Par vprašanj...

Niky*Nika*Pika · 5651

Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
: 03 Oktober 2008, 19:03:39
Ola!
Se opravičujem, če je bila kakšna taka tema že odprta ali ne spada pod to kategorijo(lahko tudi prestavite če ni prava kategorija)ampak me zanima naslednje:

-Kje je mogoče mačke kupiti?
-Ali imajo tudi mačke ''RODOVNIK''  :-[ ?
-Koliko približno je cena za eno mačko?

Moja zgodba:
Jaz sem mačko dobila ko sem bila stara 8 let.Bila je črna,dolgodlaka,resnično posebna  Miša.Imeli smo se zelo ''fino'',dobro dokler ni umrla ker je skočila iz balkona  :'( ...Tole sem napisala zelo na kratko če bi celo zgodbo bi trajalo malo dlje.Lahko pa napišem, če želite.

To bo zaenkrat vse ;D
Če se še kaj spomnim pa dodam  ;D


Lep pozdrav.

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #1 : 03 Oktober 2008, 20:40:30
Ja muce imajo rodovnik, dobiš jih laho v mačkarnah (ali so za mačke tudi psarne ??? >:D)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2 : 03 Oktober 2008, 21:18:35

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #3 : 17 Oktober 2008, 01:24:20

Moja zgodba:
Jaz sem mačko dobila ko sem bila stara 8 let.Bila je črna,dolgodlaka,resnično posebna  Miša.Imeli smo se zelo ''fino'',dobro dokler ni umrla ker je skočila iz balkona  :'( ...Tole sem napisala zelo na kratko če bi celo zgodbo bi trajalo malo dlje.Lahko pa napišem, če želite.


Ja, jaz želim.

Mačji žur! :)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 17 Oktober 2008, 05:15:00
Mačke se običajno vzrejajo v mačkarnah, ker v psarnah si njihov razplod malo težje predstavljam  ::)

Sicer pa tudi mene zgodba zanima.


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #5 : 24 Oktober 2008, 15:57:05
Olja!

Hvala vam za odgovore!  :)
No, na vašo željo pa še moja zgodba.

Moja zgodba
Ko sem bila stara 8 let sta imela moj starša lokal, ki nam ga je podarila neka gospa Ančka, ki je imela tudi kmetijo, ki je bila tako zelo zraven, če boljše povem še 5 korakov ne.Bilo je ena zraven druge.
Ta gospa je imela 2 vnukinji in ena od teh je bila moja prijateljica(postale sva tam prijateljice), ki je imela mucko po imenu Miša.
Miša je bila stara približno 3 mesece, ki jo je Teja našla povsem sestradano in poškodovano v nekem grmovju.
Miša je ozdravela  in je bila še vedno tako luškana in majhna in se je vsak dan igrala z žogico.
Skoraj vsak dan smo šli tja delati (se razume) in sem jo vedno srečala.Z časom sem si mucko(katerokoli) zaželela kot še nikoli!Saj mačkov saj osebno sploh nisem imela rada.Vedno padam na pse.Prosila sem starše vendar mi niso dovolili.Ko smo spet prišli tja sem bila tako zelo žalostna!Začela sem se jokati in Teji sem se zelo zasmilila in je rekla, da mi bo Mišo mogoče podarila.Naslednjič, ko smo prišli oz.kar nekaj dni potem(vmes smo še vedno hodili tja) mi je šla poiskati Mišo, jo je prijela in mi dala v roke.Zelo sem bila presenečena vendar se seveda nisem upirala.Po dolgem času(ker sta starša še delala) smo z Mišo prišli domov.Naslednjič spet sem Mišo kar naprej gor in dol vozila.Teja mi je rekla, da to ni vredu (gotovo je bila žalostna in je to zato rekla) in sem jo vpoštevala.Vmes sem se z Mišo igrala...Toda po zelo dolgem času, zvečer, ko smo vsi spali je bil balkon odprt in Miša je zavohala meso ali/oz. hrano.Nato se je pognala(vedno je splezala na tako poličko) na drugi balkon, vendar ji ni vzpelo in se udarila v rob tistega balkona.Pristala je na tleh vsa krvava z enim čisto polomnjenim zobom.Moja mami se je zbudila, ker je zaslišala, da je nekaj zelo počilo.Šla je pogledati na naš balkon in odspodaj videla nekaj črnega.Kmalu je ugotovila, da je to Miša.Zbudila je mojega brata in le ta je šel ponjo.Vmes sem se vsa prestrašena in žalostna zbudila jaz.Brat je Mišo pripeljal gor.Mišo sem božala, božala,božala.Nato smo jo kolikor smo morali hitro,peljali k veterinarju in le ta je izvedel, da mora Miša ostati na opazovanju.Po dolgih preizkavah je veterinar ugotovil, da je imela Miša počeno lobanjo in je trdil, da ne bo preživela temveč se bo le mučila in jo bo bolelo.Nič nismo rekli le odšli smo.Naša soseda pozna tega veterinarja in ji je povedal, da so je usmrtili.(ni bil on nič kriv)Klara(naša soseda) nam je to povedala.Šok,šok,šok in šok.Začeli smo jokati kot še nikoli ne.Miša je mrtva ostala pri veterinarju in  jaz se je od tega trenutka, ko sem jo dobila in do zdaj spominjam.Vso zgodbo bi znala povedati ustno na pamet kajti se je od vsega trenutka spominjam.
Moje Miše ni več na tem svetu in upam, da se ima lepo, tam, kjerkoli že je in vem, da ji je tam bolšje kot bi se počutila tukaj.
''Miša lepo se imej kjerkoli že si in vedi, da boš za vedno ostala v meni, v mojem srcu.''

