka decembra, letos je še vedno mir :)



LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #236 : 22 December 2007, 19:47:09
Citiraj
Ali je letos kaj manj pokanja ali je samo na našem koncu mir? Ponavadi so pokali že od začetka decembra, letos je še vedno mir :)
Pri nas je tudi še vse mirno.Zgleda se držijo zakona in bodo šele 26.12 začeli pokat.Upam da ne.

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #237 : 23 December 2007, 00:09:20
Evo, Nalch, pa imaš temo za svojo seminarsko.

naša socarca ne mara petard... and she's not the only one... prej so nasi sosedje metal petarde... maj tamauga k je str tm okol 5 let in mu je njegov fotr kr dal petardo ??? >:( >:( >:(... moj fotr jih je vsa leta navduseno metu, zdej k mamo pa lucy, p se pomisl ne... [sj prov, drgac nebi blo dobr =P ]

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #238 : 23 December 2007, 20:45:04
Od mojih psov se na srečo noben ne zmeni za petarde.
Se pa zdijo meni nemogoče, čist nepotrebne in čist mim. Ne vem zakaj bi se 10 % debilne populacije moralo zabavat na račun tega, da gre vsem ostalim na živce?
Kdo ne meče v naseljih- kje pa mečejo ? Bi rada vidla tistega,ki se odpelje v samoto metat- tam ja ni zabavn, če noben ne sliši kakšen frajer je metalec petard. A naj gre na barje- kakooo ? Barje je zaščiteno - kot habitat, v gozd menda tud ne - kdo mu daje  pravico divje živali plašit? Pa datumi- ne ga srat, pri nas že cel mesec poka, kaj poka, bobni, kajti kdo neki upošteva, da se jih ne sme predelovat, dajat v konzerve itd? Škoda ,da jih več ne eksplodira v rokah in žepih tepcev, ki jih kupijo.
Kaj če bi začeli kakšne peticije pisat za ukinitev petard - prodaje, posedovanja in uporabe vedno in povsod?
Če se j u spelo kajenje prepovedat u bifejih, zakaj pa bi bile petarde svete krave?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #239 : 24 December 2007, 08:35:00
Kaj če bi začeli kakšne peticije pisat za ukinitev petard - prodaje, posedovanja in uporabe vedno in povsod?

Jaz sem za. Takoj podpišem  ;).