Suhi šampon/pena itd.

Nelly · 9731

Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
: 29 September 2008, 22:29:58
Ker je zunaj svinjsko mrzlo in ga zunaj kopati ne upam, v banjo ga pa ne spravim bi rabila neko alternativo, da ga malo ščistim. Glede na to, da mora zalutati v vsako luzo, vsako blato.. sproti že gre z krtačo, ščasoma pa že to ne pomaga ravno veliko pa še smrdeti začne.

Raznih "puder" šamponov bi se izogibala, ker sem nazadnje dobila vn sivega psa... ve še kdo za kakšno alternativo, kako se obnesejo kakšne pene itd. Kako recimo drugi rešujete takšne probleme pred kakšno razstavo ali čim takim, če psa zaradi temperatur ne morete skopati?


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1 : 30 September 2008, 09:40:14
Jaz imam za Cosmota eno peno, izgleda kot pena za britje, v skoraj isti dozi, pa ful lepo disi.. Pa po njej izgleda dlaka kot da bi bila umita s samponom.. Kupila sem jo pa ze nekaj casa nazaj v Zooticu..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 30 September 2008, 10:33:40
Ovčka, katere znamke pa je ta pena? Pa kako zgleda embalaža?

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3 : 30 September 2008, 11:08:53
Macika firma je "Amici e felici" (ocitno neka italjanska zadeva), pise pa gor Shampoo Secco Spray, z jojobinim oljem. Je pa v taki dozi kot pena za britje, belo oranzne barve, z oranznim pokrovckom..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 30 September 2008, 13:13:05
Hvala  :-*

Imam iste probleme kot Nelly s kopanjem...  :-\

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #5 : 30 September 2008, 17:41:44
Jaz za moje male svinje uporabljam BioGroomov Waterless bath (sprej, ki se zbriše z dlake) ali pa EcoDor Wunderschon, ki pa je pena.
Samo nanesem, vtrem in zbrišem z brisačo. Všeč mi je, da dlake ne zlepi in da ni naelektrena potem, ko se posuši. Še najbolj fajn pa je, da nima Paxx nič prhljaja po teh dveh zadevah, ker je en občutljivček.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #6 : 30 September 2008, 18:30:54
A je ta sprej kaj nevaren če bi se naprimer medtem kaj polizal? Tai je tak norc in ni 2x za rečt da nebi bi poskusil  ::)  :-\

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #7 : 01 Oktober 2008, 16:29:34
Kaj pa vem...jaz pošpricam, vtrem in obrišem, tako, da ga nič ne ostane za polizat  :D
Je pa res, da se ga popolnoma ne more zbrisat in da se moji psi potem igrajo, ko so ''skopani'', pa zaenkrat nisem opazila, da bi bilo kaj narobe...

Za po glavi, pa našpricam kar krpico in na hitro obrišem. Za vsak slučaj, da ne bi šlo kaj v učke.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 01 Oktober 2008, 18:04:00
Ok, hvala  :)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


ecodor

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 17 November 2008, 09:43:04
INFORMACIJE O SUHEM ŠAMPONU ECODOR -  WONDER SCHOON LAHKO DOBITE PREKO MAILA: [email protected]
......Da bodonaši štirinožni prijatelji tudi pozimi negovani..............



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #10 : 15 Junij 2009, 14:44:46
Imam eno vprašanje glede teh pen.
A če se pes ne kopa s šanponi pogosto in bi ga s tiso peno bi mu lahko na koži kakšno reakcijo pustili.??(alergija...)

My best friend is a westie


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #11 : 15 Junij 2009, 20:47:27
Ti šamponi so namenjeni prav takemu načinu pranja psov in so prilagojeni temu, da pač nekaj šampona ostane na dlaki in koži. Zato ne bi smelo biti nobene reakcije, razen če je kuža res ekstra občutljiv ali ima alergijo na kakšno od sestavin. Če pa izbereš še naraven in hipoalergen šampon, pa sploh ne bi smelo bit težav. ;)


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #12 : 16 Junij 2009, 17:28:50
Hvala

My best friend is a westie


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 18 Avgust 2012, 21:53:02
Osvežujem temo. Kakšna so mnenja, izkušnje o teh šamponih danes? Pred leti je bilo napisano da pes po peni smrdi...... Morda je bilo to takrat, tega ne vem, sem pa pred kratkim kupila šampon v peni za mojo kratkodlako psičko, kateri kopanje ravno ni najljubše (saj ne da ne bi preživela, tudi ne protestira veliko, vidim pa, da ji ni ravno najbolj všeč) in me zanima, če so izkušnje po vseh letih kaj drugačne. Po mojih, psička prav lepo diši, dlaka je ok, nimam pripomb. Me pa zanima, kako pogosto lahko to peno uporabljam. Anybody?

Lp, Fortuna.



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #14 : 18 Avgust 2012, 23:06:44
Verjetno enako kot šampon, pač ko je potreba. Mi smo kupili od CC-show off in nismo zadovoljni. Dlaka je popasta, ne diši pa imam občutek da ga moram vseeno skopati.

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


planetpsov

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 19 Avgust 2012, 08:35:14
Od Pure Pawsa se dobi suhi šampon v obliki spreja ali kot šampon katerega se razredči še z vodo in se ga potem nanese na psa.

Ima pa zelo prijeten vonj in tudi učinkuje dobro.




Jazzmina

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 23 Avgust 2012, 10:46:21
Imam dva velika oboževlca vode, ampak ne tiste v bani  ;D Tako, da si moram pomagati s suhim šamponom :) Sama uporabljam od FURminatorja waterless deshedding spray, suhi šampon v spreju. Dlako naredi mehko, svileno in svetlečo, vonj pa tudi ni tisti dominanten tako da ni moteče niti kužku. Jaz ju popršim, vmasiram ter obrišem z brisačo do suhega, na koncu pa ju razčešem. Trenutno ga uporabljam 1x tedensko, ker se hodita kopat v reko in se "pasji vonj" kar hitro razvije :) me ne bi motilo, če ne bi bila delno v hiši. Je pa mlajši kuža ful alergen, ampak do sedaj še ni kazal nobenih zankov alergije na izdelek. Priporočam vsem, ki imajo podobne težave. Pride pa okol 8-9€  :)

“Ne obstaja psihiater ki bi vam pomagal tako kakor pes, ki vam poliže lice.” (Ben Williams)