Lp,Nika

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #6 : 24 Oktober 2008, 16:03:26
hahahaha Yo (no sej se mi je zdel :P) Nika to je pa tako žalostna zgodba-čustveno napisano :( :'( :'( :'( :-*

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #7 : 28 Oktober 2008, 22:52:01
NNP, hvala za zgodbo. Žal mi je za Mišo  :'( Naj ti bo pa to v opomin, da če boš imela kdaj spet muco, da je ne boš puščala brez nadzora pri odprtem oknu ali vratih.

Pa še odgovor na tretje vprašanje: cena pasemskih muc je od 500 eur naprej. Ti pa tudi jaz toplo priporočam, da si pred nakupm prebereš, kar piše v temi, ki jo je posredovala zoe in se res dobro pozanimaš.

Mačji žur! :)


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #8 : 31 Oktober 2008, 20:22:18
Hvala  :)  :-*
Mačko bom 1x.....v daljši prihodnosti kupila 1 mačko in bom upoštevala tvoj nasvet  :) :-*

Lp Nika :)

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #9 : 01 November 2008, 00:18:51
Aja, drugače po pomaga tudi, če daš mrežo na okno  ;)

Mačji žur! :)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #10 : 05 November 2008, 17:21:14
Če nimaš v mislih kakšne posebne pasme lahko pobrskaš med enormno količino brezdomčkov, ki se oddajajo. Drugače pa ti tudi jaz svetujem (če se za muco odločiš), da pazi na okna/vrata in preberi še kaj o tem po forumih ;)

8)


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #11 : 05 November 2008, 21:13:20
Vem ja samo Miša je vedno plezala vsepovsod in ji nikoli ni bilo nič.To je bilo zaradi te hrane na sosedovem balkonu  >:( :'(

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #12 : 07 November 2008, 02:23:17
Jah... vse mačke so polne presenečenj  :-\

Mačji žur! :)


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #13 : 08 November 2008, 19:32:03
Jah... vse mačke so polne presenečenj  :-\
Na žalost  :(

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #14 : 08 November 2008, 21:37:05
Ne vem, če spada v to temo ampak:  :-[  :-* :'(


Sicer sem se pa pozabila zahvaliti za nasvete  ;D :P :) :-*

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...